Опишіть синтез дофаміну, послідовність реакцій (життєвий цикл да) та додайте малюнок синапсу до цієї темиСкачати 12.08 Kb.
Дата конвертації28.07.2021
Розмір12.08 Kb.
#16985
Опишіть синтез дофаміну
Гормони, Опишіть синтез дофаміну

Опишіть синтез дофаміну, послідовність реакцій (життєвий цикл ДА) та додайте малюнок синапсу до цієї теми.

Процес синтезу дофаміну відбувається в цитоплазмі нейрона. При гідроксилюванні L-тирозину (який синтезується з фенілаланіну) за допомогою тирозин-гідроксилази утворюється L-ДОФА (дигідроксифенілаланін), що за допомогою L-ДОФА-декарбоксилази перетворюється в дофамін. Під дією дофамін-β-гідроксилази дофамін може перетворюватись на норепінефрин, з якого за допомогою фенілетаноламін-N-метилтрансферази синтезується епінефрин.

Синтезований нейроном дофамін накопичується у везикулах. Цей процес називається протон-спряженим транспортом — у везикулу за допомогою протон-залежної АТФази накачуються йони Н+, і при їхньому виході за градієнтом у везикулу потрапляють молекули дофаміну. Далі дофамін виводиться в синаптичну щілину. Частина його бере участь в передачі нервового імпульсу, діючи на дофамінові рецептори постсинаптичної мембрани, а частина повертається в пресинаптичний нейрон за допомогою дофамінового транспортера. Дофамін, що повернувся в клітину, може розщеплюватись за допомогою моноамінооксидази.

Фермент МАО. Яке важливе значення має цей фермент та чи є він основою дії більшості антидепресантів?

Моноаміноксидаза (МАО) — оксидоредуктаза, що дезамінує моноаміни. Вона виявлена у багатьох тканинах, але найбільша концентрація — у печінці, шлунку, нирках. Як і решта оксидаз, МАО належить до ферментів, які знешкоджують біогенні аміни в організмі.

МАО метаболізцє як ендогенні моноаміни - нейромедіатори і гормони, так і екзогенні - потрапляють в організм з їжею або в ліках і психоактивні речовини (ПАР). Таким чином, цей фермент відіграє важливу роль у підтримці постійних концентрацій ендогенних моноаминов в тканинах, що особливо важливо для нервової тканини, а також обмежує їх надходження в організм з їжею і бере участь в метаболізмі небезпечних біологічно активних речовин, структурно подібних до ендогенними моноамінів.Мао є основою дії большості антидепресантів. Прикладами цих антидепресантів є: кокаїн, циклічні антидепресанти, в тому числі кломипрамин, іміпрамін; селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), наприклад пароксетин, циталопрам, флуоксетин; венлафаксин; тразодон, нефазодон.
Скачати 12.08 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка