На Вашу думку, які шляхи збереження і зміцнення психічного здоров’я є «найкращими»? ПояснітьДата конвертації11.07.2021
Розмір8.31 Kb.

На Вашу думку, які шляхи збереження і зміцнення психічного здоров’я є «найкращими»? Поясніть.

На мою думку, можна використати загальну психотерапію: медитація, йога, психоаналіз.Також важливи є підтримання психогігієни- повноцінний сон, збалансований і раціональний режим харчування, відповідний режим праці, обов'язковий відпочинок , як фізичний так і розумовий. Для аналізу спілкування можна використати трансакційний метод , запропонований Берном, для кращого розуміння власної соціальної ролі а також ролей суспільства , що оточує, так званий взаємозв'язок.

Загальна психотерапія — це комплекс психічних факторів, що діють на хворого будь-якого профілю і мають на меті зміцнення його сил у боротьбі з хворобою, створення довкола нього охоронно-відновного режиму, який виключав би психічну травматизацію і ятрогенію.

Психотерапія є допоміжним засобом, як загальна атмосфера, на фоні якої здійснюється хірургічне, медикаментозне, фізіотерапевтичне лікування. Цілком очевидно, що така загальна психотерапія потрібна в лікувальному закладі будь-якого профілю.

Вплив психологічного захисту на особистість.

Психологічний захист( ПЗ) - це неусвідомлений процес усунення або послаблення психікою людини негативних, травмуючих або неприйнятних емоційних переживань. Психологічний захист може бути як позитивний так і негативний

Позитивний- усуває або послаблює напруження від негативних емоційних переживань.

Негативний-не вирішує самої причини, а ускладнює її.

Різновиди:

  • конструктивний - не вирішуючи проблеми, хоча б не ускладнює її,

  • деструктивний-ускладнення проблеми, погіршення ситуації для особистості, причому останніх значно більше.

Чи можна і яким чином у лікарській практиці використовувати позитивну психотерапію?

Метод базується на уявленні про людину та її природу, згідно з яким кожна людина є не лише носієм та автором проблем і конфліктів, але й носієм здібностей та автором можливостей зміни життя на краще.

На мою думку, позитивну психотерапію можна використати в лікарській практиці.

Наприклад, при постановці діагнозу та подальшому процесі лікування важливу роль відіграє самонастрой хворого, пацієнт повинен бажати видужати, для позитивної динаміці. При відчутті важливості та розумінні що сам пацієнт може вплинути на хід процесу одужання, важливу роль відіграватиме позитивна психотерапія, настрой на позитивний результат.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка