Лабораторна робота №8 розпізнавання реєстраційних номерів з автомобілів за допомогою matlabСкачати 130.49 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації24.01.2021
Розмір130.49 Kb.
ТипЛабораторна робота
  1   2   3   4   5

Лабораторна робота №8
РОЗПІЗНАВАННЯ РЕЄСТРАЦІЙНИХ НОМЕРІВ З
АВТОМОБІЛІВ ЗА ДОПОМОГОЮ MATLAB
Мета роботи: ознайомитись з методами обробки зображень, що дозво-лять розпізнати основні 3 цифри номера з картинки, що містить тільки номер-ний знак, використовуючи систему моделювання MATLAB з набором інстру-ментів Image Processing Toolbox; проаналізувати ефективність роботи розгля-нених методів фільтрації.
Засоби виконання: пакет MATLAB 6.5/7 зі встановленим набором інстру-ментів Image Processing Toolbox версії 3.*/4.*.
Теоретичні відомості

Зображення дуже зашумлене. Погана контрастність, різнорідна освітле-ність, шум заважають безпосередньо застосовувати механізми виявлення об'єк-тів.


Перший крок. Функція imadjust здійснює лінійне розтягнення гістограми зображення (рис.1). При відсутності параметрів вона розтягує її так, щоб мі-німальна та максимальна яскравості пікселів були 0 і 255 відповідно.

Рис. 1 – Зображення після розтягнення гістограмиДругий крок. Від дрібного засмічення картинки шумом камери можна позбутися медіанної фільтрацією. Це призведе до зникнення точок на білому тлі біля цифр (рис. 2).

Рис.2 – Зображення після обробки з допомогою медіанної фільтрації


Третій крок. Для пошуку ліній необхідно використати фільтр «Laplacian of Gaussian» або log (рис.3). Якщо швидкість є критичною - його роботу можна замінити більш швидким фільтром DoG (difference of Gaussian). Він є швидшим, але менш якісним.Ри.3 – Зображення після обробки з фільтром Гауса

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка