Набута кишкова непрохідність. Злукова непрохідність. Інвагінація кишечнику. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика. Показання до консервативного та хірургічного лікування, профілактика ускладненьСторінка1/14
Дата конвертації22.06.2021
Розмір0.85 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


Набута кишкова непрохідність. Злукова непрохідність. Інвагінація кишечнику. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика . Показання до консервативного та хірургічного лікування, профілактика ускладнень.
1. Актуальність теми. Кишкова непрохідність є синдромом, який виникає при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту та проявляється порушенням перистальтики та його евакуаторної функції з морфологічними змінами ураженої частини кишки.

Кишкова непрохідність спостерігається у 9 % усіх хворих з гострою патологією черевної порожнини. Серед всіх видів набутої кишкової непрохідності найчастіше у дітей зустрічається динамічна паретична непрохідність. Більше 80% набутої механічної кишкової непрохідності складає гостра інвагінація кишечника. Захворювання може зустрічатись у будь якому віці. Хлопчики хворіють вдвічі частіше ніж дівчата. В останні роки не має тенденції до зменшення хворих з цією патологією. Частіше зустрічаються наступні види інвагінації:  • тонко-тонко кишкова,

  • товсто-товсто кишкова,

  • ілеоцекальна форма (клубово-ободова, проста і складна, клубово-клапанно ободова і сліпо-ободова).Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка