Положення про групу експертів-консультантів з питань організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування органів місцевого самоврядування Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування м. Вінниця 2016 рікСкачати 110.01 Kb.
Дата конвертації04.11.2016
Розмір110.01 Kb.
ТипПоложення

«Затверджено»

рішенням Правління Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Протокол N_____ .

Голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування

А.Д. Олiйник

« »____________________2016p.ПОЛОЖЕННЯ
про групу експертів-консультантів з питань організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування органів місцевого самоврядування Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування


м. Вінниця

2016 рік

1. Загалънi положення

1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено на підставі ст. 14 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування», абзацу 16 пункту. 2.2., абзаців 9, 15, 16 пункту 3.1., абзацу 14 пункту 6.3.7., абзацу 8 пункту 6.6.2, абзацу 3 пункту 6.6.4. Статуту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування (далі – Асоціація).

1.2. Група експертів-консультантів Асоціації формується для реалізації Асоціацією статутних завдань: • надання консультаційної та правової допомоги посадовим особам органам місцевого самоврядування – членам Асоціації у здійсненні ними своїх повноважень;

 • підготовка в інтересах членів Асоціації висновків до проектів нормативних актів та актів органів місцевого самоврядування Вінницької області з питань  децентралізації влади в Україні та реформи місцевого самоврядування;

 • підготовка та направлення звернень за фактами порушень прав та законних інтересів територіальних громад, органів місцевого самоврядування області та їх посадових осіб.

1.3. Експерти-консультанти здійснюють свої обов'язки на безоплатній або договірній основі.

1.4. Експерти-консультанти залучаються та припиняють свою співпрацю з Асоціацією за рішенням керівника Секретаріату Асоціації, їх власного рішення та відповідно до укладених з ним договорів про співпрацю.

1.5. Для вироблення узагальнених пропозицій щодо удосконалення механізмів надання правової допомоги, оцінки її ефективності проводяться засідання групи експертів-консультантів, які скликаються керівником Секретаріату Асоціації або, за його дорученням, завідувачем Центру організаційно-правового забезпечення розвитку і реформування органів місцевого самоврядування не рідше одного разу в квартал.

На засідання групи експертів-консультантів можуть запрошуватися представники членів Асоціації, інших органів місцевого самоврядування та органів влади Вінницької області, а також інші особи, зацікавлені у результативності роботи групи.

1.6. Режимом роботи групи експертів-консультантів є Гаряча лінія – одна з форм підтримки Асоціацією її членів в ситуаціях, що вимагають негайної організації доступу до юридичної допомоги необхідної спрямованості, а також аналіз, узагальнення і розповсюдження серед територіальних громад Вінницької області позитивної практики вирішення нагальних правових питань чи усунення негативних чинників їх розвитку у правовому полі.

1.7. З метою належного функціонування Гарячої лінії призначається Координатор – заступник завідувача - юрист Центру організаційно-правового забезпечення розвитку і реформування органів місцевого самоврядування (за його відсутності /відпустка, відрядження, хвороба, тощо/ - завідувач Центру організаційно-правового забезпечення розвитку і реформування органів місцевого самоврядування).


2. Організація роботи

2.1. Координатор організовує належне функціонування Гарячої лінії, своєчасне реагування експертів-консультантів на звернення членів Асоціації по попередньо узгодженими з першими каналах зв’язку (особисті мобільні телефони, електронна пошта, он-лайн режими мережі Інтернет, тощо).

2.2. Координатор здійснює збір і попередню обробку інформації від експертів-консультантів та членів Асоціації (вибірково), що надходить на Гарячу лінію в телефонному й он-лайн режимах, а також узагальнення та систематизацію такої інформації.

2.3. Результати аналізу вказаної інформації, пропозиції щодо розповсюдження серед територіальних громад Вінницької області позитивної практики вирішення нагальних правових питань чи усунення негативних чинників їх розвитку у правовому полі, а також оцінка ефективності консультативної чи іншої правової допомоги кожного експерта-консультанта доповідаються Координатором керівнику Секретаріату щомісячно, за необхідності – одразу після отримання. На підставі доповіді плануються подальші заходи щодо забезпечення ефективного функціонування Гарячої лінії, форми реагування в інтересах членів Асоціації, що витікають зі змісту отриманих даних.

2.4. Експерти-консультанти письмово (електронною поштою) звітують Координатору про свою роботу щотижнево (за потреби термінового реагування – негайно) за формою (в додатку 1), яка піддається аналізу і змістом, достатнім для прийняття правових і організаційних рішень в межах повноважень Асоціації, а також для встановлення розміру оплати відповідно до умов договору:

- кількість та тематика наданих консультацій;

- стислі результати консультувань за найбільш характерними чи гострими правовими потребами членів Асоціації;

- результати оцінки (попередні висновки), рішень органів місцевого самоврядування,  наказів та розпоряджень місцевих органів виконавчої  влади, які були вивчені за результатами консультацій і потребують експертної оцінки на відповідність чинному законодавству;

- пропозиції щодо необхідності вжиття організаційних та правових рішень в межах статутних повноважень Асоціації чи вираження громадської позиції Асоціації за фактом звернення члена Асоціації на Гарячу лінію.
3. Реєстр Консультантів

4.1. Координатор створює та веде Реєстр експертів-консультантів Гарячої лінії (додаток 2). Дані реєстру (фотокартка, ПІБ, сфера компетенції, досвід роботи в даній сфері, інші відомості, надані при реєстрації) є відкритими та повинні бути розміщені на Веб-сайті Асоціації.

4.2. Експертом-консультантом Гарячої лінії може стати будь-який фахівець з правового регулювання наступних питань:


 • добровільного об’єднання територіальних громад, впровадження реформи системи місцевого самоврядування;

 • децентралізації влади, розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади;

 • стратегічного планування розвитку сіл, селищ, міст області;

 • врегулювання повноважень самоврядних органів щодо управління комунальною власністю та пов’язаних з цим питань земельного законодавства і цивільно-правих відносин;

 • залучення позабюджетних, в тому числі грантових, коштів та іноземних інвестицій для розвитку  інфраструктури територіальних громад області.

який зареєструвався у Реєстрі експертів-консультантів.

Зазначений перелік не є вичерпним і може доповнюватись і змінюватись за поданням керівника Секретаріату Асоціації, затвердженим Правлінням. Підставою до вказаного подання також можуть бути узагальнені пропозиції членів Асоціації (анкетування, опитування, ініціативні звернення).


4. Заключні положення


  1. Припинення діяльності групи експертів-консультантів здійснюється за рішенням Правління Асоціації.

 1. За рішенням Правління Асоціації до цього Положення можуть бути внесені зміни та доповнення.


Керівник Секретаріату В.В. Вікалюк
Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> № уроку Тема уроку Сторінка підручника (зошита) Дата Примітка Розділ
2016 -> Додаток до рішення Одеської міської ради від № міська цільова програма
2016 -> Додаток до рішення Одеської міської ради від № Підсумковий звіт про виконання міської цільової Програми розвитку молодіжного
2016 -> Звіт про результати виконання Загальнодержавної соціальної цільової програми протидії віл-інфекції/сніду на 2014-2018 роки за 2014 рік
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення
2016 -> Звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин конфлікту в Закарпатській області про виконану роботу
2016 -> Реферат з курсу "Економіка праці та соціально-трудові відносини " на тему : " Соціальне партнерство"
2016 -> Закон УкраЇни Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус
2016 -> Положення (норми) проекту Закону Закон України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України»
2016 -> Наказ Міністерства внутрішніх справ України №


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка