Мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої з 1 вересня зростутьСкачати 273.33 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір273.33 Kb.
Мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої з 1 вересня зростуть

Як повідомили у ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська , що з 1 вересня 2015 року підвищується розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв згідно з постановою  Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р.  № 957»  від  17.06.2015 р.  № 426.

      Зокрема, з 1 вересня мінімальна оптова ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-відсоткового спирту зросте до 175,96 гривень. Мінімальна роздрібна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-відсоткового спирту  зросте  до  274,5 гривень.

      Просимо звернути увагу платників на посилену відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. А саме, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у випадку оптової   або   роздрібної  торгівлі  коньяком,  алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими  за  встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни  на  такі  напої,  передбачено фінансову санкцію у вигляді штрафу -  100  відсотків вартості отриманої партії товару,  розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.         ДФС запроваджує новий електронний сервіс

З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З  1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

 За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.«Пульс» - надійний посередник та гарант захищеності платників податків

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадує платникам, що «Пульс» - це інтерактивний сервіс ДФС України, за допомогою якого приймаються звернення від платників податків з податкових та митних питань.

            З початку року на сервіс «Пульс» надійшло пять звернень від платника податку, що зареєстрований в ДПІ. Звернення були розглянуті вчасно та в повному обсязі.

            Нагадаємо, що громадяни отримують відповіді на поставлені питання протягом 1-3 днів, у окремих випадках цей термін може бути продовжено до 15 днів.Місцевий бюджет Кіровського району отримав майже 1,4 млн. гривень транспортному податку

Протягом серпня місяця поточного року до місцевого бюджету надійшло понад 458,3 тисяч гривень транспортного податку. В цілому за користування розкішними автомобілями їх власники уже сплатили 1,4 млн.. гривень.

Згідно з даними ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська , у Кіровському районі зареєстровано 82 фізичних особи – власники транспортних засобів, які підлягають оподаткуванню. За сформованими повідомленнями-рішеннями, які їм були розіслані, очікувані надходження у серпні складуть понад 1,8 млн гривень.

Що стосується юридичних осіб, то у Кіровському районі зареєстровано 8 платника транспортного податку, річна сума до сплати – 275 тис. гривень.

Як повідомлялось раніше, з 1 січня 2015 згідно зі змінами до податкового законодавства платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, які перебували у використанні до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку складає 25000 гривень на календарний рік за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Юридичні особи, які сплачують транспортний податок, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Сплачується податок юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Щодо фізичних осіб, то обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування, які їм належать і зареєстровані в Україні, здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку на підставі відомостей, необхідних для розрахунку податку, отриманих від органів внутрішніх справ. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються або вручаються платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду. Граничний термін сплати податку – 28 серпня 2015 року.

Роз’яснення для практичного застосування

Начальником відділу місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Таісією Захаренко проведено з платниками податків «гарячу лінію» з питань особливостей справляння плати за землю.

       Надаємо питання, з якими зверталися платники у ході проведення заходу та відповіді на них.

 Питання 1: Юридична особа має декілька земельних ділянок, одні з яких знаходяться у постійному користуванні, інші - в оренді. Чи може така особа в одній податковій декларації з плати за землю визначати податкові зобов’язання як по земельному податку, так і по орендній платі за землю ?Відповідь: Надходження до відповідних бюджетів земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності обліковуються за окремими кодами класифікації доходів бюджету, що регламентує  наказ Міністерства фінансів України  від 14.01.2011р. №11 «Про бюджетну класифікацію». Суб’єкту господарювання, який одночасно є платником земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, у податкових органах відкривають окремі інтегровані картки платника для обліку земельного податку та орендної плати за землю.

Тому, суб’єкт господарювання, який має земельні ділянки у постійному користуванні або на умовах оренди повинен подавати до територіального органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки окремо податкову  декларацію по земельному податку та окремо по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності.    

 Питання 2: Чи повинна юридична особа, яка користується пільгою щодо сплати земельного податку, сплачувати податок у разі надання в оренду земельних ділянок, окремих будівель, споруд (їх частин) ?

       Відповідь: Згідно з п. 284.3 ст. 284 Податкового кодексу України якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

Водночас якщо орган місцевого самоврядування прийняв рішення про надання пільг зі сплати земельного податку бюджетним установам, то у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування, земельний податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) не сплачується.

 За неоформленого працівника слід буде відповісти по закону

Виплата заробітної плати неофіційно - тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів, як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата не забезпечує соціальний захист працівників.

      Слід мати на увазі, що отримувати гроші не оформлений працівник буде рівно стільки, скільки їх йому будуть готові платити. Це означає, що досить скоро гроші чи бажання (а, може, і те й інше) можуть скінчитися. Крім того, навіть якщо з роботодавцем пощастило, чи буде призначена державна пенсія зайвою? Навряд чи.

Перш за все, самі громадяни повинні бути зацікавлені в тім, щоб працювати офіційно, адже це гарантія соціального захисту, а в майбутньому гідної пенсії.

Забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних державних стандартів та своєчасна й повна сплата соціальних платежів - це обов’язок кожного роботодавця.

Слід нагадати, що за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору юридичним та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю, загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного такого працівника, тобто у  2015 році: із 1 січня по 30 листопада — 36540 грн. , а з грудня — 41340 грн. Це передбачає ч.2 ст.265 Кодексу Законів про працю.

Окрім того, відповідно до ч.3 ст.41 Кодексу  України про адміністративні правопорушення фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, - від 8500 до 17000 грн.

Одночасно, слід пам’ятати, що до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором слід направити до територіального органу ДФС за місцем свого обліку як платника ЄСВ повідомлення за формою, затвердженою Постановою КМУ від 17 червня 2015р. №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Варто зазначити, що таке повідомлення можна подати до інспекції засобами телекомунікаційного зв’язку.Незабаром наберуть чинності зміни до Податкового кодексу України, які суттєво зменшать податковий тиск на платників

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська звертає увагу платників на те, що з 1 вересня 2015 року наберуть чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 17.07.2015 №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».

Вказаним законом зокрема підвищено вартісну межу для основних засобів з 2500 до 6000 грн.

Також з 1 вересня 2015 консультації, крім узагальнюючих, надаються:в усній формі - контролюючими органами;у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. При цьомунадані консультації підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

 

Уточнено умови та порядок допуску посадових осібконтролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок. Передбачено, що за наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки може проводитисядокументальна виїзна перевірка. 

Заборонено контролюючим та іншим державним органам використовувати акт перевірки як підставу для висновківстосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, якщо за результатами складення акта перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платнику податків або воно вважається відкликаним відповідно до статті 60Податкового кодексу України

Тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені цим Податковимкодексом України, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Втім у разіповторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору зазначена норма не застосовується.

 

З 1 вересня податкові декларації поштою треба надсилати на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного ПКУ – до цього часу декларації надсилались за 10 днів до закінчення граничного строку.Також з 1 вересня подаватиме доповнення до декларації в електронній формі платник, для якого Податковим кодексом України встановлено обов’язок подання звітності в електронній формі, і який вважає, що форма податкової декларації збільшує або зменшує його податкові зобов’язання та надає разом з податковою декларацію доповнення довільної форми з поясненням мотивів подання доповнення. До цього вимоги щодо надсилання електронного доповнення до декларації не було.

 

 Нова декларація збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного зборуДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська інформує, що 18 серпня 2015 року оприлюднений в «Офіційному віснику України» та набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 9 липня 2015 року № 636 "Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору".

Зміни, що набули чинності:

1) «шапки» обох декларацій відрізняються від своїх попередниць незначно — замість 8 рядків стало 6. При цьому рядок 4 «Платник податку» об’єднав в собі інформацію про платника, яка наводилася в попередніх формах в рядках 4, 5 і 6.

2) відмінність у табличній частині декларацій полягає в тому, що:

- у нових формах суму штрафу за заниження податкових зобов’язань у розмірі 3% і 5% тепер треба буде показувати в одному рядку   (раніше для різних ставок штрафу відводилися окремі рядки);

- зникли рядки, в яких треба було вказувати кількість аркушів з поясненнями окремих результатів фінансово-господарської діяльності;

- не має додатків до декларацій.
Бюджет Кіровського району заробив 14,4 мільйонів гривень на роздрібному акцизі

За даними ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська з початку року надходження з роздрібної торгівлі підакцизними товарами до місцевого бюджета склали 14,4 мільйон гривень.


Як стверджують фахівці фіскальної служби, трапляються випадки, коли суб’єкти господарювання, які здійснюють операції із паливо-мастильними матеріалами, неправомірно відносять вартість цих підакцизних товарів як такі, що реалізовані для комерційного використання, відповідно 5-відсотковий роздрібний акцизний податок не сплачують. Тому до таких несумлінних платників податків доводиться вживати адекватних контрольно-перевірочних заходів та штрафних санкцій.
 «В цілому територіальні громади нашого району із запровадженням акцизного податку з роздрібного продажу отримали значний бюджетний позитив. Його адміністрування продемонструвало той реальний фінансовий ресурс, який на місцях додатково спрямовується на вирішення нагальних соціально-економічних питань. Як свідчить практика роботи, реалізація даної законодавчої основи базується на таких категоріях як сумління та співпраця», - зазначила перший заступник начальника Ольга Тісова.

ПДВ-нові правила «гри»

29 липня  2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 № 643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість”.


Зважаючи на такі вагомі законодавчі зміни, в приміщенні ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська відбувся семінар   щодо останніх змін у податковому законодавстві,про порядок елекронного адміністрування ПДВ відповідно до останніх змін у Податковому кодексі України.
Особливості складання звітності з ПДВ, порядок сплати сум податку до бюджету, заповнення реквізитів звітності платниками в системі електронного адміністрування ПДВ,  підвищення рівня декларування позитивних нарахувань з ПДВ, своєчасність декларування та добровільну сплату  задекларованих податкових зобов’язань,овердрафт та спеціальний режим оподаткування ПДВ сільскогосподарськими підриємствами - про таке йшлось на семінарі.
Спікери семінару –детально виклали актуальні питання щодо змін  в адмініструванні ПДВ  та відповіли на  «болючі» запитання учасників семінару. Жодне запитання не лишилось без відповіді,оскільки робота фіхівців ДФС,спрямована на тісну співпрацю з суб’єктами господарської діяльності щодо застосування та втілення в практику  новацій  податкового законодавства.

Спрямовано понад 4 млн. грн. військового збору

Протягом поточного року платники Кіровського району сплатили до бюджету 18,7 млн. грн. військового збору. Зокрема у серпні до бюджету надійшло 2,3 млн. грн., що на 300тис. грн. більше, ніж у липні цього року.

Нагадаємо, що 9 липня набув чинності Закон України „Про внесення зміни до Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь у АТО”. При цьому Закон буде введений в дію через 2 місяці з дня набрання чинності.

Відтак, тимчасово, на період проведення АТО, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, співробітників МВС України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі у АТО.Щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток у серпні 2015 року

У зв’язку із внесенням змін до бюджетної класифікації наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток, Державна фіскальна служба України повідомляє, що перехід органами ДФС на адміністрування податку на прибуток без використання кодів бюджетної класифікації, передбачених для обліку авансових внесків з податку на прибуток, потребує часу на реалізацію цих змін в інформаційній системі служби.

Звертаємо увагу, що Державною казначейською службою України рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів надходжень авансових внесків з податку на прибуток не будуть закриватися до 01.10.2015.

Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток з терміном сплати у серпні 2015 року повинно здійснюватися платниками на діючі бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку авансових внесків. Надходження єдиного внеску від платників Кіровського району склали більше 483,2мільйонів гривень

При цьому, лише в серпні поточного року платники єдиного внеску ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська перерахували на рахунки Державного казначейства більш ніж 56,5 млн.грн.

Як повідомила в.о.начальника ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Катерина Дебела, загалом сплачено з початку року 483,2 млн. грн єдиного внеску

 «Своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного» - наголошує Катерина Петрівна.

З питань адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можна звертатись до Центру обслуговування платників, за адресою: м.Дніпропетровськ , вул. Горького ,22 , телефон 374-70-91.

 Перевищили обсяг доходів 1 млн грн – застосовуйте РРО

Верховною Радою України було прийнято Закон України від 01 липня 2015 року № 569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності з 23 липня 2015 року.

При перевищенні платниками єдиного податку в календарному році обсягу доходу 1 млн грн обов’язковим стає застосування РРО.

Повідомляємо, що платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) необхідно врахувати цю інформацію, оскільки уже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) необхідно постійно контролювати обсяг своїх доходів.

Зокрема, всі платники єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) зобов’язані при перевищенні обсягу доходу 1 млн грн розпочати застосовувати РРО.

Водночас платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) при перевищенні обсягу доходу 1 млн грн у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 р. при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.

 28 серпня 2015 року - граничний термін сплати земельного податку

Начальник ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що з початку 2015 року власники землі та землекористувачі – фізичні особи за користування землею перерахували до місцевих бюджетів 6,9 млн. грн., збільшивши минулорічні надходження на 1,12 млн. грн. 

Відповідно до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), плата за землю – це обов'язковий платіж у складі податку на майно, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Підставою для нарахування плати за землю є дані державного земельного кадастру.

Фізичні особи – громадяни сплачують податок впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Граничний термін сплати у 2015 році - 28 серпня поточного року.

Фахівці ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадують, що відповідно до Кодексу від плати за землю звільняються інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також  фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України: порядок видачі

Форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України та порядок її видачі контролюючими органами визначено наказом ДПА України від 12.04.2002 №173 «Про підтвердження статусу податкового резидента України» зі змінами та доповненнями (далі – Наказ № 173).

Згідно з п. 2 Наказу № 173 довідку-підтвердження статусу податкового резидента України видає державна податкова інспекція за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) на своєму бланку протягом 10-ти робочих днів з моменту подання письмового звернення такої особи.

Фізичні особи-підприємці можуть отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України у контролюючому органі за місцем податкової адреси.

Відповідно до п. 3 Наказу № 173 державні податкові інспекції за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) у разі подання такою особою заяви про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі або заяви про відшкодування уже сплачених податків на території зарубіжної держави за формами, затвердженими компетентним органом цієї зарубіжної держави з виконання міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування на її території, зобов’язані підтверджувати статус податкового резидента на цих формах підписом начальника Державної податкової інспекції та печаткою.

Згадані заяви подаються з перекладом на українську мову, крім заяв, оформлених російською мовою.

Звернення щодо отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України може бути подано особисто заявником, уповноваженою на це особою, або надіслано поштою.

Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України, засвідчена підписом керівництва контролюючого органу та печаткою заяви про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі або про відшкодування уже сплачених податків на території зарубіжної держави, видається заявнику (уповноваженому представнику заявника) або відправляється поштою.Податкова декларація з плати за землю: заповнюється за новою формою починаючи із 2016 року.

ДФС України розмістила в системі «ЗІР» (підкатегорія 112.05.) роз’яснення щодо використання нової форми декларації зі сплати земельного податку.

Оскільки звітним періодом для плати за землю є календарний рік, то, відповідно, нова форма податкової декларації використовуватиметься для складання звітності починаючи із 01.01.2016 р., у тому числі й для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Нагадаємо, нова форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560, який набрав чинності 31.07.2015 р.


Щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки


ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадує громадянам – власникам житлової нерухомості, що відповідно до норм Податкового Кодексу України до 1 липня власникам нерухомості було вручено податкове повідомлення – рішення, в якому зазначена сума та реквізити для сплати податку на нерухоме майно. Сума податку була розрахована за звітний 2014 рік.

Громадяни повинні сплатити суму податку вказану у повідомленні протягом 60 днів з дня вручення документу на оплату. У 2015 році граничний строк сплати податку на нерухомість – 28 серпня 2015 року.

Зазначаємо, що у разі виявлення розбіжностей між даними фіскального органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, робиться перерахунок та вручається нове податкове повідомлення-рішення. Для цього платнику необхідно звернутися до податкової інспекції, мешканці Кіровського району звертаються за адресою: м. Дніпропетровськ , вул. Горького ,22 кім.19.

Нагадаємо, що у поточному році громадяни сплачують податок на нерухомість за звітний 2014 рік в такому порядку:

-  у період з 1 січня по 31 березня 2014 року – за житлову площу;

- у період з 1 квітня по 31 грудня 2014 року – за загальну площу об'єктів житлової нерухомості.

Окрім того, повідомляємо, що для фізичних осіб при нарахуванні даного податку передбачені пільги.

Пільгу може мати кожен громадянин у власності якого, перебуває житлова нерухомість: квартира чи будинок, або квартира і будинок разом, якщо власник цієї житлової нерухомості не використовує своє житло у комерційних цілях (здавання в оренду, лізинг, використання у підприємницькій діяльності) . Так, база оподаткування об'єкта /об 'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 120 м.кв;

  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 250 м.кв;

  • для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – на 370 м.кв.

Подання до органу ДФС Повідомлення про прийняття працівника на роботу.


ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадує, що Повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою згідно з додатком до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби (далі – ДФС) за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.


Від платників Кіровського району до бюджету надійшло понад 197,3 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб


Протягом січня – серпня 2015 року платники податків Кіровського району сплатили до бюджету понад197,3 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, у тому числі до Державного бюджету – 49,3 мільйона гривень, до Місцевого бюджету – 148,0 млн гривень.

Порівняно з відповідним періодом минулого року додатково надійшло 68,9 мільйон гривень (+53,6%).

Податок на доходи фізичних осіб сплачується суб’єктами господарювання при виплаті найманим працівникам заробітної плати та в інших випадках, передбачених нормами Податкового кодексу України.

Доходи, нараховані (виплачені) фізичним особам впродовж цього року, оподатковуються за ставкою 15 відсотків. Якщо доходи в календарному місяці перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (12180 грн.), до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків. 


Платники ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська віддають перевагу електронній звітності


У Кіровському районі кількість платників, які подають податкову звітність в електронному вигляді. Так, у серпні 2015 року понад 90% звітності було подано платниками за допомогою електронної пошти.

Шановні платники податків, звертаємо увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України надає послуги електронного цифрового підпису на безоплатній основі, а термін дії безкоштовних ключів складає 2 роки.

Ознайомитися з Регламентом АЦСК ІДД ДФС України можна на офіційному інформацій­ному ресурсі http://acskidd.gov.ua, де в розділі «Реєстрація ко­ристувачів», розміщено перелік реєстраційних документів (зразки їх заповнення) для кож­ної категорії платників податків та іншу корисну інформацію.

Завдяки міжнародній взаємодії митниками Дніпропетровщини складено протоколів про порушення митних правил на суму більше 3-ох мільйонів 266 тисяч гривень


З початку року Дніпропет- ровською митницею ДФС через Департамент аналізу ризиків та протидії митним правопору- шенням ДФС України направлено 36 запитів за кордони держави для виявлення митних правопорушень. Один запит направлено, безпосередньо, Дніпропетровською митницею до Республіки Молдова.

Запити для виявлення порушення митних правил направлялися до Великобританії, Естонії, Польщі, Німеччини, Литви, Росії, Туреччини, Італії, Бельгії та Сполучених Штатів Америки.

Загалом, з урахуванням направлених запитів минулих років, митники Дніпропетровської митниці ДФС отримали 56 відповідей. Також, Дніпропетровською митницею ДФС отримано до відпрацювання 23 запити іноземних митних органів, з яких 9 запитів через Департамент аналізу ризиків та протидії митними правопорушеннями ДФС України (Туреччина, Литовська Республіка, Російська Федерація) та безпосередньо 14 запитів з країн СНД.

За результатами міжнародної взаємодії митниками Дніпропетровської області складено 4 протоколи про порушення митних правил на загальну суму 3 мільйони 266 тисяч 344 гривні.


На електронний рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти: як платник податків може повернути їх на поточний банківський рахунок


ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська інформує.

Згідно з підпунктом «б» пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість   (далі – декларація з ПДВ) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації з ПДВ, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає у заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з ПДВ та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації з ПДВ.

Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації з ПДВ 0110 (пункт 11 розділу Х Порядку №966).Згідно з пунктом 211 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569, для відповідного перерахування коштів Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок).

Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Каталог: docs -> docs1
docs -> Методичні вказівки до виконання курсової роботи "Побудова частотних характеристик складного об'єкта регулювання" з дисципліни
docs -> Кафедра виховної
docs -> Державні санітарні правила І норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу дсанПіН 5 008-01
docs -> Закону України від 22. 03. 2001 №2333-ііі «Про затвердження Загальнодержавної програми охорони та відтворення довкілля Азовського І Чорного морів»
docs -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
docs1 -> Закон щодо зменшення податкового тиску на платників податків
docs1 -> Положення про реєстрацію платників пдв
docs1 -> Новітні технології полегшують спілкування податківців та платників
docs1 -> Застосування податкової соціальної пільги
docs1 -> Затверджено новий Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка