Основні клінічні симптомиДата конвертації04.06.2021
Розмір1.18 Mb.


Пліщук А.Л. ММ-307

  1. Гострий абсцес верхньої частки правої легені: основні клінічні симптоми, описати рентгенологічні ознаки на рентгенограмах і КТ грудної порожнини (представити зображення).


Основні клінічні симптоми: біль в ділянці грудей,фебрильна лихоманка,сухий кашель,що перходить в продуктивний з виділенням гнійної мокроти, задишка,синдром загальної інтоксикації.

Рентгенологічні ознаки: а)рентгенограма:

1 стадія(гнійної інфільтрації)-Тінь гострої пневмонії набуває більшої інтенсивнгості,а її контури заокруглюються;

2 стадія(дренування гнійної порожнини через бронх) - рентгенологічно виявляється кільцеаодібна тінь абсцесу з товстою стінкою та горизонтальним рівнем рідини;

3 стадія(розсмоктуваннч та рубцювання)-товщина стінки абсцесу зменшується , а його порожнина набуває видовженої форми і заміщується рубцем через2-3 місяці.б)комп’ютерна томограма:

на початкових стадіях спостерігається пошерене ущільнення інфільтративного характеру, кругла форма ділянки та підвищення щільності в центрі дозволяють запідозрити формування інфільтрату. В подальшому внаслідок рохрідження гнійника спомтерігаєтиься зменшення щільності інфільтратув його центральній частині .При спустошенні гнійника на КТ буде візуалізовуватись повітряна порожнина, стінка якої нерівномірно потовщена з горбистим внутрішнім контуром. В подальшому, у зв’язку з відторгненням некротичних мас та формуванням капсули,внутрішній контур набуває чіткіших ,рівних обрисів і порожнина набуває правильної круглої форми. Лімфатичні вузли коренів легень і середостіння, як наслідок реакції на запальний процес, помірно збільшені на стороні ураження та ущільнені.


Зображення: рентгенограма в прямій та бічній проекції , де у верхній частці правої легені визначається кільцеподібне просвітлення з горизонтальним рівнем рідини ;

Комп’ютерна томограма на якій виявдений абсцес в предньому сенменті верхньої долі правої легені у вигляді порожнини з товстою стінкою ,що містить газ та множинні сквестри.Абсцес позначений червоною стрілкою, а дренуючий бронх -синьою.

  1. Опишіть метод обстеження та локалізацію патологічного вогнища.

Вкажіть ймовірний діагноз?

Метод обстеження: КТ

Локалізація: патологічне вогнище локалізовано в лівій легені

Ймовірний діагноз: пухлина

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка