Переломи ключиці, лопатки, проксимального відділу плечової кісткиСкачати 15.81 Kb.
Дата конвертації09.02.2021
Розмір15.81 Kb.

Тема: Переломи ключиці, лопатки, проксимального відділу плечової кістки.

Завдання 4. Для перевірки опанованого Вами матеріалу практичного заняття вирішіть такі задачі: 1. Хворий 21 року впав з велосипеда на відведену праву руку. Скаржиться на біль в області надпліччя. При огляді: лівою рукою підтримує праву, праве надпліччя опущене. Голова нахилена вправо. В області надпліччя є деформація, крововилив. Пасивні рухи й плечовому суглобі можливі, але болісні, активні рухи різко обмежені із-за болю. Обгрунтуйте клінічний діагноз і складіть план лікування хворого.

  • Клінічний діагноз-перелом правої ключиці.

1)Анамнез-впав на відведену праву руку, біль в області напліччя, активні рухи різко обмежені через біль плечовому суглобі, пасивні- болісні,

Огляд-в області надпліччя деформація і крововилив.

Все вище сказане підтверджує клінічний діагноз-перелом правої ключиці.

Для уточнення і підтвердження –зробити рентгенографію ключиці.

  • Лікування: хірургічне лікування,під загальним наркозом проводиться співставлення уламків та їх фіксація, за допомогою спеціальних пластин та гвинтів-остеосинтез. Перебування в стаціонарі 7 днів, повне зрощення ключиці- 4 -6 тижнів.

2. Хворому 25 років. Має перелом ключиці в середній третині. Проведена одномоментна репозиція уламків, імобілізація за допомогою ватно-марлевих кілець дельбе. Через 2 дні хворий відзна чив деформацію в області надпліччя, посилення болю. Назвіть причину вказаного ускладнення, поставте діагноз і складіть план подальшого лікування.

  • Посилення болю і поява деформації в області надпліччя свідчить про повторне зміщення уламків ключиці,

  • Причина:

Не ефективність марлевих кілець при активності 25тирічної людини;

Подальше лікування- остеосинтез з допомогою пластин під загальним наркозом.

3. Хвора 62 років посковзнувшись, впала на приведену ліву руку. Відчула різкий біль у плечовому суглобі і неможливість активних рухів. При огляді: контури плечового суглоба згладжені, руку тримає притиснутою до грудної клітини, деформована верхня третина плеча, крововилив по медіальній поверхні плеча, боковії поверхні грудної клітини. Активні рухи в суглобі неможливі, пасивні посилюють біль. Осьове навантаження на плече також посилює біль у плечовому суглобі. Пальпація: локальний біль нижче великого виростка плечової кістки. Обгрунтуйте клінічний діагноз. Опишіть рентгенологічні особливості цього пошкодження і складіть план консервативного лікування хворої.

Д-з: Перелом хірургічної шийки плеча(так як при пальпації локальний біль нижче великого виростка, деформована в/3 плеча, відсутність активних рухів, біль при осьовому навантаженні), аддукційний (впала на приведену руку і тримає притиснутою до грудної клітини).

Рентгенологічні особливості аддукційного перелому:

Кут між відламками відкритий до сереини.

План лікування. Консервативний метод лікування. Блокада по Белеру.

Репозиція(співставлення відламків), відведення дистального відламку від середньої лінії тулуба і підняття вперед до кута 45-50 градусів і в такому положенні здійснити іммобілізацію на весь період консолідації перелому, термін – 4 тижні.

4. Хвора 28 років доставлена в лікарню зі скаргами на болі у правому плечовому суглобі. Атлетичної тілобудови. При огляді виявлена дефігурація плечового суглоба за типом «еполет» з різким виступом акроміального відростка лопатки. Руку підтримує здоросою рукою в положенні відведення. Вісь плеча перетинає латеральну третину ключиці. Рухи (активні і пасивні) у плечовому суглобі відсутні, наявний симптом «пружинячої» рухомості. Які додаткові методи обстеження варто здійснити для уточнення діагнозу? Обгрунтуйте клінічний діагноз і визначте метод лікування.

- для уточнення діагнозу рентгенографія плечового суглобу в двух проекціях.Клінічний діагноз: Закритий передній вивих головки правої плечової кістки.

Діагноз на основі – скарг, анамнезу і об’єктивних даних.

Дефігурація плечового суглобу з виступом акроміального відростку, рука в положення відведення.Вісь плеча перетинає ключицю, симптом пружинячої рухомості, відсутність активних-пасивних рухів в плечовому суглобі.

Лікування:

Місцева анестезія 1% новакаїном 30 мл., вправлення вивиху, Джанелідзе чи Кохера.

Іммобілізація гіпсова повязкою Дезо, 4 тижні.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка