«Морфологія гемопоетичних клітин кісткового мозку» І.ІДата конвертації18.08.2021
Розмір3.57 Mb.
  Навігація по даній сторінці:
 • І.ІІ.

«Морфологія гемопоетичних клітин кісткового мозку»

І.І. Визначити гемопоетичні клітини згідно наданої морфологічної характеристики та знайти для кожної клітини відповідне графічне зображення:

 1. Округла клітина d 15-20 мкм, з ядерно-цитоплазматичним співвідношенням >1, бобоподібним ядром з хвилястими контурами і ніжно-сітчастою структурою хроматину (ядерця розміщені по периферії); цитоплазма базофільна, з азурофільною зернистістю.

 2. Округла клітина d 20-25 мкм з високим ядерно-цитоплазматичним співвідношенням; округле ядро з грубими грудочки хроматину, розташоване ексцентрично; широка базофільна цитоплазма з перинуклеарною зоною просвітління, можлива наявність вакуолей.

 3. Округла клітина середнього розміру, d 12-18 мкм, з ядром округлої, рідше неправильної форми, помірно конденсованим хроматином і частіше одною нуклеолою в ядрі, з вузькою цитоплазмою базофільного або слабо-базофільного кольору (іноді з азурофільними гранулами), з високим ядерно-цитоплазматичним відношенням.

 4. Округла або овальна клітина d 16-25 мкм, з ядерно-цитоплазматичним співвідношенням >1, з великим центрально або ексцентрично розташованим округлим ядром, ніжно-сітчастим або зернисто-сітчастим хроматином і 1-2 ядерцем; вузькою базофільною цитоплазмою, що містить великі мітохондрії, азурофільну зернистість і специфічні гранули.
А

В

С

D


І.ІІ. Перерахуйте ферменти та інші органічні речовини, котрі ви можете виявити при гістохімічному дослідженні у першій і четвертій вищеозначеній клітині крові.

ІІ.І. Визначити гемопоетичні клітини згідно наданої морфологічної характеристики та знайти для кожної клітини відповідне графічне зображення:

 1. Кругла клітка d 15-25 мкм, з ядерно-цитоплазматичним співвідношенням >3, з центрованим округлим ядром з 1-3 великими ядерцями, ніжно-сітчастим зернистим хроматином, що забарвлюється в темний червоно-фіолетовий колір; з вузької неоднорідною (з більш темними включеннями) інтенсивно базофільною цитоплазмою.

 2. Кругла клітка d 20-22 мкм, з високим ядерно-цитоплазматичним співвідношенням, ядро центровано, округле, з ніжною сітчасто-зернистою структурою хроматину і 1-3 великими ядерцями; дуже вузька світло-базофільна цитоплазма з більш світлою перинуклеарною зоною.

 3. Округла клітина d 12-20 мкм, з ядерно-цитоплазматичним співвідношенням >1, з великим центрованим круглим ядром червоно-фіолетового кольору, в якому є 2-6 великих базофільних ядерця, з ніжно-сітчастим дрібно-петлистим хроматином; вузькою базофільною цитоплазмою, що містить азурофільні гранули, багато рибосом, мітохондрій, пластинчастий комплекс.

 4. Округла клітина d до 22 мкм з нерівними контурами, високим ядерно-цитоплазматичним співвідношенням, округлим або довгастим (іноді бобоподібним) центрованим ядром, з декількома (1-5) ядерцями, ніжною структурою хроматину і світло-базофільною цитоплазмою.

 5. Велика округла клітина d 15-20 мкм, з високим ядерно-цитоплазматичним співвідношенням, з округлим темно-фіолетового кольору центрально розташованим ядром, з ніжно-сітчастою структурою хроматину і декількома ядерцями; має широку базофільну цитоплазму з перинуклеарною зоною просвітління.
А

В

СD

Е


ІІ.ІІ. Перерахуйте ферменти та/або інші органічні речовини, котрі ви можете виявити при гістохімічному дослідженні у першій і третій вищеозначеній клітині крові.


ІІІ. Визначити назву і провідні морфологічні характеристики всіх означених на малюнку формених елементів крові та перерахувати функції кожного з них.ІV. Визначити назву і провідні морфологічні характеристики означених на мазку формених елементів крові та речовини, що можуть бути виявлені в них при гістохімічному дослідженні.


V. Дати назву всім означеним клітинам крові, що наведені в мазку червоного кісткового мозку:
VІ. Визначити назву і провідні морфологічні характеристики означених на мазках кісткового мозку формених елементів крові:


VІІ. Дати назву всім морфологічним формам будови еритроцитів та іншим означеним форменим елементам на приведених нижче мазках крові:Малюнок 1Малюнок 2

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка