Назвіть найефективніші методи профілактики шийного остеохондрозуСторінка1/18
Дата конвертації11.05.2016
Розмір1.28 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18

1.

Назвіть найефективніші методи профілактики шийного остеохондрозу:


A.

Неухильне виконання правил гігієни праці.


B.

Раціональна організація робочого місця.


C. *

Своєчасне виявлення аномалії розвитку хребта і наступна профорієнтація.


D.

Фізичне тренування з дитинства.


E.

Загартування організму.


2.

У тракториста 45 років, у якого раніше періодично болів поперек, з'вилися болі в поперековій та сідничній ділянках справа, а токож по задній поверхні стегна та задньо-зовнішній поверхні гомілки правої ноги. Болі підсилюються при рухах, кашлі, натужуванні. Об'єктивно: зглажений поперековий лордоз хребта, довгі м'язи спини в поперековій ділянці напружені, симптом Ласега справа під кутом 30 град., гіпестезія по задньо-зовнішній поверхні гомілки правої ноги, ахіловий рефлекс знижений. На рентгенограмі попереково-крижового відділу хребта прояви остеохондрозу. Який з виставлених діагнозів відповідає описаному вище захворюванню?


A.

Корінцевий больовий синдром L5-S1, обумовлений туберкульозним спондилітом.


B.

Корінцевий больовий синдром L5-S1, обумовлений екстрамедулярною пухлиною спинного мозку.


C.

Люмбалгія.


D.

Люмбаго.


E. *

Правостороння люмбоішалгія, обумовлена остеохондрозом поперекового відділу хребта.


3.

Хворий 55 років скаржиться на слабкість у лівій ступні (не може ходити на пальцях), онеміння по зовнішній поверхні ступні та п'ятого пальця. В анамнезі: турбують болі у попереку більш 20 років. При огляді: легкій біль при пальпації остистих наростків та паравертебральних точок в поперековому відділі хребта. Хода щадяча, парез підошвенних флексорів лівої ступні, ахіловий рефлекс зліва відсутній. Гіпалгезія у дерматомі S1, гіпотрофія гомілкового м'яза зліва. На КТ-грижа диску L5- S1 розміром 8 мм. з компресією дурального мішка. Який найбільш можливий діагноз?


A.

Вертеброгенна лівостороння люмбоішіалгія.


B.

Тунельна мононевропатія лівого більшеберцового нерву.


C. *

Радикулоішемія S1 з парезом лівої ступні.


D.

Дискогенний корінцевий синдром S1 зліва.


E.

Спінальний інсульт


4.

У хворого К. діагностовано остехондроз шийного відділу хребта. Назвіть патогенетичні механізми компресійно-корінцевих синдромів при остеохондрозі шийного відділу хребта:


A.

Компресія корінця внаслідок розвитку спондилоартрозу.


B. *

Унковертебральний артроз


C.

Випадіння диска в бік міжхребцевого отвору.


D.

Пролабування диска в бік міжхребцевого отвору.


E.

Дегенеративний процес в міжхребцевих дисках.


5.

Який новоутвір метастазує в головний мозок найчастіше?


A.

Рак легень


B.

Рак молочної залози


C. *

Меланосаркома


D.

Рак нирки


E.

Рак передміхурозої залози


6.

Пухлини гіпофізу не супроводжуються:


A.

Гіперпродукцією соматотропного гормону


B.

Втручанням на нормальну секрецію тиреотропного гормону


C.

Тиском на перехрест зорового нерву


D.

Гіперпродукцією пролактину


E. *

Метастазами в печінку


7.

У 67 – річного хворого поступово розвинулась лівобічна прозопалгія, глухота на ліве вухо, мозочкові атаксія зліва, симптом Бабінського справа. Який найімовірніший діагноз ?


A.

Туберкульозний менінгіт


B.

Стовбуровий ішемічний інсульт


C.

Метастатичне ураження мосто-мозочкового кута


D.

Арахноїдит мосто-мозочкового кута


E. *

Невринома VІІІ пари


8.

У спеціалізоване відділення направлено хворого, 43 років, зі скаргами на збільшення розмірів долонь і стоп, голови, носа, нижньої щелепи, язика, інтенсивний головний біль у лобових і скроневих відділах. Помітив зміни зовнішності і виникнення головного болю близько 3 роки тому, за медичною допомогою не звертався. Дані огляду офтальмолога: бітемпоральна геміанопсія, зниження гостроти зору до 0,3 од. з обох боків, первинна атрофія зорових нервів. Яка найбільш імовірна причина такого перебігу захворювання ?


A.

Хвороба Іценка-Кушінга


B.

Краніофарингіома


C.

Синдром акромегалії


D. *

Аденома гіпофіза


E.

Хіазмально-солярний лептоменінгіт


9.

Хворий, 60 років, скаржиться на зниження центрального та обмеження периферійного зору. На КТ: аденома гіпофізу. Визначте можливий характер обмеження поля зору.


A.

Центральна скотома


B.

Правобічна гомонімна геміанопсія


C.

Лівобічна гомонімна геміанопсія


D. *

Бітемпоральна гетеронімна геміанопсія


E.

Біназальна гетеронімна геміанопсія


10.

У дитини 4 років з'явилась хиткість при ходінні, далі приєднався головний біль та блювота. Лікування у педіатра було не ефективним. Поступив у лікарню в тяжкому стані. При огляді: млявий, виникла блювота при спробі перевірити ригідність м'язів потилиці. Виявляється ністагм, дісфагія, дисметрія та порушення координації у правих кінцівках. При КТГ-обстеженні без патології; офтальмоскопія: двобічний набряк дисків здорових нервів. Ваш діагноз:


A.

Хронічний базальний лептоменінгіт.


B.

Лейкоенцефаліт.


C.

Підгострий базальний арахноідіт.


D.

Пухлина каудального відділу стовбура мозку.


E. *

Пухлина правої півкулі мозочка.


11.

Хворий 43 років скаржиться на розпираючий головний біль, що виникає періодично протягом 2 місяців, головним чином , під ранок і супроводжується блюванням. Напади головного болю виникають також при фізичному навантаженні, залежать від положення голови. Для якого захворювання це характерно?


A.

Гіпертонічна хвороба


B. *

Пухлина головного мозку


C.

Невралгія трійчастого нерва


D.

Гострий менінгіт


E.

Ішемічний інсульт


12.

Хворого протягом 4 місяців зранку турбують напади головного болю, запаморочення, блювання. В останні дні головний біль підсилився, особливо при зміні положення голови, погіршився зір. На очному дні - застійні диски зорових нервів. Яке захворювання можна запідозрити?


A. *

Пухлина задньої черепної ямки


B.

Транзиторна ішемічна атака


C.

Вертеброгенна цервіко-краніалгія


D.

Мігрень


E.

Стовбуровий енцефаліт


13.

Хворий Г., 15 років ЛШМД доставлений в клініку з скаргами на приступи інтенсивного головного болю в області потилиці, блювоту, падіння гостроти зору. Подібними приступами страждає декілька років. Об'єктивно: положення голови та тулуба вимушене. СХР зліва вище, позитивний симптом Бабінського зліва. На очному дні застійні ДЗН. Ваш діагноз?


A.

Внутрішньомозкова гематома


B. *

Пухлина головного мозку


C.

Ішемічний інсульт


D.

Енцефаліт


E.

Абсцес головного мозку


14.

У хворого, 30 років, з підозрою на пухлину головного мозку під час проведення спинномозкової пункції одержано прозору рідину, що витікала під високим тиском. Раптово стан хворого погіршився: виникли головний біль у потилиці, блювання, дизартрія, ротаторний ністагм, порушення дихання та пульсу, патологічні рефлекси стопи. Чим найбільш імовірно зумовлене погіршення стану хворого ?


A.

Крововиливом у бічні шлуночки мозку


B.

Дислокацією стовбура в зоні ніжок мозку


C. *

Вклиненням мигдаликів мозочку у великий потиличний отвір


D.

Крововиливом у стовбур головного мозку


E.

Гіпотензійно-лікворним кризом


15.

Хворий, 35 років, відчув біль оперізувального характеру на рівні сосків, оніміння під лівою лопаткою. Біль посилювався під час кашлю та чхання. Після лікування більне зменшився, з’явилось відчуття повзання мурашок у правій нозі та слабкість – у лівій. В анамнезі: часті застудні захворювання. Об’єктивно: синдром Броун-Секара зліва. Спондилограма без патології. Тиск спинномозкової рідини – 100 мм вод.ст., проба Квеккенштедта позитивна, рідина ксатохромна, цитоз – 10 в 1 мм3, білок – 6,3 %. Після пункції біль посилився, наростає слабкість лівої ноги, з’явились імперативні позиви до сечовипускання, симптом Бабінського справа. Який найбільш імовірний діагноз ?


A.

Гематомієлія


B.

Розсіяний склероз


C.

Інтрамедулярна пухлина


D. *

Гострий мієліт


E.

Екстрамедулярна пухлина


16.

Хворого протягом останніх 3 місяців турбували болі в середньо-грудному відділі хребта, а згодом поступово ослабла права нога. Об'єктивно виявляються центральний парез правої ноги і порушення больової чутливості з рівня соска зліва. Яке захворювання можна запідозрити?


A.

Пухлина головного мозку


B.

Ішемічний спінальний інсульт


C. *

Пухлина спинного мозку


D.

Попереково-крижовий радикуліт


E.

Гострий мієліт


17.

Жінку, 70 років, знайдено на вулиці непритомною. Було встановлено, що хвора страждає на гіпертонічну хворобу. Об’єктивно: шкіра обличчя цегляно-червоного кольору, дихання шумне. АТ – 240/140 мм рт.ст., пульс 110 за 1 хвилину, напружений, ритмічний. Межі серця розширені вліво, акцент ІІ тону на аорті. Свідомість відсутня. Опущений лівий кут рота. Щока парусить. Активні рухи в лівих кінцівках відсутні. Тонус м’язів зліва знижений. Черевні рефлекси відсутні. Патологічний рефлекс Бабінського зліва. На уколи не реагує. У спинномозковій рідині – домішки крові. Який діагноз найбільш ймовірний ?


A.

Цереброспінальний менінгіт


B. *

Геморагічний інсульт


C.

Гіпертонічна енцефалопатія


D.

Ішемічний інсульт


E.

Пухлина головного мозку


18.

У хворого 67 років, що переніс 3 тижні тому гострий інфаркт міокарда і почав активний період фізичної реабілітації, раптово під час ходи виник судомний напад з втратою свідомості на 10 хвилин, мимовільним сечовипусканням. При поверненні до свідомості з'ясувалося, що хворий не може говорити, хоча розуміє звернуту до нього мову і виконує деякі прості інструкції. Лице асиметричне, язик відхиляється вправо, відзначається помірна слабкість в правих кінцівках і невпевненість рухів ними. AT 115/70 мм рт.ст., пульс 68 в 1 хвилину, миготлива аритмія. Дихання ритмічне, 20 за хвилину. Живіт м'який, вільна рідина в порожнині живота не визначається. Який найбільш вірогідний патогенез описаного ускладнення ?


A.

Повна поперечна блокада, напад Морганьї-Адамса-Стокса.


B.

Повторний інфаркт міокарда з розвитком шоку.


C.

Субарахноїдальний крововилив.


D.

Тромбоз внутрішньої сонної артерії.


E. *

Кардіогенна тромбоемболія мозкових судин.


19.

У жінки, 43 років, на фоні загального задовільного стану раптово на роботі з’явилась нудота, блювання, сильний головний біль, вона знепритомніла. Розвинувся параліч правих кінцівок. У неврологічному статусі: кома, шкіра обличчя червона, дихання переривчасте, загальний гіпергідроз, плаваючі очні яблука. Визначається ригідність потиличних м’язів і позитивний симптом Керніга зліва. Спостерігається правостороння спастична геміплегія. Спинномозкова рідина інтенсивно кров’яниста, підвищений вміст білка. Який найбільш імовірний механізм захворювання ?


A.

Тромбоз мозкових судин.


B.

Емболія мозкових судин.


C.

Спазм мозкових судин.


D. *

Розрив мозкових судин.


E.

Пердіапедезне просякання.


20.

Хворий 22 років скаржиться на головний біль, слабкість в лівих кінцівках, епілептичні напади (по типу Джексонівских). Тиждень тому впав з велосипеду, вдарився головою, втратив свідомість на 3 хв. На протязі кількох годин розвинувся лівосторонній геміпарез та через два дні з'явились епілептичні Джексоновські напади. При огляді( горизонтальний ністагм, , рефлекси S

A.

Аневризма правої сонної артерії.


B.

Ішемічний інсульт в руслі каротид зправа


C. *

Внутрімозковий крововилив у правій скроневій долі


D.

Пухлина головного мозку в правій гемісфері


E.

Скронева епілепсія


21.

У хворого з аневризмою мозкової судини при фізичному напруженні раптово виникли сильний головний біль, нетривала втрата свідомості, блювання. Об'єктивно: хворий збуджений, хоче кудись бігти, пульс - 62 за хв, ритмічний, артеріальний тиск - 140/90 мм рт. ст., температура тіла - 37,5(. Виявляються ригідність м'язів в потилиці, симптом Керніга. Вогнищева неврологічна симптоматика відсутня. Встановіть попередній діагноз.


A. *

Субарахноїдальний крововилив


B.

Гіпертонічний криз


Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%80%D0%BE%D1%85%D1%96%D1%80%D1%83%D1%80%D0%B3%D1%96%D1%8F
%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%80%D0%BE%D1%85%D1%96%D1%80%D1%83%D1%80%D0%B3%D1%96%D1%8F -> Забій головного мозку
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Ортопедичне стоматологія. Тести на модуль.
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Профілактика стоматологічних захворювань. Модуль 1
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Молекулярна біологія. Біохімія гормонів та фізіологічних функцій
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Основи клінічної імунології та алергології (стомат)
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 2 курс стомат факультет
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Клітинна стінка
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 4 сем 2 курс стоматолог


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка