Методичні рекомендації щодо організації діяльності служби планування сім’ї в україні загальні положенняСкачати 375.5 Kb.
Сторінка1/19
Дата конвертації27.09.2021
Розмір375.5 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони здоров’я України

Від 04.08.2006 № 539
Методичні рекомендації

щодо ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ ПЛАНУВАННЯ СІМ’Ї В УКРАЇНІ


  1. Загальні положення1.1. Служба планування сім’ї (ПС) забезпечує окремим особам та подружнім парам досягнення певних репродуктивних результатів: запобігти небажаній вагітності, народити бажаних дітей, регулювати перерви між вагітностями, контролювати вибір часу народження дитини в залежності від віку батьків та інших факторів, визначати кількість дітей в сім’ї.

1.2. Вирішення проблем ПС в Україні здійснюється на державному рівні відповідно визнання Організацією Об’єднаних Націй у 1974 р. права кожної країни займатися ПС, а також особистого невід’ємного права кожного громадянина на відповідальне батьківство.


1.3. ПС включає в себе інформацію про шляхи досягнення цих цілей, забезпечення свідомого репродуктивного вибору, можливість скористатися всім спектром безпечних та ефективних методів.

1.4. ПС передбачає проведення низки заходів, починаючи з планування народження дітей та лікування безплідності і закінчуючи статевим вихованням, консультуванням з питань сімейного життя і, в тому числі, з генетичних питань.

1.5. Діяльність служби ПС в Україні доцільно здійснювати за організаційною структурою згідно з додатком 1.

1.6. Штатні посади медичного персоналу центрів (кабінетів) планування сім’ї встановлюються згідно з діючими штатними нормативами.

Рекомендована структура та примірний розрахунок штатних посад Центрів ПС та репродукції людини наведені у додатках 2, 3.

Штатні посади медичного персоналу центрів (кабінетів) ПС встановлюються згідно з діючими штатними нормативами.

1.7. Організація діяльності Центрів планування сім’ї та репродуктивного здоров’я здійснюється у відповідності Положення про Центр планування сім’ї та репродукції людини, затвердженим наказом МОЗ України від 28.12.02 №503 «Про удосконалення амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні».

1.8. Кількість кабінетів планування сім’ї визначається відповідно рекомендацій ВООЗ із розрахунку 1 кабінет на 10 тис. населення.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка