Л, лейкоцитарна формула без змін, кількість тромбоцитів 560х10Дата конвертації31.08.2021
Розмір91 Kb.
#17914
Vaskulity

RH - 1

Жителька Кореї віком 35 років, яка протягом останніх 2 років працює в Україні менеджером фармацевтичної фірми скаржиться на значене схуднення (12 кг) впродовж 4 місяців, гарячку (до 37,8ºС) та генералізований біль в суглобах. Не зважаючи на усі симптоми вона продовжувала працювати. Недавно з’явився біль у спині між лопатками, який жінка пов’язала з підйомом важкої коробки на роботі, а також біль у руках, який виник, коли вона складала папки на верхні полиці шафи. У зв’язку з цим звернулася за медичною допомогою. Об’єктивно: пацієнтка виглядає втомленою, пульс 100 уд. / хв., АТ 70/40 мм рт. ст. на обох плечових артеріях. В загальному аналізі крові виявлено: гемоглобін 96 г/л, гематокрит 29,5%, середній об’єм еритроцита 84 фл, кількість лейкоцитів 8,4х109/л, лейкоцитарна формула без змін, кількість тромбоцитів 560х109/л, ШОЕ 89 мм/год. 1. Що ще слід було зробити проводячи об’єктивне обстеження хворої?

 2. Cформулюйте та обґрунтуйте попередній діагноз.

 3. Назвіть діагностичні критерії даної хвороби.

 4. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування.RH – 2

Жінка віком 78 років обстежується з приводу частого болю голови, особливо в скроневій ділянці зліва, впродовж останніх 2 місяців та короткочасні погіршення зору (розмитість, нечіткість зору, двоїння в очах) тривалістю 15-20 хвилин. За останні 2 місяці хвора схудла на 5 кг, скаржиться на відсутність апетиту, іноді помічає субфебрильну гарячку (до 37,5ºС), посилене потовиділення. Хвора має тривалий анамнез (понад 15 років) помірної артеріальної гіпертензії в зв’язку з чим протягом останніх 5 років приймає лізиноприл. Перебіг гіпертензії стабільний, гіпертонічні кризи не характерні. Об’єктивно виявлено болючість при пальпації шкіри голови в скроневій ділянці зліва. Загальний аналіз крові: гемоглобін 100 г/л, МСН 28 пг/кл., MCHC 32 г/дл, MCV 91 мм3, ШОЕ 89 мм/год. Біохімічний аналіз крові: сечовина 6,5 ммоль/л, креатинін 80 мкмоль/л, АСТ 35 МО/л, АЛТ 38 МО/л, лужна фосфатаза 167 MO/л. 1. Який діагноз найбільш імовірний в даному випадку? Відповідь обґрунтуйте.

 2. Які зміни спостерігаються в крові?

 3. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 4. Назвіть діагностичні критерії даної хвороби.

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування.RH - 3

Жінка віком 42 роки скаржиться на біль в суглобах, та періодичну появу фіолетових плям на ногах впродовж останніх кількох років. Зараз на ногах виявляються невеликого розміру червоні елементи, що підвищуються над рівнем шкіри, подекуди з невеликими ділянками некрозу в центрі, та видимі ознаки синовіїту багатьох дрібних суглобів рук. Рентгенографія кистей та зап’ястків не виявила ерозивних змін. Неодноразово зверталася до лікарів, встановлювалися діагнози системного червоного вовчака та ревматоїдного артриту, оскільки виявлялися високі титри ревматоїдного фактора та позитивний тест на антинуклеарні антитіла. Декілька разів рівень С4 компоненту комплементу був 4 мг/дл (в нормі 11 – 26 мг/дл) та нормальний рівень C3 компоненту комплементу. 20 років тому мала ускладненні пологи, які вимагали проведення хворій гемотрансфузій. 1. Які дослідження матимуть першочергове значення для встановлення діагнозу?

 2. Який діагноз найбільш імовірний в даному випадку? Відповідь обґрунтуйте.

 3. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 4. Складіть і обґрунтуйте план лікування.

 5. Що таке ревматоїдного фактор?

RH – 4

Пацієнт віком 26 років впродовж 3 місяців має виразкування на п’ятому пальці лівої кисті та першому пальці лівої стопи. З 20-річного віку спостерігаються рецидивуючі некротичні виразки на пальцях. За останній рік у хворого багато разів спостерігалися епізоди гнійних виділень з носа. Об’єктивно: обстеження вуха, носа, горла виявило гіперемію слизових оболонок, виразкування слизової носа без деформацій носа чи носової перегородки. На підошвовій поверхні першого пальця лівої стопи виявлено виразковий дефект до 1,5 см в діаметрі. На шкірі над правою лопаткою виявлено множинні еритематозні папули та вузлики з виразкуванням. З боку дихальної, серцево-судинної та нервової системи без істотних змін. В крові: еритроцити 4,6х1012/л, гемоглобін 138 г/л, ШОЕ 70 мм/год., лейкоцити 12,5х109/л, γ-глобуліни 21 г/л, CРП 8 мг/л; ревматоїний фактор, антинуклеарні антитіла, кріоглобуліни – від’ємні, с-ANCA – позитивні. В аналізі сечі без істотних змін, рівні сечовини і креатині ну в крові в межах норми. Рентгенографія ОГК: легені без вогнищевих та інфільтративних змін. КТ додаткових пазух носа: етмоїдит. 1. Cформулюйте та обґрунтуйте попередній діагноз.

 2. Які зміни спостерігаються в аналізах крові пацієнта?

 3. Опишіть можливі зміни в легенях при даній хворобі.

 4. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування.


RH – 5

19-річний студент з Туреччини скаржиться на прогресивне зниження пам’яті впродовж останнього року, періодичну появу печії та значної слабості. Декілька тижнів тому сильно болів лівий плечовий суглоб, біль посилювався під час абдукції рук, коли він фарбував стіни в своїй кімнаті в гуртожитку. Біль зменшився коли хворий відпочивав, прикладав пакети з льодом, а потім теплі компреси. Проведено МРТ мозку, виявлено мультифокальну субкортикальну гіперінтенсивність T2 у обох парієтальних ділянках. Люмбальна пункція виявила вміст протеїну в лікворі 81 мг/дл, відсутність паличок та відсутність клітин. Хворий також скаржиться на розмитість зору. Огляд окуліста: задній увеїт обох очей. Останні кілька років часто помічав появу виразок у ротовій порожнині. 1. Cформулюйте та обґрунтуйте попередній діагноз.

 2. Назвіть діагностичні критерії даної хвороби.

 3. Змоделюйте результати загального аналізу крові у даного пацієнта.

 4. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування.


RH – 6

Чоловік віком 50 років впродовж 3 років хворіє на бронхіальну астму та має тривалий анамнез полінозу (сезонний риніт). Впродовж останнього тижня у пацієнта розвинулася еритематозна висипка на ногах. Біопсія висипу виявила некротизуюче гранульоматозне запалення дрібних судин. Проведено рентгенографію органів грудної клітки, яка виявила неспецифічні інтерстиційні інфільтрати в обох легенях. В крові виявлено еозинофілію та антинейтрофільні цитоплазматичні антитіла (ANCA). 1. Cформулюйте та обґрунтуйте попередній діагноз.

 2. Назвіть діагностичні критерії даної хвороби.

 3. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 4. При яких васкулітах в крові виявляються ANCA?

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування

RH – 7

Жінка віком 29 років обстежується у зв’язку з появою виразок на шкірі нижніх кінцівок впродовж останніх 4 років. Спочатку з’являється болюче почервоніння шкіри, а потім – виразкування, яке важко піддається лікуванню. Об’єктивно: на обох ногах над внутрішніми кісточками виявлено по 1 виразці діаметром 5-6 cм, на гомілках та тильній поверхні стоп також виявлено менші виразки до 2 см в діаметрі. Краї виразок зазубрені. Раніше проведена біопсія шкіри показала тромботичні ураження у дрібних судинах дерми. Декілька разів визначалися антинуклеарні антитіла, усі результати негативні. Проводилося місцеве лікування виразкових дефектів, приймала аспірин, дипіридамол. У зв’язку з рецидивуванням виразок призначено варфарин. Об’єктивно: виразки на гомілках і стопах, дифузне livedo reticularis, атрофія м’язів між великим та вказівним пальцями лівої кисті та значно знижена здатність до стискання і захоплення цією рукою; сила стискання правої кисті також знижена, але немає помітної атрофії м’язів; повисла права стопа. Виявлено підвищення АТ до 150/95 мм рт. ст. (в анамнезі відсутність гіпертензії). Загальний аналіз крові: нормохромна нормоцитарна норморегенераторна анемія, ШОЕ 56 мм/год., нейтрофільний лейкоцитоз. При рентгенографії органів грудної клітки патологічних змін не виявлено. 1. Який діагноз найбільш імовірний в даному випадку? Відповідь обґрунтуйте.

 2. Чим зумовлене погіршення здатності до стискання руками та звисання стопи?

 3. Опишіть ураження нирок при даній хворобі

 4. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування.

RH – 8

Жінка віком 38 років скаржиться на гнійні виділення з носа, кашель, кровохаркання, та задишку при мінімальних фізичних навантаженнях. Рентгенографія органів грудної клітки виявила округлі тіні (вузли) в обох легенях. В крові: гемоглобін 98 г/л, лейкоцити 10,8х109/л, ШОЕ 54 мм/год., креатинін сироватки 0,190 ммоль/л. В аналізі сечі: білок 2,3 г/л, мікроскопія осаду сечі: лейкоцити 3-4 в полі зору, еритроцити 10-12 в полі зору, еритроцитарні та зернисті циліндри 4-8 в полі зору. 1. Який діагноз найбільш імовірний? Відповідь обґрунтуйте.

 2. Які зміни спостерігаються в крові та сечі у даної хворої?

 3. Які антитіла найбільш імовірно виявляться в крові у даної хворої?

 4. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування.


RH – 9

Чоловік віком 41 рік госпіталізований з легеневою кровотечею. Симптоми з’явилися раптово кілька днів тому: з’явилася задишка при фізичному навантаженні та незначне кровохаркання, які швидко наростали. Декілька тижнів до появи легеневих симптомів хворий відчував слабість та генералізований біль у суглобах. Рівень креатиніну в сироватці крові 470 мкмоль/л. В сечі: білок 2,5 г/л, еритроцити на все поле зору, поодинокі еритроцитарні циліндри. 1. Який діагноз найбільш імовірний у даному випадку?

 2. Які зміни спостерігаються в сечі?

 3. Яке дослідження матиме вирішальне значення для підтвердження діагнозу?

 4. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування.

RH – 10

Чоловік віком 36 років скаржиться на гарячку до 37,8ºС, біль в суглобах, та періодичну появу червоно-фіолетових плям на ногах впродовж останніх 6 місяців. Зараз на ногах виявляються невеликого розміру червоні елементи, що підвищуються над рівнем шкіри, подекуди з невеликими ділянками некрозу в центрі елементів, livedo reticularis та видимі ознаки синовіїту багатьох дрібних суглобів рук. Рентгенографія уражених суглобів виявила помірне звуження суглобових щілин при відсутності ерозивних змін, остеопорозу та остеопенії. Неодноразово обстежувався: в сечі виявлялася субнефротична протеїнурія з рівнем білку від 0,99 до 1,3 г/л; виявлялися високі титри ревматоїдного фактора та позитивний тест на антинуклеарні антитіла. Отримано результат маркерів вірусних гепатитів: HBsAg – позитивний, HBcAg – позитивний, HBeAg – позитивний, antiHBs– позитивний, antiHBc – від’ємний, antiHBe – від’ємний, antiHCV – від’ємний. 1. Про що свідчать результати маркерів гепатитів?

 2. Який діагноз найбільш імовірний у даному випадку?

 3. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 4. Складіть і обґрунтуйте план лікування.

 5. Вкажіть побічну дію глюкокортикостероїдів.RH – 11

Жінка віком 78 років обстежується з приводу частого болю голови, особливо в скроневій ділянці зліва, впродовж останніх 2 місяців та короткочасні погіршення зору (розмитість, нечіткість зору, двоїння в очах) тривалістю 15-20 хвилин. За останні 2 місяці хвора схудла на 5 кг, скаржиться на відсутність апетиту, іноді помічає субфебрильну гарячку (до 37,5ºС), посилене потовиділення. Хвора має тривалий анамнез (понад 15 років) помірної артеріальної гіпертензії в зв’язку з чим протягом останніх 5 років приймає лізиноприл. Перебіг гіпертензії стабільний, гіпертонічні кризи не характерні. Об’єктивно виявлено болючість при пальпації шкіри голови в скроневій ділянці зліва. Загальний аналіз крові: гемоглобін 100 г/л, МСН 28 пг/кл., MCHC 32 г/дл, MCV 91 мм3, ШОЕ 89 мм/год. Біохімічний аналіз крові: сечовина 6,5 ммоль/л, креатинін 80 мкмоль/л, АСТ 35 МО/л, АЛТ 38 МО/л, лужна фосфатаза 167 MO/л. 1. Який діагноз найбільш імовірний в даному випадку? Відповідь обґрунтуйте.

 2. Які зміни спостерігаються в крові?

 3. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 4. Назвіть діагностичні критерії даної хвороби.

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування.RH - 12

Жінка віком 42 роки скаржиться на біль в суглобах, та періодичну появу фіолетових плям на ногах впродовж останніх кількох років. Зараз на ногах виявляються невеликого розміру червоні елементи, що підвищуються над рівнем шкіри, подекуди з невеликими ділянками некрозу в центрі, та видимі ознаки синовіїту багатьох дрібних суглобів рук. Рентгенографія кистей та зап’ястків не виявила ерозивних змін. Неодноразово зверталася до лікарів, встановлювалися діагнози системного червоного вовчака та ревматоїдного артриту, оскільки виявлялися високі титри ревматоїдного фактора та позитивний тест на антинуклеарні антитіла. Декілька разів рівень С4 компоненту комплементу був 4 мг/дл (в нормі 11 – 26 мг/дл) та нормальний рівень C3 компоненту комплементу. 20 років тому мала ускладненні пологи, які вимагали проведення хворій гемотрансфузій. 1. Які дослідження матимуть першочергове значення для встановлення діагнозу?

 2. Який діагноз найбільш імовірний в даному випадку? Відповідь обґрунтуйте.

 3. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 4. Складіть і обґрунтуйте план лікування.

 5. Що таке ревматоїдного фактор?

RH – 13

Пацієнт віком 26 років впродовж 3 місяців має виразкування на п’ятому пальці лівої кисті та першому пальці лівої стопи. З 20-річного віку спостерігаються рецидивуючі некротичні виразки на пальцях. За останній рік у хворого багато разів спостерігалися епізоди гнійних виділень з носа. Об’єктивно: обстеження вуха, носа, горла виявило гіперемію слизових оболонок, виразкування слизової носа без деформацій носа чи носової перегородки. На підошвовій поверхні першого пальця лівої стопи виявлено виразковий дефект до 1,5 см в діаметрі. На шкірі над правою лопаткою виявлено множинні еритематозні папули та вузлики з виразкуванням. З боку дихальної, серцево-судинної та нервової системи без істотних змін. В крові: еритроцити 4,6х1012/л, гемоглобін 138 г/л, ШОЕ 70 мм/год., лейкоцити 12,5х109/л, γ-глобуліни 21 г/л, CРП 8 мг/л; ревматоїний фактор, антинуклеарні антитіла, кріоглобуліни – від’ємні, с-ANCA – позитивні. В аналізі сечі без істотних змін, рівні сечовини і креатині ну в крові в межах норми. Рентгенографія ОГК: легені без вогнищевих та інфільтративних змін. КТ додаткових пазух носа: етмоїдит. 1. Cформулюйте та обґрунтуйте попередній діагноз.

 2. Які зміни спостерігаються в аналізах крові пацієнта?

 3. Опишіть можливі зміни в легенях при даній хворобі.

 4. Складіть і обґрунтуйте план обстеження.

 5. Складіть і обґрунтуйте план лікування.


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка