Лікувальна справа та педіатріяСторінка1/19
Дата конвертації14.12.2016
Розмір2.55 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19

КРОК 3 “Лікувальна справа та педіатрія”

Педіатричний профільItemText

DistrA

DistrB

DistrC

DistrD

DistrEУ дитини 5 місяців спостерігаються часті водянисті випорожнення до 20 раз на добу, блювота 5 раз, втрата маси тіла, анорексія. Об’єктивно: шкірні покрови бліді, сухі, язик прилипає до шпателя. Велике тім’ячко – вибухає. Пульс – 180 а хвилину. Na сироватки крові – 170 ммоль/л. Який вид токсикоз-ексикозу у дитини?

*Вододефіцитний

Соледефіцитний

Ізотонічний

Проста диспепсія

Токсична диспепсіяХворий 10 років скаржиться на щільне утворення на великогомілковій кістці біля колінного суглобу. Утворення чітко відмежоване від прилеглих м?яких тканин, тверде і безболісне при пальпації, шкіра над ним не змінена. В анамнезі – забій великогомілкової кістки 2 місяці тому.

*Хірурга

Травматолога

Гематолога

Онколога

ПедіатраХворого 13 років через 2 місяці після забою правої гомілки турбує пухлиноподібне, нерухоме, помірно болюче при пальпації утворення, розміром 2,0 *2,5 см в середній третині правої гомілки на передній поверхні. Консультації якого спеціаліста потребує хворий?

* Хірурга

Ревматолога

Педіатра

Гематолога

ДерматологаХворого 12 років після падіння на праве плече протягом 2-ох місяців турбує постійний ниючий біль у плечовій кістці. При огляді визначається незначна припухлість, почервоніння, обмеження рухів кінцівкою. Яке найбільш доцільне дослідження необхідно провести для уточнення діагнозу?

*Рентгенографічне

Радіоізотопне

Вірусологічне

Термографічне

БіохімічнеНовонароджений хлопчик поступив у реанімаційне відділення із геморагічним синдромом (відмічалися мелена, виділення шлункового вмісту у вигляді кавової гущі). З приводу шлунково-кишкової кровотечі дитині розпочали проводити гемотрансфузію, під час якої з’явилися тахікардія, почервоніння шкіри, неспокій. Якою повинна бути лікарська тактика?

* Припинення гемотрансфузії та протишокові заходи.

Продовження гемотрансфузії та протишокові заходи.

Продовження гемотрансфузії та введення преднізолону.

Продовження трансфузії та кровозупинні засоби.

Припинення гемотрансфузії та контроль за вітальними функціями.Дитина поступила у реанімаційне відділення на 4 добу життя з д-зом: Важка асфіксія в пологах, гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС, геморагічний синдром. Самостійно не смокче, при спробі годування через зонд виділився шлунковий вміст у вигляді кавової гущі. Стілець – мелена. Який стан розвинувся у дитини?

* Шлунково-кишкова кровотеча.

Кровотеча із нижніх відділів ШКТ.

Кровотеча із прямої кишки.

Легенева кровотеча.

Стравохідна кровотеча.З підозрою на холеру у інфекційне відділення поступила 7-річна дитина. Об-но: сухість шкіри та слизових оболонок, Т=36.4, осиплість голосу, зниження діурезу, похолодання кінцівок, адинамія, в?ялість,. Розпочата інфузійна терапія. Стартовим розчином при проведенні ре гідратаційної терапії є:

* 0.9\% р-н натрію хлориду або р-н Рінгера–лактат

5\% р-н глюкози

Реополіглюкін

10\% р-н натрію хлориду

10\% р-н глюкозиУ інфекційне відділення поступила 11-річна дитина з клінічними ознаками гіповолемічного шоку з підозрою на холеру.Після забезпечення моніторингу за вітальними функціями розпочата інфузійна терапія. В якій кількості необхідно ввести рідину за першу годину проведення регідратаційної терапії?

* 40-60 мл/кг

10-20 мл/кг

15-25 мл/кг

5-10 мл/кг

25-30 мл/кгПід час літнього відпочинку на півдні у 10-річної дитини раптово вночі погіршився стан за рахунок значного проносу, різкої слабкісті, адинамії.Слід за частим водянистим стільцем з”явилася блювота. З підозрою на холеру дитина була госпіталізована. Які протиепідемічні заходи необхідно провести в першу чергу в осередку інфекції?

* Термінова ізоляція контактних, обстеження та спостереження в умовах стаціонару.

Обстеження та спостереження контактних в умовах поліклініки

Спостереження за контактними в домашніх умовах.

Госпіталізація контактних лише при наявності діареї.

Превентивне лікування антибіотиками контактних в амбулаторних умовах.Під час літнього відпочинку на півдні у 10-річної дитини вночі раптово погіршився стан за рахунок значного проносу, який швидко втратив каловий характер, різкої слабкості, адинамії. Вслід за частими водянистими випорожненнями з?явилась блювота.Т=36.4. Який із наступних діагнозів є найбільш вірогідним?

* Холера

Ротавірусна інфекція

Сальмонельоз

Шигельоз

Черевний тифХворий 7 років поступив у лікарню зі скаргами на слабкість, підвищену втомлюваність, лихоманку, задишку та кашель, похудіння. При рентгенологічному обстеженні грудної клітки виявлено збільшення тіні середостіння та наявність поліциклічних контурів. Яке захворювання найбільш ймовірне?

* Лімфогрануломатоз

Дермоїдна киста

Пухлина тимусу

Туберкульоз

Неходжкінська лімфомаХворий 13 років з дитинства надзвичайно рухливий, забіякуватий. У школі вчиться нерівно. Сперечається з вчителями, б’ється з дітьми коли щось не узгоджується з його бажаннями. Грубий, цинічний, не додержується режиму. Ваша тактика?

*Психіатрична допомога

Неврологічна допомога

Ігнорування

Психологічна допомога

Соціальна допомогаХвора 3,5 років, вдома майже нічого не їсть, вередує при примусовому годуванні – блює. Дратівлива, сердиться, кричить при вигляді їжі. Сон поверхневий тривожний. Все це розпочалося після оформлення до дитсадка. Ваша тактика?

*Консультація психіатра

Консультація невропатолога

Консультація гастроентеролога

Консультація інфекціоніста

Консультація педіатраХвора 14 років, після конфлікту у класі стала сумною, пригніченою, нічого не хотіла робити. Обмежила контакти з ровесниками, при згадуванні яких плакала. Порушився сон, знизився апетит. Ваша тактика.

*Консультація психіатра

Консультація невропатолога

Консультація терапевта

Залишити без уваги

Консультація інфекціоністаДитина 4-х років, загальмована, увага привертається важко, швидко виснажується, сонлива. Реакція уповільнена. Називає ім’я, предмети, утруднюється в осмисленні більш складного запитання. Пониження спонукань, інтересу до іграшок, запам’ятовування. Ваша тактика?

*Консультація психіатра

Консультація психолога

Консультація педіатра

Консультація невропатолога

ІгноруванняУ хлопчика 5,5 років, на тлі ангіни з температурою до 40 град. з’явилися страхи, бачив пташенят, павука. „У тата ковдра на шиї, як іграшка”. Насторожений, ховається. Ваша тактика?

*Госпіталізувати в психіатричне відділення

Госпіталізувати в інфекційне відділення

Госпіталізувати в терапевтичне відділення

Амбулаторне лікування

Залишити без лікуванняДівчинка 13 років захворіла гостро, з’явилися головний біль, запаморочення, нудота. Загальний стан важкий, свідомість сплутана, блювота, порушення зору. Шкіра бліда, ЧСС – 84 уд. за 1 хв., серцеві тони звучні, ритмічні, АТ – 125/85 мм рт. ст., ЧД – 22 за 1 хв., дихання везикулярне. Живіт м’який, не болючий. З анамнезу відомо, що мати та тітка мали подібні стани. В яке відділення необхідно госпіталізувати дитину?

*Неврологічне.

Реанімаційне.

Інфекційне.

Педіатричне.

Хірургічне.Дівчинка 14 років скаржиться на періодичний нападоподібний головний біль у потиличній ділянці, нудоту та блювоту, після якої настає полегшення, дратівливість. Мати хворіє на гіпертонічну хворобу. Об’єктивно: шкіра бліда, волога, гіпергідроз кінцівок, ЧСС – 86 уд. за 1 хв., серцеві тони звучні, ритмічні, АТ – 145/80 мм рт. ст., ЧД – 22 за 1 хв., дихання везикулярне. Живіт м’який, не болючий. Які обстеження Ви призначите в першу чергу для верифікації діагнозу.

*Моніторинг АТ, виключення патології нирок.

Очне дно, виключення патології нирок .

Моніторинг АТ, очне дно, ліпіди крові.

Очне дно, холестерин, ліпіди крові.

ЕКГ, очне дно, холестерин, ліпіди крові.У дитини 6 місяців спостерігається блювота, частий рідкий стілець, відмова від пиття та їжі, підвищена збудливість. Симптоми виникли 6 годин тому, після вживання рибного супу. Який з перерахованих підходів повинен бути використаний лікарем першочергово?

*Промивання шлунку з введенням активованого вугілля.

Прийом препаратів із групи еубіотиків та пробіотиків.

Парентеральне введення глюкозо – сольових розчинів.

Призначення ентеросорбентів з режимом водно– чайної паузи.

Призначення антибактеріальних препаратів та вітамінів.У дитини 7 місяців спостерігається багаторазова блювота, один раз рідкий стілець, відмова від пиття та їжі, в’ялість, заторможеність. Пиття води провокує повторну блювоту. В анамнезі погрішність у харчуванні. Об’єктивно виявляються мармуровість шкірних покровів, акроціаноз, холодні кінцівки, гіпотонія м’язів. Велике тім’ячко западає. Питома щільність сечі 1005. Який тип дегідратації у дитини?

*Гіпотонічна дегідратація.

Гіпертонічна дегідратація.

Ізотонічна дегідратація.

Змішана дегідратація.

Дизметаболічна дегідратація.У дитини 1,5 року спостерігається частий стілець, один раз блювота, відмова від пиття та їжі, вялість, заторможеність. Скарги з’явились після погрішностей у харчуванні. Об’єктивно виявляються сухість шкірних покровів та слизових оболонок, западіння очних яблук, зменшене сльозовиділення, гемоглобін – 154 г/л, питома щільність сечі - 1030. Який тип дегідратації у дитини?

*Гіпертонічна дегідратація.

Гіпотонічна дегідратація.

Ізотонічна дегідратація.

Змішана дегідратація.

Дизметаболічна дегідратація.Хлопчик 12 місяців впродовж 5–ти годин “заходиться” криком. На шляху до лікарні у нього був рідкий кров’янистий стілець. Блювоти не спостерігалось. Фізичне обстеження не виявило патологічних змін. Провести пальпацію живота не вдалося. Ампула прямої кишки пуста, палець інтенсивно забруднений кров’яними виділеннями. Про який діагноз слід подумати лікарю?

* Інвагінація кишківника

Виразкова хвороба.

Виразковий коліт.

Гострий апендицит.

Пілоростеноз.Дівчинку 6 р. карета швидкої допомоги привезла з пожежі. Скарги: головний біль, що локалізується у висковій області, запаморочення, шум у вухах, блювота, сонливість. З часом розвинулися галюцінації та втрата свідомості. ЧСС – 100/хв, АТ – 80/40 мм.рт.ст. температура – 36,0оС. рН крові – 7,0. Об’єктивно: шкірні покрови яскраво червоні, аритмія, тахіпное, ністагм. Вкажіть яка речовина викликала отруєння.

Чадний газ

Свинець

Фосфорорганічна сполука

Тетраетилсвинець

Миш’якУ хлопчика 9 років з емоційними розладами, з’явилися інтенсивні головні болі розпираючого характеру, що виникають вранці, посилюються при зміні положення голови і супроводжуються блювотою. Успішність в школі погіршилася. Об’єктивно: статична та динамічна атаксія, косоокість, ністагм, ригідність потиличних м’язів. АТ – 80/50 мм.рт.ст. Окуліст: застійні диски зорових нервів, параліч окорухових м’язів. Рентгенографія черепа: ВЧТ підвищений, локальне витончення луски потиличної кістки. Встановіть діагноз.

Пухлина мозочка

Краніостеноз

Есенціальна гіпертензія

Абсцес мозку

Хвороба МеньєраУ дівчинки 3 р. з менінгококцемією з’явилися інтенсивний головний біль, генералізовані судоми, аритмія дихання, порушення гемодинаміки, двобічні патологічні рефлекси. Температура – 38,6оС. Об’єктивно: позитивні симптоми Керніга, Брудзинського, ригідність потиличних м’язів. Очне дно: набряк соска зорового нерва. СМР: білок – 3,3 г/л, цитоз – 0,7х109 г/л. В крові: Нв – 100 г/л, Ер. – 2,8 г/л, Тр. – 150 тис., метаболічний ацидоз. Яке ускладнення розвинулось?

Набряк головного мозку

Злоякісна гіпертензія

Субарахноїдальний крововилив

Інсульт

Синдром Уотерхауза-ФрідеріксенаУ хлопчика 5 р. з абсцесом головного мозку з’явилися кволість, зниження уваги, памяті, ранішній головний біль, що поступово наростав за тривалістю та інтенсивністю, посилюється при зміні положення голови і супроводжується блювотою. Об’єктивно: температура 39оС, озноб. СМР: білок – 0,45 г/л, цитоз – 0,008х109 г/л, тиск – 300 мм.вод. ст. Спинномозкова пункція приносить полегшення. В крові – Л. – 18 г/л Рентгенографія пазух: синусит. Яке ускладнення розвинулось.?

Підвищення ВЧТ

Злоякісна гіпертензія

Менінгіт

Субарахноїдальний крововилив

ІнсультДитина 12р. періодично лікувалась в гастроентерологічному відділенні зі скаргами на зниження апетиту, роздратованість. В калі - кров та слиз, випорожнення 4-6 разів на добу, тенезми. В крові – ер. 3,5 Т/л, Нв 100 г/л, ШОЕ 20мм/год. Ректороманоскопія: набряклість, гіперемія, дрібна зернистість, кровоточивість слизової оболонки товстої кишки, поверхневі ерозії та виразки, покриті фібрином. Ваш діагноз?

Неспецифічний виразковий коліт

Гостра дизентерія

Хвороба Крона

Амебіаз

Поліпоз товстого кишечникаУ дитини 14 років відмічається печінковий запах з рота, сонливість, прогресуюча жовтяниця, зменшення розмирів печінки, макроцитарна анемія, лей. -12,6 Г/л, калій – 3,2 ммоль/л, натрій – 120 ммоль/л, АлАТ 2,4 мкмоль/л, АсАТ 1,8 мкмоль/л, лужна фосфатаза – 6800нмоль/сл, загальний білірубін – 32,6 мкмоль/л, прямий – 11 мкмоль/л, непрямий – 21,6 мкмоль/л. Ваш діагноз?

Гостра печінкова недостатність

Хронічний гепатит

Первинний біліарний цироз

Синдром Жильбера

Первинний склерозуючий холангітХлопчик 12 років скаржиться на припухлість, болі в ділянці нижньої частини стегна, які з’явилися місяць тому. Рентгенологічно в ділянці метафіза стегнової кістки — ділянка затемнення з нерівними контурами з утвореннями спікул, надокістя у вигляді „козирька”. Біопсія —атипові клітинами остеобластичного типу з великою кількістю мітозів, остеодеструкція. Ваші подальші дії.

Консультація онколога

Консультація травматолога

Консультація хірурга

Консультація фтизіатра

Консультація сосудологаУ 12-річної дівчинки, що спостерігається з приводу хвороби Адісона, потребує проведення апендектомії. Стан за основним захворюванням компенсований, АТ 95/60 мм рт.ст, вміст натрію сироватки 125 ммольл, калію – 4.5 ммоль/л. Який з перелічених заходів дозволить зменшити ризик розвитку адреналового кризу у цієї пацієнтки:

*Збільшення дози глюкокортикостероїдів

Зменшення дози глюкокортикостероїдів

Введення синтетичного аналогу АКТГ

Відміна мінералкортикоїдів

Призначення комбінованої антибактеріальної терапіїУ хворого 3-тижневого віку, що поступив у клініку в стані пізньої фази гіповолемічного шоку, діагностовано олігоануричну стадію гострої ниркової недостатності. Дитина загальмована, рефлекси пригнічені, періодично – генералізовані судоми, велике тім‘ячко виступає над кістками черепа. На очному дні – застійні диски зорових нервів. Про яке ускладнення слід думати:

*Гіпертензійна енцефалопатія

Артеріальна гіпертензія

Менінгоенцефаліт

Уремічна кома

Гемолітико-уремічний синдромДитина К. 8 років захворів раптово: підвищилась температура тіла до 39-40(С, турбує головний біль дифузного характеру, який посилюється при повороті голови, значних світлових і звукових подразниках, блювота без нудоти. Дитина сонлива, лежить на боці з відкинутою головою і приведеними до живота колінами. Виражена ригідність потиличних м?язів. Яке захворювання найімовірніше у дитини?

Каталог: 602 -> UKR -> Krok-3 -> 2009 -> получены%2009
Krok-3 -> Материалы testcentr org ua Крок Загальна лікарська підготовка Хірургічний профіль
Krok-3 -> Материалы для подготовки к экзаменам крок-1, крок-2, крок-3, крок-б и крок
Krok-3 -> Материалы для подготовки к экзаменам крок-1, крок-2, крок-3 и крок-м
2009 -> Лікувальна справа та педіатрія
Krok-3 -> Материалы testcentr org ua Крок Загальна лікарська підготовка
получены%2009 -> Лікувальна справа та педіатрія
получены%2009 -> Лікувальна справа та педіатрія


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка