Мм-101 Крупніцький Іван Миколайович Третя гілка трійчастого нерваДата конвертації01.05.2020
Розмір19.8 Kb.
ММ-101

Крупніцький Іван Миколайович

Третя гілка трійчастого нерва

1. Що іннервує вушно-скроневий нерв? Його гілки


  1. Вушно-скроневий нерв (n. auriculotemporalis) починається від нижньощелепного нерва двома корінцями, які охоплюють з боків середню оболонну артерію (arteria memingea media) потім піднімається вгору по внутрішній поверхні виросткового відростка нижньої щелепи (processus condilus mandibulae) розташовуючись під привушною залозою (glandula parotidea). Далі нерв підіймається між вушною раковиною (auricula) і поверхневою скроневою артерією (arteria temporalis superficialis) і закінчується у шкірі скроневої ділянки - кінцевими поверхневими скроневими гілками (rr. temporales superficiales), які іннервують шкіру скроневої ділянки.

Але крім цього вушно-скроневий нерв (n. auriculotemporalis) також віддає такі гілки:

Передні вушні нерви (nn. auriculares anteriores) які іннервують шкіру переднього відділу вушної раковини;

Нерв зовнішнього слухового ходу (n. meatus acustici externi), що іннервує шкіру зовнішнього слухового ходу;

Гілки барабанної перетинки (rr. membranae tympani) іннервують барабанну перетинку;

Привушні гілки (rr. parotidei), що ідуть до привушної залози.

2. Від яких клітин починаються парасимпатичні передвузлові волокна, які йдуть у складі барабанної струни і до яких вузлів?

2) У верхньому відділі язикового нерва (nervus lingualis), між присереднім та бічним крилоподібними м'язами (musculi temporalis medialis et lateralis) до нього приєднується барабанна струна (chorda tympani), яка є гілкою лицевого нерва. У складі барабанної струни проходять чутливі і секреторні нервові волокна.

Чутливі волокна сосочків язика (papillae linguales) та іннервують слизову оболонку передніх 2/3 язика. Їхні тіла розташовані в вузлі колінця (ganglion geniculi), що розташоване в товщі кам'яної частини скроневої кістки (pars petrosa ossis temporalis).Парасимпатичні (parasympathicus) передвузлові волокна є периферійними відростками псевдоуніполярних нейронів лицевого нерва (nervus facialis), що починаються від верхнього слиновидільного ядра (nucleus salivatorius superior) і у складі вузлових гілок підходять до піднижньощелепного і під'язикового парасимпатичних вузлів (ganglion sublinguale et ganglion submandibulare) й там переключаються. Післявузлові волокна забезпечують секреторну іннервацію піднижньощелепної і під'язикової слинних залоз (ganglion sublinguale et submandibulare).

3. Дайте характеристику вушного ганглія (локалізація, звідки підходять чутлива та симпатична іннервація, від якого ядра відходять парасимпатичні імпульси, які постгангліонарні волокна, що іннервують).?

Вушний вузол (ganglion oticum) розміщений під овальним отвором (foramen ovale) присередньо від нижньощелепного нерва (nervus mandibularis) та належить до парасимпатичної частини периферійної нервової системи і відіграє важливу роль у секреторній іннервації привушної залози. Вушний вузол має овальну форму, досягає 4–5 мм і залягає у підскроневій ямці. Він має три корінці: чутливий, симпатичний і парасимпатичний

Чутливий корінець вушного вузла (radix sensoria ganglii otici) утворений гілками нижньощелепного нерва (rami ganglionares nervi mandibularis), його чутливі волокна проходять транзитом через цей вузол.

Симпатичний корінець вушного вузла (radix sympathica) утворений завузловими симпатичними волокнами, які йдуть від присереднього оболонского сплетення (plexus meningeus medius) яке відходить від зовнішнього сонного сплетення (plexus caroticus externus) яке в свою чергу іде від зовнішніх сонних нервів (nervi carotici externi) симпатичної частини (pars sympathica) вегетативної нервової системи.

Парасимпатичний корінець (radix parasympathica) вушного вузла є відгалуженням гілки язико-глоткового нерва (nerus glossopharyngeus) а саме – малим кам’янистим нервом (nervus petrosus minor) що є гілкою скроневого нерва (nervus tympanicus) і несе прeгангліонарні парасимпатичні волокна, які переключаються у вушному вузлі.

Парасимпатичні нервові імпульси ідуть від нижнього слиновидільного ядра (nucleus salivatorius inferior) язикоглоткового нерва (nerus glossopharyngeus).Постгангліонарні волокна у складі вушно-скроневого нерва (nervus auriculotemporalis) ідуть до привушної залози (glandula parotidea) та іннервують її. А також віддає волокна до м'язів, що натягають барабанну перетинку (musculus tensor tympani), що розтягує м'яке піднебіння (palatum molle), до медііального крилоподібного м'яза (musculus pterygoideus medialis), та до барабанної струни (chorda tympani)

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка