НейроінфекціїСторінка1/8
Дата конвертації14.01.2021
Розмір263 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8

Нейроінфекції
1.(10)На 21 день після появи везикульозного висипу при вітряній віспі у дитини 7 років з’явились атаксія, ністагм, інтенційний тремор, м’язова гіпотонія. У лікворі невисокий лімфоцитарній плеоцитоз, незначно збільшений рівень білка. Яке ускладнення розвинулось у даної дитини?

A * Енцефаліт

B Гнійний менінгіт

C Пневмоніт

D Гострий неврит

E Постгерпетична невралгія


2.(10)У дитини 2-х років на тлі високої гарячки (390С), головного болю, нудоти та блювання відмічені – ригідність потиличних м’язів, позитивні симптоми Брудзінського, Керніга. Яке з досліджень найбільш інформативне для верифікації діагнозу?

A *Аналіз спинно-мозкової рідини.

B ЕЕГ.

C ЕхоЕГ.

D Рентгенографія черепа.

E Бактеріологічне дослідження крові.


3.(10)Дитина 4-х місяців не щеплена, перенесла грип. Через 3 дні після видужання знов підвищилась температура тіла, мляво смокче, молоко виливається з кута рота. У неї виявлено повну нерухомість правої половини обличчя, зміщення пупка вліво. Чутливість збережена. Попередній діагноз?

A * Поліомієліт

B Мієлополірадикулоневрит

C Ішіорадикуліт

D Синдром Гійєна-Барре

E Параліч Ландрі

4.(10)У дитини 9 місяців температура тіла 36,7°С, шкіра бліда, волога, виражений біль в м'язах ніг. Рухи в нижніх кінцівках відсутні, чутливість збережена. Діагностовано поліомієліт. До якого роду належить збудник цієї хвороби?

A *Пікорновіруси

B Параміксовіруси

C Тоговіруси

D Аденовіруси

E Ротавіруси


5.(10)Дитина 4-х місяців захворіла гостро: температура - 38,5oC. Однократне блювання, в'ялiсть. Через 10 годин з'явилося висипання на сідницях та нижнiх кiнцiвках у виглядi петехій, плям та папул. Деякі геморагічні елементи з некрозом у центрі. Яке захворювання найбільш вірогідне?

A *Менінгококцемія

B Краснуха

C Грип


D Геморагічний васкуліт

E Скарлатина

6.(10)У дитини 4-х місяців з менінгококцемією при зверненні: акроціаноз, кінцівки холодні, тахіпное, пульс ниткоподібний, АТ - 30/0 мм рт.ст., анурія, сопор. Який клінічний синдром у дитини?

A *Інфекційно-токсичний шок

B Нейротоксикоз

C Ексикоз

D Енцефалічний синдром

E Гостра ниркова недостатність


7.(10)Дитина 1 року 6 місяців захворіла гостро, температура тіла 38,5ºС, головний біль, слабкість. На п'ятий день хвороби температура знизилась, вранці в правій нозі виявлено біль в м'язах, відсутність рухів, та сухожилкових рефлексів, чутливість збережена. Який попередній діагноз ?

A *Поліомієліт

B Вірусний енцефаліт

C Полінтропатія

D Остеомієліт

E Артрит тазостегнового суглобу


8.(10)У хлопця 14 років через тиждень після катарального захворювання верхніх дихальних шляхів з гарячкою, знову підвищилась t до 39ºС, з'явились слабкість верхніх кінцівок, біль в спині. Об'єктивно: помірні менінгеальні симптоми. Болісність при пальпації м'язів шиї, спини. Сила і м'язовий тонус понижені у верхніх кінцівках. Сухожилкові рефлекси на руках низькі. Патологічні рефлекси відсутні. Через 10 днів посилилась слабкість та розвинулась гіпотрофія м'язів верхніх кінцівок. Яка найбільш вірогідна патологія у дитини?

A *Поліомієліт

B Міозит

C Мієлорадікулополіневрит

D Поліміозит

E Шийно-грудний радикуліт


9.(10)Дитина 3-х років захворіла гостро, підвищилась температура тіла до 39,50C, стала млявою, повторне блювання, головний біль. При огляді виявлені позитивні менінгеальні симптоми, проведена люмбальна пункція. Спинномозкова рідина каламутна, витікає під тиском, вміст білка - 1,8 г/л; реакція Панді +++, цукор - 2,2 ммоль/л, хлориди - 123 ммоль/л, цитоз - 2350 х 106 (80% нейтрофілів, 20% лімфоцитів). Який найбільш вірогідний діагноз?

A *Гнійний менінгіт

B Серозний менінгіт вірусний

C Серозний менінгіт туберкульозний

D Субарахноідальний крововилив

E Пухлина мозку


10.(10)Дитина 1 року захворіла гостро з підвищення температури до 39 ºС, млявості. Через 8 годин з`явився висип на нижніх кінцівках, сідницях, животі - поодинокі плямисті елементи з геморагіями в центрі. Висип швидко поширився, елементи його набули характеру геморагій неправильної форми, несиметрично розташовані, різних розмірів від 3 до 5 мм, темно-вишневого кольору. Температура тіла висока - 39-40ºС. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

A *Менінгококова інфекція, менінгококцемія

B Грип з геморагічним синдромом

C Геморагічний васкуліт [хвороба Шенляйн-Геноха]

D Тромбоцитопенічна пурпура [хвороба Верльгофа]

E Кір з геморагічним синдромом


11.(10)Під час огляду дитини 1,5 років виявлено, що вона захворіла гостро, підвищилась температура до 39ºС, з’явилась блювота до 5 разів. Дослідження нервової системи виявило позитивні симптоми Керніга, Брудзінського. Перераховані симтоми відносяться до:

A *Менінгеальних знаків

B Синдрому дискоординації

C Синдрому рухових розладів

D Енцефалічного синдрому

E Ознак інфекційного токсикозу

12.(10)Дитина, 1 рік, доставлена в стаціонар в агональному стані. Хворіє першу добу. На фоні температури 400С на шкірі нижніх кінцівок рясний геморагічно-некротичний висип, АТ – 20/0 mm Hg, ЧД – 44 /хв., пульс нитковидний 200 /хв. Менінгеальні симптоми негативні. Через 1 годину дитина померла, незважаючи на проведення реанімаційних заходів. Встановлено діагноз менінгококцемії. Назвіть найбільш вірогідну причину смерті.

A * Крововилив у наднирники

B Набряк мозку

C Гостра ниркова недостатність

D Гостра серцева недостатність

E Гостра дихальна недостатність

13(10) Дитина 1,5 років захворіла гостро: підвищилася температура до 39oC, з'явилося блювання до 5 разів. Дослідження нервової системи виявило позитивні симптоми Керніга, Брудзинського. Перераховані симптоми відносяться до:

A. Синдрому дискоординації

B. Енцефалічного синдрому

C. Ознак інфекційного токсикозу

D. *Менінгеальних знаків

E. Синдрому рухових розладів


14.(08)У новонародженого терміном гестації 31 тиждень наростає млявість, м’язова гіпотонія та пригнічення свідомості. Аналіз ліквору: підвищена кількість еритроцитів, білка та підвищений вміст глюкози. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Внутрішньоутробна інфекція

B. *Внутрішньочерепний крововилив

C. Сепсис

D. Менінгіт

E. Анемія


15.(08)Дівчинка 5-ти місяців захворіла гостро: температура - 38,5°С. Однократне блювання, в’ялість. Через 10 годин з’явилася висипка на сідницях та нижніх кінцівках у вигляді петехій, плям та папул. Деякі геморагічні елементи з некрозом у центрі. Яка захворювання найбільш вірогідне?

А. Геморагічний васкуліт

В. Грип

C. * Менінгококцемія

D. Краснуха

Е. Скарлатина

16.(08) Дитина 3-х років захворіла гостро, підвищилась температура тіла до 39,5°С, стала млявою, повторне блювання, головний біль. При огляді виявлені позитивні менінгеальні симптоми, проведена люмбальна пункція. Спиномозкова рідина каламутна, витікає під тиском, вміст білка – 1,8 г/л; реакція Панді +++, цукор – 2,2 ммоль/л, хлориди – 123 ммоль/л, цитоз - 2350·106 (80 % нейтрофілів, 20 % лімфоцитів). Який найбільш вірогідний діагноз?

А. Серозний менінгіт вірусний

В. Серозний менінгіт туберкульозний

С *Гнійний менінгіт

D. Пухлина мозку

Е. Субарахноїдальний крововилив


17(12) У хворого 1,5 років, нещепленого, після 3-х діб гарячки, катаральних явищ, діареї та помірних симптомів інтоксикації, раптово з'явились ознаки периферічного паралічу лівої ноги без зміни чутливості. Яке захворювання найбільш імовірне?

A *Поліомієліт

B Енцефаліт

C Псевдотуберкульоз

D Правець

E Сказ
18.(12) В поліклініку до лікаря невролога звернулася мати хлопчика 4 років зі скаргами на відсутність у дитини рухів в лівій нозі, яка була помічена вранці цього ж дня. За неділю до цюго у дитини появилась загальна слабкість, підвищена дратівливість, болі в животі з проносом, підвищена температура. В день звернення в лікарню мати помітила, що вранці, піднявшись з ліжка дитина не може стояти на ногах, не рухає лівою ногою, скаржиться на болі в спині. При об’єктивному дослідженні: активні рухи в лівій нозі відсутні, в правій – обмежені, тонус м’язів в ногах знижений, колінний та ахилів рефлекси зліва відсутні, зправа знижені, порушень чутливості немає, функція тазових органів не порушена. Який попередній діагноз слід поставити хворому?

A * гострий епідемічний поліомієліт (хвороба Гейне-Медіна)

B гострий попечний мієліт

C компресійний мієліт, обумовлений tbc спонділітом

D множинний склероз

E гостра запальна демієлінізуюча полінейропатія Гієна-Баре.
19.(12) У дитини 8 міс діагностовано менінгоенцефаліт. На 15 день хвороби стан дитини погіршився, відмічається вибухання та пульсація великого тім’ячка, сопор, судоми, ранкова блювота, м’язова ригідність. Спостерігається розходження швів голови. Ноги дитини витягнені, перекрещені у гомілках, пальці рук стиснуті у кулаки. Спинномозкова рідина ксантохромна, відмічається помірний нейтрофільоз, збільшення білка. Яке ускладнення розвинулось у даної дитини?

A * Епендіматит

B Набряк головного мозку

C Інфекційно-токсичний шок

D Субдуральна гематома
20.(12) У дитини 4-ох років на 5-й день захворювання, яке почалося з помірних катаральних явищ, діареї, гіперестезії, підвищеної температури (380 С) та пітливості, приєдналися мляві (периферичні) паралічі нижніх кінцівок (асиметричні з проксимальною локалізацією) із збереженням чутливості. Який діагноз найбільш ймовірний?

A * Поліомієліт.

B Полірадикулоневрит.

C Дитячий церебральний параліч.

D Герпетичний енцефаліт.

E Кліщовий енцефаліт, паралітична форма.


21.(12) У дитини 2,5 р. 15-у добу після контакту з хворим на поліомієліт з'явились помірні катаральні прояви у вигляді нежитю та сухого покашлювання. На 2-у добу захворювання приєдналось зниження апетиту, млявість порушився сон. При огляді дитина капризна, млява, м'язи потилиці ригідні, гіперестезії за ходом правого сідничного нерва, Т-38,2ºС. Який період розвитку паралітичної форми поліомієліту має місце в даної дитини?

A *Препаралітичний.

B Паралітичний.

C Відновний.

D Резидуальний.

E Інкубаційний


22.(12) У дитини 4 р. діагностовано поліомієліт. При огляді дитина млява, капризна, м”язовий тонус правої ніжки знижений, сухожильні рефлекси D < S, чутливість збережена. Спонтанно, періодично виникають тягнучі болі по задній поверхні стегна, справа. Назвіть форму поліомієліту.

A *Спінальна

B Інапарантна

C Менінгіальна.

D Паралітична.

E Бульбарна.


23.(12) Дитина 7 міс. гостро захворіла з підвищення температури тіла до 39,9ºС, неспокою. Через 5 год. з'явилась зіркоподібна висипка на шкірі сідниць, нижніх кінцівок. Відмічається гіперестезія, блідість шкіри, тахікардія, серцеві тони ослаблені. Який найбільш ймовірний діагноз в даному випадку?

A *Менінгококцемія

B Тромбоцитопенічна пурпура

C Скарлатина

D Геморагічний васкуліт

E Кропивниця


24.(12) У дитини 2 років протягом 3 днів відзначалося: підвищення температури тіла, невеликі катаральні явища. На 4 день став тягнути праву ногу, температура нормалізувалася. Лікар запідозрив поліомієліт. Яка форма поліомієліта найбільш ймовірна?

A * Спинальна

B Абортивна

C Менінгеальна

D Понтинна

E Бульбарна


25.(12) Дитина 5 років захворіла гостро. Об'єктивно: неспокійна, скаржиться на головний біль, температура тіла 39,5оС, блювання. Менінгеальні ознаки позитивні. У лікворі нейтрофільний плеоцитоз. Діагностовано гнійний менінгіт. Який збудник найчастіше викликаєт гнійний менінгіт у дітей?

A * Менінгокок

B Пневмокок

C Ешерихія колі

D Гемофілюс інфлюенс

E Стафілокок


26. (12) У дитини 2-х років на тлі високої гарячки (39ºС), головного болю, нудоти та блювання відмічені – ригідність потиличних м’язів, позитивні симптоми Брудзінського, Керніга. Яке з досліджень найбільш інформативне для верифікації діагнозу?

А * Аналіз спинно-мозкової рідини.

B ЕхоЕГ.

C ЕЕГ.


D Рентгенографія черепа.

E Бактеріологічне дослідження крові.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка