Організаційно-правова форма Форма власностіСкачати 16.29 Kb.
Дата конвертації26.07.2020
Розмір16.29 Kb.
2. Порівняльна таблиця.Організаційно-правова форма

Форма власності

Особливості організації в охороні здоров’я 

1

ФОП 2 група

Приватна

Особливості організації та вимоги до діяльності медичних кабінетів затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я

2

Приватне підприємство

Приватна

Забезпечує медичне обслуговування та провадить інші види діяльності, не заборонені законодавством.

3

Комунальне підприємство

Комунальні

Проводить некомерційну господарську діяльність у сфері охорони здоров'я, утворюється, реорганізовується і ліквідовується органом місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

4

Комунальне неприбуткове підприємство

Комунальні

Втрачає можливість спрямовувати всі свої кошти саме на розвиток свого підприємства, на виконання статутних цілей та завдань без обмежень

5

Державне унітарне підприємство

Державна

Забезпечує медичне обслуговування населення та провадить іншу діяльність у сфері охорони здоров'я, не заборонену законодавством

6

Державні господарські об'єднання

Державна

Проведення медичного обслуговування, забезпечення науково-педагогічної діяльності, навчального процесу, координації діяльності закладів охорони здоров'я та поєднання зазначених видів діяльності з метою оптимізації, підвищення якості і доступності медичної допомоги.

7

Бюджетна установа

Державна

Здійснює медичне обслуговування населення, виконує інші функції, пов'язані з його організацією, а також провадить діяльність із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

3. Податкова система України – сукупність податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, що справляються у встановленому законами України порядку.

Податки – обов’язкові платежі, що стягуються державою з юридичних і фізичних осіб на основі спеціального податкового законодавства. Податки виражають обов’язок юридичних і фізичних осіб брати участь у формуванні фінансових ресурсів держави.

Об’єкт оподаткування – доход чи майно, з якого нараховується податок.

Податкова ставка – величина податкових нарахувань на одиницю об’єкта податку.

Збори – обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.

Єдиний соціальний внесок – обов'язковий платіж до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, що справляється в Україні з метою забезпечення страхових виплат за поточними видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Прямі податки – обов’язкові нормативні платежі з прибутку або доходу працівника, спадщини, землі, будівель тощо. Ці податки стягуються в процесі придбання та накопичення матеріальних благ (прибутковий податок, податок на майно та ін.).

Непрямі податки – податки, які включаються в ціну товарів або тарифів на послуги. Вони не відраховуються прямо з доходів працівника (власника), а виплачує їх підприємство (податок на додану вартість, акцизи, мито, що стягується митними органами тощо).Загальна система оподаткування – має найбільш складну систему ведення бізнесу з точки зору обліку та звітності, проте вона дозволяє займатися будь-яким видом діяльності та немає інших обмежень, що притаманні спрощеній системі оподаткування.

Спрощена система оподаткування – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка