Методичні вказівки для само стійної роботи студентів при підготовці до практичного заняттяСкачати 96.56 Kb.
Сторінка1/36
Дата конвертації25.09.2021
Розмір96.56 Kb.
ТипМетодичні вказівки
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   36

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

 

Затверджено


на методичній нараді

кафедри епідеміології

“ _30_ ” _серпня___2019 р.

протокол № _1__

Завідувач кафедри

професор Колеснікова І.П.

______________
 

 

  

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
Навчальна дисципліна

Епідеміології

Тема заняття

Основні поняття епідеміологія. Дезінфекція та стерилізації.

Курс

4

Факультет

Стоматологічна

Тривалість заняття

2,0 академічні години

 

 

  

 

  

 

  

 

 


Київ 2019

1. Актуальність теми.

У зв'язку із заразністю і широким розповсюдженням інфекційних хвороб, високою смертністю і ускладненнями від цих хвороб, у всіх країнах світу проводяться заходи щодо профілактики і боротьба з ними. З огляду на нерівномірність поширення інфекційних хвороб на різних континентах і в різних країнах, на сьогоднішній день на земній кулі їх можна умовно розділити на такі групи:

- інфекційні хвороби, які ліквідовані у всьому світі (натуральна віспа);

- інфекційні хвороби, які в розвинених країнах не реєструються або зустрічаються в поодиноких випадках (черевний тиф, висипний тиф, поворотний тиф (вошивий), поліомієліт, кір, коклюш, дифтерія, правець, малярія та інші);

- інфекційні хвороби, які і сьогодні здатні до пандемічного поширення, тобто на різних територіях ними хворіє значна кількість населення (грип і ГРВІ, ВІЛ-інфекція, холера).

- інфекційні хвороби, захворюваність якими сучасними заходами все ще не вдається ефективно контролювати (ВІЛ-інфекція, гепатити А, Е, В, С, Д, шигельози, ГКІ, хламідіоз, туберкульоз, скарлатина, менінгококова інфекція, вітряна віспа, краснуха, венеричні хвороби , мікози та інші). Дезінфекція, стерилізаційна, дезінсекція і дератизація діяльності мають першорядне значення для профілактики інфекційних захворювань і в організації протиепідемічних заходів, спрямованих на локалізації та ліквідації інфекційних парниках. Захворювань.

Лікарі повинні знати про сучасні методи та засоби дезінфекції різних об'єктів, попередньо стерилізацію та стерилізацію хімічними засобами медичних інструментів, вимогами до цих інструментів, які дозволяють їм бути Рекомендовані для використання в Україна. Протиепідемічні заходи вимагають популяції збудників інфекційних захворювань адаптуватися до нових умов життя, в результаті мутацій і природного відбору, утворюються нові популяції патогенів, які виросли стійкість до фізичних, хімічних і біологічних факторів навколишнього середовища.

В Україні щороку зареєстровані захворювання, що були джерелами гризунів і передавального фактора-живі вектори, тому необхідно знати основні принципи контролю гризунів (комах) і вміти організовувати і проводити профілактичні та знищення діяльності на окремих членистоногих.За Світовою організацією охорони здоров'я

  • 24,7% всіх смертей у світі обумовлено інфекційною патологією;

  • питома вага дітей, які померли від інфекційних захворювань досягає 63% від загальної кількості дитячих смертельних випадків;

  • щорічно в світі хворіє на туберкульоз 10 млн. Людей, помирає 3 млн.

  • протягом наступного десятиліття, за прогнозами ВООЗ, в світі очікується 90 млн. Нових випадків туберкульозу;

  • ВІЛ-інфекція трохи більше ніж за два десятиліття своєї історії вразила понад 55 млн. Людей, з яких майже 22 млн. Дорослих і 4,5 млн. Дітей померли.

В Україні, в структурі загальної захворюваності, інфекційна захворюваність посідає 10 місце після соматичних хвороб (дихальні шляхи, грип, система кровообігу, нервова система, і ін.) І становить 3,4% без грипу).

Правильне розуміння джерела і резервуара збудників інфекції має велике теоретичне (розкриття закономірностей виникнення інфекційних захворювань) і практичне (раціональна боротьба з інфекційними хворобами шляхом впливу на джерело інфекції) значення.

Кожне наступне інфекційне захворювання пов'язане з попереднім, що є характерною особливістю епідемічного процесу. Елементарні складові епідемічного процесу: джерело інфекції, механізм передачі і сприйнятливий організм. Безперервність епідемічного процесу. Якщо епідемічний процес припиняється в одному місці (в епідемічному осередку), то він відновлюється в іншому. Міграція джерел збудників призводить до перенесення ними збудників з одного місця в інше.

Дільничний (сімейний) лікар і лікар-інфекціоніст керуються чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, які визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я, організацію медичної допомоги інфекційним хворим.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   36


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка