Перший триместр Перший критичний період на 2-3 тижні вагітностіСкачати 16.63 Kb.
Дата конвертації13.12.2020
Розмір16.63 Kb.
Критичні періоди – це певні періоди вагітності, коли найбільш висока небезпека її переривання. Ці терміни є загальними для переважної групи жінок, що відносяться до різних груп ризику.

Для кожного критичного періоду можна виділити найбільш характерні причини переривання вагітності.Перший триместр

Перший критичний період на 2-3 тижні вагітності. В цей час жінка може ще не здогадуватись про те , що в її організмі починає розвиватись нове життя. Плідне яйце в цей час фіксується до слизової оболонки матки. Цей процес може бути порушений з кількох причин : травми ендометрію , запальні захворювання , рубець на матці , аномалії будови матки, зовнішні фактори ( прийом ліків , стрес), хромосомні і генетичні аномалії розвитку зародка.

Наступний критичний період – 8-12 тижнів вагітності. У цей період починає розвиватися плацента, і основна причина переривання в ці строки – гормональні порушення.

Також можуть спровокувати викидень певні аномалії хромосомного та генетичного характеру розвитку плода. Таким чином відбувається мимовільний викидень - природний відбір.Другий триместр

Другий критичний період припадає на 18-22 тиждень вагітності. В цей час матка починає активно рости водночас з плодом , який починає чинити тиск на шийку матки , що може привести до істміко-цервікальної недостатності. Це такий стан шийки матки , коли вона вкорочується і не в змозі утримувати плід в порожнині матки.

Також в цьому періоді виникають ризики через неправильне розташування плаценти – занадто низьке прикріплення чи передлежання. Переривання вагітності також можуть спричинити різні інфекції(хламідіоз, герпес, токсоплазмоз,) які передаються статевим шляхом.Третій триместр

На 28-32 тижні вагітності: приходиться наступний період інтенсивного росту плода і матки. В ці терміни жінки ризикують розвитком передчасних пологів або перериванням вагітності, через настання пізнього гестозу, плацентарної недостатності чи відшарування плаценти.Також є критичні періоди для кожного органу і систем . Існують моменти найбільшої чутливості певного органу до дії шкідливих факторів та ризику основних вроджених вад розвитку. Для нервової системи вразливим періодом розвитку вроджених вад є 3-5 тижнів, вух - 4,5 -9,5 тижнів, зубів – 6-8 тижнів, серця – 3,5- 6 тижнів, піднебіння – 6-8 тижнів, кінцівок – 4,5-7 тижнів, зовнішніх статевих органів – 7,5-10 тижнів, очей – 4,5-8,5 тижнів

Найбільш поширені небезпечні симптоми при вагітності :

1. Ваша дитина рухається менше, ніж зазвичай, або перестала рухатися взагалі (цей симптом можна враховувати тільки в тому випадку, якщо ви регулярно відчуваєте рухи (ворушіння) дитини протягом декількох днів, що відбувається зазвичай після 18-20-го тижня вагітності). Для того, щоб зрозуміти, що характер рухів змінився, вам потрібно щоденно контролювати його рухову активність, підраховуючи кількість поштовхів.

2. Сильний, раптово виниклий або безперервний біль (або хворобливість) в животі .

3. Вагінальні кровотечі (кров’янисті виділення) .

4. Збільшення піхвової секреції (виділень) або зміна їх характеру – тобто, якщо суттєво збідьшилась їх кількість, водянистими, або навпаки – слизовими, або кривавими (навіть якщо їх колір всього лише блідо-рожевий або в їх складі видно поодинокі згустки крові). Примітка: після 37-го тижня збільшення кількості піхвового слизу є нормальним, і воно може означати, що найближчим часом у вас почнуться пологи. Таке явище носить назву відходження слизової пробки.

5. Відчуття сильного тиску в тазовій області (відчуття, що дитина прагне покинути ваш організм), болі в попереку (тим більше, якщо раніше вони у вас не виникали), спазми і болі в животі, що нагадують менструацію, наявність більше 4-х переймів або маткових скорочень (навіть безболісних) за годину до настання 37-го тижня, що може бути ознакою передчасних пологів.

6. Хворобливе сечовипускання або печіння при спорожненні сечового міхура, а також відсутність сечі або рідкісне сечовипускання з незначною кількістю сечі.

7. Сильна, що супроводжується болем або лихоманкою безперервна блювота.

8. Температура тіла 37,8°С і вище, озноб.

9. Порушення зорової функції (двоїння, розмитість, потемніння в очах, «мушки» або плями в полі зору).

10. Стійка, сильна мігрень (головний біль). Особливо супроводжується появою проблем із зором, невизначеністю або повною відсутністю мови (онімінням). Не поспішайте пити таблетку від головного болю, тим більше, що вони небезпечні у вашому положенні! Головний біль може бути досить небезпечним симптомом при вагітності !

11. Будь-яка припухлість обличчя. Набряклість навколо очей, набряклість рук, сильний і раптовий набряк ніг або кісточок, занадто швидке збільшення ваги (більше, ніж на 1,8 кг в тиждень).

12. Стійкі або сильні судоми ніг. Яка не полегшуються при згині щиколотки або витягуванні пальців вгору, а також якщо одна нога виглядає більшою (опухлою), ніж інша.

13. Отримання будь-яких травм живота. Наприклад від удару, падіння, автомобільної аварії.

14. Непритомність, прискорене серцебиття, часті запаморочення .

15. Утруднене дихання, біль у грудях, кашель з кров’ю.

16. Тривалий запор (більше 2-3 днів), який супроводжується болем у животі, або сильна діарея. Тривала більше доби.

17. Сильний свербіж шкірних покривів на тулубі, руках, ногах, долоні або ступнях, або раптове відчуття свербежу по всьому тілу.

18. Поява симптомів грипу. Захворіти на грип вкрай небажано і ризиковано для вагітної жінки, тому ви повинні негайно повідомити свого лікаря, якщо ви були в тісному контакті з хворою на грип людиною, або якщо у вас з’явилися симптоми, що нагадують грип, такі як гарячка, нежить (або ви відчуваєте закладеність носа, кашель, біль у горлі, втомлюваність, озноб і біль у всьому тілі. Іноді симптоми можуть включати блювання або пронос (діарея).

19. Поява перших ознак інфекційних захворювань (таких як вітряна віспа (вітрянка) або краснуха), або якщо у вас контакт з хворим цими інфекціями людиною.

20. Депресія або постійне відчуття тривоги . Якщо ви відчуваєте себе глибоко нещасною, ваше життя здається вам безнадійним, у вас з’явилися напади паніки або думки про суїцид, негайно зверніться за фаховою допомогою! Врахуйте, що затяжна депресія вимагає застосування антидепресантів, які можуть серйозно нашкодити вашому малюкові!

21. Будь-які інші проблеми зі здоров’ям . які можуть бути безпосередньо пов’язаними з вагітністю (наприклад, погіршення астми). 

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка