Основи імунології (стомат)Скачати 438.91 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації15.12.2016
Розмір438.91 Kb.
  1   2   3   4   5   6

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

10

основи імунології (стомат)

Опис:

ситуаційні задачі

Перелік питань:

1.

У хворої 20 років, після тривалого перебування на сонці з'явилась субфебрильна температура, біль і припухлість в колінних і гомілково-стоп-них суглобах, еритема на обличчі і переніссі, лейкопенія, прискорена ШОЕ. Виставлений попередній діагноз системний червоний вовчак. Назвіть па-тогномонічні лабораторні дані, які підтверджують цей діагноз?


A.

А. Присутність С-реактивного протеїну


B.

Прискорена ШОЕ


C. *

Наявність антинуклеарного фактора


D.

Анемія


E.

Лімфоцитоз


2.

У хворої 22 років після ГРЗ через 3 тижні з'явилась слабкість, субфебрильна температура, артрит, еритема на обличчі за типом "метелика". В плазмі крові були виявлені LE-клітини в 6:1000 лейкоцитів. Що це за клітини?


A.

Фагоцитуючі моноцити


B.

Клітини Березовського - Штеpнберга


C.

Ревматоїдний фактор


D. *

Зрілі нейтрофіли, які фагоцитують ядерні білки


E.

Недиференційовані клітини


3.

Хвора 30 років, з болем у суглобах, м'язах, епігастрії, незначним зниженням ваги, звернулась до лікаря вперше. Об'єктивно: стан відносно задовільний, зниженої вгодованості, шкіра на тулубі ущільнена, важко береться в складку, рухи в суглобах обмежені, болючі, особливо в міжфалангових. При дослідженні плазми крові виявлені LE-клітини 2:1000 лейкоцитів, РФ, ШОЕ - 28 мм/год., гіпер- гаммаглобулінемія, антинуклеарний фактор 1:110. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:


A.

А.СЧВ


B. *

Системна склеродермія


C.

Ревматоїдний артрит


D.

Дерматоміозит


E.

Ревматична хвороба серця, поліартрит


4.

Хвора Т, 32р., звернулась зі скаргами на потовщення, індурацію шкіри кистей, обличчя, кашель, мерзлякуватість, утруднення ковтання. 10 років тому хворій було встановлено діагноз - синдром Рейно. Лікувалась епізодично. Об'єктивно: обличчя амі-мічне, "кисетний" рот. Яка базисна терапія показана при даній патології в першу чергу?


A.

Циклофосфан


B. *

D-пеніциламін


C.

Кризанол


D.

О.Делагіл


E.

Преднізолон


5.

До лікаря звернулась хвора із скаргами на схуднення, появу червоних плям на обличчі. Погіршення відмічає після перебування на сонці. При огляді: на шкірі обличчя поодинокі інфільтровані вогнища ураження червоного кольору, пальпуються лімфатичні вузли. Про який діагноз ви подумаєте в першу чергу?


A.

Юнацькі вугрі


B. *

Системний червоний вовчак


C.

Фотодерматит


D.

Туберкульозний вовчак

E.

Лімфогранулематоз


6.

Хвора 45 років, скаржиться на біль і слабкість у м'язах рук і ніг; почервоніння, лущення та свербіж шкіри обличчя. Об'єктивно: еритема та набряк параорбітальної клітковини, набряки кінцівок тістуватої консистенції. Спостерігається болючість м'язів плечового та стегнового пояса при пальпації. Яке дослідження дозволить встановити діагноз з найбільшою точністю?


A. *

Шкірно-м'язова біопсія


B.

Електроміографія


C.

Визначення рівня креатинфос-фокінази в крові


D.

Визначення рівня гормонів щитоподібної залози в крові


E.

Визначення рівня LE-клітин у крові


7.

У 38-річної жінки протягом останніх 10 років спостерігається болюче побіління пальців рук на холоді. Протягом останнього року синдром став більш вираженим, з'явились ознаки артриту дрібних суглобів кистей та зап'ясть, утруднення ковтання твердої їжі. Аналіз крові: ШОЕ - 40 мм/год., поодинокі вовчакові клітини. Який найбільш імовірний діагноз обґрунтований на основі цих даних?


A.

Дерматоміозит


B.

Пухлина стравоходу


C. *

Системна склеродермія


D.

Ревматоїдний артрит


E.

Системний червоний вовчак


8.

У хворої 18 років після тривалої інсоляції з'явилися фіксована еритема обличчя, ульцерація ротової порожнини, неерозивний артрит дрібних суглобів кистей, лихоманка, резистентна до лікування антибіотиками та протизапальними препаратами, тахікардія; електрокардіографічно - дифузні зміни в міокарді. Запідозрено СЧВ. Який лабораторний показник патогномонічний для даного захворювання?


A.

Позитивний Hbs-Ag в крові


B.

Лейкоцитоз із зсувом вліво


C.

Лімфоцитоз


D.

Анемія з ретикулоцитозом


E. *

Антитіла до нативної ДНК у високому титрі


9.

Хворий 38 років, скаржиться на підвищення температури до 38,0 °С, біль в м'язах, суглобах, сухий кашель, абдомінальний біль. Об'єктивно: сітчасте ліведо на шкірі кінцівок та тулубі, болючість м'язів при пальпації. Сухі хрипи в легенях. AT - 160/100 мм рт. ст. У крові: лейкоцитоз, еозино-філія, збільшення ШОЕ, підвищення рівня сечовини. ЗАС: протеїнурія, гематурія. Очне дно - злоякісна ретинопатія. Діагноз?


A.

Туберкульоз


B.

Системний червоний вовчак


C.

Хронічний гломерулонефрит


D. *

Вузликовий поліартеріїт


E.

СНІД


10.

Хвора протягом 3 років скаржиться на відчуття стягнення шкіри на обличчі, біль в суглобах рук, затерпання, мерзлякуватість, біль пальців рук, артралгії, відсутність сліз, важкість ковтання сухої їжі, похудання на 10 кг протягом року. Об'єктивно: обличчя маскоподібне, шкіра бліда, суха, індурована, прояви синдрому Рейно. Про яку хворобу можна думати?


A.

Дерматоміозит


B.

Системний червоний вовчак


C. *

Системна склеродермія


D.

Еозинофільний фасциїт


E.

Хвороба Шегрена.

11.

Хвора 30 років, скаржиться на високу температуру тіла, ниючий біль в попереку, м'язах, всіх суглобах, набряклість і почервоніння обличчя. Хворіє впродовж 5 місяців. ШОЕ - 56 мм/год., Л - 2,3х109/л В сечі: білок - 3,33 г/л, Л та Ер - по 4-6 в п/з, циліндри. СРБ (++++), РФ(+), серомукоїд - 320. Діагноз?


A.

Ревматоїдний артрит


B. *

Червоний системний вовчак


C.

Ревматична лихоманка


D.

Гломерулонефрит


E.

Пієлонефрит


12.

Хвора М., 42 р, скаржиться на біль у дрібних суглобах кистей, ранкову скутість. Хворіє 2 роки. Об'єктивно: деформація міжфалангових проксимальних суглобів кистей, атрофія м'язів кистей. Аналіз крові: НЬ - 96 г/л, Л - 3,6х109/л, ШОЕ - 38 мм/год., LE-клітини (+). Ro-графія кистей: епіфі-зарний остеопороз, крайові ерозії, звуження суглобової щілини. Ваш діагноз?


A.

Системна склеродермія


B.

Подагричний артрит


C.

Системний червоний вовчак


D. *

Ревматоїдний артрит


E.

Деформуючий остеоартроз


13.

Хвора Н., 22 років, захворіла в серпні після повернення з Криму: з'явився біль в колінних, гомілково-ступневих, ліктьових суглобах, збільшилися і стали болючими підщелепні лімфовузли, почало надмірно випадати волосся. Який лабораторний показник є найбільш інформативним у даному випадку?


A.

Протеїнограма


B.

Коагулограма


C. *

LE-клітини


D.

Реакція Ваалера - Роузе


E.

Оксипролін в сечі


14.

Хвора 18 років, скаржиться на підвищення температури тіла до 38,0 °С, біль в суглобах, серцебиття, задишку, набряки на обличчі та на ногах. На щоках - папульозні висипання, ЧСС - 100/хв., печінка +3 см, селезінка +2 см. Л - 3,2х1012/л, НЬ - 96 г/л, ШОЕ - 65 мм/год. В аналізі сечі: протеїнурія - 3,3 г/л, Ер - 20-30 в п/з, циліндри гіалінові 3-5 в п/з. Поставте попередній діагноз:


A.

Ревматична лихоманка


B.

Гострий гломерулонефрит


C. *

Системний червоний вовчак


D.

Геморагічний васкуліт


E.

Інфекційний ендокардит


15.

Хвора P., 42 p., страждає на системний червоний вовчак упродовж 4 років. Перебуває на підтримуючій дозі преднізолону (10 мг) та делагілу (250 мг). 2 тижні тому після переохолодження підвищилась температура, з'явились болі в суглобах, еритематозний висип, набряки на кінцівках і обличчі. За день до надходження де стаціонару з'явились судоми, минучa втрата свідомості. Аналіз крові: НЬ -92 г/л, Ер - 2,9х1012/л, Тр - 100х109/л ШОЕ - 62 мм/год. Аналіз сечі: питомг вага - 1016, білок - 3,6 г/л, Ер - покривають все поле зору, Л - 6-10 в п/з Виберіть варіант адекватної терапії?


A.

Нестероїдні протизапальні препарати + азатіоприн


B.

Збільшити дозу преднізолону та делагілу


C. *

Пульс-терапія метилпреднізолоном та циклофосфамідом


D.

Преднізолон, делагіл, курантил


E.

Нестероїдні протизапальні препарати, курантил,гепарин

16.

Жінка 42 років, скаржиться на почуття оніміння губ та кистей, біль в суглобах, ранкову скутість, утруднення при ковтанні, задишку під час руху. Об'єктивно: гіперпігментація шкіри, на грудях телеангіектазії, припухлість дрібних суглобів кистей, помірна слабкість проксимальних м'язів, згинальні контрактури. В нижніх відділах легенів крепітація. Який найбільш вірогідний діагноз у хворої?


A.

Системний червоний вовчак


B.

Дерматоміозит


C. *

Системна склеродермія


D.

Ревматоїдний артрит


E.

Аддісонова хвороба


17.

У жінки 24 років при об‘єктивному обстеженні виявлені: підвищення температури тіла до 380С, болючість і атрофія м‘язів плечового поясу, проксимальних м‘язів рук і ніг, периорбітальний набряк, підвищення рівня КФК в крові. Який діагноз найбільш ймовірний у даному випадку?


A.

Системна склеродермія


B.

Дифузний фасціїт


C.

Ревматична поліміалгія


D. *

Дерматоміозит


E.

Гранулематоз Вегенера


18.

У жінки 24 років при об‘єктивному обстеженні виявлені: підвищення температури тіла до 380С, болючість і атрофія м‘язів плечового поясу, проксимальних м‘язів рук і ніг, периорбітальний набряк, підвищення конценрації якого показника крові матиме найбільше діагностичне значення:


A.

АЛТ


B.

АСТ


C.

креатиніну


D. *

КФК


E.

Сечовини


19.

У жінки 24 років при об‘єктивному обстеженні виявлені: підвищення температури тіла до 380С, болючість і атрофія м‘язів плечового поясу, проксимальних м‘язів рук і ніг, периорбітальний набряк, підвищення рівня КФК в крові. Які ознаки даного захворювання будуть знайдені при проведенні біопсії м?язів?


A.

заміщення м?язової тканини сполучною


B.

ознаки посиленого неоангіогенезу


C.

запустівання термінального судинного русла


D. *

дегенерація, некроз м?язових волокон


E.

ознаки жирової інфільтрації


20.

Жінка 26 років поступила в стаціонар із скаргами на ранкову скутість, біль в суглобах кистей, заніміння пальців, їх поблідніння на холоді. Об‘єктивно виявлено витончену, щільну шкіру пальців рук. Рентгенологічно діагностовано остеоліз кінцевих фаланг пальців рук. Визначте найбільш інформативне дослідження для уточнення діагнозу.


A.

Реовазографія


B.

Електроміографія


C. *

Біопсія шкіри


D.

Тепловізійне обстеження

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка