Методичні рекомендації для студентів Назва дисципліни Інфекційні хвороби Тема заняттяСторінка1/19
Дата конвертації08.08.2021
Розмір300 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19

МОЗ України

Національний медичний університет ім. М.І. Пирогова
«Затверджено»


на методичній нараді кафедри

інфекційних хвороб

з курсом епідеміології

Завідувач кафедри

________ проф. Мороз Л.В.

«28» серпня 2011 р.


Методичні рекомендації


для студентівНазва дисципліни

Інфекційні хвороби

Тема заняття

Проблеми респіраторних інфекцій. Діагностика, диференціальна діагностика, лікування, профілактика менінгококової інфекції (виходячи з менінгіального синдрому). Диференційна діагностика ангін. Дифтерія.

Вивчення тестових завдань («Крок-2»).

Курс

VІ

Спеціальність

Медична психологія

Склав: доц. Коробко А.П.Вінниця – 2011

1. Актуальність теми:
Враження центральної нервової системи при інфекційних хворобах різної ступені пов’язані з тропністю вірусів, бактерій, токсинів та їх агресією до нервової системи. Вони можуть проявлятись в різній ступені вираженості від подразнень, що може проявлятися менінгізмом до запальних та морфологічних змін переходом в менінгіт серозний чи гнійний. Можуть виникати важкі ускладнення такі як набряк чи здавлення головного мозку і важкі наслідки: гідроцефалія, парези, паралічі та інші. Ці враження дуже поширені як серед дорослих так і серед дітей, що має велике значення в практичній медицині та розвитку науки. Це дуже важливо як на до госпітальному так і на госпітальному етапі, в диференційній діагностиці для вирішення питання призначення адекватної терапії.

Менінгізм - наявність менінгіального синдрома, обумовленого незапальними враженнями мозкових оболонок, а іншими причинами. Основними симптомами є головний біль, ригідність м’язів потилиці, симптомами Керніга та Брудзинського в основному відсутні або слабо виражені, відсутні симптоми пов’язані з подразненням, відсутній плеоцитоз в лікворі.

Причини, які викликають менінгізм: порушення циркуляції ліквору при пухлинах, набряк головного мозку внаслідок інтоксикації, алергіях, геморагіях, гідроцефаліях. В патогенезі лежить швидке збільшення внутрічерепного тиску.

Менінгіт- запалення м…яких мозкових оболонок головного та спинного мозку.

Збудниками менінгітів можуть бути різні патогенні мікроорганізми (туберкульозна палочка, стафілококи, стрептококи, пневмококи, менінгококи, віруси і т.п.). При всіх формах менінгіту спостерігається менінгіальний синдром, який складається з загальномозкових та локальних симптомів і змін в спинномозковій рідині.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка