Лікувальна справа та педіатріяДата конвертації28.01.2021
Розмір0.74 Mb.

КРОК 3 “Лікувальна справа та педіатрія”

Акушерсько-гінекологічний профільItemText

DistrA

DistrB

DistrC

DistrD

DistrEНа черговому огляді у терапевта жіночої консультації у вагітної К. в 30 тижнів вагітності, виникли судоми з короткочасною втратою свідомості. АТ 170/100 мм рт.ст., генералізовані набряки. В аналізі сечі тиждень тому визначався білок в сечі 3 г/л, гіалінові циліндри. Який найбільш ймовірний діагноз?

*Еклампсія.

Епілепсія.

Гіпертонія вагітних.

Судомний синдром.

Прееклампсія.Першовагітна в 34 тижні, госпіталізована із скаргами на головний біль і погіршення зору. АТ 170/120 мм рт.ст. Значні набряки кінцівок, передньої черевної стінки обличчя. У сечі білок (0,12 г/л), циліндри гіалінові і зернисті. Протягом 3 днів інтенсивного лікування стан вагітної погіршився. На фоні усіх зазначених явищ хвора почала втрачати зір. Визначити тактику лікаря.

*Термінове пологорозрішення

Пролонгування вагітності

Гіпотензивна терапія

Лікування відшарування сітківки

Діуретична терапіяУ хворої К на 6 добу після кримінального аборту з’явилися різка слабкість, спрага, трясівниця, t° тіла носить ремітуючий характер. Об’єктивно: шкіра з мармуровими відтінком, слизові ціанотичні з крововиливами. Тіло покрито липким холодним потом. АТ 80/40 мм рт.ст. Пульс 140 уд./хв. Живіт м’який, ознак подразнення очеревини немає. Виділення з піхви серозні з неприємним запахом. Яке ускладнення виникло після кримінального аборту?

*Інфекційно-токсичний шок

Септицемія

Метроендометрит

Пельвіоперитоніт

ПараметритЖінки 19 років в терміні вагітності 30 тижнів скаржиться на головні болі, мерехтіння мушок перед очима. Об’єктивно: генералізовані набряки. АТ- 190/110 мм рт.ст., протеїнурія - 2,0 г/л. Гіпотрофія плоду. Який найбільш вірогідний діагноз?

*Прееклампсія важкого ступеню

Гіпертонічна хвороба

Прееклампсія легкого ступеню

Еклампсія

Поєднаний гестозУ вагітної в терміні 34 тижні на фоні головного болю, порушення зору, нудоти, раптом з'явилися фібрилярні посмикування м'язів обличчя, тонічні та клонічні судоми, апноэ. Через 1,5 хв. відновилось дихання, з рота з'явилась піна, забарвлена кров'ю. АТ - 170/130 мм рт.ст., суцільны набряки. Який найбільш імовірний діагноз?

*Еклампсія

Епілепсія

Прееклампсія важкого ступеню

Набряк головного мозку

Поєднаний гестозПершонароджуюча 20 років знаходиться в першому періоді пологів. При внутрішньому акушерському дослідженні шийка матки зглажена, відкриття маткового вічка на 4см. Плідного міхура немає. Передлежать сідниці і пульсуюча пуповина. Яка тактика ведення пологів?

*Кесарський розтин

Консервативне ведення пологів

Медикаментозний сон-відпочинок

Ведення пологів по Цов’янову-1

ПологопідсиленняЛікар швидкої допомоги у вагітної З. 29 років, в терміні 33 тижні, яка скаржиться на біль в епігастральній ділянці, нудоту, блювання, миготіння “мушок” перед очима, посмикування м’язів обличчя, виявив АТ на обох руках 170/110 мм рт.ст., генералізовані набряки. Вкажіть, які анестезіологічні та реанімаційні заходи необхідно провести хворій в першу чергу.

*Призначити засоби, які попереджують судоми.

Забезпечити ефективну вентиляцію легень (ШВЛ)

Призначити дезагреганти.

Призначити гіпотензивні засоби.

Провести корекцію метаболічних та водно-електролітних порушень.Машиною швидкої допомоги в пологовий будинок доставлена вагітна в терміні 37 тижнів, із скаргами на головний біль, нудоту, блювоту, біль в підребер’ї. Об’єктивно: АТ на обох руках 160/100 мм рт.ст., Рs 96 уд./хв., набряки нижніх кінцівок, жовтяниця, підшкірні крововиливи, збільшення печінки. Визначити, які лікувальні заходи необхідно провести в першу чергу.

*Призначити переливання плазми.

Призначити глюкокортикоїди.

Призначити гепатопротектори.

Призначити гіпотензивні засоби.

Призначити сечогінні засоби.У вагітної К. 21 року, в 33 тижні вагітності, з’явився різкий головний біль, зниження зору, слуху, нудота, біль в епігастрії. АТ на обох руках 180/100 мм рт.ст., Рs 65 уд./хв., ригідність м’язів потилиці, позитивний симптом Керніга. У вагітної з’явився розлад дихання, акроціаноз. Які реанімаційні заходи необхідно провести вагітній на даному етапі?

*Штучна вентиляція легень.

Провести краніоцеребральну гіпотермію.

Призначити протисудомні засоби.

Призначити кортикостероїди.

Призначити сечогінні препарати.Хвора М. скаржиться на незначні кров(янисті виділення з піхви, переймоподібні болі внизу живота. Остання менструація - 2 місяці тому.Пульс 80 за 1 хв. АТ – 110/60 мм рт. ст. Живіт болючий в нижніх відділах. Бімануальне обстеження: канал шийки матки закритий. Матка збільшена до 6 тижнів вагітності, при пальпації щільна, болюча. Виділення незначні кров(янисті . Ваш діагноз ?

*Аборт, що розпочався.

Аборт повний.

Аборт неповний.

Аборт в ходу.

Загроза аборта.Хвора М. скаржиться на незначні кров(янисті виділення з піхви, переймоподібні болі внизу живота. Остання менструація - 2 місяці тому.Пульс 80 за 1 хв. АТ – 110/60 мм рт. ст. Живіт болючий над лоном. На УЗД - матка збільшена до 6 тижнів вагітності, в порожнині візуалізується плідне яйце. Виділення незначні кров(янисті . Ваша тактика ведення ?

*Направити в стаціонар.

Гемостатична терапія.

Седативна терапія.

Утеротонічна терапія.

Токолітична терапія.Вагітна М. в 37 тижнів вагітності, скаржиться на затруднене дихання через ніс, загальну набряклість тіла протягом тижня. АТ(190/120 мм рт.ст. В сечі – білок 3 г/л. Від госпіталізації відмовлялась. Раптом у неї з(явились посмикування м(язів обличчя, які перейшли у тонічні і клонічні судоми. В свідомість прийшла через 3 хвилини. Яка тактика ведення вагітної ?

*Кесарський розтин.

Розродження з виключенням ІІ періоду пологів.

Розродження з укороченням ІІ періоду пологів.

Консервативне лікування протягом 24 годин.

Консервативне лікування протягом 16 годин.У роділлі М., 29 рокiв, передбачувана маса плоду – 3900 г. Пологи продовжуються 18 годин, води вiдiйшли 13 годин тому. При акушерському дослiдженнi: в піхві пальпується непульсуюча пуповина, вiдкриття шийки матки повне. Голiвка плоду в порожнині малого тазу. Серцебиття плоду не вислуховується. Яка подальша тактика ведення роділлі ?

*Краніотомія.

Кесарський розтин.

Накладання акушерських щипців.

Пологопідсилення.

Накладання шкірно-головних щипців.У вагітної М., в 38 тижнів вагітності, різко підвищився АТ, з(явились болі в животі, потім кров(янисті виділення з піхви, рухів плоду не відчуває. Хворіє гіпертонічною хворобою. Обєктивно: матка в гіпертонусі, в ділянці дна пальпується болюче вип’ячування. Серцебиття плоду не вислуховується. На УЗД визначається ретроплацентарна гематома, відсутність серцебиття плоду. Яка причина кровотечі у вагітної ?

*Відшарування плаценти.

Розрив матки.

Передлежання плаценти.

Розрив судин пуповини.

Розрив піхви.Роділля К., 32 років в 38 тижнів вагітності скаржиться на нерегулярні болі внизу живота протягом 2 діб, вночі не спала. При акушерському обстеженні - тонус матки підвищений, голівка плода рухома над входом в малий таз. Шийки матки не змінена. Серцебиття плоду 126 за 1 хвилину. Який діагноз у вагітної ?

*Патологічний прелімінарний період.

Передвісники пологів.

Слабкість пологової діяльності.

Фізіологічний прелімінарний період.

Дискоординована пологова діяльність.Породіля М., народила дитину масою 4000 г, через 20 хвилин розпочалась гіпотонічна маткова кровотеча. Проведена катетеризація сечового міхура. Матка м’яка, при зовнішньому масажі, введенні утеротоніків скорочується. Загальна крововтрата 300 мл, кровотеча продовжується. Яка подальша тактика ведення породіллі ?

*Ручна ревізія порожнини матки.

Екстирпація матки.

Надпіхвова ампутація матки.

Накласти затискачі на шийку матки.

Продовжити введення утеротоніків.Хвора 48 років, скаржиться на загальну слабкість, різке схуднення, збільшення живота в об’ємі, болі внизу живота. Клініка виникла півроку тому. Менструація не порушена, вагітностей не було. Живіт збільшений в розмірах. Вагінально: шийка матки чиста. Матку пропальпувати неможливо. З обох боків від матки визначаються щільні, бугристі, нерухомі пухлини, які виповнюють порожнину малого тазу. Який діагноз у хворої ?

*Рак яєчників.

Рак тіла матки.

Міома матки.

Кісти яєчників.

Кістоми яєчників.Хвора М., 60 років, скаржиться на збільшення розмірів живота, закрепи, похудання, астенію, появу мажучих виділень з піхви після 4 років менопаузи. Який найбільш доцільний метод обстеження необхідно провести для постановки діагнозу?

*Вишкрібання порожнини матки.

Ультразвукове дослідження.

Рентгенографія шлункового тракту.

Ректороманоскопія.

Метросальпінгографія.Хвора М., 43 роки скаржиться на постійні болі внизу живота, попереку, дизурію. У гінеколога не була протягом 7 років. Менструація регулярна. Над лоном пальпується пухлина 12х15 см, з чіткими контурами, малорухома, неболюча. Який першочерговий метод дослідження для підтвердження діагнозу ?

*Ультразвукове дослідження.

Рентгенографія органів малого тазу.

Рентгенографія шлункового тракту.

Пункція заднього склепіння піхви.

Ректороманоскопія.Хвора М., 43 роки скаржиться на постійні болі внизу живота, попереку, дизурію. У гінеколога не була протягом 7 років. Менструація регулярна. В малому тазу пальпується пухлина 12х15 см, зв’язана з придатками матки, з чіткими контурами, малорухома, неболюча. Яка тактика ведення хворої ?

*Направити у гінекологічний стаціонар.

Амбулаторна протизапальна терапія.

Направити в урологічний стаціонар.

Амбулаторна розсмоктуюча терапія.

Хіміотерапія.Доношена дитина від II вагітності, II пологів. Народилася в терміні гестації 39 тижнів, масою тіла 3500г, довжиною – 53см. Оцінка за шкалою Апгар на першій хвилині– 7 балів. Наприкінці I-ої доби у дитини з’явився жовтяничний відтінок шкіри, пригнічення, збільшення печінки на 2 см. Група крові матері – 0 (I) Rh+; група крові дитини – В (III) Rh+. Назвіть імовірну причину жовтяниці у новонародженого.

*Конфлікт за системою АВО.

Конфлікт за Rh-фактором.

Фізіологічний гемоліз еритроцитів.

Токсичний гемоліз еритроцитів.

Атрезія жовчних протоків.Новонароджений хлопчик, термін гестації у матері - 42 тижні. Навколоплідні води з домішками меконію. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині – 4 бали, на 5-й хвилині – 5 балів. У дитини відмічаються ознаки синдрому дихальних розладів, аускультативно в легенях вислуховується велика кількість вологих хрипів. При рентгенологічному обстеженні спостерігаються зливні вогнища ущільнення легеневої тканини. Який імовірний діагноз у новонародженої дитини?

*Аспіраційний синдром

Вроджений сепсис

Розсіяні ателектази легенів

Черепно-мозкова травма.

Вроджена пневмоніяНовонароджена дитина в терміні гестації 39 тижнів з масою 3500г, довжиною 54см. Загальний стан при народженні середньої важкості. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині – 5 балів. Тяжкість стану обумовлена гострою асфіксією. Після проведення первинної реанімаційної допомоги з’явилося самостійне дихання, ЧСС 110 уд./хв., спостерігається акроціаноз. Яка подальша дія лікаря?

*Додаткова оксигенація.

Інтубація трахеї.

Штучний масаж серця.

Відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів.

Допоміжна вентиляція легенів.Вагітна К., два тижні тому відмовилась від госпіталізації з приводу прееклампсії легкого ступеня, гіпоксії плода. Викликала сімейного лікаря з приводу головного болю, мерехкотіння “мушок” перед очима, протягом двох днів не відчуває рухи плода. При огляді: генералізовані набряки, АТ 170/110 мм.рт.ст., серцебиття плода не вислуховується. Яка причина смерті плода?

*Прееклампсія важкого ступеня

Прееклампсія легкого ступеня

Прееклампсія середнього ступеня

Гіпертонічна хвороба

ЕклампсіяУ першородячої Н., 28 р. пологи розпочались в 38 тижнів вагітності. Загальна тривалість пологів 7 год. 20 хв. Народила живу доношену дівчинку вагою 3400 г., довжиною 52 см, з оцінкою за шкалою Апгар 8-9 балів. Загальна крововтрата в пологах склала 250 мл. Які пологи відбулися у пацієнтки?

*Фізіологічні пологи

Стрімкі пологи

Швидкі пологи

Затяжні пологи

Передчасні пологиПершовагітна 32 років доставлена в стаціонар в 38 тижнів з пологовою діяльністю, яка триває 4 год. На приймальному покої відійшли навколоплідні води. Положення плоду поперечне, голівка з правого боку матки, передлегла частина не визначається. Серцебиття плоду 136 уд./хв. Піхвинно – шийка матки довжиною 0,5 см, цервікальний канал пропускає 2 п/п, плідний міхур відсутній, підтікають світлі навколоплідні води. Яка подальша тактика ведення пологів?

*Кесарський розтин.

Пологопідсилення.

Вичікувальна тактика.

Зовнішньо-внутрішній поворот плода на ніжку.

Зовнішній поворот плода.При вагінальному дослідженні у хворої виявлено: зовнішнє вічко замкнуте, матка злегка збільшена, розм’якшена. Справа в ділянці додатків визначається м’якої консистенції, болюче утворення та болючість при рухах за шийку матки. Тест на вагітність позитивний. Діагноз?

* Прогресуюча трубна вагітність справа

Апоплексія яєчника

Загострення запального процесу справа

Перекрут кісти яєчника

Трофобластична хворобаПершовагітна 35 років, в пологах 10 год. Стомилась. Термін вагітності 41-42 тиж. Передбачувана вага плоду – 3900, серцебиття – 160 уд. в хв. При вагінальному дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 5 см. Плідний міхур цілий плоский. Голівка притиснута до входу в малий таз. Розміри тазу нормальні. Показана наступна тактика:

* Виконання кесарського розтину

Надати мед. сон, після чого провести родостимуляцію окситоцином

Розтяти плідний міхур, після чого надати мед. сон з подальшим родозбудженням

Провести лікування асфіксії плода і розпочати родостимуляцію простогландинами

Провести родостимуляцію на фоні введення спазмолітиківЖінка 30 років. Треті пологи в 35 тижнів вагітності. Температура – 38. Запальні виділення з матки. Після відділення посліду почалась кровотеча. Ручна ревізія порожнини матки, інфузійна терапія. Ревізія пологових шляхів - цілі. Кров’яні виділення не зупинилися. Згортки рихлі. В/м’язово в матку і в/венно введені окситоцин, ензопрост, діцинон, 5 тис. гепарину, контрікал, підключена свіжозаморожена плазма. Кровотеча продовжується. Хірургічна зупинка (екстирпація матки) не зуміла спасти хвору. Що було основною причиною смерті породілі?

* Ускладнення медичних маніпуляцій

Геморагічний шок

Токсико-бактеріальний шок

Гнійний хоріоамніоніт

Захворювання кровіВ жіночу консультацію звернулась жінка зі скаргами на біль в нижній частині живота, яка виникла раптово на 17 день менструального циклу і супроводжувалась відчуттям тиску на пряму кишку. Температура тіла 36.9оС, пульс 89 уд. за хв., АТ 110 на 65 мм рт. ст. Вагінально: матка щільна, безболісна, рухома, нормальних розмірів. Додатки з лівої сторони помірно збільшені, болючі. При пункції черевної порожнини через задне склепіння отримано 15 мл серозно-геморагічної рідини. Діагноз ?

* Апоплексія яєчника

Розрив кісти яєчника

Гострий аппендицит

Перекрут ніжки кісти яєчника

Позаматкова вагітністьХвора 28 років, вагітність 30 тижнів знаходилася вдома. Мала набряки гомілок 1 ступеня. Раптово поскаржилася на голвний біль та втратила свідомість. На момент огляду констатовано опістотонус, голова закинута, зіниці розширені, дихання відсутнє, язика прикушено, пульс визначити важко. Яка стадія еклампсії у хворої?

* Період тонічних судом

Передсудомний період

Позасудомний період

Перод розрішення нападу

ПрееклампсіяХвора С., 20 років, скаржиться на сильний переймоподібний біль унизу живота, більше у правому боці, який іррадіює у пряму кишку. Шкіра бліда. Остання менструація 2 місяці тому. Пульс — 110 уд/хв, АТ — 90/60 мм рт. ст. Живіт приймає участь у акті дихання. Симптом Щеткіна слабо позитивний у правому боці. Матка трохи збільшена, болісна. Додатки з правого боку чітко не пальпуються, різко болісні, зліва — не збільшені. Праве бокове склепіння скорочено. заднє склепіння випинає. Який попередній діагноз?

* Трубна вагітність, яка перервалася

Перекрут кістоми яєчника

Апоплексія яєчника

Гострий апендицит

Ниркова колікаХвора С., 18 років, скаржиться на сильний біль внизу живота. Остання нормальна менструація 2 тижні тому. Місячні з 14 років, регулярні, через 28 днів. Шкіра бліда. Пульс 96 уд/хв, ритмічний, АТ 100/70 мм рт. ст. Живіт бере участь в акті дихання. Симптом Щеткіна слабко позитивний в нижніх відділах живота. Під час піхвового дослідження: матка не збільшена, додатки з правого боку — визначається збільшений 6?6 см яєчник, різко болісний, ліворуч — не збільшені. Заднє склепіння випинає. Який попередній діагноз?

* Апоплексія яєчника

Трубна вагітність, яка перервалася

Перекрут кістоми яєчника

Гострий апендицит

Гострий калькульозний пієлонефритХвора А., 23 роки. Після штучного аборту в терміні 6 тижнів, через 4 тижні з’явилися кров’янисті виділення на тлі переймоподібних болів внизу живота протягом останнього дня. При піхвовому дослідженні матка розмірами 14-15 тиж., бугриста, болюча, додатки без особливостей. Виділення рясні, кров’янисті, темного кольору, посилились під час дослідження. Ваш діагноз?

* Пузирний заніс

Вагітність, що розвивається

Постабортний метроендометріт

Позаматкова вагітність

Швидко зростаюча міома маткиУ пологове відділення поступила роділля Н., 28 років, з активною родовою діяльністю, яка почалась 4 години тому, відразу після відходження навколоплідних вод, при вагітності 5, 35–36тижнів. Жінка не відчуває рухів плода на протязі двох днів. За медичною допомогою не зверталася. При огляді роділлі діагностовано поперечне положення плода. Серцебиття плода не вислуховується . Дані піхвого дослідження: у піхві знаходиться ручка плода, шийка матки згладежна, відкриття маткового вічка 8 см. Яким методом слід завершити пологи у цієї жінки?

* Плодоруйнуюча операція

Кесарський розтин

Зовнішній поворот плода на головку

Екстраперитонеальний кесарський розтин

Класичний типовий внутрішній (комбінований) поворот плода на ніжкуПовторновагітна А., 38 років, 39–40 тиж, скаржиться на болісні перейми, загальну слабкість, запаморочення, нудота, блювота, постійний біль в животі. Об’єктивно: стан тяжкий. На питання відповідає з тяжко, стогне. Шкіра та видимі слизові бліді. Риси обличчя загострені. АТ — 90/50 мм рт. ст. Температура — 36,7°С, пульс — 106 уд/хв, слабкого наповнення. Положення плода поздовжнє, контури матки визначаються нечітко, серцебиття плода не прослуховується, кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Ваш діагноз?

* Розрив матки, що відбувся

Відшарування плаценти

Загроза розриву матки

Передлежання плаценти

Дискоординація пологової діяльностіРоділля П., 39–40 тижнів гестації, госпіталізована зі скаргами на постійний біль унизу живота. Пологова діяльність активна, матка витягнута у довжину, в постійному тонусі, має форму “пісочного годиннику”. Голівка плода високо над входом в малий таз. СБ плода аритмічне, приглушено 110 уд/хв. Пальпація передлежачої частини різко болісна, позитивна ознака Вастена. Сечовиділення утруднено. Набряк зовнішніх статевих органів. Виставлено діагноз загрози розриву матки. Ваша тактика ?

* Кесарів розтин

Акушерські щипці

Медикаментозний сон-відпочинок

Вакуум-екстракція

Консервативне розродженняХвора В., 41 рік, надійшла на 3 добу після аборту, який відбувся поза лікарнею, у терміні 11–12 тижнів, зі скаргами на підвищення температури до 39,8°С, пульс 110 уд/хв, АТ — 90/60 мм рт. ст. Під час піхвового дослідження матки тістуватої консистенції, збільшена до 7 тижнів, випорожнення гноєподібні, рясні. Виставлено діагноз: септичний аборт. Рекомендовано оперативне лікування. Визначити обсяг оперативного втручання

* Видалення матки з додатками

Видалення матки без додатків

Ревізія органів малого таза

Кольпотомія

Дренування черевної порожниниУ породіллі К., через 3 години після перших нормальних пологів з статевих шляхів відбулося виділення до 150 мл крові зі згустками. Матка тістуватої консистенції. Під час зовнішнього масажу матки відбулося виділення ще 200 мл крові. Ваш діагноз?

* Пізня післяпологова кровотеча

Розрив шийки матки

Дефект часточки плаценти

Рання післяпологова кровотеча

Нормальне скорочення маткиУ роділлі Л., 25 років, в терміні вагітності 38-39 тиж. почалися перейми, відійшли навколоплідні води в кількості 3000 мл, після чого перейми стали сильнішими. Раптово виникла задишка, біль за грудиною, холодний піт, різке серцебиття, через 3 хвилини жінка знепритомніла. Стан тяжкий; без свідомості, шкіряні покриви і видимі слизові різко бліді, ціаноз верхньої половини тулубу, дихання затруднено, задишка, на губах – рожева піна; пульс – 120 уд/хв, напружений, аритмічний. Серцебиття плода різко приглушене, до 180 уд/хв. Яке ускладнення виникло у роділлі?

* Емболія навколоплідними водами

Тромбоемболія легеневої артерії

Епілептичний напад

Передчасне відшарування плаценти

Гострий інфаркт міокардаПацієнтка М., 32 років, 32-33 тижнів вагітності, госпіталізована зі скаргами на нудоту, блювоту, біль у правому підребіррі. АТ 180/110 і 170/100 мм рт.ст. Протеїнурія добова – 2,6 г/л. Набряки на ногах, руках, обличчі і передній черевній стінці. Лабораторні дані: в загальному аналізі крові Hb – 102 г/л, Ht – 46\%, Л – 7,8 Г/л, тромбоцити – 130 Г/л; в біохімічному аналізі крові білірубін загальний – 36,8 ммоль/л, прямий – 12,6, непрямий – 24,2 ; АЛТ – 3,2 ммоль/л, АСТ – 2,8 ммоль/л. Яке ускладнення виникло у даної вагітної?

* HELLP-синдром

Хронічний гепатит

Хронічного холецистит

Прееклампсія

Гіпертонічний кризХвора А., 26 років, скаржиться на сильний біль унизу живота, який з’явився раптово та поступово посилювався. Загальний стан середньої тяжкості, шкіра сірувато-блідого кольору, на лобі випіт. Пульс 100 уд/хв, АТ — 110/70 мм рт. ст. Живіт різко болісний, під час пальпації у нижніх відділах, більше праворуч. При піхвовому дослідженні: матка не збільшена, щільна, рухома. Під час пальпації додатків: з правого боку визначено утворення діаметром до 10 см, болісне, округлої форми. Ваш діагноз?

* Перекрут кісти яєчника

Гострий апендицит

Апоплексія яєчника

Гострий аднексит

Позаматкова вагітність праворуч25-ти річна первовагітна жінка в 42 тижні гестації народила 4-х кг. дитину після індукції пологів окситоцином. Перший і другий періоди пологів тривали 14 і 3 години (згідно партограми). Було зроблено перінеотомію, плацента при огляді – ціла. Через 10 хв. після пологів – розпочалась кровотеча зі статевих шляхів, дно матки – м'ягке та податливе, протягом 5 хв - крововтрата 500мл. Яка найбільш можлива причина кровотечі?

*Гіпотонія матки

Розрив шийки матки

Виворіт матки

Додаткова долька плаценти

ДВЗ-синдром24-х річна жінка з першим типом цукрового діабету народила дитину масою 3856гр в 38 тижнів гестації. Вагітність була ускладнена поганим контролем за перебігом діабету. Пологи тривали 4 години. Оцінка дитини по шкалі Апгар на 1-хв – 5 балів, на 5-хв – 6 балів. Яке найбільш доцільне дослідження крові плода через 30 хв після народження?

*Дослідження рівня глюкози в сироватці крові

Дослідження рівня білірубіну в сироватці крові

Визначення pH крові плода

Визначення гематокриту

Визначення групи крові та резус-факторуПопередньо здорова 13-ти річна дівчина доставлена швидкою допомогою в зв'язку з болем внизу живота протягом останніх 24-х годин. Вона мала перший статевий контакт за 24 год до виникнення симптомів. Дослідження показало напруження живота над лобком. Загальний аналіз сечі: лейкоцити – 10-25 в/полі зору, еритроцити – 2-5 в/полі зору. Який механізм поширення бактеріальної інфекції зумовив виникнення даних симптомів?

*Висхідне уретральне поширення

Низхідне уретральне поширення

Гематогене занесення

Перименархеальна контамінація

Ретроградне вагінальне занесення34-ти річна жінка має ознаки прогресуючого гірсутизму – на лиці та тілі протягом останніх 2-х років, біль голови. Не лікується. Артеріальний тиск 116/80 мм.рт.ст. При огляді – ріст волосся на верхній губі, підборідді, грудній клітці, животі. Ожиріння та стрій – немає. При вагінальному дослідженні – яєчники нормальні. Найбільш обгрунтований наступний крок Вашого діагностичного пошуку – це визначення рівнів...?

*Тестостерон та дигідроепіандростерон сульфат

17?-гідроксипрогестерон і пролактин

Фолікул-стимулюючий та лютеїнізуючий гормон

Кортизол та тироксин (Т4)

Естрогени і прогестерон58-річна жінка (вагітностей – 6, пологів – 4, абортів – 2), з цукровим діабетом, вагою 122,6кг вперше мала епізод кровотечі зі статевих шляхів 5 років тому. Лікар жіночої консультації направив жінку в гінекологічне відділення для проведення роздільного діагностичного вишкрібання порожнини матки. З чим пов'язує лікар жіночої консультації згадані симптоми?

*Рак ендометрію внаслідок діабету та ожиріння

Рак ендометрію через проведені 2 аборти

Рак шийки матки через вік та проведені 2 аборти

Рак шийки матки через ожиріння та діабет

Рак яєчників через вік та діабетВи щойно провели повторний кесарів розтин у 37-річної жінки, вагітність — 7, пологів —5, при центральному передлежанні плаценти. Відділити плаценту було важко. Кровотеча з ділянки прикріплення плаценти є значною. Подальша тактика:

*Провести пангістеректомію

Провести двобічну перев'язку внутрішніх клубових артерій

Провести двобічну перев'язку маткових артерій

Призначити введення простагландину F2a безпосередньо в міометрій

Призначити метилергометрин довенноУ жінки 19 років з’явились різкі болі внизу живота, нудота. Було одноразове блювання. 2 місяці тому діагностовано пухлина правого яєчника. Температура – 36,7 * С, пульс – 84 уд/хв. АТ- 110/70 мм рт.ст. Живіт здутий, в правій підвздовшній області напруга м’язів. Першочергові дії?

*Консультація гінеколога

Консультація гастроентеролога

Консультація хірурга

Консультація онколога

Консультація терапевтаВагітна з вагітністю 32 тижні, страждає міастенією. З’явились розлади дихання, тахікардія, психомоторне збудження, яке змінюється в’ялістю, парезом кишечнику та сфінктерів. Першочергові засоби невідкладної допомоги?

*Призначення прозеріну

Застосування міорелаксантів

ІВЛ

Профілактика гіпоксії плоду

Термінове родорозродженняЖінка, 23 років, що страждає на цукровий діабет , доставлена в відділення інтенсивної терапії на 28 тижні вагітності безпритомною. Із роту - різкий запах ацетону, дихання шумливе, шкіра суха, тонус очних яблук і м’язів знижений. Пульс – 142 /хв. АТ- 60/25 мм рт. Ваш діагноз?

*Кетонемічна кома

Лактатцидемічна кома

Гіпоглікемічна кома

Гіперосмолярна кома

Печінкова комаУ вагітної жінки, що страждає на цукровий діабет , в строк 36 тижнів вагітності, раптово з’явилась загальна слабкість, почуття голоду, тремтіння в тілі, значне потовиділення. Об’єктивно: дихання нормальне, шкіра волога, тонус очних яблук і тонус м’язів нормальний, пульс 98 уд., АД- 110/70 мм рт.ст. Першочергова допомога ?

*Введення 40\% розчину глюкози

Введення адреналіну

Введення інсуліну

Введення 5\% розчину глюкози

Введення глікогенуЗвернулася вагітна жінка, з терміном 10 тижнів вагітності, Скаржиться на слабкість і нудоту, біль внизу живота і правому підребер’ї, свербіж по всьому тілу. У хворої жовтяниця шкіри і склер, темний колір сечі, білий колір калу. Шість місяців тому перенесла апендектомію. Які дії не повинні проводитись в терміновому порядку?

*Направити на переривання вагітності

Направити в гастроентерологію

Направити в відділення патології вагітних для зберігання вагітності

Направити в терапевтичне відділення

Направити в інфекційну лікарнюЖінка 28 років перенесла гостру форму вірусного гепатиту В. Через 3 місяці від початку захворювання відзначалася наявність HВV-ДНК високої концентрації. Хвора готується вступати у шлюб. Визначте найбільш ефективні засоби профілактики щодо майбутнього чоловіка?

* Вакцинація проти гепатиту В

Інтерферонотерапія

Бар’єрна контрацепція

Сперміціди

Вакцинація проти гепатиту АУ новорожденного ребенка, родившегося на 38 неделе беременности, выявляется гепатоспленомегалия, открытый аортальный проток, катаракта. У матери на 7-й неделе беременности наблюдались макуло-папулезная сыпь, увеличение шейных лимфатических узлов, которые исчезли спонтанно. Какой из перечисленных анализов во время беременности мог предсказать такие находки у плода?

* Обнаружение повышенных титров IgM к вирусу краснухи

Определение кариотипа при амноицентезе

Исследование крови на вирус герпес-зостер

Анализ мочи на цитомегаловирус

Тест на сифилисУ родильницы ранний послеродовый период осложнился массивным гипотоническим кровотечением. На фоне проведения интенсивной терапии, острой кровопотери клинически и лабораторно диагностирован ДВС-синдром II стадия. Какой из ниже перечисленных препаратов целесообразно использовать с целью лечения коагулопатии:

* Свежезамороженная плазма

Нативная плазма

Сухая плазма

Антистафилококковая плазма

Эритроцитарная массаПервобеременная поступила в стационар с жалобами на сильную головную боль, нарушение зрения, боли в эпигастральной области, затрудненное носовое дыхание. АД 180/120 мм рт. ст. Пульс 92 уд/мин. Какой наркоз необходимо применить для предотвращения судорожно-экламптического припадка?

* Закисно-кислородно-фторотановая смесь

Эфирный наркоз

Трихлорэтилен

Хлоралгидрат в клизме

ЦиклопропанВ раннем послеродовом периоде у родильницы началось массивное кровотечение. Кожные покровы бледные, пульс – 114 уд. в мин. АД – 95/60 мм рт.ст. какой из ниже перечисленных препаратов необходимо ввести с целью нормализации гемодинамики и восполнения ОЦК?

* Стабизол

Раствор глюкозы

Физиологический раствор

Желатиноль

РеополиглюкинУ родильницы в позднем послеродовом периоде гипотоническое кровотечение, осложнившееся развитием геморрагического шока. Что является препаратом выбора для стабилизации гемодинамических показателей и ОЦК?

* Рефортан

Реополиглюкин

Желатиноль

Альбумин

НеокомпенсантТечение родов у юной первородящей осложнилось стойкой артериальной гипертензией. С целью коррекции гипертензионного синдрома, достижения управляемой нормотонии в потужном периоде целесообразно использовать:

* Бензогексоний

Сульфат магния

Клофелин

Атенолол

ОбзиданБеременность 1-я, в сроке 33 нед. Жалобы на тошноту, однократную рвоту, боли в эпигастральной области, температура – 36,7. Язык влажный. Пульс – 94 уд/мин, АД 110/70 мм. рт. ст. Матка в нормальном тонусе положение плода продольное, головка над входом в малый таз, сердцебиение ясное, ритмичное – 136 уд/мин. При пальпации живота умеренное напряжение мышц в правой подвздошной области, симптом Щеткина-Блюмберга слабоположительный. Стул был. Мочеиспускание не нарушено. В крови: лейкоцитоз 13х10/л, нейтрофильный сдвиг, анализ мочи без особенностей. Чему соответствует описанная клиническая картина?

* Острый аппендицит

Острый панкреатит

Острый холецистит

Кишечная непоходимость

Преждевременная отслойка нормально расположенной плацентыРоды 4 - е, запоздалые. Потуги в течении 2х часов. Безводный промежуток 9 часов. С целью профилактики восходящей инфекции получала антибактериальные препараты. Появилась резкая боль в животе. Схватки прекратились. Кожные покровы бледные, холодный пот. Пульс 120 уд в мин, АД 80/60 мм.рт.ст. Живот напряжен. Сердцебиение плода отсутствует. Выделения кровянистые. Диагноз:

* Свершившийся разрыв матки

Инфекционно-токсический шок

Эмболия околоплодными водами

Преждевременная отслойка нормально расположенной плаценты

Анафилактический шокБольная жалуется на ноющие боли внизу живота, больше справа, которые периодически усиливаются, иррадиируют в область заднего прохода. Отмечает задержку менструации в течение 3х недель, тошноту. При осмотре кожные покровы обычной окраски с гиперпигментацией белой линии живота, ареол сосков. Живот в нижних отделах напряжен. Симптом Щеткина сомнителен. О какой патологии следует думать в данном случае?

* Правосторонняя трубная беременность

Острый аппендицит

Острый холецистит

Кишечная колика

Почечная коликаIII период родов продолжается 10 минут. Признаков отделения плаценты от стенки матки нет. Кровопотеря достигла 200 мл, кровотечение продолжается. Какая дальнейшая тактика ведения родов?

* Экстренно произвести ручное отделение плаценты и выделение последа

Применит способ Креда-Лазаревича

Выделить послед потягиванием за пуповину

Начать введение тономоторных утеротоников

Ввести тонотропные утеротоникиРоды VI, срочные, на дому. При осмотре последа обнаружены 2 добавочные дольки. Имеется обрыв сосудов, идущих в толще плодных оболочек от основной ткани плаценты. Матка плотная. Выделения кровянистые, умеренные. Гемодинамика стабильная. Ближайший стационар находится в 40 км. Какая тактика ведения родильницы?

* Мобилизовать вену, экстренно вызвать “на себя” акушера-гинеколога и анестезиолога

Мобилизовать вену, транспортировать в акушерский стационар

Мобилизовать вену, произвести ручное обследование полости матки

Мобилизовать вену, начать введение тономоторных утеротоников

Мобилизовать вену, ввести топотропные утеротоникиРоділля поскаржилась на кінжальний біль в животі при вставанні з ліжка. Пологова діяльність припинилась. Через передню черевну стінку пальпуються частини плода, передлегла голова піднялась в гору і стала рухомою. Серцебиття плода не вислуховується. Загальний стан важкий. Свідомість потьмарена. Шкіра та видимі слизові різко бліді, шкіра вкрита липким потом. АТ 70/40 мм.рт.ст., пульс ниткоподібний, частий, м’який. Встановлено діагноз розриву матки, що відбувся. Ваша тактика?

(Термінова лапаротомія

Лапароскопія

Плодоруйнівна операція

Накладання вихідних акушерських щипців

Консервативне лікування гострої крововтратиМашиною швидкою допомоги доставлена вагітна жінка 23 років, в терміні вагітності 37 тижнів, зі скаргами на головокружіння, біль в епігастрії та вказівкою на одноразову втрату свідомості. АТ 200/120 мм рт.ст., сечі немає протягом доби. Матка легко збуджується, положення плода поздовжнє, передлежить голівка. Серцебиття плода глухе, аритмічне до 110 уд/хв. Ваша тактика ведення вагітної.

* Кесарів розтин в ургентному порядку

Комплексна терапія гестозу протягом доби з наступним родорозв’язанням

Інтенсивна терапія протягом кількох годин з наступною операцією.

Лікування гестозу з наступним спостереженням

Родорозв’язання через природні родові шляхиУ стаціонарної хворої з діагностованим передлежанням плаценти зі статевих шляхів вперше виділилось до 400 мл яскравої крові. Вагітність ІІІ у терміні 34 тижні. Ваша тактика?

* Термінове розродження кесаревим розтином

Токолітична терапія

Гемостатична терапія

Родозбудження окситоцином

Спостереження в динаміціУ породіллі Н. у ранньому післяпологовому періоді виникла гіпотонічна кровотеча у кількості 30\% ОЦК, яка зупинена консервативним методом. Розвинувся геморагічний шок ІІ ст. Ваша тактика?

* Інфузійно-трансфузійна терапія

Спостереження в динаміці

Екстирпація матки

Надпіжхвова ампутація матки

Пряме переливання кровіПологи вчасні у першородячої 25 р.. 30 хв. тому відійшли навколоплідні води. Потуги кожні 2-3хв. по 55сек., серцебиття плоду 136 уд/хв, ритмічне. При піхвовому дослідженні: відкриття маткового зіву повне, передлежать сідниці, їх поперечник в прямому розмірі виходу з малого тазу. Як правильно вести пологи?

Надати допомогу за Цов’яновим

Зробити кесарів розтин

Зробити витягнення плоду за пахвинний згин.

Провести медикаментозну стимуляцію родової діяльності.

Провести класичну ручну допомогу.Через 40 хвилин після народження хлопчика у породіллі Д. розпочалась гіпотонічна маткова кровотеча. Після випорожнення сечового міхура, зовнішнього масажу матки, локальної гіпотермії, внутрішньовенного введеня утеротонічних засобів, ручного дослідження порожнини матки та масажу матки на кулаці крововтрата склада 1000 мл і продовжується. Який наступний етап лікування?

Негайна лапаратомія, екстирпація матки

Накладання шва на шийку матки за Лосицькою

Введення тампону з ефіром в заднє склепіння

Введення простагландинів у шийку матки

Накладання клем на задню губу шийки матки за БакшеевимПологова діяльність у першородячої розпочалась 5 годин тому назад. За цей час на фоні інтенсивного лікування гестозу було 4 напади еклампсії наростаючої сили. Хвора без свідомості, найменше подразнення викликає напад. При внутрішньому дослідженні : шийка матки згладжена, відкриття маткового зіву 2 сантиметри, плідний міхур цілий, голівка визначається високо над входом у малий таз, рухома. Яка найбільш правильна тактика лікаря?

Зробити кесарів розтин.

Підсилити пологову діяльність

Дати наркоз і продовжити консервативне лікування

Накласти на голівку плоду щипці за Уілт- Івановим.

Зробити амніотомію.Через 20 хвилин у роділлі В. після народження живого доношеного хлопчика, з”явились значні кров”янисті виділення з статевих шляхів, ознаки відділення плаценти відсутні.Тактика лікаря:

Зробити ручне відділення плаценти та видалення посліду.

Провести тампонаду матки.

Зробити інструментальну ревізію стінок порожнини матки.

Ввести в/венно метилергометрин з глюкозою

Видаленння посліду методом Креде-ЛазаревичаУ роділлі Л., 25 років після відходження навколоплідних вод серцебиття плоду сповільнилось до 100 уд/хв. та після перейм не вирівнюється. При вагінальному дослідження виявлено, що шийка матки згладжена, розкриття маткового вічка повне, плідного міхура немає. Передлежить голівка в порожнині малого тазу. Стріловидний шов у правому косому розмірі , мале тім’ячко зліва. Екзостозів у малому тазу не виявлено. Яка тактика лікаря в даній ситуації?

*Накладання порожнинних акушерських щипців

Лікування гіпоксії плода.

Накладання бинта Вербова.

Підсилення пологової діяльності.

Кесарів розтин.Роділля М. 36 років знаходиться в третьому періоді шостих термінових родів. При відмутніх ознаках відділення плаценти через 10 хвилин розпочалась маткова кровотеча, яка перевищує фізіологічну і продовжується. Тактика лікаря?

Ручне відшарування плаценти та виділення посліду

Масаж матки на кулаці

Гемотрансфузія

Клемування за Генкелем-Тіканадзе

Введення в вену метилергометринуУ роділлі з терміном вагітності 38 тиж. з’явились головний біль,. Порушення зору, болі в ділянці епігастрію. При огляді з’явились посмикування м’язів обличчя, судоми втрата свідомості. В яке відділення потрібно госпіталізувати вагітну?

*Пологове

Інфекційне

Неврологічне

Кардіологічне

ЕндокринологічнеУ роділлі з терміном вагітності 38 тиж. з’явились головний біль,. Порушення зору, болі в ділянці епігастрію. При огляді з’явились посмикування м’язів обличчя, судоми втрата свідомості. Яка терапія повинна бути домінуючою?

В/в введення 0,25 \% дроперідолу або сібазону

В/в введення 25\% 20 мл сульфату магнію

В/в введення атропіну

В/в введення клофеліну

В/в введення інсуліну 10 ОдВагітна 38 років в терміні гестації 34 тиж доставлена в реанімаційне відділення без свідомості 1 год. тому був напад еклампсії. Об’єктивно АТ 180/120 мм рт ст. набряки всього тіла, пологова діяльність відсутня. З статевих шляхів кров’янисті виділення в значній кількості Яка тактика родорозрішення?

Проведення кесарського розтину

Пологозбудження

Проведення плодоруйнівної операції

Підготовка шийки матка простагландинами

Лікування екламптичної комиВ пологовий будинок доставлена вагітна із скаргами на болі внизу живота, кров(янисті виділення із статевих шляхів.Термін вагітності 36 тижднів. Стан середньої важкості. АТ 150/100 мм.рт.ст., набряки нижніх кінцівок Серцебиття плоду 160 уд. сек.,приглушене. При проведенні вагінального дослідження, шийка матки сформована,зів закритий. Виділення у вагіні кров(янисті Тактика лікаря?

Зробити терміново кесарський розтин

Провести гемотрансфузію

Ввести токолітики

Лікувати гестоз

Почати родозбудженняУ роділлі 25 років, другі термінові пологи.Серцебиття плоду 140 уд за 1 хв ритмічне. Голівка знаходиться в порожнині малого тазу. При піхвовому дослідженні встановлено, що розкриття шийки матки повне, навколоплідний міхур відсутній, сагітальний шов знаходиться в правому косому розмірі. Який період родів?

*Другий період

Перший період

Третій

Прелімінарний

ПісляродовийЖінка поступає у пологове відділення з регулярними переймами кожні 5-7 хвилин, розкриття шийки 3см. Через 2 години: перейми кожні 3 хвилини, розкриття шийки 6см. Ще через годину розкриття 8 см. Вкажіть вірний діагноз.

Активна фаза пологів

Латентна фаза пологів

Дискоординована пологова діяльність

Слабкість пологової діяльності

ПсевдопологиВ обсерваційне відділення поступила вагітна з терміном 33-34 тижні вагітності зі скаргами на різке збільшення розмірів живота протягом тижня, відсутність рухів плоду 2 дні. При зовнішньому акушерському дослідженні виявлено: гостре багатоводдя, положення плоду поздовжнє,передлегла голівка над входом в малий таз, серцебиття плоду не прослуховується. На УЗД виявлено антенатальну загибель плоду, гостре багатоводдя. Які спеціальні методи дослідження необхідно провести для визначення причини антенатальної загибелї плоду та гострого багатоводдя?

Обстеження на TORCH-інфекцію

Гормональне обстеження крові

Бактеріологічне обстеження

Визначення альфа-фетопротеїну

Бакпосів кровіХвора 25 років поскаржилась на наявність виділень з молочних залоз слизистого характеру, коричневого кольору. Яку патологію молочних залоз можна запідозрити?

*Кістозна мастопатія

Фіброзна мастопатія

Злоякісна пухлина

Лактостаз

МаститУ роділлі 25 років, другі термінові пологи.Перейми по 20-25 сек через 5-6 хвилин.Положення плода поздовжнє, передлежить голівка притиснута до входу в малий таз.. Який період родів?

*Перший період

Другий період

Третій період

Прелімінарний період

Післяродовий періодПершороділля в родах 8 год., перейми активні через 2 хв. по 40 сек., голівка плоду великим сегментом в порожнині малого тазу, серцебиття плоду ясне, ритмічне 130 уд.за хв. При вагінальному дослідженні- відкриття маткового вічка повне. Голівка плоду в широкій частині малого тазу, стріловидний шов в правому косому розмірі, мале тім(ячко допереду зліва. В якому періоді пологів знаходиться роділля?

В ІІ періоді родів

В кінці І періоду родів

В І періоді родів

В ІІІ періоді родів

В післяродовомуВагітна 20 років скаржиться на ниючі болі низом живота та мажучі кров(янисті виділення. В анамнезі 2 викидні в терміні 6,10 тижнів. При об(єктивному огляді виявлено: тіло матки збільшене до 10-11 тижнів вагітності, м(якуватої консистенції, цервікальний канал пропускає 1 п.п до внутрішнього вічка. Виділення кров(янисті, мажучі. Із анамнезу виявлено,що менструації з 13 років по 4-5 дн. через 28 днів, регулярні помірні, неболючі. Яке додаткове спеціальне обстеження необхідно призначити вагітній для визначення причини звичного невиношування?

Обстеження на TORCH-інфекцію

Гормональне обстеження крові

УЗД

Мазок на флору

Гормональне дзеркало в мазках із вагіниВ гінекологічне відділення поступила вагітна зі скаргами на кров’янисті виділення із статевих шляхів протягом 1 дня. За даними останньої менструації, термін вагітності повинен бути 12-13 тижнів.При вагінальному дослідженні виявлено, що матка збільшена до 8-9 тижнів вагітності. На УЗД виявлено завмершу вагітність. Виставлено діагноз: аборт що не відбувся. Які спеціальні методи дослідження необхідно провести для визначення причини завмерлої вагітності?

*Обстеження на TORCH-інфекцію

Гормональне обстеження крові

УЗД

Мазок на флору

Гормональне дзеркало в мазках із вагіниВагітна 28 років скаржиться на біль внизу живота і в попереку. Термін вагітності 15-16 тижнів. В анамнезі одні пологи і три штучних аборти. При піхвовому дослідженні: матка збільшена відповідно 15-16 тижням вагітності, шийка матки довжиною 2,5 см, зовнішнє вічко пропускає кінчик пальця, виділення із статевих шляхів слизові, помірні. Діагноз?

( Вагітність 15-16 тижнів, загроза самовільного аборту.

Вагітність 15-16 тижнів, самовільний аборт, що розпочався.

Вагітність, що не розвивається.

Міхуровий занесок.

Передлежання плаценти.Хвора 46 років поступила зі скаргами на сильний біль внизу живота, нудоту, одноразове блювання, підвищення t тіла до 39,5(С. Менструальна функція не порушена, 12 доба менструального циклу. 12 років використовує ВМК. Хворіє 10 діб, відколи з’явився тягнучий біль внизу живота, що ірадіює у пряму кишку, t  до 37,5(С. Лікувалась самостійно, без ефекту. При огляді – стан середньої тяжкості. Ps – 120/ хв., АТ – 120/80 мм. рт. ст. Язик сухий, обкладений білим нальотом. Живіт роздутий, різко болючий у всіх ділянках, різко позитивні симптоми подразнення очеревини. PV: шийка матки ерозована, нитки ВМК; у малому тазі пальпується болісний, нерухомий конгломерат 12 х 14 х 18 см, матка і придатки окремо не пальпуються, нависає заднє склепіння, різко болюче. Найбільш вірогідний діагноз?

( Ендометрит на фоні ВМК, перфорація тубооваріального абсцесу, розлитий перитоніт.

Ендометрит на фоні ВМК, нагноєння кістоми яєчника.

Ендометрит на фоні ВМК, гострий двобічний сальпінгит, пельвіоперитоніт.

Міома матки з некрозом одного із вузлів, гострий гнійний сальпінгит, розлитий перитоніт.

Рак яєчників IV стадії.Хвора 26 років звернулась зі скаргами на нагрубання і болючість молочних залоз, набряклість обличчя і гомілок, здуття живота, дратівливість, пітливість. Вважає себе хворою 3 роки. Вказані симптоми з’являються у ІІ фазу менструального циклу і припиняються після наступної менструації. При гінекологічному обстеженні патології не виявлено. Найбільш вірогідний діагноз?

( Передменструальний синдром, набрякова форма.

Передменструальний синдром, нервово-психічна форма.

Передменструальний синдром, цефалгічна форма.

Передменструальний синдром, кризова форма.

Передменструальний синдром, атипова форма.Хвора 38 років поступила для оперативного лікування з приводу підслизової міоми матки. PV: шийка матки деформована, тіло матки збільшене як до 12-13 тижнів вагітності, щільне, безболісне. Придатки не змінені, виділення кров’янисті. Оптимальний обсяг операції?

( Екстирпація матки без придатків.

Надпіхвова ампутація матки без придатків.

Консервативна міомектомія.

Пангістеректомія.

Дефундація матки.Повторнонароджуюча К. поступила у І періоді пологів. Дана вагітність IV, доношена, І і ІІ попередні – закінчилися штучними абортами, ІІІ – кесаревим розтином. Раптово з’явились сильні болі в животі, слабкість, АТ – 80/50 мм. рт. ст. Із піхви – помірні кров’яні виділення. Серцебиття плода не вислуховується. Дрібні частини плода визначаються ліворуч від серединної лінії живота безпосередньо під передньою черевною стінкою. Пологова діяльність припинилась. Ваш діагноз?

( Пологи ІІ, своєчасні, І період пологів, розрив матки, загибель плода.

Пологи ІІ, своєчасні, І період пологів, емболія навколоплідними водами.

Пологи ІІ, своєчасні, І період пологів, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.

Пологи ІІ, своєчасні, І період пологів, загроза розриву матки.

Передлежання плаценти, кровотеча.Роділля В., 28 років поступила у І періоді пологів з доношеною вагітністю. Через 10 годин народила дівчинку масою 3700,0 г. В ранньому післяпологовому періоді розпочалась гіпотонічна кровотеча, крововтрата – 800 мл. Незважаючи на проведені заходи кровотеча продовжувалась і становила 1200 мл, АТ – 70/40 мм. рт. ст., пульс ниткоподібний, шкіра бліда, слизові оболонки ціанотичні, породілля збуджена, вкрита холодним потом. Шоковий індекс – 1,5. Діагноз?

( Гіпотонічна кровотеча у ранньому післяпологовому періоді. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Пологи своєчасні, розрив шийки матки. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Пологи своєчасні, розрив матки. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Пологи передчасні, затримка частини плаценти у матці, кровотеча. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Пологи своєчасні, розрив піхви. Геморагічний шок ІІ ступеню.Породілля, ІІ доба після пологів. Ps – 80/ хв., АТ – 110/70 мм. рт. ст., t  – 36,7(С. Визначається помірне нагрубання молочних залоз, соски чисті. Живіт м’який, безболісний. Дно матки на 2 см нижче пупка, матка щільна, лохії кров’янисті у помірній кількості. Сечовипускання вільне, безболісне. Випорожнення не було. Діагноз?

( Післяпологовий період, ІІ доба.

Післяпологовий період, ІІ доба, субінволюція матки.

Післяпологовий період, ІІ доба, лохіометра.

Післяпологовий період, ІІ доба, лактостаз.

Післяпологовий період, ІІ доба, копростаз.Породілля, V доба після пологів. Ps – 74/ хв., АТ – 125/70 мм. рт. ст., t  – 36,5(С. Визначається помірне нагрубання молочних залоз, соски чисті. Живіт м’який, безболісний. Дно матки на середині відстані між пупком і лоном, матка щільна, лохії кров’янисто-серозні, у невеликій кількості. Сечовипускання вільне, безболісне. Випорожнення самостійне, 1 раз на добу. Діагноз?

( Післяпологовий період, V доба.

Післяпологовий період, V доба, субінволюція матки.

Післяпологовий період, V доба, лохіометра.

Післяпологовий період, V доба, лактостаз.

Післяпологовий період, V доба, ендометрит.Через 30 хв. після початку ІІ періоду пологів у повторнонароджуючої з’явились кров’янисті виділення із пологових шляхів. АТ – 110/60 мм. рт. ст., пульс – 98 /хв. Перейми через 2-3 хв. по 50-55 сек. Матка погано розслаблюється поза потугами, болюча при пальпації у нижньому сегменті, контракційне кільце розташовано високо і косо. Розміри тазу: 26-27-33-18 см. Серцебиття плода глухе. Піхвове дослідження: відкриття маткового вічка повне, голівка плода притиснута до входу в малий таз, на голівці – велика родова пухлина. Сагітальний шов відхилений до переду; досягаються велике і мале тім’ячко, які розміщені на одному рівні. Діагноз?

( Плоскорахітичний таз І ст. звуження, клінічна невідповідність розмірів тазу та голівки плода, розрив матки, що починається.

Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.

Клінічно вузький таз, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

Плоскорахітичний таз ІІ ступеню звуження, гостра внутрішньоутробна гіпоксія плода.

Розрив матки, що стався.Роділля знаходиться у ІІ періоді пологів протягом 1 години. Вагітність V, пологи IV, передбачувана маса плода – 4200,0 г. Серцебиття плода приглушене, 90 – 100 уд. на хв., потуги через 3 хвилини по 35-40 сек. Розміри тазу: 25-28-31-20 см. Піхвове дослідження: відкриття маткового вічка повне, голівка плода відштовхується від входу в малий таз. Кістки черепа щільні, шви і тім’ячка виражені погано. Мис недосяжний. Тактика?

( Виконати кесарів розтин.

Надати медикаментозний сон-відпочинок з наступною стимуляцією пологів.

Провести пологову стимуляцію окситоцином.

Консервативне ведення пологів у сукупності з лікуванням внутрішньоутробної гіпоксії плода.

Продовжувати очікувальне ведення пологів з функціональною оцінкою тазу.У пологовий будинок доставлена вагітна без свідомості після трьох нападів еклампсії у терміні вагітності 32 тижні. Об’єктивно: стан дуже тяжкий, АТ – 180/120 мм. рт. ст., анурія. Серцебиття плода глухе, 142 на хв. Шийка матки сформована, канал шийки матки закритий. Тактика ведення вагітної?

( Розродження шляхом кесаревого розтину в екстренному порядку.

Інтенсивна терапія протягом декількох годин, потім кесарів розтин.

Комплексна терапія гестозу протягом доби, потім розродження.

Передопераційна підготовка з ШВЛ протягом декількох годин, потім оперативне розродження.

Створення глюкозо-вітаміно-гормонально-кальцієвого фону у сукупності з комплексною інтенсивною терапією.Вагітна В., 18 років поступила у пологовий будинок зі скаргами на слабкість та значні кров’яні виділення зі статевих шляхів, постійні болі внизу живота. Вагітність І, 38 тижнів; лікувалась у відділенні патології вагітних з приводу гестозу. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, кінцівки холодні, акроціаноз. Тахікардія до 120 уд./ хв. пульс ниткоподібний, задишка, АТ – 80/40 мм. рт. ст. Шоковий індекс – 1,5. Живіт овальної форми, болючий при пальпації у ділянці дна матки ліворуч, де визначаються невеликі випинання. Плід у поздовжньому положенні, голівка притиснута до входу в малий таз, серцебиття плода – 120-110/ хв. PV: у піхві згортки крові, шийка матки довжиною 1,5 см, пропускає 1 палець, плодовий міхур цілий, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Приблизна крововтрата – близько 1000 мл. Діагноз?

( Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Повне передлежання плаценти. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Неповне передлежання плаценти. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Пологи своєчасні, розрив шийки матки, кровотеча. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Пологи своєчасні, розрив матки. Геморагічний шок ІІ ступеню.Вагітна Д., 25 років доставлена в обсерваційне відділення пологового будинку зі скаргами на різкий біль у правій поперековій ділянці, t(– 38,5(С, періодичний озноб, часте болюче сечовипускання. Вагітність І, 24-25 тижнів. Об’єктивно: загальний стан середньої тяжкості, шкірні покриви бліді. PS – 106/ хв., АТ – 130/90 мм. рт. ст. Симптом Пастернацького позитивний праворуч. PV: шийка матки сформована, зовнішнє вічко закрите, тіло матки збільшене до 24-25 тижнів вагітності, придатки без особливостей, виділення молочного кольору. Аналіз сечі: лейкоцити на все поле зору. Діагноз?

( Вагітність І, 24-25 тижнів, пієлонефрит вагітних.

Вагітність І, 24-25 тижнів, гломерулонефрит.

Вагітність І, 24-25 тижнів, холецестит.

Вагітність І, 24-25 тижнів, загроза переривання вагітності.

Вагітність І, 24-25 тижнів, гострий апендицит.Першороділля 18 років доставлена в пологовий будинок у тяжкому стані після пологів на дому. Скарги на біль внизу живота. Об’єктивно: шкіра бліда, вкрита холодним потом. Ps – 110/ хв., АТ – 90/50 мм. рт. ст., t  – 36,4(С. При пальпації живота різка болючість внизу, в ділянці входу в малий таз – воронкоподібне заглиблення, що входить у порожнину тазу. Поза статевою щілиною спереду статевих органів визначається кульоподібне утворення м’якої консистенції, червоно-фіолетового кольору. У центральній ділянці – плацента з пуповиною, на боковій поверхні – кровоточивість. Діагноз?

( Повний виворіт матки . Травматичний шок.

Розрив матки. Травматичний шок.

Розрив шийки матки. Травматичний шок.

Матка Кувелера. Травматичний шок.

Дефект плаценти. Травматичний шок.Вагітна А. 30 років доставлена в пологовий будинок з приводу кровотечі, що розпочалась раптово. Вагітність IV, 36 тижнів. Попередні вагітності закінчились штучними абортами, останній ускладнився ендометритом. Об’єктивно: жінка у свідомості, шкіра бліда, t  – 35,8(С, Ps – 100/ хв., слабкого наповнення, АТ – 90/60 мм. рт. ст. Плід у поздовжньому положенні, голівка високо над входом у малий таз, серцебиття плода – 130/ хв. PV (у операційній) : піхва наповнена згортками крові, шийка матки сформована, зовнішнє вічко закрите, через склепіння піхви визначається утворення м’якої консистенції, голівка плода високо над входом у малий таз. При дослідженні кровотеча посилюється. Діагноз?

( Передлежання плаценти. Геморагічний шок І ступеню.

Розрив матки. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. Геморагічний шок І ступеню.

Розрив судин пуповини. Геморагічний шок ІІ ступеню.

Передчасні пологи. Геморагічний шок І ступеню.У пологове відділення поступила роділля у І періоді пологів з ознаками передчасного відшарування нормально розташованої плаценти. Приблизна крово- втрата при поступленні становила більше 1000 мл. PV: шийка матки згладжена, відкриття 5 см, голівка плода притиснута до входу у малий таз. Враховуючи тяжкий стан жінки і кровотечу, що продовжується, проведений кесарів розтин. При операції – матка Кувелера. Виконана екстирпація матки без придатків, під час операції кровотеча продовжувалась. Кров темного кольору, без згортків, фібриноген у крові не визначається. Проводиться інтенсивна терапія кровотечі. Загальна крововтрата близько 3,5 л. Діагноз?

( Матка Кувелера. Синдром ДВЗ крові. Коагулопатична кровотеча.

Розрив матки. Масивна кровотеча.

Розрив варикозного вузла піхви. Кровотеча.

Передлежання плаценти. Синдром ДВЗ крові.

Розрив матки. Геморагічний шок І ступеню.Хвора 30 років звернулась зі скаргами на відсутність вагітності протягом 7 років регулярного статевого життя без контрацепції. Менструації з 14 років по 5-7 днів через 35-45 днів, помірні, безболісні. При огляді тіло хворої правильної будови з ознаками ожиріння та гірсутизму. При бімануальному дослідженні: тіло матки зменшене у розмірах, яєчники з обох сторін кульоподібної форми 5 х 4 х 4 см, щільні, рухомі, безболісні. При обстеженні: базальна температура монофазна, каріопікнотичний індекс 50-60\%. Спермограма чоловіка без особливостей. Найбільш вірогідний діагноз?

*Хвороба полікістозних яєчників.

Первинний генітальний інфантилізм.

Туберкульоз статевих органів.

Двобічні дермоїдні кісти яєчників.

Непліддя нез’ясованого генезу.Хвора 20 років поступила зі скаргами на різкий біль внизу живота, що віддає у пряму кишку, озноб, нудоту, t( – 38,5(С. Менструальна функція без особливостей, статеве життя не регулярне, хаотичне. 7 днів тому - випадковий статевий контакт. Захворіла на 5 день менструального циклу. Об’єктивно: загальний стан середньої тяжкості, Ps – 110-112/ хв., АТ – 125/70 мм. рт. ст., язик сухий, обкладений білим нальотом. Живіт помірно здутий, різко болючий у гіпогастральній ділянці, де визначаються слабо позитивні симптоми подразнення очеревини. PV: на шийці матки явища ендоцервіциту, тіло матки і придатки не вдається чітко пропальпувати через напруження м’язів черевної стінки, заднє склепіння нависає, різко болюче, при пункції через заднє склепіння піхви отримано 5 мл серозної рідини. Попередній діагноз?

( Гостре запалення придатків матки, пельвіоперитоніт.

Гострий деструктивний апендицит.

Кишкова інтоксикація.

Хвороба Крона.

Кишкова непрохідність.Хвора 39 років поступила зі скаргами на гострий біль внизу живота, блювоту, часте сечовипускання. Захворювання розпочалося раптово, під час виконання гімнастичних вправ. Об’єктивно: загальний стан середньої тяжкості, t( – 37,0(С, Ps – 100/ хв. Живіт помірно здутий, симптоми подразнення очеревини позитивні. PV: тіло матки щільне, не збільшене, рухоме, безболісне. Праворуч та спереду від матки пальпується утворення 8 х 6 см щільно-еластичної консистенції, різко болюче при зміщенні; ліворуч – без особливостей. Склепіння піхви вільні. Попередній діагноз?

* Перекрут ніжки пухлини яєчника.

Гостре запалення придатків матки.

Ниркова коліка.

Апоплексія яєчника.

Кишкова непрохідність.Хвора 24 років відмічає затримку чергової менструації на 20 днів, ниючі болі внизу живота. Порушення менструальної функції зазначає уперше. В анамнезі – хронічний двобічний сальпінгоофорит. Статеве життя регулярне, без запобігання вагітності. Об’єктивно: загальний стан задовільний, t( – 36,7(С, Ps – 72/ хв. АТ – 120/80 мм. рт. ст. Живіт м’який, безболісний. При трансвагінальній ехографії – підозра на прогресуючу трубну вагітність. Тактика лікаря жіночої консультації?

( Екстренна госпіталізація.

Видати лікарняний лист, визначити титр ХГ в крові або сечі.

Повторити огляд через тиждень.

Провести тести функціональної діагностики.

Провести пункцію заднього склепіння, при відсутності пунктату призначити наступний огляд через 5 днів.Хвора 52 років звернулась до гінеколога зі скаргами на припливи жару до 10 разів на добу, пітливість, порушення сну. Об’єктивно: загальний стан не змінений, працездатність не порушена, періодичне підвищення АТ до 140/90 мм. рт. ст. Постменопауза 2 роки. При гінекологічному дослідженні: зовнішні статеві органи і піхва у стані вікової інволюції, тіло матки зменшене у розмірах, придатки не пальпуються. Попередній діагноз?

( Клімактеричний синдром, легка форма.

Вегето-судинна дистонія.

Кардіалгія.

Гіпертонічна хвороба І ст.

Порушення менструального циклу.Хвора 15 років скаржиться на кров’янисті виділення зі статевих шляхів, які з’явились після затримки чергової менструації на 3 місяці і тривають 12 днів. З анамнезу: хронічний тонзиліт. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, PS – 82/ хв., АТ 100/60 мм. рт. ст., Hb – 90 г/ л, Ht – 28\%. При гінекологічному дослідженні (per rectum): матка нормальних розмірів, щільна, безболісна, придатки не збільшені. Виділення кров’яні, помірні. Діагноз?

( Дисфункціональна маткова кровотеча ювенільного періоду.

Геморагічний васкуліт.

Тромбоцитопенічна пурпура (хвороба Верльгофа).

Гранульозоклітинні пухлини яєчників.

Переривання вагітності.Хвора 48 років скаржиться на погіршення загального стану, плаксивість, дратівливість, “припливи” жару до голови до 10-15 разів за годину, головний біль та болі у кістках, сухість піхви під час статевого акту. Погано утримує сечу. Порушена працездатність. Анамнез: аменорея 3 роки. Об’єктивно: АТ – 150/100 – 140/90 мм. рт. ст. При гінекологічному дослідженні: крауроз зовнішніх статевих органів. Діагноз?

( Клімактеричний синдром, тяжка форма. Крауроз зовнішніх статевих органів.

Клімактеричний синдром, легка форма. Крауроз зовнішніх статевих органів.

Цистіт.

Стенокардія, кардіалгія.

Гіпертонічна хвороба І ст.Машиною швидкої допомоги в гінекологічне відділення доставлена хвора 25 років з рясними кров’яними виділеннями із статевих шляхів. У хворої бажана вагітність терміном 12 тижнів (затримка менструації 3 місяці). Протягом останніх 3-х днів турбував біль внизу живота, який в останню годину прийняв переймоподібний характер, з’явилась кровотеча. Шкіра бліда, внутрішні органи – без патології. Ps – 88/ хв., АТ – 100/60 мм. рт. ст., t(– 36,8(С. При піхвовому дослідженні: матка збільшена відповідно 12 тижням вагітності, канал шийки матки вільно пропускає 1 палець, у каналі визначається плодовий міхур та частини плодового яйця, виділення кров’янисті, рясні. Діагноз?

( Вагітність 12 тижнів, самовільний викидень в ходу.

Вагітність 12 тижнів, загроза самовільного викидня.

Порушення менструального циклу, гіперполіменорея.

Порушення менструального циклу, аменорея.

Доношена вагітність, термінові пологи.Повторновагітна 24 років поступила в гінекологічне відділення зі скаргами на біль внизу живота і в попереку тягнучого характеру. Кров’янисті виділення із статевих шляхів відсутні. Вагітність IV, 16 тижнів, бажана. Наявність вагітності, що розвивається, підтверджена УЗД. Попередні три вагітності переривались самовільно у термінах 16-20 тижнів. Об’єктивно: дно матки на 4 поперечних пальці вище лона; піхва жінки, що не народжувала; матка збільшена відповідно 16 тижням вагітності, м’якої консистенції, безболісна; шийка матки вкорочена, канал вільно пропускає 1 палець. Виділення слизові. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

( Вагітність IV, 16 тижнів, загроза самовільного звичного викидня, істміко-цервікальна недостатність.

Вагітність IV, 16 тижнів, самовільний викидень в ходу.

Вагітність IV, 16 тижнів, неповний самовільний викидень.

Вагітність IV, 16 тижнів, самовільний викидень, що відбувся.

Фіброміома великих розмірів.Вагітна 29 років поступила в гінекологічне відділення з вагітністю терміном 11-12 тижнів для її штучного переривання. Дана вагітність VIII, із них 2 закінчились пологами і 5 – штучними абортами. Останній аборт – 7 місяців тому. Під час виконання штучного аборту лікар вилучив абортцангом шматочок сальника жінки. Був встановлений діагноз: ускладнення медичного аборту – перфорація матки. Визначіть правильну тактику подальшого ведення хворої.

* Припинити виконання аборту. Негайно зробити лапаротомію.

Припинити виконання аборту. Спостерігати за станом жінки.

Закінчити штучний аборт. Призначити антигеморагічні засоби.

Закінчити штучний аборт. Призначити антибактеріальні засоби.

Припинити виконання аборту. Виписати жінку під нагляд жіночої консультації.Повторнонароджуюча К., 25 років поступила в пологовий будинок з доношеною вагітністю через 7 годин після початку регулярних переймів. Дані пологи другі, перші відбулись 2 роки тому, фізіологічні. Об’єктивно: загальний стан задовільний, Ps – 78/ хв., АТ – 120/75 мм. рт. ст. Пологова діяльність активна. Положення плода поздовжнє, передлежить голівка, великим сегментом у вході в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 132 уд./ хв. Піхвове дослідження: піхва широка, шийка матки згладжена, розкриття її повне. Плодовий міхур цілий. Стрілоподібний шов у лівому косому розмірі, мале тім’ячко спереду праворуч. Діагноз та ваші дії?

( Пологи ІІ, своєчасні, у потиличному передлежанні, ІІ період пологів. Провести амніотомію.

Пологи ІІ, своєчасні, у потиличному передлежанні, І період пологів. Спостерігати за розвитком пологової діяльності.

Пологи ІІ, своєчасні, у сідничному передлежанні, ІІ період пологів. Готуватись до надання допомоги при чисто сідничному передлежанні.

Пологи ІІ, своєчасні, у лобному передлежанні, ІІ період пологів. Зібрати консиліум для вирішення питання про метод розродження.

Пологи ІІ, своєчасні, поперечне положення плода, ІІ період пологів. Кесарів розтин.Через 10 хв. після народження дитини із пологових шляхів жінки з’явились кров’яні виділення. Ознаки відділення плаценти позитивні. Послід виділився самостійно із 250 мл крові. Після народження посліду кровотеча не припинилась. Матка щільна, кульоподібна, дно її на 1 поперечний палець нижче пупка. При огляді пологових шляхів розривів шийки матки, піхви, промежини і клітора не виявлено. При огляді материнської поверхні плаценти знайдена ділянка з дефектом тканини розміром 4 ( 5 см. Кровотеча продовжується, крововтрата досягла 500 мл, кров у лотку згорнулась. Діагноз і термінові дії лікаря?

( Ранній післяпологовий період, кровотеча. Затримка частин плаценти у порожнині матки. Ручне обстеження порожнини матки і видалення залишків плацентарної тканини.

Ранній післяпологовий період, кровотеча. Затримка частин плаценти у порожнині матки. Зовнішній масаж матки.

Ранній післяпологовий період, кровотеча. Затримка частин плаценти у порожнині матки. Спостереження за породіллею.

Ранній післяпологовий період, гіпотонічна кровотеча. Внутрішньовенне введення окситоцину.

Ранній післяпологовий період, фізіологічний перебіг. Спостереження за породіллею.У породіллі М., 24 років, на V добу після пологів з’явився озноб, підвищення температури тіла до 38,3(С, помірно виражені болі внизу живота. Дані пологи ускладнились передчасним вилиттям навколоплідних вод (безводний проміжок – 15 год.), слабкістю пологової діяльності. Шийка матки, піхва і промежина цілі. Об’єктивно: загальний стан задовільний, t(тіла 38,5(С, Ps – 96/ хв., АТ – 120/70 мм. рт. ст. Серце і легені – без патології. Живіт м’який, приймає участь в акті дихання. Дизурічних явищ немає. Дно матки на 2 поперечних пальці нижче пупка, матка чутлива при пальпації. Піхвове дослідження: шийка матки сформована, вільно пропускає 2 пальці. Матка недостатньо скорочена, м’якувата, болюча при пальпації. Придатки матки не пальпуються, склепіння вільні. Виділення з матки серозно-кров’яні, мутні, з неприємним запахом. Діагноз?

( Післяпологовий ендометрит.

Післяпологова виразка.

Післяпологовий сальпінгоофорит.

Післяпологовий перитоніт.

Післяпологовий тромбофлебіт нижніх кінцівок.Першовагітна 18 років прийшла на прийом до сімейного лікаря. Строк вагітності 28 тижнів. Жінка соматично здорова. Вагітність протікає без ускладнень. Під час огляду на кушетці жінка зблідніла, шкіра стала вологою, з'явилася різка слабкість, нудота, знепритомніла. АТ 80/50 мм рт.ст. (звичайний 120/80 мм рт.ст.), пульс 88 уд. у хв., слабкого наповнення й напруги. Перша допомога в даній ситуації?

Повернути жінку на бік, потім посадити її.

Ввести 1,0 0,2\% розчину норадреналіну в 0,5 л 5\% р-ра глюкози

Ввести мезатон 1,0 п/шк.

Ввести розчин 5\% глюкози –50,0 в/в

Обкласти вагітну грілками, напоїти гарячим чаєм.Породілля 23 років, у якої відбулися стрімкі своєчасні пологи вдома. Дитина народилася 40 хвилин назад, плацента не виділилась. Викликано сімейного лікаря, який констатував задовільний стан породіллі й немовляти. Лікарем констатовани ознаки відшарування плаценти. Загальна крововтрата близько 150 мл. Яку допомогу треба надати терміново?

*Засіб Абуладзе

Введення ліків підвищуючих тонус матки

Потягнуть за пуповину для народження плаценти

Ручне обстеження порожнини матки

Холод на низ животаВагітна при терміні гестації 36 тижнів звернулася до лікаря жіночої консультації зі скаргами на нудоту, блювоту, болі в епігастральній ділянці. При лабораторному обстеженні: гіпопротеїнемія, гіпербілірубінемія, тромбоцитопенія, підвищення трансаміназ. Яка основна тактика лікаря.

Негайна госпіталізація у пологовий будинок.

Консультація гастроентеролога

Консультація хірурга

Консультація терапевта

СпостереженняЖінка 25 років звернулася до лікаря жіночої консультації зі скаргами на біль в ділянці зовнішніх статевих органів, яка посилюється при ходьбі. При огляді спостерігається гіперемія та збільшення в розмірі лівої бартолінової залози. Пальпація залози різко болісна, визначається флюктуація. Ваша основна тактика.

*Розтин абсцесу

Холод на ділянку бартолінової залози

Призначення антибіотиків

Призначення анальгетиків

Призначення антигістаміних препаратівДо лікаря жіночої консультації звернулася вагітна 20 років при терміні гестації 7-8 тижнів зі скаргами на блювання до 10 разів на добу, слабкість, запаморочення, підвищення температури тіла до 37,2 0С, втрату маси тіла на 4 кг за 2 тижні. Ваша основна тактика.

Госпіталізація у гінекологічне відділення

Консультація гастроентеролога

Консультація хірурга

Консультація інфекціоніста

Спостереження.Вагітна 28 років, строк гестації 32 тижні, звернулась до лікаря ЖК. Скаржиться на страх смерті, голод, пітливість, слабкість. З 18 років хворіє на цукровий діабет, приймає інсулин. Вагітна збуджена, спостерігається дрібний тремор, бліда. Пульс 100 уд за хв., ритмічний. АТ – 125/80 мм рт. ст. Рівень цукру у крові 2,2 ммоль/л. Під час обстеження виникли помутніння свідомості і судоми. Встановіть діагноз.

*Гіпоглікемічна кома

Еклампсія вагітних

Кетонемічна кома

Гіперосмолярна кома

Гіперлактацидемічна комаПершовагітна 25 років зі строком гестації 26 тижнів звернулась до лікаря жіночої консультації зі скаргами на погіршення загального стану, спрагу, слабкість, блювоту, сонливість, болі во всьому животу на протязі останніх 8 діб. Хворіє на цукровий діабет. Запах ацетону з роту. Пульс 100 уд. за хв. АТ 100/60 мм рт.ст. . Рівень цукру у крові - 19,4 ммоль/л. Набряки ніжних кінцівок.Встановіть діагноз.

*Кетонемічна кома

Преєклампсія, тяжка форма.

Гіпоглікемічна кома

Гіперосмолярна кома

Гіперлактацидемічна комаПершовагітна 25 років, строк гестації 29-30 тижнів звернулась до сімейного лікаря. Скаржиться на збудженість, виражений тремор, підвищену пітливість та єкзофтальм, що виник гостро. Стан вагітної погіршився після стресу. Анамнез обтяжений дифузним токсичним зобом ІІ ступеню. З 20 років отримує лікування у ендокринолога. T-38°С. АТ - 140/90 мм рт.ст. Пульс 120 уд. за хв., аритмічний, задовільних властивостей.Встановіть діагноз.

*Тиреотоксичний криз

Гіпертонічний криз

Гіпотіреоїдна кома

Прееклампсія середнього ступеню важкості

Прееклампсія важкого ступенюУ роділлі з надмірно інтенсивною родовою діяльністю несподівано з’явилися ознаки дихальної недостатності, остуда, температура тіла підвищилася до 41?С, став катастрофічно падати артеріальний тиск. Незабаром розвинулася клініка набряку легень. Яке ускладнення має місце?

* Емболія навколоплідними водами.

Внутрішня кровотеча.

Септичний стан.

Еклампсія.

Гостра наднирникова недостатність.В якому об'ємі рекомендується поповнювати кровотечу консервованою кров'ю у роділь, які знаходяться в стані геморагічного шоку?

* В об'ємі, який на 20-30\% перевищує об'єм крововтрати.

У половинному об'ємі крововтрати.

В об'ємі 2/3 крововтрати.

В об'ємі крововтрати (“крапля за краплю”).

В об'ємі крововтрати + 50\%.Який із вказаних терапевтичних заходів є найбільш ефективним при лікуванні коагулопатичної кровотечі у вагітної жінки, якій проводиться традиційна інфузійна та гемостатична терапія?

* Масовані переливання крові.

Переведення на ШВЛ

Гіпербаротерапія.

Гемосорбція.

Трансфузія нативної плазми.Хвора 36 років звернулася до лікаря зі скаргами на біль ниючого характеру, який виник гостро в клубовій ділянці попереку, з іррадіацією в пахову ділянку справа. Біль виник після переохолодження. Об’єктивно – при пальпації біль в клубовій ділянці справа. Підвищення температури тіла до 37,8?. Аналіз крові клінічний – ШОЕ 22 мм/год, лейк. 9,3 Г/л. Який діагноз?

* Загострення хронічного аднекситу

Вагоінсулярна криза

Люмбаго

Правобічний деформівний коксартроз

Злоякісна пухлина товстої кишкиВ гінекологічне відділення поступила жінка 34 літ. Була вагітна у строці 12 тиж., але 2 дні тому назад дома виник викидень. Від втручань з метою переривання вагітності відказується. При взятті крові на біохімічні обстеження кров гемолізувалася. Впродовж 2 діб сечі немає. В аналізах крові – гемоглобін 72 г/л. Встановіть діагноз.

* Кримінальний аборт з допомогою гемолітичної отрути.

Залишки плоду.

Вагітність, яка не розвивається.

Неполный аборт

Самовільний викидень.В машині швидкої допомоги настали II строкові пологи у жінки. Плод народився у тазовому передлежанні. Голівка застрягла у пологових шляхах. Тіло плоду синюшне, без тонусу, серцебиття відсутнє. Що робити і де надати допомогу?

* Відвести в пологове відділення.

Витягти плід у машині швидкої допомоги.

Зробити плодоруйнівну операцію у машині швидкої допомоги.

Зробити масаж серця плода у машині швидкої допомоги.

Ввести атропін в серце плоду в машині швидкої допомоги.У вагітної з прееклампсією важкого ступеня в терміні гестації 36 тижнів з’явилась жовтяниця, ознаки загальної інтоксикації. Лабораторно: гіпокоагуляція (тромбоцити 1,0 х109/л; ПДФ +++); загальний білірубін 80 мкмоль/л; прямий – 20 мкмоль/л; непрямий – 60 мкмоль/л; АЛТ - 3,5; АСТ - 2,6. Найбільш імовірний діагноз?

* HELLP-синдром.

Гострий гепатоз вагітних.

Гепатит В.

Антифосфоліпідний синдром.

Синдром Жильбера.У породіллі після пологів з’явилась кровотеча, крововиливи у ліву сідницю і вибухання тканин лівої сідниці. Шкіра і слизові оболонки рожеві. Пульс 76 уд/хвил. АТ 120/70 мм рт ст. При дворучному обстеженні тіло матки щільне. Шийка ціла. Із матки незначні кров’янисті виділення. Зліва є розрив стінки піхви, в глибині якого пальпується пухлина круглої форми, діаметром 4 см. Із розриву – кров’янисті виділення. Встановіть діагноз?

* Розрив піхви та гематома.

Пухлина піхви.

Чужерідне тіло піхви.

Варикоз вен піхви.

Тромбофлебіт вен піхви.У роділлі перейми стали частими: по 25-30" через 50" та з болями. Виділена катетером сеча із кров’ю. Положення плоду поздовжнє. Передлежить голівка, притиснута до входу у таз. Контракційне кільце на рівні пупка. Розміри тазу: 21-23-27-18 см. Діагноз і тактика лікаря?

* Клінічно вузький таз. Кесарський розтин.

Плодоруйнівна операція.

Акушерські щипці.

Вакуумекстракція плоду.

Бинт Вербова.У 26-літньої породіллі після 1 пологів у строк, через 30 хвилин після пологів ознаки відділення плаценти негативні. Кровотечі не має. Дно матки щільне на рівні пупка. Вкажіть лікувальну тактику.

* Ручне обстеження порожнини матки.

Виділення плаценти по Креде.

Вишкрібання матки.

Виділення плаценти за пуповину.

Виділення плаценти абортцангом.У вагітної 19 років перша вагітність 35-36 тижнів. Хворіє СНІДом 2 роки, з приводу якого анонімно лікувалася. Який вид розродження треба застосувати в даному випадку?

* Через природні родові шляхи

Кесарський розтин до початку родової діяльності

Проведення родозбудження до строку пологів

Проведення родозбудження в строки пологів

Накладання акушерських щипцівУ пологах у 22-річної роділлі при вислуховуванні серцебиття плода воно склало 90 уд/хвил., характеризувалось приглушеністю та аритмією. При вагінальному дослідженні: розкриття шийки матки повне, води відійшли, передлежить голівка у порожнині малого тазу. Вкажіть лікувальну тактику.

* Порожнинні акушерські щипці.

Вакуум-екстракція плоду.

Кесарський розтин.

Плодоруйнівна операція.

Медикаментозна терапія.Хвора 21 року поступила зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота, кров’янисті виділення із статевих шляхів, затримку менструації на 3 місяці. При огляді у дзеркалах – згустки крові у піхві, канал шийки матки відкритий. При бімануальному обстеженні: тіло матки збільшено до 5-6 тижнів вагітності, щільне, безбольове. Склепіння глибокі, придатки не пальпуються. Встановіть діагноз.

* Початковий аборт.

Аборт у ходу.

Позаматкова вагітність.

Ендометрит.

Вагітність, що не розвивається.Першовагітна 30 років скаржиться на посилення рухів плоду особливо в ІІ половині дня. Термін гестації 34 тижні, положення плоду поздовжнє, передлежать сідниці. При обстеженні в загальному аналізі крові Нb 64 г/л, еритроцитів 1,8 х 1012. Діагноз?

* Анемія вагітних ІІІ ст.

Загрозв передчасних пологів

Передлежання плаценти

Синдром нижньої полої вени

Передчасне відшарування плацентиВагітна доставлена машиною швидкої допомоги в пологовий будинок зі скаргами на головний біль, погіршення зору. При огляді: шкіра бліда, пам’ять ясна, дихання вільне. АТ 190/100 мм рт ст. на обох руках, набряки на ногах та животі. Дно матки вище пупка, відповідає 34-35 тижням вагітності, активність плоду не порушена, виділень із статевих органів немає. Відмічається посмикування (судоми) м’язів обличчя. Всатановіть діагноз.

* Еклампсія.

Прееклампсія тяжкого ступеню.

Менінгоенцефаліт.

Епілепсія.

Гіпертонічна енцефалопатія.Бригада швидкої допомоги викликана до багатородящої жінки, що народила вдома. Матка на рівні пупка, кульоподібної форми, з піхви звисає пуповина. Після народження дитини пройшло 30 хвилин. Яка тактика лікаря?

* Негайно транспортувати жінку до пологового відділення.

Ввести в/в окситоцин.

Виконати ручне відділення посліду.

Застосувати метод Абуладзе.

Продовжити очікування до 2-х годин.У пологове відділення поступила вагітна у строці 24 тиж. В анамнезі 2 викидні строком 21 та 24 тижні. Теперішня вагітність перебігала із загрозою викидня. У плодів попередніх вагітностей мали місце множинні аномалії. У власному домі є кішка та собака. Хвора працює на м’я_со_ком_бі_на_ті. Про яку хворобу в першу чергу слід подумати і призначити обстеження?

* Токсоплазма.

Черевний тиф.

Лістеріоз.

Бруцельоз.

Сифиліс.У прийомне відділення лікарні звернулась жінка зі скаргами на раптово виниклі болі в нижніх відділках живота більше зліва, іррадіюючі в задній прохід, нудоту, слабкість. Стан середньої важкості, погіршується. АТ 85/50 мм рт. ст., пульс 102 на хв., t – 36,8°С. Живіт напружений, є ознаки подразнення брюшини. Остання менструація була 8 тижнів тому. Яка патологія більш імовірна?

* Порушена позаматкова вагітність.

Гострий аппендицит.

Загострення аднекситу.

Перітоніт.

Ниркова коліка.Хвора 38 років, поступила в гінекологічне відділення зі скаргами на значні кров’янисті виділення із статевих шляхів протягом двох тижнів. Попередні менструації нормальні. Тактика лікаря щодо ведення хворої?

*Вишкрібання стінок порожнини матки.

Гормональний гемостаз.

Надпіхвова ампутація матки.

Накладання зажимів на параметрій.

Проведення гемотрансфузії.Жінка 30 літ скаржиться на неплідність, якою страждає впродовж 10 літ. Перша вагітність закінчилася прериванням її у медичному закладі. Яке дослідження необхідно зробити у першу чергу з метою діагностики природи неплідності.

*Метросальпінгографію

УЗІ

Ляпароскопію

Пункцію черевної порожнини через заднє склепіння піхви

ЕлектрокардіограмуЖінка 24 літ втратила свідомість від раптового гострого болю. Із розповіді чоловіка, у неї 2 місяці була затримка менструації, а останні кілька днів кровомазання. При огляді: хвора блідна, пульс 120 уд./хв., м’який, АТ 90/50 мм рт.ст. Яку діагностичну маніпуляцію необхідно зробити для заключного обгрунтування діагнозу?

* Пункцію черевної порожнини через заднє склепіння піхви

Вишкрібання порожнини матки

УЗІ

Метросальпінгографію

Зондування маткиУ вагітної жінки 26 літ зі строком 8-9 тижнів, розпочалася профузна кровотеча із статевих шляхів. Куди потрібно її транспортувати для надання кваліфікованої допомоги?

*Гінекологічне відділення.

Акушерське відділення.

Ендокрінологічне відділення.

Відділення переливання крові.

Хірургічне відділення.Вагітна 31 року поступила в пологове відділення непритомна. Із зовнішних статевих органів звисає ручка плоду. Контури матки не чіткі, відмічається напруженість м’язів передньої черевної стінки. Серцебиття плоду відсутнє. Вагітна бліда, пульс 120 уд/хвил. АТ – 80/60 та 80/60 мм рт ст. В черевній порожнині перкуторно визначається притуплення звуку по флангах. Встановіть діагноз?

* Поперечне положення плоду. Розрив матки.

Напад еклампсії.

Епілепсія.

Септичний шок.

Анафілактичний шок.Першовагітна 20 років скаржиться на густі слизові виділення з піхви, що мають кров’янисті домішки, відчуття важкості внизу живота, тонізацію матки. Строк вагітності 39 тижнів. Який попередній діагноз?

* Передвісники пологів.

Передчасне ізлиття вод.

Передчасне відшарування плаценти.

Передлежання плаценти.

Хронічна гіпоксія плоду.Хвора 26 років скаржиться на рясні гноєвидні виділення із статевих шляхів, болі внизу живота, підвищення температури тіла до 38?С, які виникли 4 дні тому після перенесеного штучного аборту у строку 7-8 тижнів. Встановіть найбільш вірогідний діагноз?

* Ендометрит.

Кольпіт.

Аднексит.

Бартолініт

ВульвовагінітЖінка 26 років в ургентному порядку надійшла до гінекологічного стаціонару зі скаргами на сильні кров’яні виділення з піхви, біль внизу живота переймоподібного характеру. Пацієнтка пе_ре_бу_ва_ла на обліку в жіночій консультації з приводу вагітності строком 11 тиж. Вищевказані симптоми виникли після психоемоціонального напруження вдома. Який діагноз можна виставити?

* Розпочатий викидень.

Гострий цистит

Апоплексія яєчника

Позаматкова вагітність.

Перекрут кісти яєчникаДо стаціонару звернулась пацієнтка 40 років з ІV вагітністю у строку 22 тижнів, що перебігає із загрозою переривання. В анамнезі – попередні ІІІ вагітності закінчились мимовільними абортами у строках 18, 23 та 20 тижнів. При огляді в дзеркалах – матковий зів відкритий до 1 см, через нього пролабірує плідній міхур. Яка тактика лікаря?

* Накладання циркулярного шва на шийку матки.

Малий кесарський розтин

Гормональна та спазмолітична терапія.

Інтраамніальне введення граміцидіну

Вишкрібання порожнини маткиЖінка 43 років скаржиться на рясні кров’яні виділення із статевих шляхів у строк місячних впродовж 10 діб. Такі порушення менструального циклу відбуваються протягом останнього року. При бімануальному обстеженні – матка збільшена до 14 тиж. вагітності, вузлувата. Який діагноз можна поставити хворій?

* Міома матки з геморагічним синдромом.

Клімактерична метрорагія.

Апоплексія яєчника.

Запалення додатків.

Склерополікістоз яєчниківЖінка 65 років пред’являє скарги на помірні кров’яні виділення з піхви. Менопауза 13 років. При обстеженні – матка не збільшена, безболісна, додатки не пальпуються. Тактика лікаря?

* Фракційне лікувально-діагностичне вишкрібання.

Кульдоцентез

Гормональний гемостаз.

Діагностична лапароскопія.

ГемотрансфузіяДо пологового будинку надійшла жінка 28 років з вагітністю 37 тиж., тазовим передлежанням, крупного плоду, тяжкою формою цукрового діабету. При черговому обстеженні КТГ у плода зареєстрована брадікардія – до 100 в хвилину. Яка тактика лікаря?

* Екстрений кесарський розтин.

Антигіпоксична терапія

Родозбудження та родостимуляція.

Продовження вагітності.

Зовнішній поворот плодуВ ургентному порядку до стаціонару доставлена жінка 26 років зі скаргами на гострий біль у животі, непритомність. Із анамнезу – біль з’явився після статевого акту. Менструальний цикл не порушений, зараз 14 день циклу. При огляді шкіра бліда, с-м Щьоткіна позитивний, АТ 90/60 мм рт.ст. При пункції черевної порожнини через заднє склепіння – ярка кров. Ваш діагноз?

* Апоплексія яєчника.

Гострий апендицит.

Гострий сальпінгоофорит

Тромбоз мезентеріальних судин

ПельвіоперитонітПацієнтка з І вагітністю строком 21 тиждень, скаржиться на біль внизу живота, скудні кров’яні виділення з полових шляхів. При огляді тонус матки підвищений, рухи плоду відчуває. Бімануально: шийка матки сформована зовнішній зів закритий. Виділення кров’янисті, скудні. Матка збільшена згідно строку вагітності. Який діагноз можна поставити жінці?

* Загроза переривання вагітності.

Завмерла вагітність.

Аборт в ходу.

Аборт, який почався.

Неповний аборт.До сімейного лікаря звернулась 19-річна жінка зі скаргами на затримку місячних на 3 тижні, нагрубання молочних залоз, нудоту та блювання, особливо зранку. Ці симптоми з’явилися через 2 місяці після початку статевого життя у шлюбі. Який діагноз можна запідозрити?

* Вагітність раннього строку.

Хламідійний сальпінгоофорит

Склерополікістоз яєчників

Харчове отруєння.

Гастродуоденіт.Наприкінці післяпологового періоду у пацієнтки виник кашель з харкотинням, що містить прожилки крові, а через тиждень після цього почалася рясна кровотеча зі статевих шляхів. При вагінальному обстеженні у дзеркалах на стінках піхви виявлено декілька вузлових утворень синього кольору. Який вірогідний діагноз?

* Хоріонепітеліома.

Туберкульоз легенів та статевих органів

Рак піхви

Ерозивний кольпіт

Плацентарний поліпЖінка 36 років, яка знаходиться на 30 тижні вагітності, звернулася до лікаря зі скаргами на набряки обличчя і кінцівок, головні болі. Раптово відзначила різке посилення головних болів, стала неспокійною, далі відбулася утрата свідомості і розвилися тонико-клонічні судоми, при вимірі АТ 230/120 мм. рт. ст. Який з перерахованих препаратів є препаратом вибору для надання невідкладної допомоги при даному стані:

* Магнію сульфат;

Фентоламін;

Нітрогліцерин;

Німодипін;

Пропранолол;МШД до гінекологічного відділу доставлена хвора 29 років із скаргами на нудоту, блювоту, болі унизу живота, кров’янисті виділення зі статевих шляхів протягом 4 днів. Вважає себе вагітною 2 місяці В анамнезі хронічний сальпінгоофорит, останнє загострення 8 місяців тому. При бімануальному дослідженні шийка матки сформована, закрита, матка чітко не контурується через різкий біль. Придатки зліва чітко не пальпуються, справа збільшені, без чітких контурів, різко болісні. Заднє склепіння пастозне. Різко болісне при дослідженні. Який діагноз найбільш вірогідний ?

*Порушена трубна вагітність справа

Сальпінгоофрит у стадії загострення

Перекрути ніжки кісти ячника

Рак маткової труби

Аборт у ходіУ пологове відділення надійшла жінка з доношеною вагітністю. Пологи треті. Таз плоский, рахітичний, другий ступінь звуження. Перші пологи закінчились народженням мертвого плода, другі – плодо-руйнуючою операцією. Яка має бути тактика ведення пологів?

*Кесарів розтин

Вести через природні пологові шляхи

Акушерські щипці

Проводити стимуляцію пологової діяльності

Призначення спазмолітиківУ пологовому залі знаходиться первістка у ІІІ періоді пологів. Вагітність 40 тижнів, І позиція, передній вид, потиличне передлежання. У другому періоді пологів у зв’язку з гострою внутрішньоутробною гіпоксією плода для прискорення пологів виконана правостороння епізіотомія. Народилась жива доношена дитина, жіночої статі, масою 3200, довжиною 52 см з двократним обвиттям пуповини навколо шиї, без дихання, рухів, ціанозом шкіри, частота серцевих скорочень 84 в хвилину. Який діагноз найбільш вірогідний?

*Асфіксія новонародженого

Пологова травма

Вада розвитку

Гемолітична хвороба

Внутрішньоматкове інфікуванняУ породіллі на 4 добу після кесарського розтину, який зроблено за показаннями з боку матері – високий ступінь міопії, підвищилась температура до 38,8(, остуда, з’явилися болі по всьому животі, блювання; живіт піддутий, позитивні симптоми подразнення очеревини. Матка при пальпації болюча. При УЗ дослідженні між двома водними просторами – дефект наповнення. Ваш попередній діагноз?

*Перитоніт як наслідок неповноцінного шва на матці

Пельвіоперитоніт

Загострення двостороннього сальпінгоофориту

Перекрут ніжки кісти яєчника

Перитоніт як наслідок парезу кишокВагітна 22 років скаржиться на кров’янисті виділення з піхви, біль унизу живота. Термін вагітності 36 тижнів. Страждає на гіпертонічну хворобу 2 роки. Об’єктивне дослідження: АТ 100/50 мм.рт.ст., пульс 100 уд/хв.. тонус матки підвищений. Серцебиття плода 160 уд/хв., ритмічне. Дослідження у дзеркалах – шийка матки сформована, канал закритий, виділення кров’янисті, помірні. Який діагноз найбільш вірогідний?

*Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

Загроза передчасних пологів

Розрив матки

Вагітність 36 тижнів. Рак шийки матки

Травматичне пошкодження варикозних вен піхвиВагітність 39 тижнів, пологи ІІ, І період пологів. На тлі бурхливих перейм та відходження навколоплідних вод раптом з’явились озноб, задишка, загрудинні болі. Пульс 120-140 уд. В 1 хв., слабкий. Артеріальний тиск падає. Якою має бути тактика лікаря?

*Штучна вентиляція легенів, термінове родорозрішення.

Введення спазмолітиків.

Медикаментозний сон.

Гемотрансфузія.

Епідуральна анестезія, симптоматична терапіяНа прийомі в жіночій консультації вагітна 37 тижнів поскаржилася на різкий головний біль, погіршення зору, біль у ділянці сонячного сплетіння. Об’єктивно: артеріальний тиск 170/110 мм. рт. ст., набряки нижніх кінцівок. Яку першу невідкладну допомогу слід надати у жіночій консультації?

*Введення магнію сульфіту 25 \% - 20,0, сибазону 0,02 в/в, госпіталізація до акушерського стаціонару

Введення анальгіну 50\% - 2,0

Введення лазіксу 40 мг в/в

Введення аскорбінової кислоти 5 \% - 5 мл в/в

Введення кокарбоксилази 150 мг в/вУ вагітної скарги на слабкість, втому, запаморочення, головний біль. Термін вагітності – 22 тижні. Пульс 86 уд/хв, АТ 120/80 мм.рт.ст. Шкіра та слизові оболонки бліді. В клінічному аналізі крові гемоглобін 78 г/л. Цукор крові 4,4ммоль/л. Який діагноз найбільш вірогідний?

*Анемія вагітних

Нейроциркуляторна дистонія

Цукровий діабет

Гестоз

Порушення мозкового кровообігуУ роділлі звуження тазу І ступеня. Передбачувана вага плода – 4100. Тривалість ІІ періоду пологів – 40 хв. Перейми набувають судомний характер, болісні. Матка має форму пісочного годинника. Серцебиття плода глухе, 110 уд\хв. При вагінальному дослідженні відкриття маткового вічка повне. Голівка плода рухома над входом в малий таз. Плідного міхура немає. Яка тактика ведення пологів?

*Інгаляційний наркоз. Кесарів розтин.

Накладання акушерських щипців

Родопосилення окситоцином

Краніотомія

Поворот плода на ніжку, витягнення плода за ніжкуВагітна госпіталізована у пологове відділення у першому періоді пологів. Положення плода поперечне. В піхві визначається ручка плода серцебиття плода не прослуховується. Що робити?

*Декапітація

Кесарський розтин

Ведення пологів природніми пологовими шляхами.

Введення спазмолітиків

Перфорація голівкиПологи 5, термінові. Маса плода 4200,0 г. Послід цілий. В ранньому післяпологовому періоді з’явилась маткова кровотеча. Матка м’яка, дно її у правій епігастральній ділянці. Що є можливою причиною кровотечі?

*Атонія матки

Травматичне ушкодження пологових шляхів

Розрив матки

Порушення відділення плаценти

Емболія навколоплідними водамиТретій період пологів триває 30 хвилин. З’явилась кровотеча з порожнини матки. Ознак відділення плаценти немає. Крововтрата досягла 400 мл. Що робити?

*Ручне відокремлення плаценти та виділення посліду.

Введення утеротонічних засобів

Виділення плаценти за методом Абуладзе

Продовжувати спостереження за породіллею

Введення спазмолітиків.Вагітна 31 року госпіталізована до пологового будинку в першому періоді пологів з доношеною вагітністю. Пологи треті. Другі пологи рік тому закінчились операцією кесарського розтину. Скарги на сильний біль в животі поза переймами. Контракційне кільце розташоване косо. Передбачувана маса плода 4200 г. Серцебиття плода 170 уд\хв., глухе. Який діагноз найбільш вірогідний?

*Загрожуючий розрив матки

Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.

Передлежання плаценти

Дискоординація пологової діяльності.

Слабкість пологової діяльності.Первістка знаходиться у другому періоді пологів. Під час огляду виявлено брадикардію плода до 90-100 уд. в хв., що не вирівнюється після потуги та заходів, щодо лікування гіпоксії плода. При піхвовому дослідженні виявлено, що голівка плода знаходиться у вузькій частині порожнини малого тазу. Ваша тактика ведення пологів?

*Накласти акушерські щипці.

Кесарів розтин.

Виконати перінеотомію.

Продовжити лікування гіпоксії плода.

Розпочати внутрішньовенне введення окситоцину з метою посилення пологової діяльності.Вагітна Н., 33 років, доставлена МШД зі скаргами на різку задишку, серцебиття, болі за грудниною. При огляді: положення вимушене, сидить. Пульс – 140 ударів в 1', слабкого наповнення і напруження, А/Д 80/60 мм рт.ст., задишка до 45 дихальних рухів в 1'. Матка збільшена до 32 тижнів вагітності, положення плоду подовжнє, передлежить головка, рухома над входом малого тазу. Серцебиття плоду не прослуховується. Який діагноз найбільш вірогідний?

*Тромбоемболія легеневої артерії.

Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.

Інфаркт міокарду.

Емболія навколоплідними водами.

Септичний шок.Вагітна К. пологоразрішена шляхом операції кесарського розтину в терміні вагітності 29 тижнів за життєвими показниками (прееклампсія важкого ступеня тяжкості). Стан після операції – кома. Які невідкладні заходи необхідно провести?

*Продовжена ІВЛ з гіпервентиляцією легенів, з інтенсивним лікуванням прееклампсії.

Знаходження породіллі під дією нейролептиків.

Краніоцеребральная гіпотермія.

Погодинна інтенсивна терапія прееклампсії.

Переливання крові, плазми.У вагітної П. удома був напад еклампсії. Його тривалість не відома, оскільки жінку знайшли родичі і доставили машиною в пологовий будинок. Жінка без свідомості, вагітність 35 тижнів, плід живий. В чому полягає тактика лікаря?

*Кесарів розтин в ургентному порядку.

Інтенсивна терапія еклампсії з подальшим пологоразрішенням.

Інтубація жінки і ІВЛ.

Переливання плазми і сольових розчинів.

Нагляд за жінкою і пролонгація вагітності.Хвора С. 11 років, поступила в пологовий будинок для обстеження і пологоразрішення в терміні вагітності 38 тижнів. Плід I, живий. Який метод пологоразрішення Ви виберете?

*Кесарський розтин в плановому порядку.

Пологоразрішення через природні родові шляхи негайне.

Обстежувати жінку і чекати терміну пологів.

Почати створення эстрогенного фону.

Проводити профілактику інфекцій і гіпоксії плоду.Хвора В., 20 років, народила живу дитину. В післяродовому періоді почалася кровотеча. Матка м'яка, в'яла, скорочується погано. Крововтрата 1200 мл. В чому полягає тактика лікаря?

*Екстрена лапаротомія. Екстирпація матки.

Консервативні методи зупинки кровотечі.

Перев'язка внутрішніх клубових артерій.

Переливання плазми, крові.

Введення утеротонічних засобів.У гінекологічне відділення поступила хвора 44 років з кровотечею, яка почалась три тижні тому у строк менструації. Що робить?

*Діагностичне вишкрябування порожнини матки.

Введення утеротонічних ліків.

Переливання препаратів крові.

Кріооброблення порожнини матки.

Гормонотерапія.Хвора, 27 років, надійшла до стаціонару зі скаргами на тягнучі болі в низу живота, затримку місячних на 13 днів та кров’яні виділення з піхви. Який діагноз найбільш вірогідний в даній ситуації?

*Непорушена позаматкова вагітність.

Розпочався спонтанний викидень.

Дисфункціональна маткова кровотеча.

Пухлина матки.

Пухлина яєчників.Хвора, 34 років, надійшла до стаціонару в тяжкому стані зі скаргами на слабкість, затримку місячних на 3 тижні, серцебиття, холодний піт. На вулиці втрачала свідомість. Які методи діагностики можна використати для постановки правильного діагнозу?

*Пункція черевної порожнини через заднє склепіння піхви.

Ультразвукове дослідження.

Клінічний аналіз крові, сечі, коагулограмма.

Вишкрябування порожнини матки з гістологічним дослідженням зскрібку.

Лапароскопія.Хвора надійшла до пологового будинку зі скаргами на сильну кровотечу із статевих органів, яка з’явилася після підняття тяжкостей. Вважала себе вагітною в терміні вагітності 9 тижнів. Ваші дії в цьому випадку?

*Вишкрябування порожнини матки.

Введення утеротонічних препаратів

Гормонотерапія.

Внутрішньовенне переливання плазми та ліків.

Кріотерапія.Жінка 36 років знаходиться на лікуванні в гінекологічному відділенні зі скаргами на болі внизу живота і кров’яні виділення зі статевих шляхів при вагітності 18 тижнів. Який план лікування Ви можете запропонувати для пролонгування вагітності?

*Підсадка кріоконсервованної плаценти.

Введення сорбентів внутрішньовенно.

Вітаміно - і гормонотерапія.

Застосування спазмолітиків.

Постільний режим.Вагітна надійшла до лікарні в терміні вагітності 37 тижнів зі скаргами на відсутність ворушіння плода протягом 2 тижнів. Які дослідження необхідно провести для постановки правильного діагнозу?

*Ультразвукове дослідження.

Фоноелектрокардіографію плода.

Дослідження гормонального рівня.

Рентгенологічне дослідження плода.

Дослідження каріопікнотичного індексу.В другому періоді пологів, коли голівка плоду знаходилася в порожнині тазу, у породіллі підряд відбулися два приступи еклампсії. АТ 180/100 мм. рт. ст. Пульс 98 ударів за хв. Серцебиття плода ритмічне, глухе, 94 ударів за хв. Свідомість сплутана. Ваша тактика подальшого ведення пологів?

*Накладання порожнинних акушерських щипців.

Розродження шляхом кесарського розтину в ургентному порядку.

Продовжити ведення пологів на тлі інтенсивної терапії.

Вакуум-екстракція плода.

Перинеотомія.Пологи тривають 8 годин у першовагітної жінки з вузьким тазом. Ступінь звуження тазу – II. Перейми стали болісними, різкими. Відзначається високе стояння контракційного кільця, серцебиття плода приглушене, 110 ударів хвилину. Передлежача частина – голівка, притиснута до входу малого тазу. Ваші дії в цьому випадку?

* Кесарів розтин в ургентном порядку.

Введення спазмолітиків, лікування гіпоксії плода.

Продовжувати вести пологи через природні родові шляхи.

Ввести внутрішньовенно сірнокислу магнезію, зробити амніотомію.

Дати наркоз.У пологовий будинок із району області доставлена породілля, у якої встановлене задавнене поперечне положення плода. Пологи тривають 28 годин. Серцебиття плода не прослуховується. Температура тіла 38,6°С. Який спосіб розродження можливий у даній ситуації?

*Декапітація плода.

Поворот плода на ніжку.

Кесарів розтин.

Краніотомія.

Консервативне ведення пологів.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка