«Пакет розширення Communications Toolbox»Скачати 51.12 Kb.
Дата конвертації21.07.2021
Розмір51.12 Kb.

Міністерство освіти та науки України

Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя

Кафедра БТ

Звіт

з лабораторної роботи №1

на тему:

«Пакет розширення Communications Toolbox»


Виконав:

студент гупи РБ-41

Навозняк Р.П.

Перевірила:

Шадріна Г.М.


Тернопіль 2021


Мета роботи: ознайомлення з принципами моделювання телекомунікаційних систем.

Пакет розширення Communications призначений для виконання в середовищі MATLAB розрахунків, пов'язаних з моделюванням телекомунікаційних систем. В першу чергу функції пакету орієнтовані на системи цифрового зв'язку, але є й функції аналогової модуляції і демодуляції. До можливих областей застосування пакету відносяться моделювання передачі даних через телефонні мережі (модемні протоколи, VDSL, HDSL, ADSL), радіоканали (радіотелефони DECT, стільникові мережі GSM) і різноманітні фізичні середовища комп'ютерних мереж.

Експерентальна частина

Ознайомитися з можливостями розширення Communications Toolbox.

Для того щоб відобразити можливості Communications Toolbox, за приклад взято Гаусівський білий шум, а саме його генерація.

wgn - генерація білого нормального шуму(Гаусівський білий шум)

синтаксис:

y = wgn (m, n, p);

y = wgn (m, n, p, imp);

y = wgn (m, n, p, imp, state);

y = wgn (..., powertype);

y = wgn (..., outputtype);

опис:

y = wgn (m, n, p)

Повертає матрицю розміром m на n, що містить дискретний білий гауссовский (нормальний) шум (ДБГШ; White Gaussian Noise, WGN). Параметр p задає потужність шуму в децибелах. За замовчуванням використовується імпеданс навантаження, що дорівнює 1 Ом.

y = wgn (m, n, p, imp)

Те ж, що й у попередньому варіанті синтаксису, але в даному випадку параметр imp задає імпеданс навантаження.

y = wgn (m, n, p, imp, state)

Те ж, що й у попередньому варіанті синтаксису, але в даному випадку додатково можна задавати початковий стан генератора гаусівських випадкових чисел MATLAB (функція randn) за допомогою цілочисельного параметра state.

y = wgn (..., powertype)

Те ж, що і попередні варіанти синтаксису, але в даному випадку строковий параметр powertype задає одиниці вимірювання потужності, використані при вказівці параметра p. Можливі значення параметра powertype наступні: 'dB', 'dBm' і 'linear'.

y = wgn (..., outputtype)

Те ж, що і попередні варіанти синтаксису, але в даному випадку строковий параметр outputtype дозволяє задавати генерацію речового або комплексного шуму. Можливі значення параметра outputtype наступні: 'real' і 'complex'. Якщо генерується комплексний шум, його матеріальна і уявна частини мають потужності p / 2.Рис. 1 Генерація білого шуму(Гауса)
Висновки. У лабораторній роботі №1, проведено ознайомлення з принципами моделювання телекомунікаційних систем, у якості есперемнтальної частини було взято функцію генерацію білого шуму (Гаусівського шуму). Наведений синтаксис цієї функції, а також графік де зображено сигнал з гаусівським білим шумом.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка