Навчально-методичний посібник призначений для студентів 5 та 6 курсів медичного факукультету УжНУСторінка1/45
Дата конвертації29.12.2020
Розмір336 Kb.
ТипНавчально-методичний посібник
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45Міністерство освіти і науки України

Ужгородський національний університет

Медичний факультет

Кафедра дитячих хвороб


Симулик В.Д.


Дифтерія у дітей


Ужгород - 2013
УДК 616.931-053.2
Симулик В.Д.

Навчально-методичний посібник призначений для студентів 5 та 6 курсів медичного факукультету УжНУ

Навчально-методичний посібник “Дифтерія у дітей” складено у відповідності до вимог Освітньо-професійної програми Вищої школи України за професійним спрямуванням – (6.11.01).

Рецензенти: Зав. кафедри дитячих хвороб УжНУ д-р.мед. наук,

проф. О.М. Горленко;

Зав. кафедри мікробіології, вірусології, імунології з

курсом інфекційних хвороб УжНУ д-р мед. наук,

доц. Г.М. Коваль

Затверджено на засіданні Вченої Ради медичного факультету Ужгородського національного університету


“14” березня 2013 року. Протокол № 5
Передмова
На сьогоднішній день, серед низки найбільш важливих програмних документів по покращенню здоров’я населення планети, чи не найперше місце посідає зменшення захворюваності на інфекційні хвороби та обмеження їх поширення. До 2000 року в Європейському регіоні не повинно бути захворювання на дифтерію, поліомієліт, правець новонароджених та інших інфекційних хвороб.

Упродовж останніх десятиліть переконливо доведено, що перманентна вакцинація всього дитячого населення достатньо імуногенними препаратами забезпечує стійке епідемічне благополуччя з дифтерії.

Епідемічний спалах дифтерії, що розпочався у 1990 році є неминучим наслідком численних порушень правил імунопро-філактики. Ні в кого не викликає сумніву, що лише високий рівень колективного імунітету може бути гарантом епідемічного благопо-луччя. Тому в умовах епізодичних спалахів дифтерії, важлива роль належить своєчасному її виявленню та ізоляції хворих, проведенню протиепідемічних заходів. Поряд з цим, наявність численних, клінічно подібних хвороб, ускладнює діагностику дифтерії.

Виходячи із вище сказаного, запропонований навчальний посібник, акцентує увагу студентів-медиків (майбутніх лікарів) та лікарів, на важливість ретельного вивчення даної нозології, відображає основні етіопатогенетичні, клінічні дані хвороби, виділяє групу захворювань схожих на дифтерію. При складанні навчального посібника використано регламентні документи МОЗ України щодо профілактики дифтерії в умовах епідемічного неблагополуччя, діагностичної та лікувальної тактики.

Можливо, що дане видання не позбавлене неточностей чи інших недоліків. Автор із вдячністю прийме усі критичні зауваження та врахує їх у подальших своїх працях.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка