Найбільш важливі термінологічні поняття та теоретичні питання теми Ключові моментиСторінка1/27
Дата конвертації13.01.2022
Розмір1.33 Mb.
#21641
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27
1 Гострий апендицит Методичні рекомендації для студентів


Найбільш важливі термінологічні поняття та теоретичні питання теми

Ключові моменти

  1. Запалення червоподібного відростка є важливою проблемою охорони здоров’я із захворюваністю на протязі життя 8,6% у чоловіків та 6,7% у жінок, з найбільшою захворюваністю у другій та третій декадах життя. Незважаючи на те, що частота апендектомії в розвинених країнах за останні кілька десятиліть зменшилась, вона залишається однією з найчастіших операцій на черевній порожнині.

  2. Вважається, що С-реактивний білок, білірубін, Інтерлейкін-6 та прокальцитонін допомагають у діагностиці апендициту, зокрема, при прогнозуванні перфорованого апендициту.

  3. Існують безопераційні методи лікування перфоративного апендициту, але це, як правило, пов'язано з більш високими ускладненнями, включаючи абсцеси та ентерокутанні свищі, через щільні спайки та запалення. Тому вони повинні застосовуватися лише у вийняткових випадках, при наявності абсолютних противопоказань до операції.

  4. Проспективними рандомізованими дослідженнями було доказано, що однопортова апендектомія не покращує результати, включаючи косметичні результати, при цьому маючи більш високу частоту післяопераційної грижі.

  5. Незважаючи на те, що немає доказів, які б чітко оцінювали довготермінові результати пацієнтів, які перенесли апендектомію безсимптомного відростка, ризик виникнення спайок та майбутніх ускладнень після апендектомії, як вважають, вищий, ніж ризик майбутнього апендициту та збільшення економічних витрат. Наразі апендектомія при відсутності запалення апендиксу не рекомендується.

  6. У пацієнтів літнього віку більш високий ризик ускладнень через наявність коморбідної патології, і доцільно призначити інструментальні методи діагностичної візуалізації(Ренгренографія+ УЗД, КТ або МРТ) перед тим, як перевезти пацієнтів до операційної.

  7. Пацієнти з неускладненим апендицитом не потребують подальшої антибіотикотерапії після апендектомії, тоді як пацієнти з перфорованим апендицитом отримують 3 - 7 днів антибіотиків.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка