Обґрунтування: вони мають антиангінальний та антигіпертензивний ефекти. Знижують тонус гладкої мускулатури судин. Розширюють коронарні та периферичні артерії, знижують загальний периферичний судинний опір, артеріальний тиск та незначною мірою скоротливістьСкачати 13.43 Kb.
Дата конвертації08.03.2021
Розмір13.43 Kb.

1.Вазотропні блокатори Са-каналів, похідні дигідроперидону.

Обґрунтування: вони мають антиангінальний та антигіпертензивний ефекти. Знижують тонус гладкої мускулатури судин. Розширюють коронарні та периферичні артерії, знижують загальний периферичний судинний опір, артеріальний тиск та незначною мірою - скоротливість міокарда, зменшують післянавантаження та потребу міокарда в кисні. Покращують коронарний кровообіг. Не пригнічують провідність міокарда.

-амлодипін - початкова доза препарату становить 5 мг 1 раз на добу перорально. Залежно від реакції пацієнта на терапію дозу можна збільшити до максимальної дози, що становить 10мг на 1 раз на добу;

-ніфедипін 20 мг 2 рази на добу перорально.
2. Антиангінальну, антигіпертензивну та антиаритмічну дію мають кардіоселективні бета-адреноблокатори.

Обґрунтування: антиангінальна дія - зменшує потребу міокарда в кисні завдяки зменшенню частоти серцевих скорочень і зменшенню серцевого викиду.

Гіпотензивна дія завдяки зменшенню серцевого викиду, гальмування секреції реніну нирками, а також впливу на барорецептори дуги аорти і каротидного синуса.

Антиаритмічна дія - зниження провідності.

-бісопролол - 5 мг на добу per os. За необхідності добова доза може бути підвищена до 10 мг. Максимальна добова доза - 20 мг.

Також антиангінальну, антигіпертензивну та антиаритмічну дії мають блокатори Са-каналів. Наприклад верапаміл - знижує потребу міокарда в кисні за рахунок зниження скоротливості міокарда та зменшення частоти серцевих скорочень. Викликає розширення коронарних судин серця і збільшує коронарний кровотік; знижує тонус гладкої мускулатури периферичних артерій і загальний периферичний судинний опір.

Верапаміл 40 мг, 80 мг per os.
3.Антиангінальний. Селективний інгібітор If-каналів синусового вузла, регулюючий ЧСС.

Бравадин 5 мг, 7,5 мг per os.

МД: знижує частоту серцевих скорочень (ЧСС), діючи на водія ритму серця шляхом селективного та специфічного пригнічення Іf-потоку, що контролює спонтанну діастолічну деполяризацію на рівні синусового вузла, регулюючи ЧСС і не впливає на АТ. Діє виключно на синусовий вузол та не впливає на внутрішньопередсердну, атріовентрикулярну і внутрішньошлуночкову провідність, скоротність міокарда й реполяризацію шлуночків.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка