Питання на пмк етіопатогенетичні механізми розвитку стенозуючого ларинготрахеїту при грвіСкачати 87.14 Kb.
Сторінка1/29
Дата конвертації16.06.2021
Розмір87.14 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29

Питання на ПМК

1. Етіопатогенетичні механізми розвитку стенозуючого ларинготрахеїту при ГРВІ.

Синдром стенозуючого ларинготрахеїтут (хибного крупу) спостерігається частіше у дітей раннього віку (до 3 років), що пояснюється анатомо-фізіологічними особливостями дихальних шляхів (гортань має лійкоподібну форму, хрящі м’які, еластичні; надгортанник вузький і витягнутий, голосові складки непропорційно короткі, стінки дихальних шляхів багаті на рихлу сполучну тканину, численні лімфатичні та кровоносні судини, слизові залози; це сприяє швидкому набряку тканин і звуженню голосової щілини).

Синдром крупу може бути першим проявом ГРВІ як реакція слизової оболонки гортані на вплив вірусу – збудника хвороби. Розвинувшись раптово, його симптоми можуть також швидко ліквідуватися. За відсутності нашарування бактеріальної флори перебіг крупу сприятливий і звичайно, короткочасний; симптоми зникають через 3 дні. У разі нашарування бактеріальної флори (частіше виявляють золотистий стафілокок, стрептокок, інколи асоціацію цих збудників, синьогнійну паличку, клебсієлу) тяжкість клінічних проявів крупу посилюється, а захворювання набуває тривалого хвилеподібного перебігу. Виявляють гнійно-некротичне і навіть фібринозне запалення в гортані, трахеї, інколи в бронхах.

При обстеженні у хворих найчастіше знаходять віруси парагрипу І та II типу, а тяжкий перебіг крупу спостерігається частіше у хворих на грип.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка