П.І. Б.: Мельнікова Єлизавета ОлегівнаСкачати 22.73 Kb.
Дата конвертації30.01.2021
Розмір22.73 Kb.

Тема 5. Ланцюг передачі інфекції, шляхи його переривання: виявлення, ізоляція, ефективне лікування джерел інфекції, інфекційний контроль, вакцинація БЦЖ, хіміопрофілактика. Інфекційний контроль: адміністративний, інженерний, індивідуальний аспекти. Розподіл потоків хворих, поняття про зони високого, середнього, низького ризику. Респіраторна гігієна. Контроль стану повітря закритих приміщень: природна, штучна вентиляція. Фільтрація повітря. УФ-опромінення: конструкції опромінювачів. Індивідуальних захист органів дихання: типи респіраторів, правила підбору і застосування. Поняття про контактних осіб, осередки туберкульозної інфекції. Відстеження контактів. Вакцинація БЦЖ: терміни, протипоказання, техніка. Перебіг післявакцинального періоду. Ускладнення БЦЖ. Показання до хіміопрофілактики туберкульозу. Режими хіміопрофілактики.

П.І.Б.: Мельнікова Єлизавета Олегівна

Курс: 4 курс

Група: 5ПДайте відповідь у цьому ж файлі одразу після питання.

  1. Що таке інфекційний аерозоль?

Відповідь: Інфекційний аерозоль - це повітряно-крапельна суміш яка містить МБТ (інфіковане мокротиння) , яку виділяє навколо себе хворий на туберкульоз легень під час кашлю, чхання та навіть спілкування або може бути штучно утворений аерозоль в результаті роботи з біоматеріалом чи на аутопсії.

  1. Що таке адміністративний компонент інфекційного контролю?

Відповідь: Адміністративний компонент інфекційного контролю- це низка заходів які спрямовані на обмеження поширення інфекційного аерозолю і зниження небезпеки інфікування медичних працівників та пацієнтів. В основі адміністративного контролю лежить розподіл потоків хворих для того щоб особи на контагіозні форми туберкульозу, МРТБ були відділені від інших пацієнтів та від ВІЛ-інфікованих.

  1. Що включають в себе часові межі вогнища?

Відповідь: Часові межі вогнища включають в себе :

а) весь період спілкування з джерелом інфекції МБТ

б) тривалість інкубації у контактних осіб  1. Що таке формальне бактеріовиділення?

Відповідь: Формальне бактеріовиділення- називають ще умовним бактеріовиділенням. Коли хворий досягає абацилювання, яке підтверджується дворазовими негативними культуральними дослідженнями або у хворих з ВДТБ і РТБ при виявленні активного процесу з негативною бактеріоскопією і посівом.

  1. Хто такі осередкові контакти?

Відповідь: Це особи, які перебувають в одному приміщенні з хворим добу або довше доби , або частими та тривалими періодами протягом дня упродовж трьох місяців до початку лікування хворого.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка