Мм-362 Максимів Христина Ігорівна Заняття 28 07. 05. 2020. Іів охарактеризуйте видиСкачати 21.34 Kb.
Дата конвертації22.05.2020
Розмір21.34 Kb.
ММ-362

Максимів Христина Ігорівна

Заняття 28

07.05.2020.

ІІВ


  1. Охарактеризуйте види некрозів?

Некроз - змертвіння, неконтрольована загибель клітин і тканин у живому організмі під впливом хвороботворних факторів.

а) За механізмом дії патогенного фактора:- прямий некроз, зумовлений безпосередньою дією фактора (травматичні, токсичні і біологічні некрози);

- непрямий некроз, що виникає опосередковано через судинну і нервовоендокринну системи (алергічні, судинні і трофоневротичні некрози).

б) За клініко-морфологічними формами:- Коагуляційний (сухий) некроз - пов'язаний з процесами коагуляції білків змертвілої тканини .

Приклади коагуляційного некрозу:

- інфаркт (найчастіший вид некрозу) - різновид судинного (ішемічного) некрозу внутрішніх органів (крім мозку);

- казеозний (сироподібний) специфічний некроз при туберкульозі, сифілісі, лепрі та лімфогранулематозі;

- воскоподібний, або ценкеровський некроз (некроз м'язів при тяжких інфекціях - черевному і висипному тифах, холері);

- фібриноїдний некроз - тип некрозу сполучної тканини, що спостерігається при алергічних та аутоімунних хворобах (наприклад, ревматизмі, ревматоїдному артриті і системному червоному вовчаку);

- жировий некроз (ферментний жировий некроз при гострому панкреатиті та ушкодженнях підшлункової залози й неферментний жировий некроз при травмах молочної залози, або підшкірної жирової тканини).

Колікваційний (вологий) некроз характеризується розплавлюванням мертвої тканини в результаті дії власних ферментів (аутоліз).

Приклади вологого колікваційного некрозу:

- вогнище сірого розм'якшення (ішемічний інфаркт) головного мозку;

- некроз м'яких тканин кінцівок на тлі діабетичної ангіопатії2.     Етіологія, патогенез. Клініка, діагностика та лікування гангрен?

Гангрена - некроз тканин, що контактують із зовнішнім середовищем.

Етіологія гангрени:

- ішемічний коагуляційний некроз тканин в результаті повільно прогресуючого порушення кровообігу, опіків кислотами;

- приєднання інфекції, при якій під впливом ферментів мікроорганізмів (гетеролізис) виникає вторинна коліквація;

- колікваційний некроз тканин в результаті швидкого порушення кровообігу (тромбоз, емболія, поранення судини), опіків лугом, некротичних форм інфекційного запалення.Патогенез гангрени:

а) Суха гангрена: - у висохлі, зморщені тканини не проникають мікроорганізми і лейкоцити, тому вони практично не піддаються лізису і явища інтоксикації не виражені; - на межі некрозу формується лейкоцитарний, а потім грануляційний демаркаційний вал; - можливе самостійне відторгнення некрозу з утворенням гранулюючого дефекту тканин (рани, виразки).б) Волога гангрена: - некротичні тканини містять звичайну або надлишкову кількість рідини і піддаються мікробному обсіменінню із гнильним розпадом загиблих тканин; - демаркаційний вал не виражений, що спричинює всмоктування мікробних токсинів і продуктів розпаду тканин у кров і тяжку інтоксикацію; - у навколишніх тканинах виникають набряк, капілярний стаз, гіпоксія, тому волога гангрена має тенденцію до поширення.

Клініка : Скарги на біль у місці локалізації гангрени, інтенсивність якої значно зменшується після змертвіння тканин і зростає при приєднанні вторинної інфекції; - іноді підвищення температури тіла; - скарги, зумовлені локалізацією некрозу (кровохаркання при інфаркті легені, затримка випорожнень і газів при інфаркті кишечнику та ін.).

Лабораторні методи дослідження: - нейтрофільний лейкоцитоз зі зрушенням вліво, лімфопенія; - ознаки ендогенної інтоксикації: гіпопротеїнемія, анемія, електролітний дисбаланс та ін

Лікування гангрени - хірургічне видалення змертвілої тканини: - при гангрені в результаті відмороження орієнтиром служить демаркаційна лінія (до формування чіткої демаркації некректомія не виконується); - при вологій діабетичній гангрені ампутація в невідкладному порядку якомога далі від зони некрозу і запалення (наприклад, при гангрені пальців стопи ампутація на рівні середньої третини стегна); - при сухій гангрені в результаті патології судин ампутація в зоні задовільного кровопостачання, достатнього для наступного загоєння кукси; - при гангрені органів черевної порожнини - невідкладна резекція або видалення органа, як складова частина операції з приводу перитоніту.
3.     Хвора К.,    56  років  оперована  з   приводу  фіброміоми матки.  На четверту добу після операції виник різкий біль в ділянці правої нижньої кінцівки, температура тіла 390С. При огляді виражений набряк стопи, гомілки і стегна. Шкіра напружена, болючість по ходу глибоких верхніх стволів. Ваш діагноз?
Гострий правобічний ілеофеморальний тромбоз

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка