Педагогічний керівник: Палій Єфросинія Дмитрівна 2010 р. Роль кішки в житті людиниСкачати 198.23 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір198.23 Kb.
#197
Гімназія №136

Дніпровського району

м. Києва

Секція: ЗоологіяРоль кішки в житті людини


Курсова робота:

Учениці 10-В класу

Чижової Юліанни Валеріївни
Педагогічний керівник:

Палій Єфросинія Дмитрівна


2010 р.


Роль кішки в житті людини

Зміст
І Вступ .................................................................................................................04

ІІ Основна частина .............................................................................................05

Розділ 1. Породи котів…………………............................................................05

1.1. Найпопулярніші породи ………………………………………………….05

1.2. Порода мого улюбленця…………………………………………………..07

1.3. Дивні кішки………………………………………………………………...08

Розділ 2. Як ми виглядаємо в їх очах ................................................................09

Розділ 3. Турбота про котів…………………………………………………….10

3.1. Вибір кішки ....................................................................................................10

3.2. Щасливе дитинство та етапи котячого шляху ............................................11

3.3. Комфорт ..........................................................................................................11

Розділ 4. Здоров’я котів .......................................................................................13

4.1. Харчування й хвороби...................................................................................13

4.2. Догляд за хворою кішкою.............................................................................14

ІІІ Науково – дослідна частина............................................................................16

ІV Висновки ……………………………………………………………………..19

V Список використаної літератури .....................................................................20

VІ Додатки

І Вступ

Як казав Френсіс Гелтон: “Кошка – единственное нестандартное животное. Она сохраняет необычайную верность дому, в котором выросла”.

Кішка – активна тварина, прив’язана до певної території, тобто до свого дому. Але навіть тут, у рідній оселі, кішка потребує розваг, уваги та, насамперед, любові господарей. У мене є багато знайомих, які зовсім не звертають уваги на своїх четвероногих улюбленців. Я вважаю, що це зовсім неправильно. В мене теж є кіт, який весь час потребує уваги, і я ніколи йому в цьому не відмовляю.

Отже, головною метою роботи було показати, як кішкам не вистачає турботи і як цю увагу їм приділити.Завдання роботи:

 • зрозуміти відносини між котами та людиною;

 • навчитися правильно доглядати за своїми улюбленцями;

 • дізнатися про найпопулярніші породи останніх років;

 • навчитися вірно поводитись з хворими кішками.

Ми вважаємо, що актуальність роботи досить велика, адже у кожної четвертої людини в Україні є вдома кіт, а кожний 10-й не знає, як правильно за ним доглядати.

Цей матеріал можна використовувати на уроках зоології, а також у повсякденному житті. Ви можете скористатися ним, коли ваша кішка захворіла чи з нею щось трапилось, або просто для того, щоб більше дізнатися про цих загадкових тварин.-4-

ІІ. Основна частина

Розділ 1. Породи котів

1.1. Найпопулярніші породи

Ангорська (східна довгошерста)

Ангорки були першими довгошерстими кішками, привезеними в Західну Європу. Деякі прибули з Анкари (Туреччина) у ХІХ столітті, але порода втратила популярність через те, що в Європі з'явилися перси з більше об'ємною вовною й на початку 1900-х ангорки майже зникли. Нинішній вид відтворений британськими селекціонерами й названий напівдовгошерстною кішкою східного типу. Оригінальні східні кішки були повторно виявлені в зоопарку Анкари в 1962 році, де проводилася селекція цієї породи. Кілька зразків були відправлені в США, де їхнє потомство назвали турецькою ангорой, щоб відрізнити чистокровних кішок від виведених у Британії.

За темпераментом ангорські кішки рухливі, інтелігентні й товариські. Тіло в них довге, тонке, гнучке, елегантне, має гарні зовнішні дані. Відповідає стандартам кішок східного типу. Стрункі ноги закінчуються маленькими, закругленими лапками. Вовна довга, шовковиста, розкішна, з особливим блиском. Хвіст довгий, має форму пера. Відрізняються мигдалеподібними очима зеленого кольору . У білого різновиду оки можуть бути блакитними або різними по кольору. Окрас може бути чорним, блакитним, шоколадним, ліловим, червоним, кремовим, жовтим, карамельним, жовто-коричневим.

Бірманська

Бірманська кішка має унікальну й цікаву історію. Говорять, колись у монастирях Бірми жили священні кішки із чистими білими лапками, про яких згадує легенда. Багато років тому розбійники напали на Кхмерский храм, у якому перебувало золоте зображення блакитноокої богині Цун-Хуан-Кзе. Один зі священиків був смертельно поранений і лежав без руху. Віддана кішка прийшла й поклала свої лапки йому на груди, розділяючи з ним його останні години. Священик умер, а в кішки змінився вигляд. Її вовна стала золотою, як

- 5 -

у богині, ока – блакитними, деякі місця тіла – темними, а лапки – білосніжними в знак відданості хазяїнові. І донині білі лапки – головна відмітна ознака породи. Далі легенда говорить, що зі смертю будь-якої бірманської кішки її душу по шляху на небо супроводжує душа священика. Франція першою серед європейських країн побачила породу, яка зараз досить популярна у світі й допускає різні колірні варіації.

Інтелігентна, ласкава, з м'яким характером, бірманська кішка стала предметом захвату майже у всіх власників, вона добре вживається як з людьми, так і з іншими тваринами. Хазяїнові бірманської кішки, на весь день, що відлучається з будинку, слід завести для неї компаньйонку. Тіло довге, елегантне, але міцно складене. Бірманська кішка має широку, округлу мордочку, звужений до кінця довгий ніс і широко сидячі вуха середніх розмірів. Ноги кремезні, середньої довжини, хвіст пухнатий і пропорційний розміру тіла. Вовна середньої довжини, шовковиста, з "жабо" навколо шиї. Темні мордочка, вуха, хвіст і ноги, тільки лапки білі. Очі округлої форми, колір темно-голубий, майже синій.

Британська блакитна

Можливо, це найбільш відома й популярна у своїй групі кішка. Британська блакитна – одна з давно відомих однотонних. Була виведена з непородистих блакитних наприкінці ХІХ століття. Поступове скорочення місць висококласного розведення в роки Другої світової війни привело до деякого "розбавлення" породи. Знадобилося кілька років для повернення особин до первісного стандарту.

Блакитна британська кішка ласкава, м'яка й невимоглива. Кішки цієї породи більше ледачі, ніж інші короткошерсті й проявляють підвищену жадібність, так що стежте, щоб вони не набирали зайву вагу.

Тіло міцне, з короткими сильними ногами. Голова округла, з повними щоками й маленькими, витонченими, широко посадженими вухами. Вовна щільна, коротка, плюшева на дотик. Колір – від блідо- до середньоголубого,

- 6 -

без нальоту сріблястості або відтінків, рівномірно насичений до самого кореня. Очі великі, округлі й широко посаджені, кольору міді або темно-жовті.

Сіамська

Спочатку порода називалася королівською сіамською й дуже шанувалася в себе на батьківщині в Таїланді. Ця порода пізнаваєма по елегантних подовжених формах, світлому офарбленні з характерними коричневими мордочкою, вухами, ногами й хвостом. Ранні сіамці були занадто кремезними в порівнянні зі стрункими, гнучкими особинами сучасного зразка – результатами селекції. Але зараз спостерігається інтерес до відродження старого варіанта сіамської кішки.

Інтелігентна, товариська, терпляча й любляча, дуже дружелюбна з людьми і в квартирі жадає від хазяїна підвищеної уваги. Сіамці мають найгучніший серед кішок голос. Їхня здатність до безперервного нявкання на різний манер стала легендарною.

Тіло струнке, середніх розмірів, мускулисте. Ноги високі й стрункі, хвіст довгий і тонкий. Голова трикутної форми із прямим профілем, вуха великі, широко розставлені. Вовна коротка, гарна, припасована. Окрас тулуба світло-кремовий теплих тонів: темні мордочка, вуха, ноги й хвіст. Очі злегка нахилені до носа, східних обрисів, колір чистий, сяючий голубий.

1.2. Порода мого улюбленого кота

Мова йтиме про одну з довгошерстих порід – перську кішку. Її дивна зовнішність і розкішна вовна залучають масу шанувальників. Майже на кожній виставці гарних кішок у числі номінантів обов'язково присутні перські кішки. Їх ще називають "королівськими кішками".

У більшості аматорів кішок перси здобули любов своєю екстравагантною зовнішністю, доброю, товариською, ласкавою вдачею й спокійним поводженням. І все-таки кожна перська кішка має свій характер.

Вона не так необразлива, як може здатися: спробуйте спокійного перса роздражнити, і ви на собі відчуєте всю силу його кігтів.

- 7 -

Перська порода кішок багата різноманітністю окрасу. Чорна перська – одна із самих древніх серед відомих порід цієї групи. Не уступають у популярності димчастий, сріблистий, шоколадний, ліловий окраси.

У мене в квартирі живе перський кіт однотонного бежевого офарблення по кличці Буржуй. Чарівне створення, яке я дуже люблю. Він дуже добрий, ласкавий, ніколи не вимагає їжі, а терпляче чекає біля тарілки. Любить , коли з ним грають. Увечері, перед сном, бігає за мною по п'ятах і заганяє спати. Часто лежить на письмовому столі під лампою, коли я роблю уроки. Удома його всі обожнюють.

1.3. Дивні кішки

У світі живуть мільйони домашніх кішок, кожна з яких для своїх хазяїнів єдина й неповторна. Однак є й такі, хто широко прославився завдяки особливим звичкам, дресируванню або знаменитим власникам, або ж з волі випадку. У книгу рекордів потрапили самі тяжкі, самі старі й самі плідні.

З 1966 по 1975 рік білий кіт Артур, який умів лапою вичерпувати з банки корм відомої британської марки, встиг прийняти участь більш, ніж в 300 телевізійних програмах.

Є багато дивних історій про те, як хазяїни спочатку привозили кішок на нове місце проживання, а вихованці верталися у свій старий будинок, пройшовши сотні миль. Кіт Нинья зі штату Вашингтон заради цього переборов 1370 км.

Протягом останніх 100 років було кілька випадків появи на світ кішок з порослими вовною крилами. В однієї з них, підстреленої у Швеції в 1949 році, розмах крил становив 58 см. Імовірно, незвичайні тварини стали результатом якоїсь рідкої мутації.

Супердовгожителькою вважається смугаста кішка по кличці Ма з Великобританії. Вона вмерла у віці 34 років в 1957 році.

Кішка Таббі зі штату Техас протягом свого життя народила на світ 420 кошенят.

- 8 -

Колишня рекордсменка Кітті з Великобританії в 1987 році народила своє останнє кошеня, коли їй було вже 30 років.

Неперевершений рекорд по обжерливості належить смугастому котові Химмі з Австралії. Його вага склала 21, 3 кг.

Самим мініатюрним визнаний кіт Тінкер Той зі штату Іллінойс ростом 7 см і завдовжки 19 см .

Чемпіонкою по лову мишей вважається кішка по кличці Таузер, що належала власникові спиртзавода у Великобританії. До 24 року життя вона піймала 28900 мишок – у середньому по 3 у день.
Розділ 2. Як ми виглядаємо в їх очах?

Напевно ми ніколи не довідаємося, якими нас бачать кішки. Єдиний вихід – зрівняти, як кішки виявляють нам прихильність і свої звички і як спілкуються зі своїми побратимами. До нас кішки звертаються набагато частіше, ніж до себе подібним. Нявканням вони повідомляють про свої бажання, і ми звичайно їх виконуємо. Ми будуємо свої відносини з кішкою, становлячи словник звуків, звичок і відгуків. Можна досягтися високого рівня взаєморозуміння, ґрунтуючись на простих речах, як то: погодувати, впустити в будинок і випустити, погладити. Оскільки наші улюбленці живуть у межах двох десятків років, у хазяїнів досить часу, щоб досягтися такого рівня взаєморозуміння із тваринами, коли звичка ясна як друга натура.

Кошка – единственное нестандартное животное. Она сохраняет необычайную верность дому, в котором выросла”1. Якщо дитина делікатна в спілкуванні, кішка приймає його як члена своєї родини. Вона дуже спокійна, якщо сидить на руках у дитини. Юні хазяїни повинні перший час рухатися поруч із вихованцем тихо й плавно, поки він до них не звикне. А коли кішка все таки звикне – можна починати виховання.


Розділ 3. Турбота про котів

3.1. Вибір кішки

Поміркуйте, які якості в кішці вас приваблюють. Більшість віддадуть перевагу дружелюбної, довірливої й покладливої. Якщо вам по душі саме такий тип, вибирайте ретельно. Занадто часто власники обмежуються вибором кольору окраса й очей. Вони ризикують одержати тварину гарну, але занадто нервову: вона буде ховатися в затишному куточку, коли в будинку хтось сторонній. Немає ніякої гарантії в тому, що вихованець поведеться адекватно, але ви можете уникнути деяких непорозумінь.

На котячий характер впливають кілька факторів. Серед них спадковість, поводження матері й власний досвід тварини. Дослідники об'єднали їх у кілька типів по дружелюбності й товариськості. Деякі із задоволенням ладять із усіма, іншим не подобається людська увага, треті не згодні жити разом з іншими кішками. Те, як входить у контакт мати, може вплинути й на поводження дитинчати. Якщо вона спокійна в присутності людей, дозволяє їм торкати своє потомство, то й у нього не буде страху перед людиною. Кошеня многому вчиться, спостерігаючи за матір'ю й копіюючи її.

Перед тим, як придбати кішку, переконайтеся, що дана порода вам підходить. Відвідайте котячу виставку, придивіться. Поговорите із заводчиками й перед остаточним рішенням обов'язково підіть в гості й подивитеся, як поводиться представниця цієї породи в домашніх умовах.

Перси й британські короткошерсті в основному тихі, з м'яким характером, невимогливі й часто ледачі. Якщо хочете рухливу, активну тварину, вони не для вас. Перси чудові тим, що не нудяться при тривалій відсутності хазяїна. На протилежній чаші ваг – бірманські й сіамські, які вимагають більше уваги й таки примхливі. Вони цікаві й активні, не люблять подовгу залишатися на самоті. Десь посередині – напівдовгошерсті й іноземні короткошерсті. Вони активні, рухливі, але не в такій ступені, як сіамські й бірманські.

- 10 -

3.2. Щасливе дитинство та етапи котячого шляху

Рішення вирощувати кошенят накладає велику відповідальність.

Головна турбота хазяїнів непородистих особин – доглядати за матір'ю й потомством, вчасно зробити щеплення малятам і віддати їх у гарний будинок. Якщо ви вирішили розводити породистих, ви повинні підібрати кішку з родоводу, переконатися, що вона нічим не хворіє, а також довідатися про розведення й реєстрацію породистих тварин. Ви можете одержати всю необхідну інформацію, вступивши в клуб аматорів кішок, що поєднує знавців обраної вами породи. Там ви довідаєтеся про всі тонкості розведення й реєстрації породистих кошенят.

Подивимось на етапи котячого шляху. Кішка живе відносно довго для своїх параметрів, перевершуючи більшість собак, за винятком стійких тер'єрів і трудяг колі, які також розмінюють третій десяток років. Фактори, що підвищують тривалість життя: стерилізація (щоб уникнути всіх пов'язаних із процесами розмноження небезпек, добре збалансоване харчування, профілактика захворювань (вакцинація, протиглистні та протипаразитарні процедури), стиль життя (домашня тварина рідше піддана нещасним випадкам) і оперативна ветеринарна допомога.

Кішки дозрівають швидко. Особливо бродячі, тому що вони з раннього віку змушені самі себе всім забезпечувати. Людина досягає полової зрілості до 12 років, кошеня – до 6 місяців. У перший рік життя кішки вміщаються народження, відлучення від материнського молока, покидання "батьківського даху", полове й фізичне дозрівання (див. додаток №1).

3.3. Комфорт

Кішка – активна тварина, прив'язана до певної території. Усі мотиви її поводження диктуються умовами полювання, що забезпечує їжу. У дикій природі щоденний раціон дорослої особини становить десять мишей, для видобутку яких їй необхідно зробити понад 30 мисливських вилазок. Масу часу й енергії доводиться витрачати в пошуках дичини й безпеки. Навіть

- 11-

стерилізована тварина, яку й хазяїн непогано годує, буде полювати, проявляти

цікавість до навколишнього середовища, патрулювати територію, нехай навіть і малу.

Хіба зможе ревна прихильниця вільного способу життя повною мірою вгамовувати свої інстинкти й цікавість, не виходячи на вулицю? За умови, що вона звикла до будинка, любить поспати й просто посидіти поруч із хазяїном, її енергія вимагає застосування. Те, як кішка буде реагувати на обмеження життєвого простору чотирма стінами, багато в чому залежить від її індивідуальності. Деякі особини цілком задоволені, перебуваючи взаперті, в інших від нудьги й туги з'являються відхилення в поводженні . Нервові кішки можуть відчути себе спокійно в будинку, уникаючи багатьох небезпек. Сміливішим, схильним до вільного ходіння, цього недостатньо.

Перебуваючи в обмеженому просторі, кішки потребують розваг. Звичайно вони підстроюють своє життя під хазяїна: сплять більшу частину часу його відсутності й прокидаються з його приходом. Ви можете придумати вихованцям нові іграшки й розваги, які будуть стимулювати їхнє фізичне виховання й розумовий розвиток. Представниці певних порід, в основному сіамські й бірманські, уміють приносити хазяїнові ту або іншу річ і здатні грати годинами.

Майте на увазі, що котяче життя сильно міняється з вашою появою й коли ви йдете. Якщо тварина до вас прив'язана й страждає на самоті, постарайтеся зменшити різницю її вражень, коли ви у будинку й коли вас немає. Намагайтеся не звертатися до кішки, особливо перед тим, як надовго піти. Компроміс між увагою до тварини й відчуттям незалежності й упевненості в собі може виявитися скрутним. Якщо життя кішки проходить занадто одноманітно, вона стає надчуттєвою, і будь-яка подія – візит гостя із собакою або поява нового предмета меблів – здатне повергнути її в шок.

Бажане, щоб з малого віку вона спілкувалася з різними людьми й

навколо неї постійно відбувалися б якісь "події" - тоді вона спокійніше стала б

- 12 -

ставитися до всяких змін у житті.

Забезпечте кішку пристосуванням для заточення пазурів – поліном або великим шматком деревної кори або будь-яким іншим підходящим пристосуванням. Багато кішок самі собі облюбують об'єкт (предмет меблів, килимову доріжку або шпалери).

Кішки – хижаки, але за межами будинку вони іноді поїдають траву або

інші рослини, що містять необхідні речовини. Як би то не було, ви повинні забезпечити улюбленицю свіжою зеленню: посадите насіння трави, котячої м'яти, тимьяна або петрушки. Робіть це кожні два тижні, щоб сходи встигали обновлятися.

Кішка, яка зовсім не виходить на вулицю, витрачає набагато менше енергії, ніж схожа з нею статурою, але, що вільно гуляє. Цей фактор ви повинні врахувати при годівлі для запобігання зайвої ваги. Кішка, що навіть самостійно харчується, подовгу спить між виходами на полювання . А та, яку "і тут непогано годують", може спати ще більше, отже, рухається зовсім мало.

Розділ 4. Здоров’я котів

4.1. Харчування й хвороби

Повноцінне харчування на певен період життя кішки – важливий фактор її здоров'я. Асортимент якісної котячої їжі зараз досить різноманітний, і ветеринар підбере найбільш підходящу для вашої улюблениці. Харчування активного підростаючого кошеняти й старіючого кота повинне бути різним, у міру дорослішання раціон також повинен мінятися. Складена ветеринаром дієта може зіграти значну роль у лікуванні й профілактиці різних захворювань, а якість сучасних продуктів задовольняє подібним вимогам. Звичайно кішки нежадібні в їжі, але тучність – характерна для них недуга.

Вона може привести до таких напастей, як діабет, легеневі захворювання й проблеми суглобів. І краще запобігти надмірному споживанню їжі, ніж потім героїчно боротися з тучністю.

- 13 -

Дуже важкі тварини стають малоактивними й здобувають товсті шари відкладень, тому що спалюють набагато менше калорій, ніж їхні стрункі побратими. Як правило, сам хазяїн регулярно дає кішці їжі більше, чим потрібно, особливо висококалорійної, і тим самим привчає тварину до обжерливості.

4.2. Догляд за хворою кішкою

Якщо в кішки була операція, намагайтеся строго дотримуватися інструкцій і на випадок чого, не коливаючись, дзвоните своєму ветеринарові-хірургові.

Основні рекомендації:

 • Давайте запропоновані медикаменти відповідно до вказівок. Зв'яжіться з хірургом, якщо кішка відмовляється приймати ліки або в неї якась незвичайна реакція.

 • Не годуйте вихованку, поки вона повністю не прийде у свідомість. Потім давайте потроху легкого м'яса, наприклад, курки або риби з рисом.

 • Перевірте пов'язку або гіпсову шину: вона не повинна бути занадто тугою, що заподіює незручності. Можливо, її потрібно накласти через кілька днів після того, як кішка повернеться додому, і регулярно обновляти.

 • Зв'яжіться з хірургом, якщо рана почервоніла, опухла, нагрілася або ви виявили сильні патьоки або кровотечу. Кішка відразу почне її зализувати і якщо перестарається із цією процедурою, то ризикує серйозно занедужати. Вона може стягнути із себе пов'язку й зашкодити шви.

Шви знімають на 10- й день і тільки іноді пізніше. В окремих випадках застосовують абсорбуючі шви2.

Якщо таблетки можна давати разом з їжею, покришите їх у невелику порцію їжі, що сильно пахне, і запропонуйте кішці, коли та захоче їсти. Рідкі

форми ліків капають безпосередньо в рот тварині.

Перед їжею кішки часто поводяться неадекватно, особливо коли неважливо себе почувають. Зараз існує широкий спектр дієт, що рекомендуються для хворих тварин – наприклад, висококалорійна рідка їжа, що підвищує апетит у небажаючих їсти. Змусити хвору тварину поїсти іноді досить складно, особливо якщо в неї збуджене горло або ослаблений нюх.

- 15 -

Науково – дослідна частина

Тема: Рефлекси поведінки котів у домашніх умовах.

Мета: Дослідити рефлекси поведінки котів при подачі їжі, при грі, при відпочинку та при зустрічі господаря.

Завдання:

 • опрацювати літературу;

 • зробити порівняльну таблицю « Рефлекси поведінки молодого та зрілого кота у домашніх умовах.»

 • навчитися розрізняти ці рефлекси;

 • дослідити кожний рефлекс;


Хід роботи :
Кожна кішка – неповторна та унікальна, у кожної є свої власні звички, риси характеру та поведінки. Напевно, ми ніколи не дізнаємося, якими нас бачать кішки. Але оскільки наші улюбленці живуть у межах 20 років, то у господарів є достатньо часу, щоб досягти високого рівня взаєморозуміння із твариною. Протягом перших 5-6 років господар та кіт складають певний «словник» звуків, звичок та відгуків, яким потім користуються протягом всього життя. Вони прості, але дуже допомагають у спілкуванні, визначенні потреб кішки чи людини. Також важливим фактором спілкування між кішкою та людиною є рефлекси поведінки самої кішки. Опрацювавши літературу з теми та провівши дослідження ми з’ясували, що майже всі рефлекси поведінки закладені людиною. Отже, у науково – дослідній частині ми поставили за мету навчитися розрізняти рефлекси котів, і тому ми будемо досліджувати рефлекси поведінки молодого та зрілого котів персидської породи.

- 16 -


Порівняльна таблиця « РЕФЛЕКСИ ПОВЕДІНКИ КОТІВ ПРИ ПОДАЧІ ЇЖІ, ПРИ ГРІ, ПРИ ВІДПОЧИНКУ ТА ПРИ ЗУСТРІЧІ ГОСПОДАРЯ.»


Час

Молодий кіт (7місяців)

Зрілий кіт (6 років)

ПЕРСИДСЬКА порода

1. При подачі їжі

Швидко біжить на кухню, як тільки почує слово «ЇСТИ». Після того, як поїсть, йде гратися. Грається переважно з тим, хто його нагодував.

Коли чує слово «ЇСТИ», не поспішаючи йде на кухню, їсть. Як поїсть, приходить до тебе і починає мурликати, ніби дякує тобі за їжу, іноді лягає на коліна і спить.

2. При грі

Граються коти майже однаково, але молодий кіт – більш активно, на відміну від зрілого та старого.

Подобається гратися з кулькою, своїм хвостом чи іграшковою мишею.

Любить гратися з палочкою, олівцем або ручкою, шматком паперу.

Але найбільш за все котам подобається гратися зі своїм «найкращим другом» - людиною.

3. При відпочинку

Молодий кіт спить дуже міцно, його майже ніщо не може розбудити. Спить переважно на кріслі або на підлозі, на килимку.

Зрілий кіт спить не міцно і тому його може розбудити будь-який звук або гуркіт. Він спить переважно на дивані чи на кріслі.

4. При зустрічі господаря


Всі коти завжди дуже раді, коли приходить господар, особливо, якщо кіт цілий день сам вдома.

Радісно біжить на зустріч господареві. Якщо він щось приносить, кіт уважно вивчає, що ж він приніс. Іноді стрибає на руки до господаря, щоб той його погладив.

У зрілого кота досить великий життєвий досвід, і більше розвинене передчуття. Він відчуває повернення господаря за декілька хвилин, сідає біля двері й покірно чекає. Як приходить господар, він ходить біля нього та муркотить.

- 17 -

Отже, як ми бачимо, рефлекси поведінки молодого та зрілого котів дуже відрізняються, відрізняються їх потреби, сприйняття навколишнього середовища. Ми провели дослідження кожного рефлексу і зрозуміли, що рефлекси поведінки котів є невід’ємною частиною спілкування із людиною. Також, ми зрозуміли, як важливо їх розрізняти. Я думаю, що якщо господарі навчаться розрізняти їх, то вони стануть краще розуміти своїх улюбленців.

-18-

ІV Висновки


Ми ніколи не дізнаємося, якими нас бачать кішки. Але ми дуже добре навчилися розрізняти їх настрій і поведінку. Інколи, по мявкотінню котів, ми можемо дізнатися про їх бажання, а інколи навіть не знаємо, що вони хочуть нам сказати, попросити. Як кажуть у народі: “Кішка пристосовується до людини”. І ми вважаємо, що це правда. Чим більше кішка живе поруч із господарем, тим краще вони розуміють одне одного.

Кожна порода котів дуже різна. І коли людина хоче завести дома кішку, то треба дуже добре знати, яку саме кішку вона хоче: чи грайливу, чи спокійну, чи з довгою шерстю, чи з короткою.

Кішка – активна тварина, прив’язана до певної території. Тому господар повинен створити для неї всі необхідні умови, щоб кішці було комфортно.

Здоров’я котів, в основному, залежить від харчування. Отже, якщо кішка захворіла, то господар повинен звернутися до ветеринара, щоб той підібрав його кішці потрібний раціон.

Як ми бачимо, кішок на землі дуже багато. Вони різних порід, з різним характером, окрасом, поведінкою, але одне їх об’єднує – це бажання бути улюбленими. Отже, господарі, любіть своїх кішок і ніколи не викидайте їх на вулицю.

-19-


V Список використаної літератури


 1. Богданова И.Б. Кормление кошек – Москва: ”Эксмо”, 2004

 2. Джульетта Мей. Породы кошек – Санкт-Петербург: ”Кристалл”, 2004

 3. Ева-Мария Гетц, Гезине Вольф. Персидские кошки и экзоты – Москва: “Аквариум”, 2005

 4. Катрин Беренд. Домашние питомцы. Кошки – Минск: ”Омега”, 2003

 5. Клер Бессан. Кошки. Полное руководство – Москва: “Ниона 21 век”, 2004

 6. Мария Кановская. Как воспитать кошку, удобную для жизни – Санкт-Петербург: ”Сова”, 2006

 7. Сивак С.В. Персидская кошка – Донецк: “Сталкер”, 2004


VI Додатки

Додаток 1 Таблиця: Етапи життя котівЖиття

Кішка

Людина

Народження, відлучення від матері

3 місяці

9-12 місяців

Свідоме поводження

4 місяці

3-4 роки

Полова


зрілість

6 місяців

12 років

1 рік

15 років

2 роки

24 роки

3 роки

28 років

4 роки

32 роки

5 років

36 років

6 років

40 років

7 років

44 роки

8 років

48 років

9 років

52 роки

10 років

56 років

11 років

60 років

12 років

64 роки

13 років

68 років

14 років

72 роки

15 років

76 років

16 років

80 років

17 років

83 роки

18 років

86 років1 Фрэнсис Гэлтон Исследование человеческих способностей, - 1883 год.

- 9 -


2 Абсорбуючі шви – шви, які розсмоктуються під шкірою.

- 14 -

Каталог: files
files -> Програма для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку з навчанням українською мовою
files -> Дорогий друже! Вітаємо тебе з новим шкільним роком!
files -> Йод як важливий екологiчний чинник у життєдіяльностl
files -> Катерина Білокур народна художниця України
files -> Конспект заняття гуртка "Чарівний ланцюжок" на тему "Бабусині вишиванки"
files -> Висока дивина світу барви І звуки хутора
files -> До числа значущих псохогенних факторів відносяться емоції
files -> Родинне свято до дня 8 Березня в 5-а класі ( Бройченко А. Г.) Ми у мам — помічники

Скачати 198.23 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка