Мм-101 Крупніцький Іван Спинний мозок Завдання 1Скачати 206.09 Kb.
Дата конвертації08.04.2020
Розмір206.09 Kb.
ММ-101 Крупніцький Іван Спинний мозок

Завдання 1. Виконайте завдання. Вкажіть, що зображено на рисунку і назвіть гістологічні структури.

На даному рисунку зображений поперечний переріз сегменту спинного мозку та передній і задній спинномозкові корінці що утворюють рефлекторну дугу. Скоріш за все на даному рисунку зображено поперечний переріз саме шийного сегменту спинного мозку адже на ньому відсутні бічні роги що є присутній у грудному відділі та верхніх поперекових сегментах, а також біла речовина переважає над сірою тому це не можуть бути нижнього сегменту поперекового відділу де кількість провідних шляхів утворених мієліновими волокнами значно менша. 1. Передній ріг

 2. Задній ріг

 3. Сіра спайка

 4. Передній канатик

 5. Бічний канатик

 6. Задній канатик

 7. Передня спайка білої речовини

 8. Передня серединна щілина

 9. Задня серединна борзна

 10. Спинномозковий канал (центральний канал)

 11. Передній корінець (руховий)

 12. Задній корінець (чутливий)

 13. Спинномозковий вузол

Завдання 2. Розв’яжіть ситуаційну задачу. Відповідь обґрунтуйте (3 – 4 речення). У хворого внаслідок травми зруйновані передні корінці спинного мозку. Функція яких органів порушена?

Через передні корінці від спинного мозку збудження передається до м’язів та інших внутрішніх органів. Вони є руховими корінцями адже складається з аксонів рухових клітин, тіла яких розміщені у передніх рогах спинного мозку. Внаслідок цього при їхньому пошкодженні припинився передача імпульсу до м’язів. Внаслідок цього у хворого розвивається парез або параліч в залежності від складності ураження ним передніх корінців.

Кожен сегмент спинного мозку має свої передні (рухові) і задні (чутливі) корінці що йдуть до певної ділянки тіла передають імпульси від центральної нервової системи на периферію. Спинний мозок людини складається з 31 сегмента: 8 шийних, 12 грудних, 5 поперекових, 5 крижових, і один куприковий.

Сам спинний мозок закінчується на рівні першого прикольного хребця, а уже нижче іде структура що називається кінський хвіст. Це корінці що розміщені навколо спинномозкового конуса та кінцевої нитки її доходять до куприка, протягом всього шляху від даного пучка відділяються певні корінці що виходять з спинномозкового каналу до місця передачі імпульсу.Завдання 3. Практична робота.У альбомі замалювати гістологічні препарати до теми «Спинний мозок», аналогом їх є світлові фотографії, які можна знайти в матеріалах підготовки до практичних занять у системі Moodle або Internet.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка