Ортопедична стоматологія Модуль «Протезування частковими знімними протезами»Скачати 51.77 Kb.
Дата конвертації28.03.2021
Розмір51.77 Kb.

Ортопедична стоматологія

Модуль 2. «Протезування частковими знімними протезами»
Чоловік 60-ти років із повною відсутністю зубів. Користується протезами 15 років. Об’єктивно: нижня третина обличчя знижена, альвеолярні відростки на верхній та нижній щелепах різко атрофовані, піднебіння плоске, торус різко виражений. Слизова оболонка протезного ложа тонка, атрофована, без підслизового шару. Який відбиток і матеріал доцільно використовувати у даному випадку?

Повні анатомічні стомальгіном

Функціональний диференційований репіном

Функціональний компресійний стенсом

Повні анатомічні гіпсом

Функціональний декомпресійний дентафлексом


Пацієнту 60-ти років планується виготовлення часткового знімного протеза на верхню щелепу. Проведено перевірку постановки штучних зубів на восковому базисі в ротовій порожнині. Який буде наступний клінічний етап виготовлення часткових знімних протезів?

Кінцеве моделювання базису протеза

Визначення та фіксація центрального співвідношення щелеп

Гіпсування гіпсових моделей в артикулятор

Примірка та фіксація часткових знімних протезів в ротовій порожнині

Кінцеве полірування протезу


Хворій виготовляється частковий знімний пластинковий протез на в/щ. Який клінічний етап є наступним після визначення і фіксації центральної оклюзії?

Визначення міжальвеолярної висоти

Перевірка воскової композиції протеза в порожнині рота

Заміна воску на пластмасу

Постановка штучних зубів

Визначення меж базису


Після виготовлення бюгельного протезу на верхню щелепу оцінюється якість виготовлення конструкції. В межах яких значень повинна бути ширина дуги протезу?

1,5-2 мм


10-12 мм

12-15 мм


5-8 мм

3-5 мм


Хворому під час протезування повними знімними протезами проводиться вивірення оклюзійних співвідношень при різних рухах нижньою щелепою. Функція якого м'язу обумовлює трансверзальні рухи нижньої щелепи?

Зовнішній (латеральний) крилоподібний м'яз

Внутрішній (медіальний) крилоподібний м'яз

Скроневий м'яз

Жувальний м'яз

Двочеревцевий м'яз

Пацієнту виготовляють часткові знімні пластинкові протези на верхню та нижню щелепи. З обох щелеп зняті анатомічні відбитки еластичним альгінатним матеріалом. Визначте найбільш доцільні дії лікаря:

Передати відбитки для знезараження

Підсушити відбитки на відкритому повітрі

Запросити зубного техніка для комунальної оцінки відбитків

Зберігати відбитки 90 хвилин в мікротеновому пакеті

Негайно передати відбитки в лабораторію


Хворому 38-ми років виготовляється бюгельний протез на верхню щелепу. На етапі виготовлення планується виготовлення вогнетривкої моделі. Яку масу можна використовувати для дублювання?

Гелин


Стомапласт

Стомальгін

Ортокор

Дентафоль


Хворому 58-ми років після обстеження в клініці ортопедичної стоматології було запропоновано виготовлення дугового протеза. Складено план лікування, отримані відбитки з обох щелеп, визначена центральна оклюзія методом блоків. Який наступний етап?

проведення паралелометрії

підготовка до дублювання моделі

дублювання моделі

креслення каркаса дугового протеза

реставрація опорних коронок


При об'єктивному обстеженні порожнини рота в пацієнтки виявлено беззубу нижню щелепу, наявність у передньому відділі рухомого тяжа слизової оболонки, нерівномірну атрофію коміркової частини. Який метод отримання функціонального відбитка доцільний в цьому випадку?

диференційований відбиток

декомпресійний відбиток

відбиток під жувальним тиском

відбиток під дозованим тиском

компресійний відбиток


Хворий 45-ти років звернувся до клініки зі скаргами на відсутність зубів на нижній щелепі справа. Об'єктивно: відсутні 46, 45, 38, 48. 47 зуб рухливий (І ступінь), коронка 44 зуба зруйнована на 1/2. Яку ортопедичну конструкцію доцільно рекомендувати хворому з метою відновлення жувальної ефективності та профілактики перевантаження пародонта 47, 44 зубів?

дуговий протез із кламерною фіксацією на 47, 44, 34 зуби

мостоподібний протез із однобічною опорою на 47 зуб

малий сідлоподібний протез із кламерною фіксацією на 47, 44 зуби

паяний мостоподібний протез із опорою на 48, 44 зуби

металокерамічний мостоподібний протез із опорою на 47, 46 зуби


Проводять припасування індивідуальної ложки на верхній щелепі пацієнту 62-х років. При широкому відкриванні рота відбувається скидання ложки. На якій ділянці необхідно вкоротити край ложки:

у задньо-бічній ділянці горбка верхньої щелепи

у ділянці щічно-коміркових складок

у ділянці піднебінного торуса

по лінії ''а''

у фронтальній ділянці


Хворий 56-ти років скаржиться на часту поломку базиса часткового знімного пластинкового протеза на верхній щелепі. Об'єктивно: на верхній щелепі є тільки 23 зуб. Тріщини в базисі протеза виникають в ділянці 23 зуба. Що необхідно зробити для зміцнення базису протеза?

виготовити новий протез з телескопічною фіксацією на 23

виготовити базис із пластмаси ''фторакс''

виготовити базис із пластмаси ''протакрил-м''

виготовити базис із пластмаси ''редонт''

виготовити базис із пластмаси ''Етакрил-02''


Хворій 54-х років виготовляється знімний пластинковий протез для нижньої щелепи. На лабораторних етапах виготовлення воскового шаблону використовується базисний віск. До якої групи допоміжних матеріалів відноситься даний матеріал?

моделювальні

абразивні

фіксуючі

відбиткові

формувальні


На клінічному етапі перевірки каркасу бюгельного протезу в порожнині рота виявлено нерівномірне відлягання дуги протезу від слизової оболонки твердого піднебіння та альвеолярного паростка в межах 0,8 см до контакту. Яким методом можливо усунути даний недолік?

виготовити новий каркас бюгельного протезу

розігріти метал при допомозі бензинового пальника та вирівняти притисканням на моделі

вирівняти каркас при допомозі крампонних щипців

вирівняти каркас при допомозі молоточка і наковальні

вищевказаний недолік не потребує виправлення


Хворий 70-ти років звернувся до клініки зі скаргами на погану стабілізацію повних знімних протезів на верхню та нижню щелепи. Якому методу постановки штучних зубів слід віддати перевагу при виготовленні нових повних знімних протезів?

за індивідуальними окклюзійними кривими

за сферичними оклюзійними кривими

за стандартними оклюзійними кривими

за протетичним оклюзійним співвідношенням

за дезоклюзійними площинами


Хворий 70-ти років скаржиться на неможливість вживання їжі, косметичний та фонетичний дефект в зв'язку з повною втратою зубів на нижній щелепі. Об'єктивно: альвеолярний відросток нижньої щелепи значно атрофований у бічних ділянках і відносно збережений - у фронтальній. Прикріплення щічних тяжів на рівні гребеня альвеолярного відростка. Якому типу беззубих щелеп за Келлером відповідає клінічна картина?

ІІІ


ІV

V


ІІ

І
У хворої 60-ти років на етапі перевірки конструкції повних знімних протезів і постановки зубів на воскових базисах була виявлена щілина між зубами у фронтальній ділянці і горбковий контакт у бічній. Яка помилка була допущена?

замість центральної оклюзії визначена передня

замість центральної оклюзії визначена бічна

неправильно загіпсовані моделі в оклюдатор

розчавлення валиків при визначенні центральної оклюзії

замість центральної оклюзії визначена задня
Хворому 53-х років в клініці ортопедичної стоматології виготовляється частковий знімний пластинчастий протез на верхню щелепу. Об'єктивно: зубна формула 14, 13, 12, 11, 21, 22, 23, 24, 27. Зуби стійкі, клінічні коронки високі, з добре вираженим екватором. На рентгенограмі періапікальні зміни в пародонті опорних зубів, відсутні. Який вид кламерної фіксації є оптимальним для цього хворого?

площинний

точковий

сагітальний

трансверзальний

діагональний


Пацієнт 35-ти років скаржиться на больові відчуття у нижній щелепі із щічного краю в ділянці премолярів. 2 дні тому пацієнту виготовлений частковий знімний протез на нижню щелепу з кламерною фіксацією на 47, 42, 33 зуби. Об'єктивно: на слизовій оболонці із щічного боку визначається локалізована ділянка гіперемії, яка відповідає краю протеза. Скорочення якого м'яза є причиною травмування?

Щічний


Медіальний крилоподібний

Жувальний

Скроневий

М'яз гордіїв


Жінка 47-ми років звернулася з метою протезування. Після об'єктивного обстеження вибрана конструкція часткових знімних протезів на верхню і нижню щелепи. Під час перевірки конструкції протеза виявилось, що міжзубний контакт у бічних ділянках спостерігається лише справа, зліва - щілина між зубами. Яка помилка допущена під час клінічних етапів?

Визначили бокову оклюзію

Деформували базис під час визначення центральної оклюзії

Завищили прикус у боковій ділянці зліва

Отримали неточні відбитки

Визначили передню оклюзію


Хворому 54-х років планується виготовлення бюгельного протеза на верхню щелепу з балковою фіксацією. За якої умови вона може бути застосована?

Високі клінічні коронки опорних зубів

Конвергенція опорних зубів

Виражений екватор коронок опорних зубів

Глибоке піднутріння в ділянці опорних зубів

Низькі клінічні коронки опорних зубів

Хворій 45-ти років виготовлено бюгельний протез на верхню щелепу. Об'єктивно: зубна формула 17,16-13,12,11/21,22,23-28. Зуби інтактні, стійкі, коронки високі. При перевірці каркасу протеза для забезпечення високих функціональних цінностей оцінюється ширина розширеної дуги. Який з перелічених показників найбільш правильний?

1 см


5 см

0,5 см


1,5-2 см

4 см
Жінці 56-ти років виготовляється частковий знімний пластинковий протез на верхню щелепу. Об'єктивно: зуби інтактні, стійкі. Прикус ортогнатичний. Під час перевірки конструкції протезу в порожнині рота між природніми зубами є щілина, штучні зуби змикаються. На якому етапі протезування була допущена помилка?

Визначення центральної оклюзії

Виготовлення воскового базису з прикусними валиками

Отримання відбитків

Постановка штучних зубів

Виготовлення моделей
Пацієнт 54-х років скаржиться на больові відчуття у бічній ділянці нижньої щелепи з язикового краю зліва, що виникають при рухах язика. 2 дні тому пацієнту був зданий частковий знімний протез на нижню щелепу з кламерною фіксацією на 47, 42, 33 зуби. На слизовій оболонці в ретроальвеолярній області визначається локалізована ділянка гіперемії, яка відповідає краю протеза. Яке анатомічне утворення визначає межу протеза в цій ділянці?

Внутрішня коса лінія

Зовнішня коса лінія

Підборідна ость

Язикова ямка

Крилоподібна горбистість


Хвора 35-ти років звернулась у клініку ортопедичної стоматології з метою протезування. Об'єктивно: присутні 18, 14, 13, 12, 11, 21, 22, 23, 24, 28 зуби. Коронки, що обмежують дефект, високі, стійкі. Для відновлення цілісності зубного ряду планується виготовлення суцільнолитого бюгельного протезу. Який вид механічного фіксатора доцільно застосувати?

Опорно-утримуючі кламери

Телескопічне кріплення

Денто-альвеолярні кламери

Балкове кріплення

Утримуючі кламери


Одним із станів визначення центральної оклюзії є побудова площини, що при наявності достатньої кількості зубів проходить через ріжучі краї центральних різців нижньої щелепи та дистально-щічні горбики останніх молярів. Яка площина будується?

Протетична

Трансверзальна

Франкфуртська

Сагітальна

Вертикальна


Хворому 60-ти років виготовляють частковий знімний протез на верхню щелепу. Визначена центральна оклюзія. Який наступний етап протезування?

Перевірка воскової конструкції протеза

Накладання протеза

Виготовлення гіпсових моделей

Одержання відбитків

Корекція протеза

Жiнка 48-ми рокiв скаржиться на вiдсутнiсть 38, 37, 36, 45, 46, 47, 48 зубiв. 35, 44 iнтактнi, стiйкi, коронки анатомічної форми, досить високi. Яку ортопедичну конструкцію найдоцiльнiше запропонувати пацiєнтовi?

Бюгельний протез

Знiмний пластинковий протез

Мостоподiбний протез

Мiкропротез

Адгезивний мостоподiбний протез


Хворому 58-ми рокiв виготовлено частковий знімний протез для верхньої щелепи. Пiд час оцiнки якостi його виготовлення виявлено дрiбнi бульковi пори по всiй товщi базису. Що спричинило утворення пор?

Швидке зростання температури при полімеризації пластмаси

Використання пластмаси з минулим терміном придатностi

Велика товщина пластмаси

Швидке охолодження кювети після полімеризації пластмаси

Мала товщина пластмаси


Хворому 64-х рокiв виготовляється бюгельний протез на верхню щелепу при наявностi дефекту зубного ряду 2-го класу за Кеннедi. Пiсля проведеної паралелометрiї встановленi типи межевих лiнiй на опорних зубах. На 24 зубi межева лiнiя - 1 типу. Який тип кламера iз системи Нея показаний хворому?

I тип


IV тип

II тип


III тип

V тип
Пацiєнту 59-ти років виготовляють часткові знiмнi пластинкові протези на етапi визначення центральної оклюзiї. Який лабораторний етап наступний?

Загiпсовка моделей в оклюдатор

Кiнцеве моделювання

Постановка зубiв

Загiпсовка в кювету

Виготовлення воскових валиків
Одним iз станів визначення центральної оклюзiї є побудова площини, що при наявностi достатньої кiлькостi зубiв проходить через рiжучi краї центральних рiзцiв нижньої щелепи та дистально-щiчнi горбики останніх молярiв. Яка площина будується?

Протетична

Сагiтальна

Вертикальна

Трансверзальна

Франкфуртська


Хворому 53-ти рокiв планують виготовити частковий знімний пластинковий протез на верхню щелепу при наявностi 16, 15, 23, 24 та 27 зубiв. Який вид кламерної фiксацiї найбiльш доцiльний у даному випадку?

Площинний

Точковий

Лiнiйний дiагональний

Лiнiйний трансверзальний

Лiнiйний сагітальний


Хворий висловлює скарги на вiдсутнiсть зубiв, естетичний дефект. Об’єктивно: присутнi 46, 43, 32, 33, 37. Зуби стiйкi, коренi не оголенi, 46, 37 зуби мають низькi клінічні коронки, горби i екватор не вираженi. Яка конструкція протеза найбiльш раціональна у даному випадку?

Дуговий з телескопічними коронками

ЧЗПП

Дуговий з опорно-утримуючими кламерамиШтамповано-паяний мостоподiбний

Пiднебiнна пластинки з вестибулярною дугою


Хвора 58-ми років звернулася в клiнiку зi скаргами на поломку часткового знiмного протеза на верхнiй щелепi. З анамнезу вiдомо, що протезом користується 2 роки. Протез зламався - перелом базису. Яку пластмасу необхiдно застосувати для лагодження протеза?

Редонт


Фторакс

ПМ-01


Етакрил

Карбопласт


Чоловiк 45-ти років скаржиться на часткову вiдсутнiсть зубiв на верхнiй щелепi. З анамнезу з’ясовано, що 13, 12, 11, 21, 22, 23 зуби втраченi внаслiдок травми 3 мiсяцi тому. Прикус ортогнатичний. 14, 15, 24, 25 зуби iнтактнi, нерухомi з високими клiнiчними коронками. Яку конструкцiю протеза краще запропонувати пацiєнту, враховуючи те, що він викладач?

Бюгельний протез з фiксацiєю на атачменах

Порцеляновi коронки, фiксованi на iмплантатах

Частковий знiмний протез на верхню щелепу

Металокерамiчний мостоподiбний протез

Пластмасовий мостоподiбний протез


Хворому 53-х рокiв виготовлений частковий пластинковий протез на нижню щелепу. Об’єктивно: вiдсутнi 48 – 43, 34 – 38, 18, 28. Зуби iнтактнi, стiйкi. Ортогнатичний прикус. При перевiрцi конструкцiї протезу у порожнинi рота природнi зуби знаходяться в оклюзiї, а мiж штучними i верхніми зубами щiлина. На якому етапi протезування була допущена помилка?

Визначення центральної оклюзiї

Встановлення штучних зубiв

Виготовлення моделей

Виготовлення воскового базису i прикусних валикiв

Отримання вiдбиткiв


Через 3 місяці після безпосереднього протезування хворий звернувся зі скаргами на балансування протезу. Об'єктивно: між краєм протезу і вестибулярною поверхнею альвеолярного відростка з'явилася щілина. Яка тактика лікаря?

Виготовлення нового протезу

Перебазування протезу пластмасою, що швидко твердіє

Нарощування зубних рядів пластмасою, що швидко твердіє

Корекція зубних рядів

Корекція країв протезу


Хворий 45-ти років, викладач, звернувся за порадою до ортопеда-стоматолога з метою вибору раціонального протезування. Об'єктивно: 12, 11, 21, 22 мають рухомість III ступеню. Яка ортопедична допомога найдоцільніша?

Безпосереднє протезування

Незнімний протез

Бюгельний протез

Раннє протезування

Віддалене протезування


Хворий 58-ми років звернувся з приводу протезування. Об'єктивно: присутній 22 зуб, стійкий, інтактний. Альвеолярний гребінь атрофований, піднебіння пласке. Планується виготовлення знімного протезу. Яка тактика лікаря по відношенню до 22 зуба?

Виготовити телескопічну коронку

Видалити

Депульпувати

Залишити

Виготовити куксову коронку


Пацієнту виготовляються часткові знімні пластинкові протези на верхню та нижню щелепи. З обох щелеп знято анатомічні відбитки еластичним альгінатним матеріалом. Визначте найдоцільніші дії лікаря:

Передати відбитки для знезараження

Підсушити відбитки на відкритому повітрі

Запросити зубного техніка для сумісної оцінки відбитків

Зберігати відбитки 90 хвилин в мікротеновому пакеті

Негайно передати відбитки до лабораторії


У хворого 58-ми років внаслідок травми та опіку обличчя утворилося значне звуження ротового отвору. Хворому показане виготовлення часткового знімного протеза. Яку конструкцію протеза бажано використати у даному випадку?

Протез, що складається

Бюгельний протез з фіксацією на атачменах

Шарнірний знімний протез

Звичайний частковий знімний пластинковий протез

Бюгельний протез з фіксацією на кламерах


Пацієнтці 48-ми років користування верхньощелепним бюгельним протезом на еластичних атачменах не приносить комфорту, відзначає рухливість протеза під час пережовування їжі та артикуляції. Хвора просить зробити нові протези з урахуванням вказаних недоліків. Клінічні коронки опорних зубів низькі. Яка система фіксації найбільш доцільна в даному випадку?

Телескопічна

Сідлоподібна

Кламерна

Балочна

Замкова
Хвора 42-х років звернулась до клініки ортопедичної стоматології з метою протезування. Об'єктивно: зубна формула

18 . . . . 13 12 11 & 21 22 23 . . . . 28

48 47 46 45 44 43 42 41 & 31 32 33 34 35 36 37

Прикус глибокий, клінічні коронки низькі, екватор не виражений. Хвора страждає на епілептиформні напади. Який вид протезування показаний даній хворій?

Частковий знімний пластинчастий протез з металевим базисом

Мостоподібні протези

Частковий знімний пластинчастий пластмасовий протез з утримуючими кламерами

Бюгельний протез

Частковий знімний пластинчастий протез з опорно-утримуючими кламерами

У хворого 35-ти років рухомість зубів І ступеня, зуби мають добре виражені горбки. Лікар рекомендує зробити оклюзійне пришліфовування зубів. Який метод найбільш об'єктивний для визначення топографії пришліфовування?

Оклюзіографія

Гнатодинамографія

Жувальна проба за Рубіновим

Рентгенографія

Мастикаціографія


Хворий 48-ми років 3 місяці користується частковими знімними протезами. На основі скарг пацієнта, даних об'єктивного обстеження та додаткових методів дослідження поставлено діагноз: алергічний стоматит, спричинений барвниками акрилової пластмаси протезу. Яким чином слід усунути алергічну дію барвників?

Виготовити протези з безколірної пластмаси

Виготовити литі металеві базиси протезів

Заформувати пластмасу методом литва

Виготовити двошарові базиси

Виготовити штамповані металеві базиси


Жінка 48 років скаржиться на відсутність 38, 37, 36, 45,46, 47, 48 зубів. 35, 44 інтактні, стійкі, коронки анатомічної форми, досить високі. Яку ортопедичну конструкцію найдоцільніше запропонувати пацієнтові ?

Бюгельний протез

Знімний пластинковий протез

Мостоподібний протез

Мікропротез

Адгезивний мостоподібний протез


Хвора, 45 років звернулася з метою протезування. Об’єктивно: дефект зубного ряду І клас за Кенеді, відсутні – 36,37,38,46,47,48. Прикус фіксований. Коронки 35 та 45 низькі, з погано вираженою анатомічною формою, інтактні. Хворому виготовляється бюгельний протез. Яка система фіксації бюгельного протезу найбільш доречна в даному випадку ?

Телескопічна система фіксації

Атачмени

Кламер Роуча

Комбінований кламер Акера-Роуча

Безперервний кламер


Хвора, 32 років звернулась з метою протезування. Після об'єктивного обстеження вибрана конструкція металокерамічної коронки. Який відбитковий матеріал показаний для одержання відбитку ?

Стомафлекс

Репін

Стомальгін.Стенс.

Ортокор
Під час перевірки конструкції часткових пластинкових протезів була виявлена наявність сагітальної щілини між передніми зубами. В артикуляторі передні зуби контактують нормально. Яка помилка була допущена?

Зафіксована передня окклюзія.

Зафіксована бічна оклюзія.

Завищена висота прикуса.

Занижена висота прикуса.

Зафіксована задня оклюзія.
Хворий скаржиться на біль на піднебінні при користуванні бюгельним протезом на верхню щелепу. При обстеженні виявлено, що дуга бюгельного протезу травмує пібнебіння. Якою має бути відстань між дугою бюгельного протезу на верхню щелепу та піднебінням?

0,5 – 1 мм

0

2 – 2,5 мм2,5 – 3 мм

3 – 3,5 мм


Хворий Д., 52 роки. Скарги на часткову відсутність зубів на верхній щелепі, утруднене пережовування їжі. Об’єктивно: в ділянці твердого піднебіння неоперований вроджений дефект піднебіння. Від операції відмовляється. Яке ортопедичне лікування ви запропонуєте даному пацієнтові?

Частковий знімний протез з обтуратором із еластичної пластмаси

Бюгельний протез з фіксацією на атачменах

Бюгельний протез з фіксацією на кламерах

Повний знімний протез

Частковий знімний протез


Хворий 28 років. Об’єктивно: відсутні 14, 15, 16, 17 та 24, 25, 26, 27 зуби. Коронки 18, 13, 23, 28 зубів високі, екватори виражені. Яку конструкцію протеза функціонально найдоцільніше використати в даному випадку?

Бюгельний протез

Металокерамічний протез з опорою на 23, 28 та 13, 18 зуби

Адгезивні мостоподібні протези

Штамповано-паяні мостоподібні протези

Частковий пластинковий протез


Хвора 65 років, з’явилась через 2 дні після накладання часткового знімного протеза зі скаргами на наявність виразок слизової оболонки. Яка причина виникнення виразок біля краю базиса часткового знімного пластинкового протеза?

Механічна травма, викликана краєм базиса протеза

Погана фіксація пластинкового протезу

Неправильне розташування кламерної системи

Надмірне вживання грубої їжі

Помилки в підборі форми і кольору штучних зубів


Хворий Б., 58 років.Скарги на поломку кламерів, недостатню фіксацію бюгельного протеза на верхній щелепі. Об'єктивно: неправильно підготовлені опорні зуби під оклюзійні накладки, на 14 та 26 зубах зламані вестибулярні плечі опорно-утримуючих кламерів. Хворому показано:

Переробити протез.

Провести реставрацію гнутими кламерами.

Провести реставрацію самотверднучою пластмасою.

Усунути оклюзійні накладки.

Провести корекцію прикуса


Пацієнту С., 63 років планується виготовлення дугового протезу на верхню щелепу. Об’єктивно: 18, 17, 16, 15, 25, 26, 27 відсутні, блювотний рефлекс не виражений, торус середньої величини. На якій відстані від сліпих піднебінних ямок слід розташувати дугу щоб запобігти можливих незручностей користування протезом ?

10-12 мм

4 – 8 мм

23 – 25 мм

2 – 3 мм

16 – 22 мм


Пацієнт А., 47 р. скаржиться на больові відчуття у бічній ділянці нижньої щелепи з язикового краю зліва, що виникають при рухах язика. 2 дні тому пацієнту виготовлений частковий знімний протез на нижню щелепу з кламерною фіксацією на 47, 42, 33 зуби. На слизовій оболонці в ретроальвеолярній області визначається локалізована ділянка гіперемії, яка відповідає краю протеза. Скорочення якого м’яза визначають межу протеза в цій ділянці?

Щелепно-під’язикового

Підборідно-під’язикового

Під’язиково-язикового

Медіального крилоподібного

Жувального


Пацієнт С., 52 р. скаржиться на больові відчуття у бічній ділянці нижньої щелепи з язикового краю зліва, що виникають при рухах язика. 2 дні тому пацієнту був зданий частковий знімний протез на нижню щелепу з кламерною фіксацією на 47, 42, 33 зуби. На слизовій оболонці в ретроальвеолярній області визначається локалізована ділянка гіперемії, яка відповідає краю протеза. Яке анатомічне утворення визначає межу протеза в цій ділянці?

Внутрішня коса лінія

Зовнішня коса лінія

Підборідна ость

Крилоподібна гористість

Язикова ямка


Хворій 47 років планується виготовити суцільнолитий бюгельний протез для нижньої щелепи з комбінованими кламерами. Якою відбитковою масою краще отримати робочий відбиток?

Стомальгін

Гіпс

ДентафольДентол

Ортокор


Хворому 58 років виготовлено знімний частковий протез для верхньої щелепи. Під час оцінки якості його виготовлення виявлено мілкі булькові пори по всій товщі базису. Що спричинило утворення пор?

Швидке зростання температури при полімеризації пластмаси

Використання пластмаси з минулим терміном пригідності

Велика товщина пластмаси

Швидке охолодження кювети після полімеризації пластмаси

Мала товщина пластмаси


Хворому 57 років виготовляється частковий знімний протез для нижньої щелепи з пластмасовим базисом. Якою повинна бути в середньому його товщина?

2,0 – 2,5 мм

0,5 – 1,0 мм

1,0 – 1,5 мм

1,5 – 3,0 мм

3,0 – 3,5 мм


Пацієнт Ю. 67 років, звернувся зі скаргами на відсутність 34,35,36,37,45,46 зубів. На ортопантомограмі у зубів, що залишились, резорбція альвеолярного паростка в межах 1/3 висоти міжзубних перетинок.. Яку конструкцію доцільно запропонувати пацієнту?

Бюгельний протез з елементами шинування

Мостовидні протези в ділянці жувальних зубів

Частковий знімний пластинчастий протез

Ковпачкову шину

Шину Ван-Тіля


Пациенту 53 лет изготавливаются бюгельные протезы на верхнюю и нижнюю челюсти. Объективно: дефекты зубных рядов I класс по Кеннеди. Зубы устойчивые, прикус ортогнатический. Пациенту сняты полные анатомические оттиски. Какой следующий клинический этап?

Определение центральной окклюзии.

Наложение протеза.

Параллелография.

Проверка конструкции металлического каркаса.

Проверка конструкции восковой модели бюгельного протеза.


Хворому, 64 років , виготовляється бюгельний протез на верхню щелепу при наявності дефекту зубного ряду 2 го класу за Кенеді. Після проведеної паралелометрії встановлені типи межевих ліній на опорних зубах. На 24 зубі межева лінія – 1 типу. Який тип кламера із системи Нея показаний хворому ?

І тип


ІУ тип

ІІ тип


ІІІ тип

V тип
Жінці 56-ти років виготовляється частковий знімний пластинковий протез на верхню щелепу. Об'єктивно: зуби інтактні, стійкі. Прикус ортогнатичний. Під час перевірки конструкції протезу у порожнині рота між природніми зубами є щілина, штучні зуби змикаються. На якому етапі протезування була допущена помилка?

Визначення центральної оклюзії

Отримання відбитків

Виготовлення моделей

Постановка штучних зубів

Виготовлення воскового базису з прикусними валиками
Хвора 45-ти років звернулася з метою протезування. Працює диктором на телебаченні. Об'єктивно: зубний ряд нижньої щелепи безперервний, на верхній щелепі кінцевий та включений дефекти в бічних ділянках. Зуби, що залишилися 18, 17, 13, 12, 11, 21, 22, 23, 24 стійкі. Які фіксуючі елементи бюгельного протезу слід застосувати з косметичною метою?

Атачмени і балкову систему

Кламери системи Нея

Дентоальвеолярні кламери

Телескопічні коронки

Кламери Джексона і Боніхарта


Хворий 50-ти років скаржиться на відсутність 37, 36, 45, 46, 47. Об'єктивно: зуби 35, 38, 44, 48 інтактні, стійкі, коронки анатомічної форми, досить високі, відносно паралельні між собою. Межова лінія має типовий напрямок проходження по 35, 44 опорних зубах. Який фіксуючий елемент необхідно використати в бюгельному протезі з опорою на 35, 44?

Кламер Аккера

Телескопічну фіксацію

Кламер Роуча

Кламер Джексона

Гнутий дротяний кламер


Хворому 38-ми років виготовляється бюгельний протез на верхню щелепу. На етапі виготовлення передбачається створення вогнетривкої моделі. Яку масу можна застосувати для дублювання?

Дентафоль

Гелін

СтомальгінСтомапласт

Ортокор
У дитини 12-ти років відсутні 31 та 41 зуби, проміжок між 32 та 42 - 10 мм. Виберіть раціональну конструкцію протеза:

Частковий пластинковий знімний розсувний протез

Мостоподібний протез

Бюгельний протез

Протез-розпірка

Мікропротез розсувний
Хворому планується виготовлення знімного протезу. На етапі виготовлення використовують допоміжний матеріал Ізокол. До якої групи він належить?

ізолюючі

поліровочні

моделювальні

відбиткові

формувальні


У хворої 60-ти років на етапі перевірки конструкції повних знімних протезів і постановки зубів на воскових базисах була виявлена щілина між зубами у фронтальній ділянці і горбковий контакт у бічній. Яка помилка була допущена?

замість центральної оклюзії визначена передня

неправильно загіпсовані моделі в оклюдатор

замість центральної оклюзії визначена задня

розчавлення валиків при визначенні центральної оклюзії

замість центральної оклюзії визначена бічна


Хвора 35-ти років звернулась у клініку ортопедичної стоматології з метою протезування. Об'єктивно: присутні 18, 14, 13, 12, 11, 21, 22, 23, 24, 28 зуби. Коронки, що обмежують дефект, високі, стійкі. Для відновлення цілісності зубного ряду планується виготовлення суцільнолитого бюгельного протезу. Який вид механічного фіксатора доцільно застосувати?

балкове кріплення

опорно-утримуючі кламери

телескопічне кріплення

дентоальвеолярні кламери

утримуючі кламери


На клінічному етапі перевірки каркасу бюгельного протезу в порожнині рота виявлено нерівномірне відлягання дуги протезу від слизової оболонки твердого піднебіння та альвеолярного паростка в межах 0,8 см до контакту. Яким методом можливо усунути даний недолік?

виготовити новий каркас бюгельного протезу

розігріти метал при допомозі бензинового пальника та вирівняти притисканням на моделі

вирівняти каркас при допомозі молоточка і наковальні

вищевказаний недолік не потребує виправлення

вирівняти каркас при допомозі крампонних щипців


Пацієнту 70-ти років з повною втратою зубів на нижній щелепі проводять припасування індивідуальної ложки, використовуючи проби Гербста. При повільному відкриванні рота ложка піднімається у фронтальній ділянці. У якій ділянці слід провести корекцію ложки?

з вестибулярного боку між іклами

позаду горбика до щелепно-під'язикової лінії

у ділянці вуздечки язика

на 1 см від середньої лінії на під'язиковому краї

від слизистого горбика до місця, де буде стояти другий моляр


Хвора 42-х років звернулась до клініки ортопедичної стоматології з метою протезування. Об'єктивно: зубна формула

18 . . . . . . . . . . 13 12 11

21 22 23 . . . . . . . .28

48 47 46 45 44 43 42 41

31 32 33 34 35 36 37

Прикус глибокий, клінічні коронки низькі, екватор не виражений. Хвора страждає на епілептиформні напади. Який вид протезування показаний даній хворій?

частковий знімний пластинчастий протез з металевим базисом

частковий знімний пластинчастий пластмасовий протез з утримуючими кламерами

бюгельний протез

частковий знімний пластинчастий протез з опорно-утримуючими кламерами

мостоподібні протези


Хворому 60-ти років виготовляють частковий знімний протез на верхню щелепу. Визначена центральна оклюзія. Який наступний етап протезування?

перевірка воскової конструкції протеза

накладання протеза

одержання відбитків

корекція протеза

виготовлення гіпсових моделей


Хвора 20-ти років на 8-му місяці вагітности скаржиться на естетичний недолік, порушення мови в зв'язку з відсутністю зуба у фронтальній ділянці верхньої щелепи. Об'єктивно: відсутній 12. Зуби 11, 13 інтактні, стійкі, анатомічна форма збережена. Прикус ортогнатичний. Якій конструкції протеза слід надати перевагу?

імедіат-протез

імплантат з керамічною коронкою

пластмасовий мостоподібний протез

металокерамічний мостоподібний протез

металопластмасовий мостоподібний протез


Хворий 58-ми років звернувся з приводу протезування. Об'єктивно: присутній 22 зуб, стійкий, інтактний. Альвеолярний гребінь атрофований, піднебіння пласке. Планується виготовлення знімного протезу. Яка тактика лікаря по відношенню до 22 зуба?

виготовити телескопічну коронку

депульпувати

видалити

залишити

виготовити куксову коронку


У чоловіка 64-х років з беззубими щелепами встановлено: на верхній щелепі - незначна рівномірна атрофія. На нижній щелепі - виражена атрофія бічних ділянок, слизова оболонка у цих ділянках вкладається у повздовжні складки, у фронтальному відділі - рухомий альвеолярний гребінь. На якому етапі виготовлення повного знімного протезу слід враховувати стан нижньої щелепи?

одержання диференційного функціонального відбитка

одержання анатомічного відбитка

визначення центральної оклюзії

одержання декомпресійного функціонального відбитка

одержання компресійного функціонального відбитка


Хворий 45-ти років звернувся до клініки зі скаргами на відсутність зубів на нижній щелепі справа. Об'єктивно: відсутні 46, 45, 38, 48. 47 зуб рухливий (1 ступінь), коронка 44 зуба зруйнована на 1/2. Яку ортопедичну конструкцію доцільно рекомендувати хворому з метою відновлення жувальної ефективності та профілактики перевантаження пародонта 47, 44 зубів?

дуговий протез з кламерною фіксацією на 47, 44, 34 зуби

паяний мостоподібний протез з опорою на 48, 44 зуби

мостоподібний протез з однобічною опорою на 47 зуб

металокерамічний мостоподібний протез з опорою на 47, 46 зуби

малий сідлоподібний протез з кламерною фіксацією на 47, 44 зуби


У хворого 57-ми років відсутні 47, 46, 45, 35, 36, 37, 38. Планується виготовлення бюгельного протезу. 48 зуб має нахил в язиковий бік та вперед. З язикового боку 48 зуба межова лінія має діагональну форму, з щічного - проходить низько на рівні ясеневого краю. Який тип кламера системи Нея слід застосувати?

Кламер V типу

Кламер I-II типу

Кламер IV типу (позаду зворотної дії)

Кламер I типу

Кламер II типу


Хворий 47-ми років звернувся до клініки ортопедичної стоматології зі скаргами на відсутність зуба в фронтальній ділянці верхньої щелепи, косметичний дефект. Об'єктивно: прикус прямий, відсутній 11. З анамнезу: інфаркт міокарда 3 місяці тому. Яку конструкцію протеза необхідно застосувати на даний момент?

Частковий знімний пластинковий протез

Бюгельний протез

Імплантат

Мостоподібний протез з опорою на 21 та 12

Мостоподібний протез з опорою на 21


На етапі припасовки індивідуальної ложки проводяться проби Гербста. Які м'язи обумовлюють зміщення індивідуальної ложки при проведенні функціональної проби - поперемінний дотик кінчиком язика до правої або лівої щік?

Щелепно-під'язикові

Двочеревцеві, підборідно-під'язикові

Підборідні та круговий м'яз рота

Жувальні м'язи

Мімічні м'язи


Хвора скаржиться на погіршення фіксації та часті поломки часткового пластинкового знімного протеза на нижню щелепу, яким користується 5 років. Об'єктивно: альвеолярна частина у беззубих ділянках значно атрофована, протез балансує. Яка найвірогідніша причина погіршення фіксації і частих поломок протеза?

Атрофія альвеолярного відростка

Користування протезом під час сну

Вживання твердої їжі

Неправильне зберігання протеза

Стирання штучних зубів


Після звільнення полімерного протезу із кювети виявлено значне прилипання шару гіпсу. Яка технологічна помилка була допущена зубним техніком при заміні воску пластмасою?

Ненанесення ізоляційного лаку на гіпсову поверхню

Різкий підйом температури під час полімеризації

Різке охолодження після полімеризації

Порушення співвідношення мономер-полімер

Недостатній об'єм заформованої в кювету пластмаси


Хворий 60-ти років звернувся зі скаргами на утруднене розжовування їжі через відсутність зубів на верхній і нижній щелепах. Об'єктивно: альвеолярний відросток у фронтальній ділянці верхньої щелепи грушоподібної форми. Яку особливість при встановленні зубів необхідно враховувати?

Верхні передні зуби ставлять на приточці

Передні зуби ставлять у прогенічному співвідношенні

Жувальні зуби міняють місцями

Верхню зубну дугу вкорочують на 1 зуб

Нижню зубну дугу вкорочують на 1 премоляр


Хворому 58-ми років виготовлено знімний частковий протез для верхньої щелепи. Під час оцінки якості його виготовлення виявлено дрібні булькові пори по всій товщі базису. Що спричинило утворення пор?

Використання пластмаси з минулим терміном придатності

Мала товщина пластмаси

Швидке зростання температури при полімеризації пластмаси

Швидке охолодження кювети після полімеризації пластмаси

Велика товщина пластмаси


Хвора 35-ти років звернулась у клініку ортопедичної стоматології з метою протезування. Об'єктивно: присутні 18, 14, 13, 12, 11, 21, 22, 23, 24, 28 зуби. Коронки, що обмежують дефект, високі, стійкі. Для відновлення цілісності зубного ряду планується виготовлення суцільнолитого бюгельного протезу. Який вид механічного фіксатора доцільно застосувати?

Балкове кріплення

Телескопічне кріплення

Утримуючі кламери

Денто-альвеолярні кламери

Опорно-утримуючі кламери


Хворий 47-ми років скаржиться на втрату зубів на нижній щелепі. Об'єктивно: 48, 47, 46, 45, 35, 36, 37, 38 зуби відсутні. Решта зубів стійкі, однак екватор слабковиражений. 45, 44, 35 зуби нахилені вестибулярно. Які кламери доцільно використати у конструкції бюгельного протезу у даного хворого?

Кламер Нея 4 типу

Кламер Нея 5 типу

Кламер Нея 2 типу

Кламер Нея 1 типу

Кламер Нея 3 типу


Мешканці віддаленого населеного пункту потребують зубопротезної допомоги. Який заклад охорони здоров'я повинен її здійснити?

Обласна стоматологічна поліклініка

Міська стоматологічна поліклініка

Сільська амбулаторія

Медико-санітарна частина

Дільнична лікарня


У хворого повна відсутність зубів. При обстеженні на нижній щелепі було виявлено "розгойданий альвеолярний гребінь" за Супле. Який відбиток забезпечить виготовлення повноцінного протезу?

Функціональний декомпресійний

Функціональний компресійний

Функціональний диференційований

Відбиток під власним жувальним тиском

Повний анатомічний


Лікарю стоматологу-ортопеду необхідно надати спеціалізовану допомогу пацієнту 40-ка років, який хворіє на СНІД. Медичний персонал кабінету при наданні ортопедичної стоматологічної допомоги даному пацієнту повинен керуватися положеннями діючого на даний час Наказу МОЗ України "Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію (СНІД)" від 27 травня 2000 року за номером:

120


1

50


220

100
Хворий 40-ка років скаржиться на часткову відсутність зубів, погане пережовування їжі. Об'єктивно: відсутні 48, 47, 46, 45, 44 зуби; 17, 16 та 15 зуби зміщені разом із альвеолярним відростком до альвеолярного відростка нижньої щелепи. Які причини виникнення феномену Попова-Годона?

Втрата зубів-антагоністів

Каріозна хвороба

Ротове дихання

Травма


Рахіт
Хворий 45-ти років звернувся до клініки зі скаргами на відсутність зубів на нижній щелепі справа. Об'єктивно: відсутні 46, 45, 38, 48. 47 зуб рухливий (І ступінь), коронка 44 зуба зруйнована на 1/2. Яку ортопедичну конструкцію доцільно рекомендувати хворому з метою відновлення жувальної ефективності та профілактики перевантаження пародонта 47, 44 зубів?

Дуговий протез із кламерною фіксацією на 47, 44, 34 зуби

Малий сідлоподібний протез із кламерною фіксацією на 47, 44 зуби

Металокерамічний мостоподібний протез із опорою на 47, 46 зуби

Мостоподібний протез із однобічною опорою на 47 зуб

Паяний мостоподібний протез із опорою на 48, 44 зуби


Хворому з частковою адентією нижньої щелепи стоматолог знімає відтиск "Стомальгіном". Після виведення відбитку з ротової порожнини лікар залишив його на столику на кілька годин. Яке фізичне явище відбулося з відбитковою масою за даний проміжок часу?

Адгезія


Синерезис

СублімаціяКогезія

Полімеризація

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка