Лекція №12 хвороби легень незапального характеру. Хвороби плеври. Гіперемія І набряк легень. Емфізема легеньСторінка1/11
Дата конвертації12.06.2021
Розмір93 Kb.
#15800
ТипЛекція
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
Lek 12 0a1007c385046fea8faf21082ed1b48a
testy, 2. Хіругічні інфекції. Некрози, пухлини

Лекція №12

ХВОРОБИ ЛЕГЕНЬ НЕЗАПАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ. ХВОРОБИ ПЛЕВРИ.


  1. Гіперемія і набряк легень.

  2. Емфізема легень.

  3. Плеврит.

  4. Пневмоторакс.


1. Гіперемія і набряк легень (Hyperaemia et oedema pulmonum).

Захворювання, яке характеризується переповненням кров’ю легеневих капілярів і вен з наступним випотіванням плазми крові в просвіт бронхів, бронхіол, альвеол та інфільтрацією випотом міжчасточкової сполучної тканини.

Розрізняють активну і пасивну гіперемію, активний і пасивний набряк легень.

Хворіють коні і собаки, рідше – інші види тварин.


Етіологія.

Захворювання у коней може виникати під час перегонів при прискореному напруженому диханні. У собак – під час тривалого бігу. У телят – при транспортуванні їх у жарку погоду в закритих автомашинах (особливо при підвищеній вологості). При тривалому утриманні під променями сонця, при згуртованому утриманні і відсутності вентиляції.

Вдихання гарячого повітря і диму (подразнюючих речовин) при пожежах. При сильному збудженні тварини.

Швидка активна гіперемія і набряк легень виникають при дії алергенів, як ускладнення періодичної тимпанії рубця у телят.

Активна гіперемія при великих запаленнях легень, які швидко розвиваються (крупозна пневмонія, аспірацій на бронхопневмонія та інше), часто ускладнюються набряками як на початку, так і в кінці захворювання.

Іноді зустрічається коллатеральна гіперемія при ускладненні циркуляції крові в якій-небудь ділянці чи частині легені (пневмоторакс, тромбоз легеневої артерії).

Пасивна гіперемія розвивається при недостатності роботи серця, звуженні лівого атріовентрикулярного отвору, недостатності двостулкового клапану, здавлюванні великих судин (пухлиною, рубцевою тканиною, збільшеним лімфовузлом), травматитчномму перикардиті, при тривалому лежанні на одному боці, при багатьох інфекційних хворобах (сибірка, чума м’ясоїдних, пастерельоз та інші).

До етіологічних чинників відносять тривалі перевантаження і стреси.


Патогенез.

Тривала гіперемія легеневих капілярів призводить до зменшення поверхні альвеол і бронхіол. Ускладнюється рухливість легеневої тканини і її здатність розширюватись. В результаті цього порушується дихання і погіршується газообмін.

Внаслідок переповнення судин кров’ю, їх стінки розтягуються, потоншуються і збільшується їх порозність. Змінюється онкотичний і осмотичний тиск крові, що сприяє підвищеній транссудації.

Заповнення транссудатом альвеол, а в подальшому і бронхіол, та інфільтрація між альвеолярної тканини ускладнює газообмін, розвивається дихальна недостатність, що може призвести до загибелі тварини.

Сприяють патології і анатомо-топографічні особливості малого кола кровообігу, а саме його велика ємкість, негативний грудний тиск і недостатній атріовентрикулярний тиск.

Самим стійким і небезпечним набряком легені є набряк, який виникає внаслідок ускладненого відтоку крові. Він розвивається повільно, але призупинити його практично неможливо.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка