Методичні рекомендації для студентіів Навчальна дисципліна Внутрішня медицина Модуль №Скачати 331.5 Kb.
Сторінка1/53
Дата конвертації11.08.2021
Розмір331.5 Kb.
#17387
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   53
розкішна методичка


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені М.І. ПИРОГОВА

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

на методичній нараді кафедри

внутрішньої медицини № 3

Завідувач кафедри

професор, доктор медичних наук

Денисюк В.І.

«______»____________ 20 ___ р.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

для студентіів


Навчальна дисципліна

Внутрішня медицина

Модуль №

3

Змістовний модуль №

1

Тема заняття

6 (Ведення хворого з гострою серцевою недостатністю).

Курс

6

Факультет

Медичний №1

Вінниця – 2013І. Актуальність проблеми: Серцева недостатність – тяжкий, поширений клінічний синдром, який є наслідком багатьох серцевих захворювань, має прогресуючий характер, відчутно зменшує тривалість життя хворих та погіршує його якість. Поширеність СН серед європейського населення збільшується з віком від 0,9% у людей 55-64 років до 17,4% – від 85 років (Bleumink G.S., 2004). Прогноз хворих з ХСН є дуже серйозним: смертність таких пацієнтів протягом року становить 15-25%, досягаючи 40-50% у хворих з тяжкою ХСН (Воронков Л.Г., 2004; Cowburn P.J., 1998).

Несприятливий прогноз ХСН, з одного боку, та досягнення сучасної доказової медицини щодо можливості його модифікації при патогенетичному лікуванні, з іншого, зумовили актуальність пошуку нових критеріїв стратифікації ризику пацієнтів та контролю за ефективністю терапевтичних заходів. Представлені рекомендації розроблено на базі рекомендацій Європейського товариства кардіологів, але з урахуванням реальної клінічної практики в Україні.

Рекомендації засновані на доказах, отриманих у багатьох клінічних дослідженнях, і враховують сучасні знання про гостру серцеву недостатність. Ці дослідження проводили у відібраних популяціях пацієнтів з певними клінічними характеристиками, які не завжди відображають реальну клінічну практику лікаря.

Гостра серцева недостатність – важлива проблема охорони здоров'я. Летальність протягом 6 міс унаслідок ГКС без елевації сегмента ST за даними Euro Heart Survey та реєстру GRACE становить 12 %. Проте результати останніх досліджень свідчать про можливість поліпшення короткострокового та тривалого прогнозу при застосуванні клінічної стратегії, яка включає ретельну стратифікацію ризику в поєднанні з використанням сучасних терапевтичних засобів та процедур реваскуляризації у відібраної групи хворих.Скачати 331.5 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   53
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка