Крок Загальна лікарська підготовка-2013Скачати 316.69 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації14.12.2016
Розмір316.69 Kb.
  1   2   3   4
Крок 1. Загальна лікарська підготовка-2013 (вітчизняні студенти)

1 Чоловік 64-х років із хронічним закрепом приймав щодня одне драже "Бісакоділ". Через деякий час для отримання ефекту він змушений був приймати по 2 драже. Як називається такий тип зміни дії лікарських речовин?

A. Кумуляція

B. Ідіосинкразія

C. Звикання

D. Лікарська залежність

E. Сенсибілізація
2 У хворого переливання крові ускладнилося розвитком гемотрансфузійного шоку. Назвіть тип алергічної реакції, що лежить в основі даної патології.

A. Гіперчутливість сповільненого типу

B. Цитотоксичний

C. Рецептороопосередкований

D. Анафілактичний

E. Імунокомплексний
3 У біоптаті нирки 45-річного чоловіка, що має хронічну хворобу нирок, виявлено: склероз, лімфо-плазмоцитарна інфільтрація стінок мисок та чашок, дистрофія та атрофія канальців. Збережені канальці розширені, розтягнені колоїдоподібними масами, епітелій сплющений ("щитоподібна" нирка). Який діагноз найбільш імовірний?

A. Гострий пієлонефрит

B. Тубуло-інтерстиційний нефрит

C. Нефросклероз

D. Гломерулонефрит

E. Хронічний пієлонефрит
4 Лікарі-інфекціоністи широко застосовують антибіотики, які інгібують синтез нуклеїнових кислот. Який етап біосинтезу гальмує рифампіцин?

A. Реплікація в прокаріотах

B. Ініціація транскрипції в прокаріотах

C. Термінація транскрипції в прокаріотах і еукаріотах

D. Транскрипція в прокаріотах і еукаріотах

E. Сплайсинг у прокаріотах і еукаріотах
5 У чоловіка 36-ти років розвинулася гарячка, яка супроводжувалася зміщенням установчої точки терморегуляційного центру на більш високий рівень, з послідовним чергуванням наступних стадій: Incrementi, fastigii, decrementi. При якому захворюванні можуть спостерігатися подібні зміни?

A. Ренальний діабет

B. Акромегалія

C. Цукровий діабет

D. Гостра пневмонія

E. Гіпертрофія міокарда
6 У кішки з децеребраційною ригідністю потрібно знизити тонус м'язів. Цього можна досягти шляхом:

A. Подразнення отолітових вестибулорецепторів

B. Подразнення вестибулослухового нерва

C. Руйнування вестибулярних ядер Дейтерса

D. Подразнення вестибулярних ядер Дейтерса

E. Подразнення ампулярних вестибулорецепторів
7 У жінки 23-х років після аборту з'явилась маткова кровотеча. Мікроскопічно у вишкребі з порожнини матки знайдені ворсини хоріона, що нагадують грона винограду. Мікроскопічно: набряк строми ворсин з утворенням безліч кіст, що супроводжуються проліферацією епітелію та синцитію ворсин, залишки плоду і плодових оболонок. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Ендометрит

B. Плацентарний поліп

C. Міхуровий занесок

D. Хоріонепітеліома

E. Вагітність
8 У хлопчика 8-ми років виник біль у горлі, підвищилась температура тіла. На 2-й день від початку захворювання виявлені висипання червоного кольору у вигляді дрібних, густо розташованих плям, величиною з макове зерно. Вони покривають все тіло, за винятком носо-губного трикутника. При огляді порожнини рота - в зіві яскраве почервоніння, мигдалики збільшені, язик малиново-червоний. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Скарлатина

B. Кір

C. Стрептококова ангіна

D. Аденовірусна інфекція

E. Дифтерія зіва
9 Під час футбольного матчу між вболівальниками виникла сутичка. На фоні негативних емоцій в одного учасника сутички були розширені зіниці й підвищене серцебиття. Активація якої системи організму забезпечує такі вегетативні зміни при негативних емоціях?

A. Симпато-адреналова

B. Парасимпатична нервова

C. Соматична нервова

D. Метасимпатична нервова

E. Гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдна
10 Синтез і-РНК проходить на матриці ДНК з урахуванням принципу комплементарності. Якщо триплети у ДНК наступні - АТГ-ЦГТ, то відповідні кодони і-РНК будуть:

A. УАГ-ЦГУ

B. ТАГ-УГУ

C. АТГ-ЦГТ

D. УАЦ-ГЦА

E. АУГ-ЦГУ
11 Чоловік 23-х років після ДТП надійшов до лікарні у важкому стані із черепно-мозковою травмою. Дихання характеризується судомним тривалим вдихом, який переривається коротким видихом. Для якого типу дихання це характерно?

A. Кусмауля

B. Біота

C. Гаспінг-дихання

D. Чейн-Стокса

E. Апнейстичне
12 Еритроцити людини не містять мітохондрій. Який основний шлях утворення АТФ в цих клітинах?

A. Анаеробний гліколіз

B. Аеробний гліколіз

C. Аденілаткіназна реакція

D. Креатинкіназна реакція

E. Окислювальне фосфорилювання
13 У хворого 47-ми років виникла кишкова коліка на фоні гіпертонічної хвороби. Засоби якої з перерахованих груп найбільш доцільно використати для її купірування у даній ситуації?

A. М-холиноміметики

B. Міотропні спазмолітики

C. Адреноміметики

D. Симпатоміметики

E. Антихолінестеразні засоби
14 Чоловік 53-х років звернувся зі скаргами на гострий біль у правому підребер'ї. При огляді лікар звернув увагу на пожовтілі склери хворого. Лабораторні аналізи показали підвищену активність АЛТ та негативну реакцію на стеркобілін у калі. Для якого захворювання характерні такі симптоми?

A. Жовчнокам'яна хвороба

B. Гепатит

C. Хронічний коліт

D. Гемолітична жовтяниця

E. Хронічний гастрит
15 При травмі периферичних нервів виникає м'язова атрофія, кістки стають порозними і ламкими, на шкірі і слизових виникають виразки. Яка функція нервових системи уражується у даному випадку?

A. Вища нервова діяльність

B. Рухова

C. Чутлива

D. Вегетативна

E. Трофічна
16 У хворого 23-х років вдень раптово підвищилася температура до 39,5oC і через 6 годин повернулася до норми. На другу добу напад повторився і температура досягла 41,5oC. Період апірексії настав через 8 годин. Який тип температурної кривої?

A. Переміжний

B. Послаблюючий

C. Виснажуючий

D. Септичний

E. Постійний
17 Під час оперативного втручання на фоні використання гігронію різко знизився артеріальний тиск. Представники яких груп лікарських препаратів можуть нормалізувати артеріальний тиск?

A. -адреноміметики

B. Гангліоблокатори

C. M-холіноміметики

D. H-холіноміметики

E. -адреноблокатори
18 Катіонні глікопротеїни є основними компонентами слини привушних залоз. Які амінокислоти обумовлюють їх позитивний заряд?

A. Лізин, аргінін, гістидин

B. Цистеїн, гліцин, пролін

C. Аспартат, глутамат, гліцин

D. Аспартат, аргінін, глутамат

E. Глутамат, валін, лейцин
19 Електрофоретичне дослідження сироватки крові хворого на пневмонію показало збільшення однієї з білкових фракцій. Вкажіть її:

A. -глобуліни

B. 1-глобуліни

C. -глобуліни

D. Альбуміни

E. 2-глобуліни
20 У жінки 30-ти років при гістологічному дослідженні шийного лімфовузла виявлено порушення малюнка внаслідок розростання епітеліоїдних, лімфоїдних клітин і макрофагів з ядрами у вигляді підкови, в центрі деяких скупчень клітин - безструктурні ділянки блідо-рожевого кольору з уламками ядер. Для якого захворювання характерні такі зміни?

A. Актиномікоз

B. Метастаз пухлини

C. Туберкульоз

D. Лімфогрануломатоз

E. Сифіліс
21 Жінка 38-ми років звернулася до ендокринологічної клініки з виразним тремором кінцівок. Гіперпродукція, якого гормону здатна викликати такі порушення?

A. Соматостатин

B. Адреналін

C. Тироксин

D. Інсулін

E. АКТГ
22 У хворого 48-ми років, на тлі хронічного гломерулонефриту, розвинулася стійка артеріальна гіпертензія. Вкажіть групу найбільш ефективних лікарських засобів для лікування цього пацієнта:

A. Антагоністи кальцію

B. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту

C. Гангліоблокатори

D. Міотропні спазмолітики

E. $\alpha$-адреноблокатори
23 Відомо, що введення в організм людини лікарського препарату дикумаролу викликає різке зниження в крові вмісту протромбіну і ряду інших білкових факторів згортання крові. Антивітаміном якого вітаміну є дикумарол?

A. Вітамін E

B. Вітамін K

C. Вітамін C

D. Вітамін H

E. Вітамін P
24 У різнороба 55-ти років, який 28 років пропрацював на хімічному заводі в цеху зі шкідливими умовами виробництва, спостерігаються часті кровотечі із слизової оболонки носової порожнини. За рахунок яких артерій це відбувається?

A. Надочноямкова артерія

B. Передня мозкова артерія

C. Війчасті артерії

D. Очна артерія

E. Передня і задня решітчасті артерії
25 Дитина 6-ти років під час гри порізала ногу осколком скла і була направлена у поліклініку для введення протиправцевої сироватки. З метою попередження розвитку анафілактичного шоку лікувальну сироватку вводили за методом Безредка. Який механізм лежить в основі подібного способу гіпосенсибілізації організму?

A. Зв'язування фіксованих на тучних клітинах IgE

B. Стимуляція імунологічної толерантності до антигену

C. Блокування синтезу медіаторів у тучних клітинах

D. Стимуляція синтезу антиген-специфічних IgG

E. Зв'язування рецепторів до IgE на тучних клітинах
26 У чоловіка 36-ти років хворого на туберкульоз легень непереносимість аміноглікозидного антибіотика амікацину. Який протитуберкульозний антибіотик можна включити до складу комплексної терапії у даному випадку?

A. Стрептоміцин

B. Канаміцин

C. Амоксицилін

D. Бензилпеніцилін

E. Рифампіцин
27 У хворого 42-х років з хронічною серцевою недостатністю, незважаючи на терапію кардіотонічними засобами і тіазидовим діуретиком, зберігаються набряки і виникла загроза асциту. Який препарат слід призначити для підсилення діуретичного ефекту застосованих ліків?

A. Фуросемід

B. Клопамід

C. Манітол

D. Амілорид

E. Спіронолактон
28 У хворого 49-ти років на гострий панкреатит виникала загроза некрозу підшлункової залози, що супроводжувалось надходженням у кров і тканини активних панкреатичних протеїназ і розщеплення тканинних білків. Які захисні фактори організму можуть інгібувати ці процеси?

A. Церулоплазмін, трансферин

B. 2-макроглобулін, 1-антитрипсин

C. Кріоглобулін, інтерферон

D. Гемоплексин, гаптоглобін

E. Імуноглобуліни
29 Чоловік 38-ми років поступив до неврологічного відділення зі скаргами на погіршення пам'яті та розумової працездатності після перенесеної травми голови. Запропонуйте лікарський засіб для покращення метаболізму головного мозку:

A. Меридил

B. Пірацетам (ноотропіл)

C. Анальгін

D. Кофеїн

E. Сиднокарб
30 Хворий 61-го року страждає на цироз печінки. Варикозні розширення яких вен з системи порто-кавальних анастомозів можуть мати місце у хворого?

A. V. femoralis

B. V. epigastrica superficialis

C. Vv. intercostales posteriores

D. V. subcostalis

E. V. circumflexa ilium profunda
31 Порушення процесів мієлінізації нервових волокон призводить до неврологічних розладів і розумової відсталості. Такі симптоми характерні для спадкових і набутих порушень обміну:

A. Вищих жирних кислот

B. Фосфатидної кислоти

C. Сфінголіпідів

D. Холестерину

E. Нейтральних жирів
32 В експерименті необхідно оцінити рівень збудливості тканини. Для цього доцільно визначити:

A. Поріг деполяризації

B. Критичний рівень деполяризації

C. Амплітуду ПД

D. Тривалість ПД

E. Потенціал спокою
33 В експерименті у тварини в результаті проведеного перетинання депресорного нерва та руйнування каротидних клубочків розвинулась стійка гіпертензія. З порушенням якої функції нервової системи пов'язане це явище?

A. Вища нервова діяльність

B. Рухова

C. Вегетативна

D. Трофічна

E. Сенсорна
34 Юнак 17-ти років звернувся до медико-генетичної консультації з приводу відхилень у фізичному і статевому розвитку. При мікроскопії клітин слизової оболонки рота виявлене одне тільце Барра. Вкажіть найбільш імовірний каріотип юнака:

A. 45, Х0

B. 47, ХХY

C. 47, 18+

D. 47, 21+

E. 47, ХYY
35 У вагітної жінки 24-х років після тривалого блювання було зареєстровано зниження об'єму циркулюючої крові. Про яку зміну загальної кількості крові може йти мова?

A. Проста гіповолемія

B. Поліцитемічна гіповолемія

C. Олігоцитемічна гіперволемія

D. Олігоцитемічна гіповолемія

E. Поліцитемічна гіперволемія
36 Жінка 25-ти років звернулася зі скаргами на дисменорею та безпліддя. При обстеженні виявлено: зріст жінки 145 см, недорозвинені вторинні статеві ознаки, на шиї крилоподібні складки. При цитологічному дослідженні в соматичних клітинах не виявлено тілець Барра. Який діагноз встановив лікар?

A. Синдром Клайнфельтера

B. Синдром Морріса

C. Синдром трисомії Х

D. Синдром Шерешевського-Тернера

E. -
37 При тиреотоксикозі підвищується продукція тиреоїдних гормонів Т3 та Т4, розвиваються схуднення, тахікардія, психічне збудження та інше. Як саме впливають тиреоїдні гормони на енергетичний обмін в мітохондріях клітин?

A. Активують окисне фосфорилювання

B. Блокують субстратне фосфорилювання

C. Блокують дихальний ланцюг

D. Активують субстратне фосфорилювання

E. Роз`єднують окислення та окисне фосфорилювання
38 Жінка 26-ти років поступила у пологове відділення в терміні вагітності 40 тижнів. Шийка матки розкрита, але скорочення матки відсутнє. Лікар дав засіб гормональної природи для посилення пологової діяльності. Назвіть засіб:

A. Гідрокортизон

B. Окситоцин

C. АКТГ

D. Тестостерон

E. Естрон
39 У хлопчика 2-х років з вираженим геморагічним синдромом відсутній антигемофільний глобулін А (фактор VIII) у плазмі крові. Яка фаза гемостазу первинно порушена у цього хворого?

A. Перетворення протромбіну в тромбін

B. Ретракція кров'яного згустку

C. Зовнішній механізм активації протромбінази

D. Внутрішній механізм активації протромбінази

E. Перетворення фібриногену в фібрин
40 У потерпілого 35-ти років з травмою голови у скроневій ділянці діагностовано епідуральну гематому. Яка з артерій найімовірніше пошкоджена?

A. Середня мозкова

B. Передня оболонкова

C. Поверхнева скронева

D. Задня вушна

E. Середня оболонкова
41 У пацієнта 38-ми років при прогресуванні стафілококового гнійного періодонтиту виникло гнійне запалення кістково-мозкових просторів альвеолярного відростка, а потім тіла нижньої щелепи. Мікроскопічно кісткові балки витончені, вогнища некрозу, кісткові секвестри, оточені сполучнотканинною капсулою. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Пародонтома

B. Хронічний остеомієліт

C. Гнійний періостит

D. Хронічний фіброзний періостит

E. Гострий остеомієліт
42 Дитинi 14-ти років поставили дiагноз: бруцельоз. В контактi з хворими тваринами вона не була. Як дитина могла заразитись?

A. Пiд час iн'єкції

B. Через бруднi руки

C. Через воду

D. Через немитi овочi i фрукти

E. Через сире молоко
43 У хворого 48-ми років на хронічний гломерулонефрит наявні набряки, АТ- 210/100 мм рт.ст., ЧСС- 85/хв., межі серця розширені. Який механізм розвитку артеріальної гіпертензії є головним?

A. Підвищення ОЦК

B. Гіперфункція серця

C. Підвищення активності симпатичного відділу нервової системи

D. Підвищення продукції вазопресину

E. Активація ренин-ангіотензин-альдостеронової системи
44 Хворому хірург видалив порожнинне утворення печінки діаметром 2 см. Встановлено, що стінка порожнини утворена щільною волокнистою сполучною тканиною, вміст являє собою каламутну, густу, жовтувато-зеленуватого кольору рідину з неприємним запахом, яка мікроскопічно складається переважно з поліморфноядерних лейкоцитів. Якому патологічному процесу відповідають такі морфологічні зміни?

A. Флегмона

B. -

C. Гострий абсцес

D. Хронічний абсцес

E. Емпієма
45 Для лікування піодермії лікар призначив вакцину, яка виготовлена зі штаму бактерій, виділеного від хворого. До якого типу вакцин належить даний препарат?

A. Хімічна вакцина

B. Генно-інженерна вакцина

C. Атенуйована вакцина

D. Автовакцина

E. Асоційована вакцина
46 При гістологічному дослідженні вузла у видаленій молочній залозі серед рясної строми виявлені різних розмірів і форми комплекси атипових поліморфних епітеліальних клітин з наявністю просвітів у центрі комплексів. Клітини з великими ядрами, збільшеним числом ядерець і ядерцевих організаторів, наявністю атипових мітозів. Який попередній діагноз?

A. Фіброаденома молочної залози

B. Аденокарцинома

C. Плоскоклітинний незроговілий рак

D. Недиференційований поліморфноклітинний рак

E. Солідний рак
47 У потерпілого 35-ти років встановлено гнійне запалення жовчного міхура. В який відділ очеревинної порожнини потрапить гній під час розриву жовчного міхура при його типовому положенні?

A. Лівий бічний канал

B. Чепцева сумка

C. Верхній дванадцятипалий закуток

D. Печінкова сумка

E. Передшлункова сумка
48 На електронній мікрофотографії представлена клітина нейрального походження. Термінальна частина дендрита клітини має циліндричну форму і складається з 1000 замкнутих мембранних дисків. Яка клітина зображена на мікрофотографії?

A. Паличкова нейросенсорна

B. Нейрон передніх рогів спинного мозку

C. Колбочкова нейросенсорна

D. Нейрон спинномозкового вузла

E. Нейрон кори великих півкуль
49 У хворого нормально забарвлений кал, у складі якого знаходиться велика кількість вільних жирних кислот. Причиною цього є порушення наступного процесу:

A. Секреція ліпаз

B. Гідроліз жирів

C. Жовчоутворення

D. Жовчовиділення

E. Всмоктування жирів
50 Хворий 47-ми років з діагнозом вогнищевий туберкульоз верхньої долі правої легені, в складі комбінованої терапії одержує ізоніазид. Через деякий час пацієнт почав пред'являти скарги на м'язову слабкість, зниження шкірної чутливості, порушення зору, координації рухів. Який вітамінний препарат доцільно використати для усунення даних явищ?

A. Вітамін B12

B. Вітамін B6

C. Вітамін C

D. Вітамін A

E. Вітамін D
51 У хворого 32-х років у заочеревинному просторі виявлено пухлиноподібне утворення розміром 17х15 см з проростанням його в брижу, яке хірург цілком вилучити не зміг. Макроскопічно: тканина утворення на розрізі жовтувата, м’яка, з осередками некрозу і ослизнення. При мікроскопічному дослідженні виявлено: клітини з вираженим поліморфізмом ядер, з наявністю патологічних мітозів, цитоплазма клітин світла, дрібновакуолізована, при фарбуванні суданом вакуолі дають позитивну реакцію. Визначте пухлину:

A. Фіброма

B. Ліпосаркома

C. Фібросаркома

D. Гібернома

E. Ліпома
52 На основі лабораторного аналізу у хворого підтверджено діагноз - подагра. Для встановлення діагнозу було проведено визначення вмісту:

A. Сечової кислоти в крові та сечі

B. Креатиніну в сечі

C. Аміаку в сечі

D. Сечовини в крові та сечі

E. Залишкового азоту в крові
53 Під час хірургічного втручання на органах черевної порожнини сталася рефлекторна зупинка серця. Де знаходиться центр рефлексу?

A. Довгастий мозок

B. Середній мозок

C. Кора великих півкуль

D. Проміжний мозок

E. Спинний мозок
54 В хронічному експерименті на щурах стимулювали електричним струмом паравентрикулярні та супраоптичні ядра гіпоталамуса. Яку поведінкову реакцію це спричинило у тварин?Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка