Наступним кроком до утворення держави було знищення влади базилевса в її минулому значенні і введення нової посадиСкачати 14.52 Kb.
Дата конвертації22.07.2021
Розмір14.52 Kb.

Різні географічні умови стали передумовами для об'єднання племен Аттики під єдиною владою. Наслідком цього й одночасно важливим етапом у тривалому процесі утворення держави в Афінах були реформи, що зв'язуються за традицією з ім'ям легендарного героя Тесея. Приписувані йому реформи — результат поступових змін, що відбувалися протягом ряду століть і завершилися до VIII в. до н.е. Однією з таких реформ було об'єднання племен, що населяли Аттику, у єдиний афінський народ.

Наступним кроком до утворення держави було знищення влади базилевса в її минулому значенні і введення нової посади архонта. Спочатку архонти вибирались довічно, потім – на 10 років, а з 683 р. до н.е. щороку обирались 9 архонтів. Один з них – перший архонт-епонім, іменем якого називався рік, очолював колегію, мав повноваження щодо нагляду за внутрішнім управлінням і судові повноваження щодо сімейних справ. Базилевс, який став другим архонтом, виконував жрецькі функції, а також суд у релігійних справах. Третій архонт – полемарх – здійснював командування військом і відав зовнішніми справами. Інші шість архонтів – фесмофети – були охоронцями законів та очолювали розгляд судових справ. Діяльність архонтів контролювалася ареопагом, який у VІІІ ст. до н.е. замінив Раду старійшин. В ареопазі засідали діючі і відставні архонти, які приймали рішення з військових, жрецьких і судових справ.Кількість грошей (М), потрібну покупцям для придбання товарів за конкретними цінами, визначають так: суму цін товарів (РхQ) треба поділити на швидкість обертання грошей (V):

М = (Р х Q) / V.

На стабільно функціонуючому ринку завжди обмінюються еквівалентні цінності. Отже, зі збільшенням кількості товарів для забезпечення рівноцінного обміну потрібна більша сума грошей.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка