Основи організації забезпечення медичним майномСкачати 189.37 Kb.
Сторінка1/22
Дата конвертації05.04.2021
Розмір189.37 Kb.
#13999
ТипПротокол
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22
КМЗ №2
КМЗ №2


МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДО ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

для студентів

з дисципліни ВМП
ТЕМА №2 ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МЕДИЧНИМ МАЙНОМ
Заняття №2

Обговорено на засіданні ЦК

Клінічних дисциплін

«___» __________ 201__ р.

Протокол № ____

Методичну розробку складено на основі робочої навчальної програми дисципліни «Організація медичного забезпечення військ», затвердженої на засіданні кафедри медицини катастроф та військової медицини 30 серпня 2018 року (протокол № 1).Навчальні питання:

1. Зміст, завдання і принципи медичного постачання Збройних Сил України.

2. Постачальні органи, заклади та підрозділи медичного постачання.

3. Медичне майно, його класифікація та характеристика за призначенням. Поняття комплекту медичного майна.

4. Заходи щодо забезпечення медичним майном військової частини і з’єднання при формуванні та в різні періоди бойових дій.
Література:

1. Основна література

- Організація медичного забезпечення військ, підручник для студентів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів III-IV рівнів акредитації під редакцією Бадюка М.І., Київ, 2014;

2. Додаткова література

- В.О. Жаховський, О.Ю. Булах, В.Г. Лівінський, М.В. Кудренко: Медичне забезпечення Збройних Сил України: актуальні питання удосконалення з огляду на тенденції розвитку системи охорони здоров’я України, ISSN 2077-6594. Україна. Здоров’я нації. 2014. № 4 (32);
В результаті вивчення матеріалу з теми заняття студенти повинні:

знати:

- порядок забезпечення військ медичним майном;уміти:

- організовувати постачання медичного майна військової частини при формуванні та в різні періоди бойових дій.


1. ЗМІСТ, ЗАВДАННЯ І ПРИНЦИПИ МЕДИЧНОГО ПОСТАЧАННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.
Відомо, що від рівня забезпеченості медичної служби медикаментами, бактеріальними препаратами, дезінфекційними і дератизаційними засобами, перев’язувальним і шовним матеріалом, інструментами і іншими засобами медичного призначення в багатьох випадках залежить своєчасність та безперервність медичної допомоги пораненим і хворим, ефективність їх лікування, обсяг лікувально-профілактичних і діагностичних заходів. Тому питання медичного забезпечення на війні є предметом постійної уваги начальників медичної служби усіх ланок.

Становлення і розвиток військової медицини, в тому числі і системи медичного забезпечення військ як однієї із її галузей, цілком залежало від розвитку військової справи, досягнення наукового і технічного прогресу, росту вітчизняного виробництва, реалізації наукових відкриттів в медичній практиці. По мірі розвитку медичної служби вдосконалювались і організаційні принципи медичного забезпечення, форми і методи забезпечення медичним майном, в тому числі і діючої армії.

Основу завдань медичного постачання Збройних Сил України складають заходи своєчасного і повного забезпечення медичних підрозділів, частин і закладів медичним майном і технікою, що необхідні для надання медичної допомоги військовослужбовцям, накопичення і утримання запасів, технічного забезпечення медичної техніки та обладнання.

Вказані заходи здійснюються відповідно до Керівництва з постачання медичною технікою і майном.

Відповідно до діючих принципів медичного забезпечення, постачання медичною технікою і майном медичних підрозділів, частин та закладів здійснюються за схемою: центр - територіальне оперативне командування - об'єднання - військова частина.

Успішне виконання медичною службою своїх завдань, підтримання її сил та засобів в постійній бойовій готовності залежать в значній мірі від своєчасного забезпечення військ лікарськими засобами, медичним майном і технікою.

Основними завданнями медичної служби Збройних Сил України в цьому напрямку є:

- організація і проведення комплексу заходів щодо своєчасного і повного забезпечення медичних підрозділів, частин та закладів медичним майном і технікою для надання медичної допомоги, лікування поранених і хворих, проведення профілактичних, санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів;

- накопичення запасів медичного майна та утримання їх в постійній готовності до видачі та використання за призначенням;

- створення і підтримка умов, що забезпечують швидке переведення сил і засобів медичного постачання до готовності;

- технічне та метрологічне забезпечення медичної техніки та обладнання, що знаходиться в експлуатації та запасах;

- організація контрольних та економічних заходів щодо забезпечення медичним майном.

При більшому їх диференціюванні можна виділити окремі завдання, що пов'язані з визначенням потреби і витребуванням медичного майна, з організацією його отримання, відпуску, обліку, зберігання, підвозу тощо. Звичайно, що повний перелік і зміст завдань щодо забезпечення медичних підрозділів, частин і закладів медичним майном неоднаковий для мирного часу та екстремальних ситуацій, так само, як і способи їх вирішення у різних ланках медичної служби.


Скачати 189.37 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка