Остеомієліт (osteomyelitis) – захворювання, що характеризується запаленням всіх елементів кістки. Термін "остеомієліт" дослівно означає запалення кісткового мозку. Рентгенологічне дослідженняСкачати 20.56 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації31.03.2021
Розмір20.56 Kb.
  1   2   3

Остеомієліт (osteomyelitis) – захворювання, що характеризується запаленням всіх елементів кістки. Термін "остеомієліт" дослівно означає запалення кісткового мозку.
Рентгенологічне дослідження визначає локалізацію і довжину патологічного процесу і допомагає установити характер патологічних змін. Перші ознаки виявляють з 5-14-го дня. Ранні рентгенологічні симптоми – дрібні вогнища деструкції (розрідження) і відшарування окістя (тонка лінійна тінь із гладким зовнішнім і трохи нерівним внутрішнім контуром, піднята над тінню коркового шару діафізу). Останній симптом більш виражений у дітей, тому що у них окістя товсте і багате на кровоносні судини, а тонкий шар м'язів не перешкоджає дослідженню.

Зміни спочатку спостерігають в метафізі (стерта будова кістки,, розпливчастість кісткових поперечин). Надалі – чергування ділянок розрідження й ущільнення. Вогнища розрідження мають видовжену форму відповідно ходу кісткових канальців. Корковий шар, що лежить проти периостальної облямівки – "поїдений", з окремими дефектами.

Повна рентгенологічна картина гострого остеомієліту формується до початку 2-го міс. Процес секвестрації визначається на 3-4-й міс.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка