Організація роботи з наказамиСкачати 60.73 Kb.
Дата конвертації08.05.2016
Розмір60.73 Kb.


Організація роботи з наказами

Накази створюють з метою фіксування рішень із адміністративних і організаційних питань діяльності навчальних закладів (органів управління освітою). Незалежно від організаційно-правової форми, характеру діяльності, організаційної структури керівники навчальних закладів (органів управління освітою) наділяються правом здійснювати виконавчо-розпорядчу діяльність і, відповідно, видавати розпорядчі документи.До відома

Наказ — це правовий акт, що видає керівник навчального закладу (органу управління освітою), який діє на засадах єдиноначальності з метою виконання всіх основних або оперативних завдань, поставлених перед навчальним закладом (органом управління освітою)

____________________________________________________________________

Вся робота з наказами, особливості їх опрацювання, формування у справи, зберігання залежить від того, до якого виду належить наказ. В основу класифікації наказів, їх розподілу за різними видами покладено такий чинник, як строк зберігання документа.

До 01.01.2013 строки зберігання документів встановлювали за переліками типових документів зі строками зберігання, основним з яких був Перелік типових документів, що утворюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України від 20.07.1998 № 41 (далі — Перелік № 41).

Відповідно до Переліку № 41 з урахуванням законодавчо встановлених строків зберігання накази поділяли на шість основних груп.

Перелік № 41 втратив чинність 01.01.2013 з набранням чинності новим Переліком типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік № 578/5).

Відповідно до статті 16 нового Переліку № 578/5 накази розподіляються на три основні групи, при цьому група наказів з кадрових питань має додатковий розподіл на накази тривалого і тимчасового строку зберігання.

Залежно від того, до якої групи належать накази, їх формують у справи. Згідно з новою класифікацією наказів номенклатурою справ навчального закладу (органу управління освітою) має бути передбачена відповідна кількість — чотири — справ з наказами.
Увага

Накази формують у справи в межах діловодного року. Діловодний рік збігається з календарним і починається 1 січня. Таким чином, наприкінці року у навчальному закладі (органі управління освітою) слід передбачити необхідну кількість нових справ з наказами на наступний рік (зручно використовувати для цього сегрегатори — канцелярські теки з арочним механізмом для зберігання документів)

____________________________________________________________________

Назва справи, внесена до номенклатури, переноситься на обкладинку справи і стає її заголовком. Заголовки справ не мають бути довгими і громіздкими (хоча інколи зробити узагальнений заголовок для справи з наказами досить непросто).У деяких випадках можливий, а інколи й навіть доцільний, більш детальний розподіл наказів за питаннями всередині групи. Звісно, при цьому збільшиться кількість справ з наказами, але інформаційно-пошукова робота стане зручнішою. Особливо це стосується наказів з кадрових питань.


Каталог: uploads -> editor -> 1474 -> 91458 -> sitepage 43 -> files
editor -> Кроки до майстерності Ділова гра
editor -> Урок мудромовлення тема. Найбільше багатство здоров'я
editor -> Гребнева Ольга Александровна. А у вас есть "Тарас Бульба"? : книга
editor -> Iнформацiя про новi надходження
editor -> Мандрівка книжковим містом
editor -> Вирішення даної проблеми визначає мета і завдання роботи, а також предмет і напрям дослідження
files -> Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 06. 10. 2010 №930
files -> Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22. 11. 2004 №1591
files -> Кодексу законів про працю України від 10. 12. 1971 №322-viii


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка