Навчальний посібник Укладачі: Завідувач кафедри госпітальної педіатрії, доктор медичний наук, професор Леженко Г. ОСкачати 422.84 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації19.09.2020
Розмір422.84 Kb.
ТипНавчальний посібник
  1   2   3   4
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА ГОСПІТАЛЬНОЇ ПЕДІАТРІЇ
З ГОСПІТАЛЬНОЇ ПЕДІАТРІЇ для студентів

v курсу медичнИХ факультетІВ

Г.О. Леженко, Ю.Г. Резніченко, О.М. Гиря, О.Є.Пашкова

збірник ТЕСТОВих ЗАВДАНь і клінічних задач

З ГОСПІТАЛЬНОЇ ПЕДІАТРІЇ для студентів v курсу медичнИХ факультетІВ

ЗАПОРІЖЖЯ – 2019
Заклад-розробник:

Запорізький державний медичний університет

Навчальний посібник

Укладачі:

Завідувач кафедри госпітальної педіатрії, доктор медичний наук,

професор Леженко Г.О.

Професор кафедри госпітальної педіатрії, доктор медичних наукРезніченко Ю.Г.

Професор кафедри госпітальної педіатрії, доктор медичних наук Пашкова О.Є.

Доцент кафедри госпітальної педіатрії, кандидат медичних наук, Гиря О.М.

Рецензенти:

Недельська С.М. доктор медичних наук, професор, зав. кафедри факультетської педіатрії Запорізького державного медичного університету

Боярська Л.М. професор, зав. кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти Запорізького державного медичного університету

Методичні розробки затверджено на засіданні Центральної методичної Ради Запорізького державного медичного університету.

Протокол №_1_від 27.09.14.

Переглянуто та доповнено на засіданні кафедри госпітальної педіатрії 28.08.2019 р. (Протокол №1).
ЗМІСТ
Сторінки

ПЕРЕДМОВА

4

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ

5

ВІДПОВІДІ НА ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ

79

СИТУАЦІЙНІ ЗАДАЧІ

80

ВІДПОВІДІ НА СИТУАЦІЙНІ ЗАДАЧІ

114


Передмова

З провадженням засад болонського процесу у викладання педіатрії відбулися суттєві зміни з організації проведення практичних занять, поточної та заключної оцінки знань студентів. На зміну екзаменам прийшли залікові модульні контролі, що потребує досить скрупульозної і точної системи як викладання, так і контролю засвоєння навчального матеріалу.

Основною вимогою нашого часу є практичний підхід до засвоєння знань, проблемно-орієнтоване навчання студентів. Саме вміння вирішувати клінічну проблему і є кінцевою метою засвоєння матеріалу. Зменшення кількості лекційних годин і збільшення навчального навантаження на самостійну роботу студента зобов’язує колективи кафедр надати йому можливість для роботи з джерелами інформації. Навчальна педіатрична література нині широко представлена на книжкових полицях , однак важливо створити для студента умови інтерактивності у роботі над засвоєнням навчальної_ інформації.

В даному збірнику ми представили тестові завдання, що складені на основі власного досвіду викладання педіатрії, використана інформація з найбільш авторитетних підручників, керівництв, монографій, затверджених протоколів надання медичної допомоги дітям.

1. У доношеної новонародженої дитини діагностована гемолітична хвороба новонароджених по резус-фактору. Цифри білірубіну критичні. Група крові дитини В(Ш), матері -А(ІІ). Показано замінне переливання крові. Який добір донорської крові необхідний для цього?

А. Група крові В(Ш), резус-фактор негативний

В. Група крові А(ІІ), резус-фактор негативний

С. Група крові В(ІІІ), резус-фактор позитивний

D. Група крові А(ІІ), резус-фактор позитивний

Е. Група крові 0(I). резус-фактор позитивний


2. Дитина народилася у термін 40 тижнів з вагою 3000 г, оцінкою по шкалі Апгар 7-8 балів. У матері група крові АВ (IV) Rh (-) негат. У дитини В(III) Rh (+) позит. Жовтяниця з'явилася в першу добу. Загальний білірубін - 200 мкмоль/л, непрямий - 190, прямий - 10 мкмоль/л, Нb - 160 г/л, ретикулоцити - 4,4 ‰. Печінка +4 см, селезінка + 1,5. Сеча світла, кал забарвлений. Проба Кумбса позитивна. Ваш діагноз:

А. Геморагічна хвороба немовлят

В. Гемолітична хвороба немовлят ]

С. Фетальний гепатит

D. Фізіологічна жовтяниця

Е. Синдром Криглера – Най яра


3. Дитині 1 місяць. Батьки скаржаться на блювоту, обсяг іноді перевищує з'їдену їжу, з домішкою сквашеного молока. Блювота з'явилася на третьому тижні життя. Уповільнене збільшення маси. Яке обстеження необхідно провести?

А. Лапароскопія

В. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

С. Бактеріологічний посів калу

D. Визначення катехоламінів у сечі

Е. Рентгенографія органів черевної порожнини з контрастуванням


4. У новонародженого у віці одного дня виникла жовтяниця. Загальний білірубін сироватки крові -144 мкмоль/л, непрямий білірубін -130 мкмоль/л. Тест Кумбса позитивний. Дитина від першої вагітності. Мати має групу крові - 0(1) Rh (-). Найімовірніша причина жовтяниці?

А. Фізіологічна жовтяниця

В. Атрезія жовчних шляхів

С. Кон'югаційна жовтяниця

D. АВО-несумісність

Е. Фетальний гепатит


5. У новонародженого з гемолітичною хворобою за Rh -фактором група крові 0(1) Rh (+), у матері А (II)Rh (-).

Яку кров необхідно переливати при операції замінного переливання?

А. 0(I) RH (+)

В. А(II) RH (-)

С. 0(1) RH (-)

D. A (II) RH (-)

Е. В(III) RH (-)
6. Новонароджена дитина, термін ґестації 36 тижнів, при народженні маса - 2400 г, ріст - 51 см. Дитина збуджена, тремор кінцівок, не смокче, виражене диспное, гепатоспленомегалія. Наприкінці першого дня з'явилася жовтяниця шкіри і слизових, на другий день - висипка на шкірі: пухирці в області грудної клітки. Який ваш попередній діагноз?

А. Внутрішньоутробна інфекція

В. Гемолітична хвороба новонародженого

С. Фізіологічна жовтяниця новонародженого

D. Гіпоксично-ішемічна енцефалопатія

Е. Атрезія жовчовивідних шляхів


7. Дівчинка 5 років госпіталізована в нефрологічне відділення з вираженими набряками обличчя, попереку, передньої черевної стінки, зовнішніх статевих органів, олігурією. Об'єктивно: шкіра бліда, суха, печінка +5 см, асцит. АТ - 90/50 мм рт. ст. В аналізі сечі: білок - 9,2 г/л, мікрогематурія, циліндрурія. У крові різко збільшена ШОЕ, гіпоальбумінемія, гіперхолестеринемія. Який препарат патогенетичної терапії необхідно призначити?

А. Верошпірон

В. Свіжозаморожена плазма

С. Лазикс

D. Циклофосфан

Е. Преднізолон


8. Дитина народилася масою 3700 г з оцінкою по шкалі Апгар 8-10 балів. На 5 добу життя дитина була виписана додому. На 8 добу на шкірі дитини з'явилася везикуло-пустульозна висипка у місцях природних складок. Загальний стан дитини не порушено. Загальний аналіз крові без особливостей. Сформулюйте діагноз:

А. Епідермічна пухирчатка немовляти. Доброякісна форма.

В. Везикулопустульоз

С. Ексфоліативний дерматит Ріттера

D. ВУЇ. Краснуха

Е. Природжений сифіліс


9. У новонародженого з підозрою на внутрішньочерепну пологову травму проведено люмбальну пункцію. Було отримано кров'янистий ліквор. Який крововилив має місце у цьому випадку?

А. Супратенторіальний

В. Кефалогематома

С. Епідуральний

D. Субарахноїдальний

Е. Субтенторіальний


10. Новонароджений від вагітності з важким гестозом другої половини, народився на 41 тижні ґестації, з вагою тіла 2400 г, зріст - 50 см. При об'єктивному обстеженні: шкіра брезкла, підшкірно-жирова клітковина тонка, м'язова гіпотонія, рефлекси періоду новонародженості знижені. Внутрішні органи без патологічних змін. Як оцінити дану дитину?

А. Доношений із затримкою внутрішньоутробного розвитку

В. Недоношений

С. Незрілий

D. Переношений

Е. Доношений з нормальною масою тіла


11. При проведенні скринінг-дослідження у 2-тижневого немовляти була виявлена фенілкетонурія. Яке лікування необхідно призначити дитині для попередження важких ускладнень у майбутньому?

А. Гормональну терапію

В. Спеціальну дієту

С. Вітамінотерапію

D. Антибіотикотерапію

Е. Сонячні ванни


12. Дитина 2 діб, яка народилася на 34-ому тижні вагітності з масою 2200 г і оцінкою за Апгар 6 балів, має дихальні розлади у вигляді втягнення мечовидного відростка та міжреберних проміжків, участь крил носа в диханні. Перкуторних змін немає, при аускультації - вологі різнокаліберні хрипи з обох боків. Природжені рефлекси викликаються. Акроціаноз шкіри. Вкажіть найбільш вірогідну причину дихальних розладів.

А. Пологова травма

В. Первинний ателектаз легень

С. Природжена пневмонія

D. Хвороба гіалінових мембран

Е. Аспіраційний синдром


13.Дитина від II вагітності, пологи в строк у жінки з 0(I) групою крові, RH (+). З перших днів життя у дитини мала місце жовтяниця, непрямий білірубін 328 ммоль/л. На 3 добу з'явились зригування, погане смоктання. Печінка та селезінка збільшені. Нb -140 г/л, Ер - 4х1012/л. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Фетальний гепатит

В. Фізіологічна жовтяниця

С. Гемолітична хвороба новонаро­джених

D. Кон'югаційна жовтяниця

Е. Атрезія жовчних шляхів


14. У немовляти, з оцінкою по шкалі Апгар при народженні - 7 балів, при повторному огляді через годину звертає на себе увагу підвищене збудження і рухове занепокоєння. Немовля безпричинно кричить, пронизливо скрикує, стогне, дихання поверхневе, тонус м'язів знижений, колінний і п'ятковий рефлекси мляві. Шкіра бліда, виражений периоральний ціаноз. Очі відкриті, спрямовані в одну точку (симптом відкритих очей), періодично з'являється збіжна косоокість. Про яку патологію можна думати?

А. Крововилив у наднирники

В. Асфіксія немовляти важкого ступеня

С. Пологова травма спинного мозку

D. Внутрічерепна пологова травма

Е. Пневмопатія немовляти


15. У доношеного немовляти з 3-го по 10 день життя відзначалася жовтяниця. Загальний стан залишався задовільним. Максимальний рівень білірубіну в крові у цей період -102 мкмоль/л, з них 8,2 мкмоль/л за рахунок кон'югованого. Наявність якого стану найбільш імовірний у цієї дитини?

А. Атрезія жовчовивідних шляхів

В. Фізіологічна жовтяниця

С. Гемолітична хвороба немовлят

D. Спадкоємна гемолітична мікросфероцитарна анемія

Е. Фетальний гепатит


16. У новонародженої дитини на третій день життя на передній частині грудної клітки з'явилася червона, щільна, гаряча на дотик, болюча при пальпації пляма з чіткими межами. Протягом декількох годин вона значно збільшилася в розмірі, наступного дня колір її став синьо-багряним і виникло розм'якшення в центрі. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Рожисте запалення немовлят

В. Пухирчатка немовлят

С. Ексфоліативний дерматит Ріттера

D. Псевдофурункульоз

Е. Некротична флегмона немовлят


17. У роділлі 26 років народилась жива дитина вагою 4000 г, довжиною 54 см. Шкіра обличчя та кінцівок ціанотична, тіло рожеве; дитина дихає, крик слабкий; ЧСС - 100/хв., переважає тонус згинальних м'язів; на подразнення відповідає гримасою. Якою має бути оцінка новонародженого за шкалою Апгар?

А. 8 балів

В. 6 балів

С. 7 балів

D.5 балів

Е. 9 балів


18. У доношеної дитини від 1-ї неускладненої вагітності, обтяжених пологів, мала місце кефалогематома. На 2 добу з'явилась жовтяниця, на 3-ю - зміни в неврологічному стані: ністагм, синдром Грефе. Сеча жовта, кал золотисто-жовтого кольору. Група крові матері - А(ІІ) Rh (-), дитини - А(ІІ) RH (+). На 3 добу гемоглобін у дитини 200 г/л, Ер - 6,1х1012/л, білірубін у крові - 58 мкмоль/л за рахунок незв'язаної фракції, Нt - 0,57. Чим пояснити жовтяницю у дитини?

А. Черепно-мозковою пологовою травмою

В. Фізіологічною жовтяницею

С. Гемолітичною хворобою новонароджених

D. Атрезією жовчовивідних шляхів

Е. Фетальним гепатитом


19. Після народження дитина бліда, має неритмічне дихання, яке не поліпшується на тлі оксигенотерапії. Пульс слабкий і швидкий, артеріальний тиск важко виміряти. Набряків немає. Яка найвірогідніше причина цих симптомів?

А. Застійна серцева недостатність

В. Асфіксія

С. Внутрішньочерепний крововилив

D. Внутрішньоутробний сепсис

Е. Внутрішньоутробна пневмонія


20. Дитина віком 12 годин народилася від другої вагітності на тлі токсикозу у жінки, яка хворіє хронічним аднекситом. Маса - 2900 г, довжина - 52 см. Оцінка за Апгар: 4-6 б. Об'єктивно: стан дитини важкий. Крик тихий, природжені рефлекси пригнічені, м'язовий тонус знижений. Шкіра із сіруватим відтінком, акроціаноз. Дихання поверхневе, неритмічне, 70/хв. Аускультативно - послаблене дихання, вологі різнокаліберні хрипи. ЧСС -140/хв. Печінка - +2 см. Меконій відходив. Який попередній діагноз?

А. Пізня постнатальна пневмонія

В. Рання постнатальна пневмонія

С. Внутрішньоутробна пневмонія

D. Сепсис

Е. Первинні розсіяні ателектази


21. Дитина народилася глибоко недоношеною. Після народження у дитини наростають симптоми ДН, загальний набряк, дрібноміхурцеві вологі хрипи над нижньою долею правої легені. З другої доби приєднались множинні шкірні екстравазати, кривава піна з рота. На рентгенограмі органів грудної клітки - ателектаз нижньої долі правої легені. Гемоглобін крові - 100 г/л, гематокрит - 0,45 г/л. Який діагноз найбільш імовірний?

А. Природжена пневмонія

В. Синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання

С. Набряк легень

D. Хвороба гіалінових мембран

Е. Набряково-геморагічний синдром


22. Дитині 2 дні. Народилась доношеною з ознаками внутрішньоутробного інфікування, в зв'язку з чим дитині призначено антибіотики. Вкажіть, чому інтервал між введенням антибіоnиків у новонароджених дітей більший у порівнянні зі старшими дітьми і дорослими, а дози - нижчі?

А. У новонароджених більш низька концентрація білка і альбумінів у крові

В. У новонароджених більш низький рівень клубочкової фільтрації

С. У новонароджених знижена активність глюкуронілтрансферази

D. У новонароджених знижений рН крові

Е. У новонароджених більш високий гематокрит


23. У дитини, що знаходиться в стаціонарі з приводу септикопіємічної форми пупкового сепсису, установлена стафілококова природа захворювання. Який найбільш оптимальний вид специфічної терапії?

А. Трансфузії нативної плазми

В. Стафілококовий анатоксин

С. Антистафілококовий імуноглобулін

D. Переливання крові

Е. Стафілококовий бактеріофаг


24. У новонародженої дитини права рука приведена до тулуба, розігнута у всіх суглобах, ротована усередину в плечі, пронована в передпліччя, кисть у стані долонного згинання. Відсутні спонтанні рухи в плечовому і ліктьовому суглобах, пасивні рухи безболісні. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Верхній проксимальний тип акушерського парезу Дюшена - Ерба

В. Нижній дистальний тип акушерського парезу Дежерина - Клюмпке

С. Тотальний тип акушерського парезу

D. Остеомієліт правої плечової кістки

Е. Поліомієліт


25. Дитина народилася на 38-му тижні ґестації. Яка маса тіла при народженні може свідчити про її недоношеність?

А. Менше 2500,0 г

В. Менше 3000,0 г

С. Менше 2800,0 г

D. Ця дитина незалежно від маси тіла вважається доношеною

Е. Менше 2000,0 г


26. У недоношеного немовляти з назофарінгеальним зондом на першу добу життя виникла блювота червоною кров'ю. Тест Апта позитивний. Згортуваність крові за Лі - Уайтом - б хв. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?

А. Коагулопатія

В. Травма при введенні зонда

С. Геморагічна хвороба немовлят

D. ДВС-синдром

Е. Заковтування материнської крові


27. На 3-й день життя в новонародженої дитини відзначене підвищення температури тіла до 38,5 °С. Об'єктивно: неспокійна, слизові оболонки і шкірні покриви сухі. Яка найбільш доцільна тактика ведення хворого?

А. Призначення літичної суміші

В. 0,1 мл 50 % розчину анальгіну в/м

С. Звільнити дитину від пелюшок, додатково призначити усередину 5 % розчин глюкози до 100 мл

D. Інфузійна терапія

Е. Антибіотик


28. У пологовому будинку в дитини на 3-й день життя з'явилася геморагічна шкілка, блювота з кров'ю, випорожнення чорного кольору. Обстеження виявило анемію, подовження часу згортання крові, гіпопротром-бінемію, нормальну кількість тромбоцитів. Яка оптимальна терапевтична тактика лікування цього хворого?

А. Етамзилат натрію

В. Вітамін К

С. Е-амінокапронова кислота

D. Фібриноген

Е. Глюконат кальцію


29. У дитини при народженні відкриті велике і мале тім'ячка. До якого віку у цієї дитини повинне закритися мале тім'ячко?

А. До 6-го місяця

В. До 10-12 тижнів після народження

С. До 4-го місяця

D. До 4-8 тижнів після народження

Е. До 1-1,5 років


30. Дитині 16 днів, через гіпогалактію у матері необхідне призначення докорму. Яку суміш варто призначити?

А. "Малютка"

В. "Малиш"

С. Кефір


D. Незбиране коров'яче молоко

Е. Ацидофільне молоко


31. Пологи завершилися живою, доношеною дівчинкою, без асфіксії. Об'єктивно: дитина млява, шкіра бліда, злегка жовтувата. Набряків немає. Живіт м'який, печінка і селезінка збільшені. Дослідження крові на резус-належність показали, що в матері група кроdі - А(ІІ), Rh (-), у дитини - А(ІІ), RH (+). Яку патологію немовляти можна припустити?

А. Порушення мозкового кровообігу

В. Гемолітична хвороба немовляти

С. Аномалії розвитку паренхіматозних органів

D. Фізіологічна жовтяниця

Е. Внутрішньочерепна мозкова травма


32. Доношена дитина масою 3150 г народилася від другої вагітності. Першу вагітність перервано штучним абортом. У матері - RH (-) негативна кров, у дитини - RH (+) позитивна. У новонародженого через 1 годину взята пуповинна кров на білірубін. Перший аналіз - 60 мкмоль/л, другий - 71 мкмоль/л. Який приріст білірубіну в сироватці крові є показанням для замінного переливання крові?

А. 2-4 мкмоль/л

В. 10-11 мкмоль/л

С. 5-7 мкмоль/л

D.7-10 мкмоль/л

Е. 12-15мкмоль/л


33. Доношена дитина вагою 3100г народилаг" яід третьої вагітності. Перша вагітність - штучний аборт, друга - самовільний викидень у 12-13 тижнів. Оцінка дитини за шкалою Апгар – 9 балів. Плацента велика, масою 800 г. В першу добу з'явилося жовтушне забарвлення шкіри, дитина в'яла. У матері В(III) RH -негативна група крові, у дитини - А(ІІ) RH -позитивна. Збільшена печінка та селезінка. В пуповинній крові - білірубін - 80 мкмоль/л; Нb - 116 г/л, Ер - 2,0х1012/л, наявність молодих форм еритроцитів - норма

еритробластів. Яка найдоцільніша лі­кувальна тактика у даному випадку?

А. Використання ентеросорбентів

В. Фототерапія

С. Дезінтоксикація

D. Покращення кон'югаційної функції печінки

Е. ОЗПК
34. Стан новонародженого через добу після народження погіршився. Із анамнезу відомо, що у матері - 0(I) RH (-) група крові, у батька- А(ІІ) RH (+). Перша вагітність закінчилась самовільним викиднем. Дитина бліда, в'яла, судомні тремтіння кінцівок, збільшена печінка. З'явилось жовтуш-ний колір шкіри, слизових оболонок. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Внутрішньоутробне інфікування

В. Гемолітична хвороба новонароджених

С. Інфекційний гепатит

D. Внутрішньочерепна травма

Е. Транзиторна гіпербілірубінемія


35. У дитини віком 2 доби, наро­дженої на 32 тижні вагітності з вагою 1700 г наростають зміни з боку ди­хальної системи, які з'явились через 8 годин після народження. У матері дитини 3-я вагітність, другі пологи, абортів не було. Попередня народжена дитина загинула від синдрому дихальних розладів. Об'єктивно: оцінка за шкалою Сільвермана 6 балів, дихання з порушеним ритмом, апное, звучний шідиа., кивання головою при диханні, зниження тонусу м'язів. При аускультації дихання помірно послаб­лене, багато хрипів з обох боків. При рентгенологічному дослідженні вста­новлено нодозно-ретикульозну сітку. Чим обумовлений синдром дихальних розладів у дитини?

А. Ателектазами легенів

В. Діафрагмальною грижею

С. Синдромом гіалінових мембран

D. Внутрішньоутробною пневмонією

Е. Набряково-геморагічним синдромом


36. Вагітна Е, 26 років, надійшла до пологового будинку в потужному періоді. Дана вагітність друга, перша закінчилась передчасним пологами мертво­го плоду. Через 30 хвилин від початку потуг народилась жива дівчинка масою 3600 г, крик з'явився відразу, шкіра бліда, трохи жовтушна, визначається збільшення печінки та селезінки. Послід відшарувався та виділився через 15 хвилин, маса плаценти - 800 г. У матері - резус-негативний тип крові 0(1) групи, у дитини - 0(1) група, резус-позитивний. У крові дитини білірубін складає 64 мкмоль л, гемоглобін -160 г л. Який з наступних діагнозів най­більш імовірний?

А. Внутрішньоутробне інфікування

В. Внутрішньочерепна пологова травма новонародженого

С. Асфіксія новонародженого важкого ступеня

D. Пологова пухлина

Е. Гемолітична хвороба новонародженого, жовтушно-анемічна форма


37. Дитина народилася на 8-му місяці вагітності. У неї встановлено: мікроцефалію, катаракту, ваду серця. Мати дитини на 2-му місяці вагітності хворіла: був нетривалий підйом тем­ператури до 37,5 °С, збільшення лімфатичних вузлів та дрібноплямистий висип на обличчі, тулубі і кінцівках, який пройшов без залишкових явищ. Який найбільш імовірний попередній діагноз у дитини?

А. Хламідійна інфекція

В. Цитомегаловірусна інфекція

С. Герпетична інфекція

D. Краснуха

Е. Токсоплазмоз


38. Дівчинка народилась від 5-ї вагітності, 2-х пологів. Мати має А(ІІ) Rh-негативний, дитина - А(ІІ) RH -по-зитивний тип крові. Білірубін в пуповинній крові складав 32 мкмоль/л (непр. - 32 мкмоль/л, пр. - 0). Через 5 годин стан дитини погіршився, з'явились симптоми інтоксикації, іктеричність склер, жовтяниця шкіри, в'ялість, фізіологічні рефлекси пригнічені. Рівень білірубіну підвищився до 110 мкмоль/л (за рахунок непрямої фракції). Ваша терапевтична тактика?

А. Операція замінного переливання крові

В. Гемотрансфузія, сеанси фототерапії

С. Гемодіаліз, форсований діурез

D. Гемосорбція

Е. Інфузія альбуміну, фенобарбітал, холестирамін


39. Хлопчик народився в асфіксії на 40 тижні 6-ї патологічної вагітності (мала місце загроза зриву, гестоз І типу ІІ-Ї половини), 3-х пологів. Матері 40 років. Стан дитини важкий, вага 2 кг, мають місце ознаки недозрілості, симптом гідроцефалії. Шкіра бліда, жовта, акроціаноз. Тони серця глухі, грубий систолічний шум в усіх точках аускультації. Живіт збільшений, печінка +3 см. Сеча насичена, кал світлий. Окулістом виявлено хоріоретиніт. Ваш попередній діагноз:

А. Уроджений гепатит

В. Гемолітична хвороба новонароджених

С. Сепсис

D. Природжена вада серця

Е. Природжений токсоплазмоз


40. Дівчинка від третьої вагітності народилася доношеною, із помітною жовтяницею шкіри і слизових оболонок. Навколоплідні води зафарбовані в жовто-зелений колір. Запідозрено гемолітичну хворобу новонароджених. Що з перерахованого підтвердить діагноз найбільш імовірно?

А. Рівень еритроцитів та Нb у пуповинній крові

В. Акушерський анамнез матері

С. Група крові та RH -належність матері і дитини

D. Рівень білірубіну в пуповинній крові

Е. Погодинний приріст білірубіну


41. Доношений новонароджений масою тіла 3800 г, що відповідає терміну гестації, важить на 3-й день життя 3200 г. Втрата маси:

А. Перевищує норму

В. Менше норми

С. Відповідає нормі

D. Не можна опінити

Е. Інший варіант відповіді


42. Новонароджений масою 4300 г народився з утрудненим виведенням плечей після тривалих пологів. При огляді спостерігаються ціаноз, западання грудини та роздування крил носа. Немовля потрібно обстежити в плані:

А. Однобічного паралічу гортанного нерва

В. Паралічу Ерба

С. Паралічу Дежерін - Клюмпке

D. Паралічу діафрагмального нерва

Е. Двостороннього паралічу гортанного нерва


43. В дитини віком 40 годин спостерігаються гіперестезія, пригнічення ЦНС, порушення апетиту. Є підозра на сепсис. Слід провести диференціальний діагноз із:

А. Гіпокальціємією

В. Гіпоглікемією

С. Гіпербілірубінемією

D. Гіперкаліємією

Е. Гіпомагніємією


44. У доношеної дитини віком 6 днів на різних ділянках шкіри виявляються еритема, мляві міхурі, ерозивні поверхні, тріщини, лущення епідермісу. Немовля має вигляд ошпареного окропом. Виявлено позитивний симптом Нікольського. Загальний стан дитини важкий. Виражений неспокій, гіперестезія/ Який імовірніший діагноз у цьому випадку?

А. Епідермоліз

В. Флегмона новонародженого

С. Псевдофурункульоз Фігнера

D. Міхурчатка новонародженого

Е. Ексфоліативний дерматит Ріхтера


45. У передчасно народженої дитини на шкірі стегна виявлено везику- лярні висипання. Загальний стан дити- І ни не порушений. З яким інфекційним агентом можна пов'язати ці зміни?

А. Стрептокок

В. Бліда спірохета

С. Стафілокок

D. Мікоплазма

Е. Лістерія


46. Доношений новонароджений з проявами риніту, гепатоспленомега-лією та десквамацією шкіри долонь, стоп і ділянки промежини міг бути інфікованим:

А. Блідою спірохетою

В. Цитомегаловірусом

С. Вірусом герпесу

D. Токсоплазмою

Е. Мікоплазмою

47. Доношена дівчинка від II вагітності. Пологи в лицевому передлежанні. Після народження неспокійна, свідомість не порушена, клонічні судоми. М'язовий тонус підвищений, сухожильні рефлекси високі, фізіологічні рефлекси підвищені. Велике тім'яч­ко напружене, пульсує. Позитивний симптом Грефе. Який синдром уражен­ня ЦНС зумовив тяжкість стану?

А. Синдром вегето-вісцеральних дисфункцій

В. Синдром лікворної гіпертензії

С. Синдром спинального шоку

D. Синдром мозкової коми

Е. Синдром вогнищевих розладів


48. Дівчинка у віці 36 годин. Народилась у сідничному передлежан-ні, оцінка за шкалою Апгар 4/6 балів. Вага 4000 г. Адинамічна, м'язова гіпотонія (більше в ручках). Рефлекси спинального автоматизму не викликаються. На огляд реагує болісним кри­ком. ЧД - 70/хв., втягування поступливих місць грудної клітки. Дихання пуерильне. Епізоди брадиаритмії. Для лікування дихальних розладів найбільш необхідно:

А. Призначення серцевих глікозидів

В. Призначення антибіотиків

С. Санація трахеобронхіального дерева

D. Введення сурфактанту

Е. Іммобілізація шийного відділу хребта


49. Доношений хлопчик 5 діб життя з клінічними проявами кардиту, серцевої недостатності. При якій частоті серцевих скорочень введення серцевих глікозидів найбільш раціональне?

А. 100 на хвилину

В. 130 на хвилину

С. 120 на хвилину

D.160 на хвилину

Е. 80 на хвилину


50. Доношена дівчинка у віці 7 діб. Оцінка за шкалою Апгар 6/7 балів. Вага - 3400 г, зріст - 50 см. Окружність голови - 36 см, грудей - 35 см. З народщення відмічається неспокій, поверхневий сон, тремор кінцівок та підборіддя, м'язова дистонія, підвищення безумовних рефлексів. Велике тім'ячко 2,5x2,5 см. Дані нейросонографії без патологічних змін. Неврологічні прояви зменшились на 7 добу. Найбільш імовірний синдром пошкодження ЦНС:

А. Гідроцефальний

В. Гіпертензійний

С. Пперзбудливості

D.Судомний

Е. Коматозний


51. При огляді новонародженого запідозрено фенілкетонурію. Яке скринінгове дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу?

А. Проба Фелінга

В. Визначення статевого хроматину

С. Дослідження дерматогліфіки

D. Проведення нейросонограми головного мозку

Е. Визначення каріотипу


52. У немовляти (пологи патологічні) з першого дня життя відсутні активні рухи в правій руці. Стан порушений. Рефлекс Моро справа не викликається. Різко знижені сухожильно-периостальні рефлекси на ураженій руці. Імовірніше всього, у дитини:

А. Внутрічерепна родова травма

В. Травматичний плексит, дистальний тип

С. Остеомієліт правої плечової кістки

D. Травматичний перелом правої плечової кістки

Е. Травматичний плексит, тотальний тип


53. У дитини, народженої в термін 32 тижні, через 4 години після народження з'явилася клініка СДР. При огляді - кров'янисто-пінисте виділен­ня з рота, аускультативно - у легенях ослаблене дихання, розсіяні крепітую-чі і незвучні дрібнопухирчасті хрипи. Рентгенологічне - зменшення розмі­рів легеневих полів, "розмита" рентгенелогічна картина. Укажіть найбільш імовірний діагноз:

А. Первинні ателектази

В. Набряково-геморагічний синдром

С. Хвороба гіалінових мембран

D. Транзиторне тахіпное

Е. Внутрішньоутробна пневмонія


54. У дитини група крові В(ІІІ) RH -негативна, у матері А(ІІ) RH -позитивна. На 12 добу рівень загально­го білірубіну - 150 мкмоль/л, прямого - 7,8 мкмоль/л, непрямого -142,2 мкмоль/л. Стан не порушений. Укажіть найбільш імовірний діагноз у дитини.

А. Механічна жовтяниця

В. Гемолітична хвороба немовлят, жовтянична форма, резус-конфлікт

С. Гемолітична хвороба немовлят, жовтянична форма, групова несумісність

D. Кон'югаційна жовтяниця

Е. Фізіологічна жовтяниця


55. Немовля народилося від V вагітності (попередні вагітності переричвалися у першому триместрі), що перебігала з ґестозом, анемією вагітних, у матері хронічний сальпінгоофорит. При народженні у дитини спостерігалися аномалія розвитку очей (природжена катаракта лівого ока), агенезія зовнішнього слухового отвору, природжена вада серця. Внаслідок чого найбільш можливе виникнення зазна чених аномалій розвитку?

А. Внутрішньоутробна інфекція

В. Генні аномалії

С. Хромосомні аномалії

D. Вплив професійної шкідливості

Е. Вплив екологічно забрудненого середовища


56. Дівчинка народилась на 35-му тижні гестації. Маса при народжені 2450 г, довжина тіла - 46 см. Період адаптації протікав гладко. Виписується додому на 8-му добу життя з масою 2500 г. Вигодовується груддю. В якій групі здоров'я слід спостерігати цю дитину?

А. І


В. ІІ-А

С. ІІ-Б


D. III

Е. IV
57. Дитина ЗО днів, народилася недоношеною, вага при народженні 2300 г. У матері агалактія, а можливості годувати донорським молоком немає. Яку з штучних молочних сумі­шей лікар може призначити для цієї дитини як найбільш оптимальну?

А. "Лофенолак"

В. 5 % манна каша

С. "Прособі"

D. "Малиш"

Е. "Малютка"
58. У хлопчика 4 діб життя з'яви­лись прояви геморагічної хвороби новонароджених у вигляді мелени. Який препарат повинен був призначити лікар в перRh години життя для профілактики цього захворювання?

А. Дицинон

В. Глюконат кальцію

С. Вікасол

D. Епсилон-амінокапронову кислоту

Е. Вітамін С


59. Доношена дівчинка від II вагітності, що протікала на фоні пієлонефриту, кольпіту. Із 3-ї доби життя відзначається поява та зростання іктеричності шкіри на фоні млявості, зниження апетиту. В легенях дихання пуерильне. Тони серця приглушені. Живіт помірно здутий. Печінка +3 см. Селезінка +0,5 см. Сеча має колір "пива", кал звичайного кольору. Загальний білірубін 168 мкмоль/л, прямий 138 мкмоль/л. Найбільш імовірний діагноз?

А. Жовтяниця від материнського молока

В. Гемолітична хвороба новонароджених

С. Фізіологічна жовтяниця новонароджених

D. Внутрішньоутробний гепатит

Е. Атрезія жовчовивідних шляхів


60. Хлопчик народився на 32-му тижні ґестації. Через 2 години після народження з'явились дихальні розлади. Тяжкість СДР за шкалою Сільвермана 5 балів. В динаміці дихальні розлади зростають, дихальна недостатність не ліквідується при проведенні СДППТ за Мартином - Буйєром. На рентгенограмі: в легенях відзначається ретикулярно-нодозна сітка, повітряна бронхограма. Напевне, синдром дихальних розладів обумовлений:

А. Сегментарними ателектазами

В. Хворобою гіалінових мембран

С. Бронхолегеневою дисплазією

D. Природженою емфіземою легень

Е. Набряково-геморагічним синдромом


61. У новонародженої, на вигляд здорової дівчинки, на 2 добу життя спостерігаються блювання з домішками крові, мелена. Найвірогідніший діагноз?

А. Вада розвитку шлунково-кишкового тракту.

В. Пологова травма

С. Тромбоцитопатія

D.ДВЗ-синдром

Е. Геморагічна хвороба новонародженого


62. У новонародженого терміном ґестації 31 тиждень спостерігаються гіпотонія та пригнічення свідомості. Гематокрит 35 %, а в загальному аналізі ліквору виявлено підвищену кількість еритроцитів, білка та знижений вміст глюкози. Ці дані відповідають клінічній картині:

А. Анемії

В. Менінгіту

С. Сепсису

D. Внутрішньочерепного крововиливу

Е. Внутрішньоутробної інфекції


63. У новонародженої дівчинки, яка народилася від 2 термінових пологів з масою 3500 г, оцінкою за шкалою Апгар 8-8 балів, на 1 добу життя з'явилася жовтяниця. Непрямий білірубін в крові 80 мкмоль/л, через 6 годин - 160 мкмоль/л. Виберіть правильний метод лікування

А. Операція замінного переливання крові

В. Фототерапія

С. Інфузійна терапія

D. Призначення фенобарбіталу

Е. Ентеросорбенти


64. Новонароджена, вага тіла 2000 г. Термін ґестації 30 тижнів. Через три години після народження з'явилась ядуха, акроціаноз. ЧД -80/хв., експіраторні шуми, ЧСС -186/хв. Перкуторно - звук скорочений, вислуховується крепітація. Лікар запідозрив синдром дихальних розладів. Яке дослідження потрібно провести?

А. Аналіз крові

В. Рентгенографія органів дихання

С. Біохімічне дослідження сироватки крові

D. Вимірювання артеріального тиску

Е. Електрокардіографія


65. Дитина від матері, що страждає хронічним холециститом, на 6-му місяці вагітності перенесла ГРВІ. У пологах - тривалий безводний період. Маса тіла - 3100 г. Пуповина відпала на 7 добу. Додому виписана на 8-й день життя. З 10 дня стала млявою, погано ссе, зригувала. На 17 добу маса тіла 3150 г, шкіра сіра, з пупкової рани гнійне відділення. Випорожнення із зеленню, рідкі. Хірургом діагностовано гнійний остеомієліт плечової кістки. Яка найбільш імовірна патологія, що зумовлює таку картину?

А. Остеомієліт

В. Сепсис новонароджених

С. Гнійний омфаліт

D. Ентероколіт

Е. Внутрішньоутробний сепсис


66. У дівчинки на 7-й день життя з'явилося збільшення правої грудної залози. При пальпації права грудна залоза щільна, дитина плаче. Шкіра в місці інфільтрації гіперемована. Знижений апетит. З вивідних протоків грудної залози виділяється гній. Яка найбільш імовірна патологія, що зумовлює дану клініку?

А. Статевий криз

В. Гінекомастія

С. Некротична флегмона

D. Сепсис новонародженого

Е. Мастит новонародженого


67. Дитина від матері, що страждає хронічним пієлонефритом, перед пологами перенесла ГРВІ. Пологи термінові, тривалий безводний період. На 2-й день у дитини з'явилося ерите-матозне висипання, в подальшому -пухирі розміром біля 1 см, наповнені серозно-гнійним вмістом. Симптом Нікольського позитивний. Після розтинання пухирів з'являються ерозії. Дитина млява. Температура тіла суб-фебрильна. Діагноз?

А. Везикулопустульоз

В. Пухирчатка новонародженого

С. Псевдофурункульоз

D. Сепсис

Е. Дерматит Ріхтера


68. Дитина народилася у ґестацій-ному віці 34 тижні у тяжкому стані. Провідними були симптоми дихальних розладів: звучний подовжений видих, участь додаткових м'язів у диханні, наявність крепітуючих хрипів на фоні жорсткого дихання. Оцінка за шкалою Сільвермана при народженні 0 балів, через 3 години - 6 балів з наявністю клінічних даних. Який метод діагностики дозволить встановити вид пневмопатії у дитини?

А. Встановлення газового складу крові

В. Клінічний аналіз крові

С. Рентгенологічне дослідження органів грудної клітки

D. Протеїнограма

Е. Імунологічне дослідження


69. Хлопчик народився від V ва­гітності, яка перебігала з токсикозом І і ІІ-Ї половини, на 33 тижні ґестації з масою 1400 г. Перші 4 вагітності у матері закінчилися спонтанними абортами. У дитини діагностовано гідроцефалію, природжену ваду серця, гепатит, хоріоретиніт. Яка внутрішньоутробна інфекція має місце у хворого?

А. Токсоплазмоз

В. Цитомегалія

С. Краснуха

D. Лістеріоз

Е. Сифіліс


70. У новонародженої дитини з 3-го дня життя з'явилися кривава блювота, рясні (3-4 рази на день) криваві випорожнення темнокоричневого кольору, кровотеча із пупкової ранки, а також геморагічна висипка на шкірі. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Гемолітична хвороба новонароджених

В. Сепсис новонароджених

С. Синдром проковтнутої крові

D. Геморагічна хвороба новонароджених

Е. Гастро ентероколіт


71. У 3-денної доношеної новонародженої дитини спостерігається рівень непрямого білірубіну 345 мкмоль/л, погодинний приріст - 6,8 мкмоль/л. Стан дитини важкий - зниження рефлексів, гіпотонія м'язів, тремор кінцівок. Кров дитини та матері несумісна за RH -фактором. Який метод лікування найбільш ефективний?

А. Лікування не потребує

В. Фототерапія

С. Прийом фенобарбіталу

D. Гемосорбція

Е. Замінне переливання одногрупної та RH -сумісної крові

72. Дитина народилася від І вагітності в ґестаційний строк 37 тижнів шляхом кесаревого розтину з масою тіла 5100 г. Мати хворіє на цукровий діабет протягом 5 років. Під час огляду: коротка шия, гіпертрихоз. Встановіть попередній діагноз:

А. Гіпертиреоз

В. Гіпотиреоз

С. Діабетична фетопатія

D. Хвороба Дауна

Е. Хвороба Іценка – Кушинга


73. Дитина народилася недоношеною від III вагітності в ґестаційний строк 34 тижні з масою тіла 2000 г. Попередні вагітності закінчувалися народженням мертвих дітей. Дитині встановлено діагноз: токсоплазмоз. Призначте лікування.

А. Антибіотики цефалоспоринового ряду

В. Піриметамін

С. Аміноглікозиди

D. Нітрофурани

Е. Бісептол


74. Дитина народилася від І вагітності в ґестаційний строк 42 тижні з масою тіла 4300 г. Під час огляду відмічається великий живіт, пупкова кила. Обличчя пастозне, перенісся широке, плоске, язик висунутий; очі маленькі, губи товсті. Низький тембр голосу. Шкіра суха, жовтяниця, лущиться, холодна на дотик. ЧСС - 120/хв. Яке захворювання можна запідозрити?

А. Хвороба Гіршпрунга

В. Хвороба Дауна

С. Хондродистрофія

D. Природжений гіпотиреоз

Е. Гемолітична хвороба новонароджених


75. Дитина народилася від III пологів з масою тіла 1200 г у гестаційний строк 34 тижні. Перебіг вагітності з анемією, погрозою переривання. Через декілька годин після народження встановлений діагноз "СДР". Призначте етіопатогенетичне лікування.

А. Інгаляції сурфактанту

В. Оксигенотерапія

С. Антибактеріальна терапія

D. В/в інфузії глюкози

Е. В/в інфузії сольових розчинів


76. Новонародженій дитині віком 23 години встановлено діагноз: гемолітична хвороба новонароджених за резус-фактором. Рівень загального білірубіну становить 200,57 мкмоль/л за рахунок непрямого білірубіну. Яка тактика неонатолога?

А. Консервативна терапія

В. Операція замінного переливання крові

С. Гемосорбція

D. Фототерапія

Е. Спостереження за дитиною і лабораторний контроль


77. У новонародженої дитини відзначаються вади розвитку: ранній фетальний кардит, незрощення верхньої губи. В який період внутрішньоутробного розвитку відбулась дія можливого етіологічного чинника?

А. 22-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

В. Останній тиждень

С. Перший триместр вагітності

D.28-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

Е. 32-й тиждень внутрішньоутробного розвитку


78. Немовля народилось від другої доношеної вагітності, других термінових пологів від матері, яка має групу крові А(ІІ) RH (-). Група крові дитини - 0(1), RH (+). Рівень лепрямого білірубіну у крові з пуповини складав 45 мкмоль/л. Через 3 години був отриманий показник вмісту непрямого білірубіну у сироватці крові дитини - 105 мкмоль/л. У цей момент дитині слід призначити:

А. Інфузійну терапію

В. Фототерапію

С. Фенобарбітал

D. Ентеросорбенти

Е. Замінне переливання крові


79. Дитина народилася від перших пологів, термін ґестації 39 тижнів. Вага при народженні 3500. Через 18 годин з'явилась жовтяниця. Рівень білірубіну становив 110 мкмоль/л. Перинатальних ускладнень не було. Що з перелічених чинників жовтяниці найменш імовірне?

А. ГХН по RH -фактору або АВО-системі

В. Фізіологічна жовтяниця

С. Сепсис

D. Природжена гемолітична анемія

Е. Фетальний гепатит


80. Новонароджений госпіталізований з блювотою та явищами дегідра­ації. При огляді - дитина стабільна, мінімальна гіперпігментація навколо сосків. Концентрація Nа+ та К+ в си­роватці - 120 ммоль/л та 9 ммоль/л. Ваш діагноз?

А. Вторинний гіпотиреоїдизм

В. Пілоростеноз

С. Адреногенітальний синдром

D. Гіперальдостеронізм

Е. Пангіпопітуїтаризм


81. у девочки 11 лет резкая вялость, сонливость, жажда, частое мочеиспускание, запах ацетона изо рта. На щеках яркий румянец, дыхание шумное с периодами апноэ. Печень + 2 см. В анализе крови глюкоза 25 ммоль\л. В моче – ацетон (++++), глюкоза 20 г\л. Чем можно объяснить появление ацетона в выдыхаемом воздухе и моче?

 1. усиленным распадом кетогенных аминокислот и липидов.

 2. Нарушениями водно-электролитного баланса.

 3. Нарушениями кислотно-основного баланса.

 4. нарушением процессов фосфорилирования глюкозы.

 5. ослаблением процессов гликолиза.

82. Девочка 14 лет доставлена в стационар без сознания. При осмотре педиатр отметил запах ацетона в воздухе, сухость кожи, сниженный тонус глазных яблок, дыхания Куссмауля. Уровень глюкозы в крови составил - 19,2 ммоль/л, кетоновых тел - 500 мкмоль/л; в моче – положительная реакция на ацетон, сахар - 5%. Укажите, какая из ком имеет место у ребенка? 1. Кетоацидотическая.

 2. Гипоосмолярная.

 3. Гиперлактацидемическая.

 4. Гиперосмолярная.

 5. Гипогликемическая.

83. У ребенка возрастом 12 лет, больного диффузным токсическим зобом, ухудшилось общее состояние, появились возбужденность, удушье, плаксивость, ухудшился сон, тахикардия в спокойном состоянии возросла на 50% от средних возрастных показателей. С чем связано ухудшение состояния ребенка?

А Гипертиреоз средней степени

B Гипертиреоз легкой степени

C Гипертиреоз тяжелой степени

D Тиреотоксический криз

E Развитие сердечной недостаточности

84. У ребенка 10 лет, который болеет сахарным диабетом в течение 4-х мес., на фоне инсулинотерапии наблюдается бледность кожи, тремор конечностей, нервозность, тахикардия, ощущение голода, слабость. Чем обусловленное ухудшение состояния ребенка?

А Гипогликемическим состоянием

B Кетоацидотической комой

C Гиперосмолярной комой

D Синдромом Мориака

E Синдромом Сомоджи
85. Ребенку 10 лет установлен диагноз: сахарный диабет, инсулинзависимый тип. Назначена инсулинотерапия. Что из приведенного лучше использовать для мониторинга эффективности терапии?

А Уровень глюкозы в крови

B Ацетон в моче

C Иммунореактивный инсулин

D Биохимический анализ крови

E УЗИ поджелудочной железы


86.У мальчиков с преждевременным половым созреванием центрального генеза определяется:

 1. повышенное содержание сывороточного гонадотропина

 2. повышенное содержание тестостерона;

 3. соответствующий половому созреванию уровень сывороточного гонадотропину;

 4. сниженное содержание тестостерона;

 5. сниженное содержание сывороточного гонадотропина, симметричное увеличение яичек.

87. Преждевременное половое созревание периферического генеза (гонадотропинсекретирующая опухоль) у мальчиков характеризуется: 1. повышенным содержанием лютеинизующего гормона.

 2. пубертатным или повышенным уровнем сывороточного тестостерону и незначительным или умеренным увеличением яичек;

 3. снижением содержания гонадотропина в сыворотке крови;

 4. снижением содержания гонадотропина в сыворотке крови и асимметричное увеличение яичек;

 5. резко повышенным уровнем сывороточного тестостерона;

88. Преждевременное половое созревание центрального генеза у девочек характеризуется: 1. Повышенным содержанием эстрадиола и сульфата дегидроэпиандростерона;

 2. Высоким содержанием гонадотропинов, высоким уровнем эстрадиола;

 3. Соответствующим половому созреванию уровень гонадотропинов, увеличение матки и яичников;

 4. Низким содержанием гонадотропинов, повышенным содержанием естрадиола;

 5. Препубертатным состоянием яичников.

89. Под влиянием каких гормонов стимулируется рост молочных желез у лиц мужского пола в период пубертации?

А. Прогестерона

В. Тестостерона.

С. Дигидротестостерона.

D. Эстрогенов.

E. Андростендиона.
90. Ребенок 5 -ти лет находится в больнице с диагнозом: Геморрагический васкулит смешанная форма (кожно – абодминальная), средней степени активности. Какой вид терапии нужно применить?

А Гепарин в дозе 300 Ед / кг в сутки.

B Гемотрансфузия.

C Криопреципитат в дозе 40 Ед / кг на сутки.

D Антибактериальная терапия.

E Химиотерапия.


91. Ребенок 8 – ми лет поступил с жалобами на слабость, головокружение. Объективно: кожа и слизистые оболочки бледные, печень и селезенка не увеличены. Гемограмма: Нb – 52 г/ л, Эр. – 1,9 Т/л, ретиколоциты -15%, железо сыворотки – 5,6 мкмоль/л. Диагноз железодефицитная анемия, тяжелой степени тяжести. Тактика лечения ?

А Препарат железа в дозе 5 мг/ кг в сутки.

B Гемотрансфузия.

C Препарат железа в дозе 20 мг/ кг в сутки.

D Препарат железа в дозе 1 мг/ кг в сутки

E Инфузионная терапия.

92. Ребенок 12 – ти лет поступил в больницу с жалобами на увеличение шейных лимфоузлов. Проведена биопсия лимфоузлов. Гистологическое заключение: Лимфогрануломатоз, смешанно-клеточный вариант. Какой вид терапии нужно применить?

А Химиотерапия + лучевая терапия..

B Гемотрансфузия.

C Трансплантация костного мозга.

D Антибактериальная терапия.

E Лучевая терапия.


93. В приемное отделения доставлен мальчик 3 лет, у которого после падения с велосипеда увеличился в объеме правый коленный сустав, движения в нем болезнены. Из анамнеза известно, что ребенок страдает гемофилией А. Какой препарат наиболее целесообразно назначить ?

А Криопреципитат

B Криоплазма

C ε-аминокапроновая кислота

D Тромбоцитарная масса

E Дицинон

94. Мальчик 2 года. Поступил в стационар с выраженной папулезно-геморрагической сыпью на коже разгибательных поверхностей верхних и нижних конечностей, ягодицах. Сыпь симметричная, имеет тенденцию к слиянию. Наблюдается отек и болезненность крупных суставов, летучая боль. В анализе крови умеренный лейкоцитоз, эозинофилия, умеренная анемия. Ваш предварительный диагноз?


 1. Менингококцемия.

 2. Иерсиниоз.

 3. Гемофилия.

 4. Геморрагический васкулит.

 5. Ревматизм.

95. Что является признаком нормального полового дозревания у мальчиков? 1. В 9 лет увеличение яичек, в 9,5 лет появление волос на лобке, в 10-10,5 лет увеличения полового члена.

 2. В 8 лет появление волос на лобке, в 14 лет увеличения полового члена и яичек.

 3. В 7 лет увеличение яичек, в 7,5 лет появление волос на лобке, в 8-8,5 лет увеличения полового члена.

 4. В 15 лет увеличение яичек, в 15,5 лет появление волос на лобке, в 16-16,5 лет увеличения полового члена.

 5. В 6 лет увеличения яичек, в 7 лет появление волос на лобке, в 8,5 лет увеличения полового члена.

96. У ребенка в возрасте 7 лет появилась папулезная геморрагическая сыпь, локализованная преимущественно на разгибательных поверхностях нижних конечностей. Элементы сыпи не исчезают при надавливании, находятся на одной стадии развития. За две недели до настоящего заболевания ребенок перенес ангину. Что лежит в основе патогенеза настоящего заболевания :  1. Снижение числа тромбоцитов

  2. Поражение сосудистой стенки бактериями

  3. Врожденный дефект мезенхимальной стенки сосудов

  4. Врожденные нарушения коагуляционного гемостаза

  5. Иммунно-комплексная реакция в стенке сосудов микроциркуляторного русла

97. У мальчика 6 лет заболевание развилось в течение короткого времени. При обследовании выявлено : лихорадка, боли в ногах,бледность, кровоизлияния на коже по всему телу, пальпируются увеличенные шейные, паховые, подмышечные лимфоузлы. Печень + 3,5 см , селезенка + 3,0 см. В анализе крови : анемия, тромбоцитопения, лейкоцитоз с лимфоцитозом, ускорение СОЭ до 52мм/ ч, длительность кровотечения – 10 мин. Какое исследование необходимо провести в первую очередь для уточнения диагноза : 1. УЗИ печени и селезенки

 2. Исследование коагуляционного гемостаза

 3. Стернальная пункция

 4. Биопсия пораженных лимфоузлов

 5. Рентгенография конечностей

98. Девочка 9 лет, госпитализирована в стационар с жалобами на бледность кожных покровов, появление желтушности, темный цвет мочи. При осмотре выявлена гепатоспленомегалия. В клиническом анализе крови: Hb -54 г/л, Ер -1,11012 /л, ЦП 1,0, ретикулоциты -20 %, Тр -200109, Л -12,0 109/л, е -3%, п/я- 7%, с/я -70%, л-16%, м-4%, СОЭ 22 мм/час, прямой билирубин 10 мкмоль/л, непрямой билирубин 62 мкмоль/л, тимоловая проба 3 ед. Прямая и непрямая проба Кумбса положительная . Какую терапию необходимо назначить в данном случае?

А.Феррум лек

В.Спленэктомия

С.Иммунодепресанты

D.Фенобарбитал

Е.Карсил
99. Ребенок 3х лет поступил в стационар с жалобами на бледность, общую слабость, резкое снижение аппетита. Родители считают ребенка больным с рождения. При осмотре ребенок резко бледный, пониженного питания, отмечается гипертелоризм. Блондин. Периферические лимфатические узлы мелкие, печень и селезенка не увеличены. В анализе крови : Ер -1,71012 /л, Hb -48 г/л, ЦП 0,9, ретикулоциты -0,0001109 , Тр -200109, Л -7,8 109/л, СОЭ 18 мм/час. При пункции костного мозга – резкое угнетение эритроидного ростка. Билирубин 17,1 мкмоль/л за счет непрямой фракции. Какой предварительный диагноз у данного пациента?

А. Железодефидитная анемия

В.Приобретенная гипопластическая анемия

С.Врожденная апластическая анемия Фанкони

D.Врожденная гипопластическая анемия Даймонда-Блекфона

Е.Гемолитическая анемия


100. Ребенок 6 месяцев госпитализирован в стационар. Мать ребенка предъявляет жалобы на бледность, ухудшение аппетита ребенка. Ребенок родился с массой 2100 в сроке 35 недель. Находится на смешанном вскармливании. Объективно: бледность кожных покровов, пониженного питания. Сердечные тоны приглущены, систолический шум на верхушке. Печень + 2 см. В анализе крови : Ер -2,81012 /л, Hb -86 г/л, ЦП 0,75 , ретикулоциты -0,0008109 , СОЭ 9 мм/час. Сывороточное железо 4,3 мкмоль/л. Билирубин крови 4,6 мкмоль/л за счет непрямой фракции. Наиболее оптимальный метод терапии в данном случае?

А. Препараты железа

В.Переливание одногрупной крови

С.Витамины В6. В12 фолиевая кислота

D.Переливание эритроцитарной массы

Е.Кортикостероиды


101. Ребенок 8 месяцев. В течение последнего месяца отмечается недостаточная прибавка в весе, ухудшение аппетита, появилась слабость, появилась ломкость и поперечная исчерченность ногтей, сухость кожи, явления ангулярного стоматита, атрофия сосочков языка. В анализе крови : Ер -3,01012 /л, Hb -68 г/л. Наиболее вероятный диагноз:

А. Гемолитическая анемия

В.Постгеморрагическая анемия

С. Железодефицитная анемия

D.Инфекционно-токсическая анемия

Е.Гипопластическая анемия


102. Для оценки сосудисто-тромбоцитарного звена гемостаза применяются исследования, кроме:

 1. Подсчет числа тромбоцитов

 2. Ретракция кровяного сгустка

 3. Длительность кровотечения по Дюке

 4. Время свертывания венозной крови по Ли-Уайту

 5. Исследование резистентности стенки капилляров

103. Ребенок 5 лет поступил в стационар с жалобами на рвоту, желтушное окрашивание кожи и склер, темный цвет мочи. Данные жалобы появились после приема бисептола. При осмотре : увеличены в размерах печень и селезенка, тахикардия , тоны приглушены. В анализе крови: Ер -1,71012 /л, Hb -60 г/л, лц 25 109/л, непрямой билирубин 55 мкмоль/л.Положительная бензидиновая проба. Активность Г-6 ФД в эритроцитах значительно понижена. Какая наиболее вероятная причина анемии?

А. Железодефицитная анемия

В. Наследственная энзимопеническая гемолитическая анемия

С.Анемия Фанкони

D. Анемия Блекфена-Даймонда

Е. Талассемия
104. Ребенок 1 г. поступил в стационар с жалобами на бледность кожных покровов, повышения температуры, отставания в физическом развитии. Объективно: иктеричность склер, бледность кожных покровов и слизистых, деформация 3 пальца кисти, широкая переносица, высокое стояние твердого неба. В анализе крови: Ер -2,21012 /л, Hb -70г/л, ЦП 0,9 , ретикулоциты -18‰, Тр -210109, Л -19,5109/л, СОЭ 15 мм/час, э-2%, миелоциты 1%,юные 1%, п/я 3%, с/я 39%, лфц 46%, мц 8%, значительный анизоцитоз, макроцитарный. Уровень билирубина 87 мкмоль/л. Какая наиболее вероятная причина данного состояния ребенка?

А. Железодефицитная анемия

В. Гемолитическая анемия Минковского-Шоффара

С.Анемия Фанкони

D. Анемия Блекмана-Даймонда

Е. Талассемия


105. Соотношение белков, жиров и углеводов в рационе ребенка больного сахарным диабетом составляет:

 1. 1: 0,75 : 3,5

 2. 0,75 : 0,75: 3,5

 3. 1 : 0,5 : 4

 4. 1: 1 : 3,5

 5. 1: 1 :4

106. Какому состоянию соответствуют показатели толерантности к глюкозе: натощак 6,8 ммоль/л, через 2 часа после дачи глюкозы 11,8 ммоль\л? 1. сахарный диабет.

 2. Нарушение толерантности к глюкозе.

 3. отсутствие нарушений углеводного обмена.

 4. нарушения углеводного обмена сомнительные.

 5. несахарный диабет.

107. больная жалуется на жажду, потерю массы тела, усиленное мочевыделение, слабость, боли в ногах, кожный зуд, гнойничковые высыпания в естественных складках кожи и заеды. Наиболее вероятный диагноз у ребенка: 1. Неврогенная полидипсия.

 2. сахарный диабет.

 3. несахарный диабет.

 4. острый нефрит.

 5. почечный диабет.

108. Девочке 1,5 месяца. Мать жалуется на частую рвоту независимо от приема еды, похудение, слабость ребенка. Болеет более 4-х недель. Родилась с весом 3400 г. На момент осмотра вес - 2900 г, бледная, подкожная клетчатка отсутствует. Пенисоподобный клитор. Тона сердца ослаблены, тахикардия. Калий крови - 9,4 ммоль/л, натрий - 86 ммоль/л. Какой диагноз наиболее вероятен?

А Адреногенитальный синдром

B Синдром мальабсорбции

C Кишечный дисбиоз

D Кишечная инфекция

E Пилоростеноз
109. ребенок 9 лет госпитализирован в отделение с жалобами на частое мочеиспускание, жажду, слабость, вялость, потерю в массе 3 кг. После проведенного клинического и параклинического исследования установлен диагноз сахарный диабет I тип, впервые выявленный, декомпенсация. Чем возможно объяснить симптомы полиурии у больного?


 1. Снижена продукция антидиуретического гормона.

 2. глюкоза, которая выделяется с мочой, действует как осмотический диуретик.

 3. повышена продукция тиреотропного гормона.

 4. снижена продукция тиреотропного гормона.

 5. повышена продукция вазопрессина.

110. Основным патогенетическим фактором развития диабетических ангиопатий являются: 1. Длительность сахарного диабета.

 2. хроническая гипергликемия.

 3. абсолютная инсулиновая недостаточность.

 4. относительная инсулиновая недостаточность

 5. возникновение сахарного диабета в детском возрасте

111. больной Л., без сознания. Со слов матери страдает сахарным диабетом в течении 12 лет. 2 недели назад заболел лакунарной ангиной. Кожные покровы сухие. Дыхание поверхностное. Запаха ацетона в выдыхаемом воздухе нет. Давление 80\40 мм рт ст. Какая кома вероятнее всего имеет место у больного? 1. гиперлактацидемическая.

 2. гипогликемическая

 3. кетоацидотическая.

 4. гиперосмолярная.

 5. алкогольная.

112. больная Ц., 7 лет. Болеет сахарным диабетом с 3-ох лет. Получала инсулин 46 ЕД/сутки. В течении последних 4-ох месяце доза инсулина увеличена до 100 ЕД/сутки. Гипогликемических состояний не было. С чем можно связать такое состояние больной? 1. Синдромом хронической передозировки инсулина.

 2. лабильностью течения диабета.

 3. синдромом Киммельстилла-Вильсона.

 4. заболевание в этом возрастном периоде.

 5. инсулинорезистентностью.

113. больной находится в течении двух часов в бессознательном состоянии. Кожные покровы бледные. На бедрах и плечах следы инъекций. Дыхание поверхностное. Мышечный тонус и сухожильные рефлексы повышены, судороги мышц нижних конечностей. Артериальное давление 100\70 мм рт ст. Какое патологическое состояние развилось у больного?

А. гипогликемическая кома.

В.гипергликемическая кома.

С. гиперосмолярная кома.

Д. гиперлактацидемическая кома.

Е. мозговая кома.
114. Мальчик 12 лет. Жалобы на отставание в росте от сверстников. Из анамнеза: до 3 лет рос и развивался соответственно возрасту. После 3 лет стал отставать в росте. Объективно: вес 22 кг, рост 121 см (N – 146,7 см, σ – 6,82). Наиболее вероятный диагноз в данном случае:

А. Гипофизарный нанизм..

B. Церебральный нанизм.

C. Премордиальный нанизм.

D. Псевдопремордиальный нанизм.

E. Субнанизм

115. Девочка 14 лет жалуется на прекращение менструаций, рост волос на лице и теле, огрубение голоса. Объективно: рост 163 см, вес 60 кг, на ягодицах и бедрах стрии, молочные железы развиты слабо, оволосение лобка по мужскому типу, увеличение клитора до 4 см. Ваш диагноз:

А. Гиперальдостеронизм.

В. Аддисонова болезнь.

С. Опухоль коры надпочечников.

D. Хроническая недостаточность коры надпочечников.

Е. Гиперфункция надпочечников.


116. Ребенок 7 лет, находится с рождения на диспансерном учете у гематолога, с рождения, жалуется на вялость, слабость, бледность кожных покровов с желтушным оттенком. Объективно: гепатоспленомегалия. В общем анализе крови: эр.: 2,2 х 1012/л; Hb: 85 г/л; ЦП: 0,9; ретикулоциты: 30‰; тромбоциты: 310 х 109/л; лейк.:7,2 х 109 /л; эоз.: 1 %; п.: 1 %; с.: 58 %; лимф.: 35 %; моноц.:5 %; СОЭ: 27 мм/ч. Ht: 0,25; микросфероцитоз - +++. Ваш предварительны диагноз?

 1. Гемолитическая анемия (гемоглобинопатия).

 2. Гемолитическая анемия (дефицит глюкозо-6-фосфат-дегидрогеназы).

 3. Железодефицитная анемия.

 4. Гемолитическая анемия Минковского- Шоффара.

 5. Гипопластическая анемия.

117. Больная жалуется на раздражительность, потливость, тремор рук, сердцебиение, снижение массы тела при нормальном аппетите. Щитовидная железа равномерно увеличена до 2 степени, эластичная, безболезненная. Эта симптоматика наиболее характерна для:

A. гипотиреоза

B. неврастении

С. диффузного токсического зоба

D. узлового токсического зоба

E. гипопаратиреоза
118. Больной 14 лет, отмечает увеличение щитовидной железы на протяжении 3 месяцев. При пальпации щитовидная железа безболезненная, подвижная, плотная. При УЗИ-сканировании определяется неравномерность ультразвуковой структуры. Ваш предварительный диагноз?

A. Рак щитовидной железы.

В. Диффузный токсический зоб.

С. Подострый тиреоидит.

D. Аутоиммунный тиреоидит.

E. Фиброзный тиреоидит.


119. Больная К., 12 лет, жалуется на постоянную раздражительность, сердцебиение, слезотечение, потеря массы тела за 4 мес. составила 10 кг. При объективном обследовании: кожа влажная, умеренный экзофтальм. Гиперемия конъюнктивы. Щитовидная железа диффузно увеличена, эластичная, безболезненная, пульс - 108 уд./мин., АД 140/70 мм. рт. ст. Ваш диагноз?

А. Диффузный токсический зоб.

В. Подострый тиреоидит.

С. Спорадический зоб (эутиреоидный).

D. Аутоиммунный тиреоидит.

Е. Вегето-сосудистая дистония.


120. Больная, 12 лет, жалуется на раздражительность, потливость, тремор рук, перебои в сердце, снижение массы тела, увеличение щитовидной железы до 2 степени. Какие данные в лабораторном обследовании будут соответствовать данной клинической картине?

 1. Т3 , Т4 - норма

 2. Т3 , Т4

 3. Т3 , Т4

 4. гиперкальциемия

 5. гипокальциемия

121. У ребенка 8 лет выявлена гиперпродукция соматотропина. Эпифизарные зоны роста открыты. К каким последствиям это может привести?

А. К развитию акромегалии.

B. К развитию высокорослости.

С. К развитию гигантизма.

D. К инфантилизму.

E. К задержке полового развития..
122.У ребёнка 8 лет после пренесенной ОРВИ появилась желтушность кожи и склер на фоне нарастающей бледности. Повысилась температура до 37,5, печень +1,5см, селезёнка +4,5см. в общем анализе крови: эр. 2,0 Т/л, Hb 80 г/л. Общий билирубин 90 мкмоль/л, реакция Кумбса прямая – положительная. Эритроцитометрическая кривая: 7 – 7,2 мк, 79%. О каком заболевании можно подумать у данного ребёнка:


 1. Приобретённая гемолитическая анемия

 2. Вирусный гепатит

 3. Цирроз печени

 4. Гемалитико-уремический синдром

 5. Анемия Фанкони

123. Девочка 3 лет, при обследовании: отставание в физическом развитии, бледность слизистых оболочек, стигмы дисэмбриогенеза, кровоточивость дёсен, «кофейные пятна» в верхней части туловища, полидактилия, систолический шум на верхушке сердца. В общем анализе крови – панцитопения. Какой предварительный диагноз: 1. Анемия Блекмонда – Даймонда

 2. Синдром Кляйнфельтера

 3. Анемия Фанкони

 4. Синдром Дауна

 5. Приобретённая апластическая анемия

124. Ребёнку 4 года, на протяжении последних 4-х месяцев отмечает слабость, кожные геморрагии. Носовые кровотечения, бледность, гипертермию. Общий анализ крови: гемоглобин – 45 г/л, эр. – 1,2 Т/л, цв.п. – 0,9, лейкоциты 1,5, п – 1%, с – 25%, э – 1%, л – 5%, м – 4%, СОЭ 50 мм/ч, тр. 40. Какой предварительный диагноз: 1. Железодефффицитная анемия

 2. В12 – дефицитная анемия

 3. Гемолитическая анемия

 4. Апластическая анемия

 5. Острый лейкоз

125. После перенесенной ОРВИ у мальчика отмечается желтушность кожных покровов, бледность. У отца ребёнка периодически имеет место желтушность кожных покровов. Объективно: адинамичен, печень + 2,5см, селезёнка + 5см, большое количество стигм дисэмбриогенеза. Кал и моча обычного цвета. В общем анализе крови: эр. 1,7 Т/л, гемоглобин – 40 г/л, ретикулоциты – 0,01%, СОЭ 30 мм/ч, общий билирубин – 60мкмоль/ л, непрямой – 50. осмотическая стойкость эритроцитов – 0,7% - 0,3%. Диагноз: 1. Хронический персистирующий гепатит

 2. Наследственная микросфероцитарная гемолитическая анемия, криз.

 3. Вирусный гепатит

 4. Талассемия

 5. Приобретённая аутоимунная гемолитическая анемия, криз

126. Девочка 10 лет, поступила с жалобами на увеличение переднешейных лимфоузлов слева. Болеет в течение 5 месяцев. Лимфоузлы увеличивались постепенно. Сделана биопсия лимфоузла. Наличие каких клеток в биоптате характерная для лимфогранулематоза?

А Клетки Березовского- Штернберга

B Бласты

C Лимфоциты

D Фибробласты

E Плазматические клетки
127. Мальчик 9 лет поступил с жалобами на увеличение перелнешейных лимфоузлов слева. Болеет в течение 3 месяцев. Лимфоузлы увеличивались постепенно. При осмотре больного температура 37,50С, бледность кожных покровов, переднешейные лимфоузлы множественные, увеличенные до 25 –35 мм эластичной консистенции, безболезненные, не соединены между собой и с кожей. Какой наиболее информативный метод диагностики необходимо назначить в данной ситуации?

А Биопсию лимфоузла

B Стернальную пункцию

C Рентгенографию органов грудной клетки

D Ультразвуковое исследование органов брюшной полости

E Цитохимическое исследование мазков пунктата костного мозга


128. Мальчик 10 лет, страдающий гемофилией, доставленный в больницу с жалобами на отек правого коленного сустава, возникший 2 часа назад после небольшой травмы. Какой объем медицинской помощи следует назначить больному?

А Холод на пораженный сустав, его иммобилизация, постельный режим, при резком болевом синдроме – пункция сустава.

B Введение 5% аминокапроновой кислоты, дицинона, викасола, иммобилизация и пункция сустава

C Переливание нативной плазмы + постельный режим

D Повторные трансфузии антигемофильного фактора VIII 10 Ед/кг 1 раз/12 часов, постельный режим, при резком болевом синдроме – пункция сустава.

E Прямое переливание крови от донора

129. Ребенку, больному острой лимфобластной лейкемией, для коррекции анемии проведена гемотрансфузия эритроцитарной массой. Какие лабораторные обследования следует обязательно провести после гемотрансфузии?

А Определение уровня гемоглобина, эритроцитов, клинический анализ мочи.

B Проба Кумбса, функциональные пробы печенки.

C Протеинограма, коагулограмма.

D Электролиты крови и мочи.

E Мочевая кислота крови, КЩС.


130. Мальчик 3-х лет поступил в отделение с гемартрозом левого коленного сустава, макрогематурией. Уровень VIII фактора системы свертывания крови составляет 1%. Какой препарат наиболее целесообразно ввести для остановки кровотечения:

 1. Криопреципитат

 2. Аминокапроновая кислота

 3. Дицинон

 4. Викасол

 5. Свежезамороженная плазма

131. У девочки 14 лет, кожные покровы сухие, шелушащиеся, волосы тусклые, ломкие, отмечается исчерченность ногтей, вялость, адинамия, периодически возникают судорожные подергивания жевательных мышц. Симптомы Хвостека и Труссо положительные. При дальнейшем обследовании диагностирован гипопаратиреоз. Какие изменения в электролитном составе крови будут характерны для данного заболевания?

A Гипофосфатемия.

B. Гиперкальциемия.

C. Гипокальциемия.

D. Гипонатриемия.

Е. Гипохлоремия.
132. Девочка Л., 6 месяцев. Жалобы на потерю массы тела, склонность к запорам, при объективном обследовании выявлена задержка физического и психомоторного развития. Ребенок обследуется с целью исключения врожденного гипотиреоза. Наиболее информативным методом диагностики является:


 1. Анализ крови на ТТГ, Т3, Т4

 2. Анализ крови на АКТГ, Т3, Т4

 3. Анализ крови на Т3.

 4. Анализ крови на СТГ, ТТГ.

 5. Рентгенографию коленных суставов.

133. У ребенка 8-ми лет, который болеет сахарным диабетом, на фоне кишечной инфекции возникли и нарастают неврологические симптомы (нарушения ориентации, галлюцинации, фокальные судороги). Имеющиеся признаки дегидратации ІІІ степени, дыхательных нарушений нет, запах ацетона отсутствует. Ваш предварительный диагноз:

А Гиперосмолярная кома.

B. Диабетическая кетоацидотическая гипергликемическая кома.

C Гипогликемическая кома.

D Опухоль головного мозга.

E Энцефалит.
134. У девочки, 12 лет, болеющей сахарным диабетом, после урока физкультуры в школе появилось резкое чувство возбуждения, голод, тошнота, головная боль, тремор конечностей, двоение в глазах. Объективно: дыхание поверхностное, профузный пот, тахикардия, АД – 90/60 мм.рт.ст., положительный симптом Бабинского. Девочка внезапно потеряла сознание, возник приступ тонико-клонических судорог. Ваш диагноз?

А Гипергликемическая кома

B Гипогликемическая кома.

C Сосудистый коллапс.

D Астенический синдром.

E Вагоинсулярный криз.


135. У девочки 4 лет на протяжении месяца жалобы на сниженный аппетит, жажду, полиурию. В течение последних суток – сопорозное состояние. Какое обследование следует провести в первую очередь?

А Определение уровня сахара.

B Определение уровня креатинина.

C Люмбальная пункция.

D Рентгенография черепа.

E Ультразвуковое исследование почек.


136. Мальчик 4 лет поступил в больницу в тяжелом состоянии без сознания. Постепенно нарастали слабость, рвота. Отмечается куссмаулевское дыхание, умеренная тахикардия, кожа сухая, тургор снижен, язык сухой, шершавый, запах ацетона изо рта. В крови уровень глюкозы – 26,4 ммоль/л, натрий – 120 ммоль/л, pH – 7,1, глюкозурия и кетонурия. Поставьте диагноз.

А Менингоэнцефалит.

B Гиповолемический шок.

C Гипогликемическая кома.

D Ацетонемическая рвота.

E Кетоацидотическая кома.


137. Девочка 6 лет госпитализирована в клинику без сознания. Болеет сахарным диабетом 1 год. При осмотре: кожа суха, бледна; слизевая губ ярко-красная; зрачки суженные, глазные яблоки впалые; дыхание шумное, тахипноэ; в воздухе запах ацетона; тоны сердца приглушены, тахикардия; артериальное давление снижено, живот сдут. Уровень глюкозы в крови – 22,4 ммоль/л. Какую дозу простого инсулина следует ввести для выведения ребенка из коматозного состояния?

А 0,15 Ед/кг

B 0,05 Ед/кг

C 0,2 Ед/кг

D 0,25 Ед/кг

E 0,1 Ед/кг


138. Ребенок с диагнозом гемолитическая анемия Минковского – Шоффара находится в отделении по поводу гемолитического криза. Какой показатель минимальной осматической резистентности эритроцитов подтвердит диагноз:

 1. 0,42

 2. 0,7

 3. 0,39

 4. 0,4

 5. 0,53

139. Больной, 12 лет жалуется на апатию, снижение памяти, головные боли, отсутствие аппетита, запоры. Указанные жалобы нарастали постепенно в течение 2 лет. Масса тела увеличилась на 8 кг. Объективно: кожа сухая с желтоватым оттенком, холодная на ощупь, говорит медленно, лицо амимичное, щитовидная железа не увеличена, пульс 54 уд. в мин., границы сердца расширены, тоны сердца глухие. Ваш предварительный диагноз?

A Алиментарное ожирение.

B. Эндемический зоб (эутиреоидный).

C. Диффузный токсический зоб.

D. Болезнь Иценко-Кушинга.

E. Гипотиреоз.
140. У больного 15 лет после струмэктомии появилась тошнота, рвота, профузное потоотделение, психическое и двигательное возбуждение, головная боль, тахикардия - 160 уд. в мин. Пульс слабый. Пульсовое давление повышено. Дыхание 40 в мин. Температура - 39,4. Состояние больного осложнилось тиреотоксическим кризом. Уровень тиреоидных гормонов при этом состоянии?

A. Т3 , Т4 незначительно

B. Т3 , Т4 значительно.

C. Т3 , Т4 нормальный.

D. Т3 , Т4 значительно..

E. Т3 , Т4 незначительно.


141. У ребенка 3 мес. отмечается задержка в психомоторном развитии, плохая прибавка массы тела. При осмотре кожные покровы сухие, холодные на ощупь, мышечная гипотония. Большой родничок 2 х 2 см, стридорозное дыхание, большой язык с отпечатками десен, брадикардия, запоры. Диагностирован гипотиреоз. Какой из препаратов необходимо назначить для заместительной терапии?

A. Преднизолон.

B. L –тироксин.

C. Паратиреоидин.

D. Раствор Люголя.

E. Глюконат кальция.


142. Ребенок 8 лет. Поступил с жалобами на петехиальные геморрагические высыпания, симметричные, на нижних конечностях. Из анамнеза: аллергическая реакция на аспирин. Установлен диагноз геморрагический васкулит. Какое из обследований подтверждает данный диагноз?

 1. Коагулограмма: АКТ > 100 %, время свободного гепарина < 4 . Укорочение времени свертывания крови

 2. Коагулограмма: протромбин < 60 %., удлинение времени свертывания крови

 3. Коагулограмма: АКТ < 80 %, время свободного гепарина < 20 , укорочение времени свертывания, удлинение длительности кровотечения

 4. Коагулограмма: фибриноген 4 г/л.

 5. Тромбоцитопения, длительность кровотечения по Дюке 6 мин.

143. У девочки 12 лет на протяжении месяца наблюдается признаки гипертиреоза. Определите патогенетически оправданную тактику ведения ребенка.

A. Лечение седативными препаратами

B. Включение преднизолона

C. Назначение сердечных гликозидов

D. Назначение мерказолила

E. Терапия препаратами калия
144. Девочка 10 лет, поступила на стационарное лечение с жалобами на превышение массы тела. Масса тела 64 кг, рост 1 метр 20см. Из анамнеза известно, что девочка родилась с массой 4500 гр., с детства была полной, родители тучные. Любит есть булочки, пирожные, вареники. Наиболее вероятный диагноз:

А. Синдром Кушинга.

B. Ожирение гипоталамического генеза

C. Ожирение экзогенно-конституционального генеза

D. Ожирение конституционального генеза

E. Ожирение адипозогенитального генеза.


145. Мальчик 11-летнего возраста доставлен в стационар с жалобами на геморрагические высыпание на разгибательных поверхностях конечностей, отеки голеностопных суставов, транзиторные боли в животе. В анализе крови: эритроциты – 2,9 Т/л, Нв – 100 г/л, лейкоциты – 12,8 г/л (е – 5\%, п – 4\%, с – 61\%, л – 22\%, м – 8\%), тромбоциты – 180 г/л. Длительность кровотечения – 3’5’’ – 4’2’’. Какой диагноз наиболее вероятен?

А Геморрагический васкулит

B Тромбоцитопеническая пурпура

C Тромбоцитопатия

D Острый лейкоз

E Гемофилия


146. У ребенка 10-летнего возраста наблюдается клинико-лабораторная ремиссия острого лимфобластного лейкоза. После перенесенной ОРВИ появились головные боли, рвота, положительные менингеальные симптомы, лихорадка до 38 градусов. Какой диагноз наиболее вероятен?

А Абсцесс мозга

B Острый менингит

C Острый энцефалит

D Нейролейкемия

E Хронический миелоидный лейкоз


147. У девочки 12 лет на протяжении 6 мес. жалобы на значительное похудение, затрудненное дыхание, сухой кашель. Рентгенограмма ОГК: значительно увеличенные лимфоузлы средостения. Реакция Манту негативная. ОАК: Hb – 90 г/л, эр. – 2,9 Т/л, тромбоциты – 94 Г/л, лейкоциты – 12 Г/л, палочкоядерные – 12%, сегментоядерные – 70%, СОЭ – 18 мм/час. Первоочередное исследование для постановки диагноза:

А Морфологическое исследование костного мозга

B Гистологическое исследование биоптата лимфоузлов средостения

C Компьютерная томография органов брюшной полости

D Спирографические тесты с метахолином и сальбутамолом

E Термометрия через каждые 3 часа на протяжении недели


148. Ранее здоровая девочка 5 лет на протяжении 3 мес. лечится по поводу пневмонита. Температура тела 37-37,50С, генерализованная лимфоаденопатия, печень + 4 см, селезенка +5 см, осалгии. Антибиотикотерапия малоэффективная. ОАК: Hb – 90 г/л, эр. – 2,9 Т/л, тромб. – 80 Г/л, лейк. – 56 Г/л, бласты – 20%, палочкоядерные – 12%, сегментоядерные – 26%, лимфоциты – 41%. Ваша последующая тактика:

А Провести стернальную пункцию и исследовать костный мозг

B Направить в генетический центр и исследовать кариотип

C Провести спирографическое исследование, анализ мокроты

D Исследовать биоптат наиболее увеличенных лимфоузлов

E Госпитализировать для экстренного плазмафереза


149. В травмпункт доставлен 12- годовой мальчик, который при игре в футбол получил травму ноги. Жалуется на резкую боль в правом коленном суставе. Ребенок болеет гемофилией В. Неотложную помощь более целесообразно начать с введения

А Криоприципитата

B Дицинона

C Викасола

D Криоплазмы

E Тромбоцитарной массы


150. Девочка 13 лет жалуется на долговременную и обильную менструацию, общую слабость. При осмотре общее состояние тяжелое, по всему телу геморрагические высыпания от пятен до экхимозов и петехий, на слизистых - геморрагии. 2 недели назад перенесла ОРВИ, принимала сульфаниламиды. Чем наиболее достовернее обусловлено состояние ребенка?

А Гемофилией В

B Геморрагическим васкулитом

C ДВС – синдром

D Менингококцемией

E Тромбоцитопенической пурпурой


151. Мальчик 4 лет, поступил с жалобами на лихорадку, зуд, повышенную потливость, увеличение шейных и подмышечных лимфоузлов. При обследовании больного пальпируется конгломерат лимфатических узлов (картофель в мешке) слева в участке шеи и в правой подмышечной области. Печень и селезенка увеличена. Какой наиболее характерный признак лимфогранулематоза есть у больного?

А Конгломерат лимфоузлов

B Зуд

C ЛихорадкаD Гепатомегалия

E Спленомегалия


152. В геммограмме малыша, мать которого обратилась к врачу, выявлены следующие показатели: гемоглобин 62 г/л; эритроциты - 2,1х1012/л; цветной показатель 1,0; ретикулоциты 3\%о; лейкоциты 16,0х109/л; эозинофилы 2\%; базофилы 0; палочкоядерные нейтрофилы 1\%; сегментоядерные – 4\%; моноциты 2\%; лимфоциты 91\%;СОЭ 64 мм/год. В миелограмме 91\% лимфобластов. Какой диагноз наиболее вероятный при таких лабораторных показателях?

А Острый лимфобластный лейкоз.

B Гемолитическая анемия.

C Острый миелобластный лейкоз

D Болезнь Верльгофа.

E Сепсис.


153. У 2-месячного мальчика после проведения прививки наблюдалось длительное кровотечение из места инъекции, после чего образовалась внутримышечная гематома. При обследовании ребенка выявлено значительно повышенное потребление протромбина и выраженное удлинение активированного частичного тромбопластинового времени. О каком заболевании следует думать?

А Геморрагическая болезнь новорожденных.

B Болезнь Верльгофа.

C Болезнь Шенлейн-Геноха.

D Гемофилия.

E Врожденная афибриногенемия.


154. Профилактика нейролейкоза при остром лимфобластном лейкозе у детей включает:

 1. Облучение головного мозга

 2. Внутривенное введение метотрексата в сочетании с облучением головного мозга

 3. Интратекальное введение преднизолона в сочетании с метотрексатом

 4. Интратекальное введение метотрексата в сочетании с облучением головного мозга

 5. Внутривенное введение преднизолона в сочетании с облучением головного мозга

155. В стационар поступил ребенок 5,5мес .Из анамнеза известно ,что ребенок родился недоношенным, на искуственном вскармливании с1,5 мес, прикорм введен с 5 мес.В ОАК :эр.2.3*10-12г/л, НВ-80 г/л, ЦП-0,85. Какой препарат патогенетически оправдан в данном случае? 1. Феррум-лек

 2. Фолиевая к-та

 3. Витамин В12

 4. Витамин С

 5. Преднизолон

156. Ребенку 10 лет, жалобы на повышение температуры тела, боль в горле, носовые кровотечения. Болеет в течение 2 недель. При обследовании выявлены изменения со стороны анализа крови эр. 1.7 х 1012 /л, Hb: 60 г/л, ц.п.: 0,9, тромбоциты: 80 х 109 /л, ретикулоциты: 2 0 /00 , лейк: 4 х 109 /л, э.: 10, п.: 12, бласты: 14, с.:9, л.:50, м.:5, СОЭ: 45 мм/ч. Ваш предварительный диагноз? 1. Гипопластическая анемия.

 2. Сепсис.

 3. Инфекционный мононуклеоз.

 4. Лейкоз.

 5. Дифтерия.
   1. Ребенку 6 лет. Поступил с жалобами на повышение температуры тела, кашель, насморк, петехиальные экхимозы на коже. Улучшения от проведенного лечения не было. Объективно: определялось увеличение лимфатических узлов всех групп, гепатоспленомегалия. Какие дополнительные методы исследования необходимо провести для постановки окончательного диагноза?

 1. Общий анализ крови.

 2. Кровь на LE – клетки.

 3. Острофазовые показатели.

 4. Стернальная пункция.

 5. Печеночные пробы.

158. Какие из перечисленных заболеваний могут сопровождаться истинным преждевременным половым развитием? 1. Адреногенитальный синдром.

 2. Эстрогенсинтезирующие опухоли яичников.

 3. Андрогенсекретирующие опухоли яичников.

 4. Опухоли, локализующиеся в гипоталамо-гипофизарной области.

 5. Все выше перечисленное.

159.У ребенка 9 лет выявлены следующие показатели в крови: эр.: 2,5 х 1012/л; Нв: 85 г/л; ЦП: 0,85. Определите степень анемии? 1. IV.

 2. II.

 3. I.

 4. III.

 5. Нет признаков анемии.

160. Ребенку 3 года. Поступил с жалобами на слабость, вялость, шум в ушах, повышенную кровоточивость из десен, экхимозы на коже. В анализе крови: эр. 1,2 х 1012 /л, Hb: 60 г/л, ретикулоциты: 0 , тромб.: 350 х 109 /л лейк.:8,0 х 109 /л, э.:3, б.:1, п.:4, с.:43, л.:44, м.:5, СОЭ 35 мм/ч.. Ваш предварительный диагноз?

A.. Врожденная гемолитическая анемияПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка