Морфологія бактерій. Прості методи забарвленняСторінка1/29
Дата конвертації18.07.2020
Розмір1.07 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29
    Навігація по даній сторінці:
  • Тема
Тема: Морфологія бактерій. Прості методи забарвлення.

1. В бактеріологічну лабораторію доставлено блювотні маси хворого з підозрою на холеру. З матеріалу виготовлено препарат «висяча крапля». Який метод мікроскопії буде використаний для виявлення збудника за його рухливістю?

А. *Фазово-контрастна

В. Імерсійна

С. Електронна

D. Люмінесцентна

Е. Імуноелектронна
2. З фекалій хворого на кишкове інфекційне захворювання було виділено чисту культуру вібріонів. До якої групи бактерій слід віднести ці мікроорганізми за морфологічними ознаками?

A *Звивисті

B Клостридії

C Кокоподібні

D Ниткоподібні

E Бацили
3. У посіві гною з фурункула знайдено мікроби кулястої форми, розташовані скупченнями неправильної форми, що нагадують грона винограду. Які мікроби виявлено?

A. *Стафілококи

B. Диплококи

C. Мікрококи

D. Стрептококи

E. Тетракоки
4. На занятті з мікробіології студенти ознайомилися з мікроскопічним методом діагностики. Які властивості бактерій вивчають цим методом?

A *Морфологічні, тінкторіальні

B Культуральні

C Антигенні

D Токсигенні

E Біохімічні
5. Із ротоглотки хлопчика, який хворіє на хронічний тонзиліт, виділили культуру кокових бактерій. У мазках вони розташовані у вигляді ланцюжків. Які це можуть бути мікроорганізми?

A. *Стрептококи

B. Стафілококи

C. Тетракоки

D. Клостридії

E. Стрептобацили
6. У мазку слизу з мигдаликів 4-річної дівчинки, хворої на ангіну, знайдено мікроорганізми кулястої форми, розташовані короткими ланцюжками. Який з перелічених мікроорганізмів знайдено?

A. *Стрептококи

B. Стафілококи

C. Мікрококи

D. Диплококи

E. Тетракоки
7. Хвора скаржиться на часту появу фурункулів на обличчі, шиї та плечах. У посіві гною з фурункулу знайдено мікроби кулястої форми, розташовані як гроно винограду. Які мікроби виявлено?

A. *Стафілококи.

B. Диплококи.

C. Мікрококи.

D. Стрептококи.

E. Тетракоки.
8. У посіві слизу з мигдаликів хворого на ангіну знайдено бактерії кулястої форми, розташовані короткими ланцюжками. Які мікроорганізми виявлено?

A. *Стрептокок.

B. Стафілокок.

C. Мікрокок.

D. Гонокок.

E. Менінгокок.
9. Реакція імунофлюоресценції широко використовується для експрес-діагностики багатьох бактеріальних та вірусних інфекцій. Виберіть умову, без дотримання якої неможливо визначити результат реакції.

A. *Наявності люмінесцентного мікроскопа

B. Наявності електронного мікроскопа

C. Наявності імерсійного мікроскопа

D. Виділеної чистої культури збудника

E. Сироватки хворого
10. При мікроскопії мазка від пацієнта з гострим гнійним періоститом, лікар виявив Грам-позитивні бактерії, розташовані у вигляді скупчень, що нагадують грона винограду. Для яких мікроорганізмів властива дана морфологія?

A. *Стафілоків.

B. Сарцин.

C. Тетракоків.

D. Грибів роду Candida.

E. Стрептококів.
11. При мікроскопії матеріалу, взятого з глотки дитини, хворої на катаральну ангіну, виявлено бактерії паличковидної форми з потовшеннями на кінцях, розташовані у мазку у вигляді розставлених пальців чи латинських цифр V, X. Яке захворювання можна запідозрити у дитини?

A. *Дифтерію.

B. Стрептококову ангіну.

C. Стафілококову ангіну.

D. Туляремію.

E. Лейшманіоз.
12. У пофарбованих мазках, виготовлених з гною, при мікроскопії виявили мікроорганізми сферичної форми, розташовані у вигляді неправильних скупчень. Яку назву мають мікроорганізми з такою морфологією?

A. *Стафілококи.

B. Диплококи.

C. Мікрококи.

D. Сарцини.

E. Стрептококи.
13. При мікроскопії виділень з уретри хворого з гострим уретритом виявлено парні мікроорганізми бобовидної форми діаметром до 1 мкм, розташовані всередині лейкоцитів. Що це за мікроорганізми?

*Гонококи

Менінгококи

Стафілококи

Стрептококи

Мікрококи
14. Пацієнту виставлено діагноз «гонорея» на основі вивчення забарвлених мазків гною з уретры. Як називається використаний метод діагностики?

*Бактеріоскопічний

Бактеріологічний

Алергологічний

Біологічний

Серологічний
15. Пацієнт скаржиться на гнійні виділення з уретри, ріжучі болі перед початком і під час сечопуску. Попередній діагноз «гостра гонорея». Яка мікроскопічна картина підтвердить цей діагноз?

*Бобовидні диплококи всередині лейкоцитів

Ланцетовидні диплококи поза лейкоцитами

Сферичні коки всередині лейкоцитів

Тетракоки поза лейкоцитами

Мікрококи поза лейкоцитами
16. При мікроскопічному дослідженні плівки, яка з’явилась на пептонній воді через 6 годин після посіву фекалій, виявлено зігнуті у вигляді коми рухливі Грам-негативні бактерії, спор і капсул не утворюють. Що це за мікроорганізми?

*Вібріони

Спірохети

Клостридії

Коринебактерії

Спірили
17. В мазку, виготовленому з гною хворого з остеомієлітом виявлено грам-позитивні бактерії сферичної форми, розташовані у вигляді ланцюжків. Які бактерії можна вважати збудником захворювання?

*Стрептококи

Мікрококи

Менінгококи

Гонококи

Сарцини
18. З метою мікроскопічного підтвердження діагнозу «первинний сифіліс» у хворого здійснено забір виділень з виразки. Який вид мікроскопії використовується для виявлення збудника та вивчення його рухливості?

*Темнопольна

Люмінесцентна

Аноптральна

Світлова

Електронна
19. При мікроскопії мазка студент забув помістити на предметне скло краплю імерсійної олії і не отримав зображення. Для чого необхідна імерсійна олія?

A. *Для максимального збирання світлових променів

B. Для зниження роздільної здатності мікроскопа

C. Для збільшення роздільної здатності мікроскопа

D. Для запобігання пошкодженню мазка

E. Для запобігання пошкодженню об’єктива
20. У мазку, виготовленому з гною від пацієнта з гнійно-запальним процесом гомілки, виявлено Грам-позитивні бактерії сферичної форми, розтащовані у вигляді грон винограду. Які бактерії можна вважати збудником захворювання?

A. *Стафілококи

B. Стрептококи

C. Диплококи

D. Мікрококи

E. Сарцини
21 При бактеріологічному обстеженні працівників аптеки на бактеріоносійство в одиного з провізорів із носоглотки були виділено бактерії роду Staphylococcus. Які морфологічні властивості властиві цьому роду?

A. *розташування клітин у вигляді грона винограду

B. розташування клітин у вигляді ланцюжка

C. розташування клітин поодиноко

D. розташування клітин попарно

E. розташування клітин тетрадами
22. У забарвлених за Грамом мазках гною хворого з остеоміелітом, виявили мікроорганізми фіолетового кольору, кулястої форми, розташовані у вигляді неправильних скупчень. Які мікроорганізми могли викликати це захворювання?

A. *Staphylococcus aureus

B. Serratia marcescens

C. Salmonella typhimurium

D. Escherichia coli

E. Pseudomonas aeruginosa
23. У мазку, виготовленому з гною хворого з гнійно-запальним процесом китиці, виявлено Грам-позитивні бактерії сферичної форми, розтащовані у вигляді ланцюжків. Які бактерії можна вважати збудником захворювання?

A. *Стрептококи

B. Стафілококи

C. Диплококи

D. Мікрококи

E. Сарцини
24. При проведенні експрес-діагностики холери використано прямий метод імунофлюоресценції. Який вид мікроскопії використано з цією метою?

A. *люмінесцентнау

B. світлову

C. темнопольову

D. фазово-контрастну

E. електронну
25. У забарвлених мазках, виготовлених з гною, знайдено Грам-позитивні коки, розташовані у вигляді неправильних скупчень, що нагадують грона винограду. Чим зумовлюється таке розташування стафілококів?

A. *Поділом бактерій у різних площинах

B. Технікою приготування мазка

C. Технікою фарбування

D. Впливом на бактерії барвників

E. Локалізацією гнійного процесу
26. Для вивчення морфологічних ознак мікроорганізмів використовують різні методи забарвлення. З якою метою використовують прості методи?

A. *для вивчення форми і розмірів мікроорганізмів

B. для забарвлення спор

C. для виявлення капсул

D. для диференціації бактерій на Грам-позитивні і Грам-негативні

E. для забарвлення джгутиків
27. При морфологічному дослідженні мікроорганізмів використовують різні види мікроскопії. На якому принципі грунтується електронна мікроскопія?

A. *застосуванні потоку електронів

B. проходженні світлових променів через ряд збільшувальних лінз

C. дифракції світла при бічному висвітленні

D. перетворенні фазових розходжень в амплітудні

E. емісії світла під впливлм ультрафіолетових поменів
28. Розглядаючи мазок, забарвлений по Граму, можна охарактеризувати форму і розміри бактерій, їх розташування у мазку, тип забарвлення. Як називаються вказані ознаки?

*Морфологічні.

Тінкторіальні.

Культуральні.

Серологічні.

Антигенні.

29. При мікроскопії мазків з плівок на мигдаликах хворого, забарвлених за Нейссером, виявлено тонкі палички жовтого кольору з темно-синіми зернами на кінцях, розташовані у вигляді римських цифр V і Х. Який попередній діагноз?

*Дифтерія

Кашлюк

Грип

Кір

Туберкульоз

Тема: Структура бактеріальної клітини. Фарбу­вання по Граму.

1. У мазку мокротиння хворого на пневмонію під мікроскопом виявлено мікроорганізми круглої форми синьо-фіолетового кольору, розташовані ланцюжками, і палички рожевого кольору, розташовані хаотично. Яким способом зафарбовано мікропрепарат?

A. *Грама.

B. Романовського.

C. Нейссера.

D. БурріГінса.

E. Метиленовою синькою.
2. У 1884 р. Г.-К.Грам запропонував складний метод забарвлення бактерій, який до цього часу застосовується при мікробіологічних дослідженнях. При забарвленні за Грамом обробка етиловим спиртом застосовується для:

A. *Диференціації бактерій.

B. Фіксації препарату.

C. Зневоднення препарату.

D. Знешкоджування бактерій.

E. Знебарвлювання надмірно зафарбованих препаратів.
3. Особливістю будови якої морфологічної структури бактерій спричинене позитивне чи негативне забарвлення по Граму?

A *Клітинної стінки

B Цитоплазматичної мембрани

C Нуклеоїду

D Капсули

E Цитоплазматичних включень
4. При бактеріоскопії мазків, виготовлених з виділень із уретри, виявлено внутрішньоклітинно розташовані Грам-негативні диплококи. Які мікроорганізми виявлено в досліджуваному матеріалі?

A. *Гонококи

B. Менінгококи

C. Стрептококи

D. Стафілококи

E. Пептострептококи
5. У лабораторній діагностиці багатьох інфекційних захворювань використовують метод фарбування по Граму. Які структури мікробної клітини сприймють барвник при цьому способі забарвлення?

A *Клітинна стінка

B Цитоплазматична мембрана

C Мезосоми

D Капсула

E Спори
6. При фарбуванні мазка з мокротиння, взятого від хворого з підозрою на крупозну пневмонію, використано наступні барвники і реактиви: розчин генціанвіолету, розчин Люголя, 96° спирт, водний фуксин. Який метод забарвлення використано?

A. *по Граму

B. по ЦілюНільсену

C. по Романовскому

D. по Нейссеру

E. по Леффлеру
7. Встановлено, що в клітинах організмів відсутні мембранні органели, а їх спадковий матеріал не має нуклеосомної організації. Щоце за організми?

А. *Прокаріоти

В. Найпростіші

С. Еукаріоти

D. Аскоміцети

Е. Віруси
8. При антибіотикотерапії часто спостерігається перетворення мікроорганізмів в L-форми. Чим вони характеризуются?

A *Є бактеріями без клітинної стінки.

B Можуть бути тільки серед мікоплазм.

C Не можуть перетворюватися у початкову форму.

D Більше схожі на віруси, ніж на бактерії.

E Є найбільш вірулентними формами грибів.
9. У хворого віком 20 років після оперативного втручання з приводу гнійного апендициту розвинулося гнійне ускладнення. При мікроскопії гнійних виділень з рани виявлено велику кількість лейкоцитів і круглі Грам-позитивні бактерії, розташовані хаотичними групами внутрішньо- і позаклітинно. Який мікроорганізм спричинив гнійний процес у хворого?

А. *Стафілокок

B. Тетракок

C. Стрептокок

D. Гонокок

E. Менінгокок
10. На практичному занятті з мікробіології студентам запропоновано пофарбувати суміш бактерій за методикою Грама та пояснити механізм фарбування. Які морфологічні структури бактерій зумовлюють грамнегативне та грампозитивне фарбування бактерій?

A. *Клітинна стінка

B. Цитоплазматична мембрана

C. Капсула

D. Джгутики

E. Цитоплазма
11. До лікарні доставили дитину З. віком 5 років з вираженими головними болями, блювотою, порушеннями мовлення. При спінальній пункції у лікворі виявлено Грам-негативні диплококи, розташовані здебільшого внутрішньоклітинно. Чим, на Ваш погляд, може бути спричинене захворювання?

A. *менінгококом

B. стафілококом

C. вірусом грипу

D. стрептококом

E. вірусом поліомієліту
12. Одну з різновидностей бактерій називають L-формами. Що розуміють під цим терміном?

A. *бактерії, позбавлені клітинної стінки

B. особливу формау колоній бактерій

C. мікробні клітини, що розгалужуються

D. клітини бактерій, що розташовуються в мазку під кутом

E. бактерии, які погано забарвлюються по Граму
13. Від хворого з підозрою на гонорею взяли на дослідження мазки з уретри. Три доби перед цим пацієнт лікувався самостійно пеніциліном. При мікроскопії у мазку знайдено L-форми гонококів. Що зумовило виникнення L-форм під впливом пеніциліну?

A. *Порушення синтезу клітинної стінки.

B. Порушуення синтезу білків.

C. Порушення синтезу амінокислот.

D. Порушуення проникливості цитоплазматичної мембрани.

E. Руйнування адгезинів.
14. До лікарні доставили дитину З. віком 5 років з вираженими головними болями, блювотою, порушеннями мовлення. Виявлення яких мікроорганізмів у лікворі, взятому при спінальній пункції дозволить підтвердити попередній діагноз «менінгококовий менінгіт»?

A. *Грам-позитивних коків, розташованих у вигляді скупчень неправильної форми

B. Грам-позитивних коків, розташованих парами

C. Грам-негативних коків, розташованих парами

D. Грам-позитивних коків, розташованих тетрадами

E. Грам-позитивних коків, розташованих ланцюжками
15. При мікроскопії мазків, виготовлених із виділень з піхви, виявлено Грам-негативні бобовидні диплококи. Який попередній діагноз можна поставити?

A. *Гонорея

B. Сифіліс

C. Хламідіоз

D. Мікоплазмоз

E. Токсоплазмоз
16. У мокротинні хворого з підозрою на пневмонію виявлено Грам-позитивні диплококи, трохи видовжені, з дещо загостреними протилежними кінцями. Які мікроорганізми виявлено у мокротинні?

A. *Streptococcus pneumoniae

B. Staphylococcus aureus

C. Klebsiella pneumoniae

D. Neisseria meningitidis

E. Neisseria gonorrhoeae
17. При обстеженні пацієнта лікар поставив попередній діагноз «Сибірка. Шкірна форма». Які мікроорганізми можна виявити в забарвлених по Граму мазках з ексудату карбункула у випадку, якщо попередній діагноз вірний?

A. *Великі палички фіолетового кольору з обру­баними кінцями, які розташовуються ланцюжками

B. Великі палички фіолетового кольору, які розташо­вуються під кутом одна до одної

C. Палички рожевого кольору, які розташовуються в мазку безладно

D. Палички рожевого кольору, які забарвлюються біполярно

E. Рожеві, злегка вигнуті палички
18. При первинному виборі препарату для антибактеріальної терапії треба орієнтуватися на одну з основних морфотінкторіальних властивостей збудника. Яка це властивість?

*Забарвлення по Граму.

Наявність джгутиків.

Капсулоутворення, що виявляється методом Буррі–Гінса.

Спороутворення, що виявляється методом Ожешки.

Наявність волютину.
19. У препаратах-мазках, виготовлених із суміші мікроорганізмів, виявлено червоні палички та фіолетові коки. Висловлено припущення, що це кишкова паличка та стафілокок. Який метод забарвлення дозволив отримати такі результати?

*Грама

ЦіляНільсена

Нейссера

БурріГінса

Пфейффера
20. В бактеріологічній лабораторії при микроскопії гнійних виділень з фурункула в забарвлених по Граму мазках виявлено мікроорганізми сферичної форми у вигляді скупчень неправильної форми. Шо це за мікроорганізми?

*Стафілококи

Стрептококи

Мікрококи

Гонококки

Менінгококи
21. При мікроскопії мазків з мокротиння хворого виявлені диплококи синьо-фіолетового кольору ланцетовидної форми. Яким методом були зафарбовані мазки?

*Грама

Ожешки

Буррі–Гінса

Морозова

Нейссера
22. Бактерії – це одноклітинні організми, що здатні існувати автономно. Які структури бактерій відіграють основну роль у процесі синтезу білка?

*Рибосоми

Цитоплазматична мембрана

Мезосоми

Цитоплазма

Включення цитоплазми
23. У хворого на пневмонію при бактеріоскопічному дослідженні виявлено Грам-позитивні диплококи, які мають вигляд полум’я свічки та оточені капсулою. Назвіть ймовірного збудника.

*Пневмокок

Клебсієла

Стафілокок

Гонокок

Менінгокок
24. При мікроскопічному дослідженні плівки, яка з’явилась на пептонній воді через 6 годин після посіву фекалій, виявлено зігнуті у вигляді коми рухливі Грам-негативні бактерії, спор і капсул не утворюють. Що це за мікроорганізми?

*Вібріони

Спірохети

Клостридії

Коринебактерії

Спірили
25. При тривалому лікуванні інфекційного хворого пеніциліном встановлено явище трансформації збудника в L-форму. Які зміни виникають в клітині збудника при L-трансформації?

*Втрата клітинної стінки

Втрата спори

Втрата капсули

Втрата включень

Втрата джгутика
26. Розглядаючи мазок, забарвлений по Граму, можна охарактеризувати форму і розміри бактерій, їх розташування у мазку, тип забарвлення. Як називаються вказані ознаки?

*Морфологічні.

Тінкторіальні.

Культуральні.

Серологічні.

Антигенні.
27. У хворого в ділянці шиї виявлено карбункул чорного кольру, з інтенсивною гіперемією прилеглих ділянок шкіри. Виявлення яких мікроорганізмів у мазку гнійних виділень дозволить запідозрити сибірку?

A. *Стептобацил.

B. Грам-позитивних коків.

C. Грам-позитивних веретеноподібних паличок.

D. Стрептобактерій.

E. Грам-негативних паличок.
28. Метод Грама є основним методом забарілення в мікробіології. З чим пов’язана диференціація бактерій на Грам-позитивні та Грам-негативні при використанні цього методу?

*Структурою клітинної стінки

Наявністю рибосом

Будовою цитоплазматичної мембрани

Хімічним складом капсули

Розміром клітини
29. При бактеріоскопічному методі лабораторної діагностики інфекцій застосовують різноманітні методи забарвлення мікроскопічних препаратів. З якою метою використовують метод Грама?

A. *для диференціації бактерій

B. для забарвлення спор

C. для виявлення капсул

D. для виявлення джгутиків

E. для виявлення плазмід
30. Бактерії диференціюють на Грам-негативні та Грам-позитивні. Виберіть з наведеного списку Грам-негативні мікроорганізми.

A. *Менінгокок, гонокок

B. Стафілокок, стрептокок

C. Клостридії

D. Коринебактерії

E. Мікобактерії
31. Для діагностики менінгіту досліджують мазки з осаду спинномозкової рідини, забарвлені за методом Грама. Які з виявлених ознак підтверджують діагноз менінгококової інфекції?

A. *Грам-негативні диплококи, розташовані в лейкоцитах і поза ними

B. Грам-позитивні диплококи, розташовані в лейкоцитах

C. Грам-негативні кокобактерії, розташовані в лейкоцитах

D. Ланцетоподібні грам-позитивні диплококи

E. Диплококи, оточені капсулою
32. У мазку, виготовленому з гною від пацієнта з гнійно-запальним процесом гомілки, виявлено Грам-позитивні бактерії сферичної форми, розтащовані у вигляді грон винограду. Які бактерії можна вважати збудником захворювання?

A. *Стафілококи

B. Стрептококи

C. Диплококи

D. Мікрококи

E. Сарцини
33. За особливостями клітинної будови серед мікроорганізмів розрізняють прокаріоти і еукаріоти. Вкажіть, які з перелічених мікроорганізмів є прокаріотами.

A. *бактерії

B. віруси

C. найпростіші

D. гриби

E. пріони
34. У мазку гнійних виділень з уретри виявлено Грам-негативні бобовидні диплококи, розташовані поза- і внутрішньоклітинно. Поставте можливий діагноз.

A. *Гонорея

B. Сифіліс

C. Хламідіоз

D. Тріхомоніаз

E. Кандидоз
35. Який з перелічених структурних компонентів бактеріальної клітини є обов’язковим?

A. *Нуклеоїд

B. Війки

C. Джгутики

D. Спори

E. Капсула
36. Який з перелічених структурних компонентів бактеріальної клітини є необов’язковим?

A. *Джгутики

B. Нуклеоїд

C. Рибосоми

D. Клітинна стінка

E. Цитоплазматична мембрана
37. У забарвлених за Грамом мазках гною хворого з остеоміелітом, виявили мікроорганізми фіолетового кольору, кулястої форми, розташовані у вигляді неправильних скупчень. Які мікроорганізми могли викликати це захворювання?

A. *Staphylococcus aureus

B. Serratia marcescens

C. Salmonella typhimurium

D. Escherichia coli

E. Pseudomonas aeruginosa
38. У мазку, виготовленому з гною хворого з гнійно-запальним процесом китиці, виявлено Грам-позитивні бактерії сферичної форми, розтащовані у вигляді ланцюжків. Які бактерії можна вважати збудником захворювання?

A. *Стрептококи

B. Стафілококи

C. Диплококи

D. Мікрококи

E. Сарцини
39. У спиномозковій рідині хворої дитини з ознаками гнійного ураження мозкових оболонок виявлено Грам-негативні диплококи бобовидної форми. Яким є можливий діагноз на підставі цього результату дослідження?

A .*бактеріальний менінгіт

B . гонорея

C. холера

D. чума

E. сибірка
40. При мікроскопії матеріалу з гнійної рани в мазку виявлено одночасно фіолетові коки та рожеві палички. Який метод забарвлення препарату використано?

A. *Грама

B. ЦіляНільсена

C. Здродовського

D. Пєшкова

E. Ожешки
41. При дослідженні мікропрепарату, виготовленого з мокротиння хворого на пневмонію, виявлено Грам-позитивні капсульні диплококи ланцетовидної форми. Який це мікроорганізм?

A. *Пневмокок

B. Менінгокок

C. Гонокок

D. Стафілокок

E. Ентерокок
42. Для вивчення морфологічних ознак мікроорганізмів використовують різні методи забарвлення. З якою метою використовують прості методи?

A. *для вивчення форми і розмірів мікроорганізмів

B. для забарвлення спор

C. для виявлення капсул

D. для диференціації бактерій на Грам-позитивні і Грам-негативні

E. для забарвлення джгутиків
43. У хворого з високою температурою, ознобом, кашлем з мокротиння виділили Грам-позитивні диплококки ланцетоподібної форми, що мають капсулу. Назвіть ймовірного збудника.

A. *Пневмокок

B. Стафілокок

C. Ентерокок

D. Менінгокок

E. Гонокок
44. При вивченні мазків, виготовлених із спиномозкової рідини хворої дитини, виявлено Грам-негативні диплококи бобовидної форми, розташовані всередині лейкоцитів. Назвіть ймовірного збудника.

A. *менінгокок

B. гонокок

C. стафілокок

D. рикетсії

E. стрептокок
45. Мікробне забруднення готових лікувальних засобів може призводити до нагромадження в них токсичних продуктів. Що найчастіше зумовлює токсичність таких засобів?

*Ліпополісахариди клітинної стінки

Мікробні пігменти

Мікробні спори

Капсульний слиз

Мікробні ферменти
46. У 1884 р. Г.-К.Грам запропонував складний метод забарвлення бактерій. Будову і хімічний склад якого структурного елементу бактеріальної клітини дозволяє встановити цей метод?

*Клітинної стінки.

Цитоплазми.

Клітинної мембрани.

Спор.

Капсул.
47. При первинному виборі препарату для антибактеріальної терапії треба орієнтуватися на одну з основних морфотинкторіальних властивостей збудника. Яка це властивість?

*Забарвлення по Граму.

Наявність включень, що виявляються методом Нейссера.

Капсулоутворення, що виявляється методом Буррі–Гінса.

Спороутворення, що виявляється методом Ожешки.

Кислотостійкість, що виявляється методом Ціля–Нільсена.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка