Крок Загальна лікарська підготовка 2010 1Сторінка1/5
Дата конвертації14.12.2016
Розмір0.92 Mb.
  1   2   3   4   5
Крок 3. Загальна лікарська підготовка - 2010

1 У хворого 68-ми років після травматичної ампутації нижньої кінцівки: АТ- 70/40 мм рт.ст., Ps- 130/хв., Hb- 70 г/л. З чого потрібно починати інфузійну терапію?

A. Цільна кров

B. Плазма

C. Кристалоїди

D. Колоїди

E. Альбумін
2 Хворого 32-х років доставлено до приймального відділення після ураження електрострумом. Об'єктивно: порушень свідомості не відмічається, шкірні покриви рожеві, вологі; на долоні правої кисті - опік, АТ- 110/70 мм рт.ст., Ps- 82/хв., ЧДР- 16/хв. До якого відділення потрібно госпіталізувати хворого?

A. Опікове

B. Реанімаційне

C. Відпустити додому

D. Неврологічне

E. Кардіологічне
3 Хворий 25-ти років скаржиться на підвищення температури тіла до 39oC, виражений головний біль, загальну слабкість. Об'єктивно: на задній поверхні шиї є інфільтрат розмірами 5x6 см, шкіра над ним гіперемована, гаряча на дотик, в центральній частині є розм'якшення тканини до 2 см в діаметрі, з багатьма невеликими зонами некрозу. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Бешиха

B. Еризипелоїд

C. Туляремія

D. Сибірка

E. Карбункул


4 Жінка 21-го року доставлена до пологового відділення швидкою допомогою з діагнозом: вагітність І, 40 тижнів, 5 нападів еклампсії на дому. Об'єктивно: стан важкий, кома ІІ-ІІІ, дихання Чейн-Стокса. АТ- 200/140 мм рт.ст. У сечі - білок 5,8 г/л, анасарка. З чого необхідно починати реанімаційні заходи?

A. Епідуральна анестезія

B. Негайне проведення ШВЛ на тлі барбітурового наркозу

C. Внутрішньовенно ввести 25% розчин сірчанокислої магнезії зі швидкістю 2 гр/год

D. Масковий наркоз фторотаном

E. Внутрішньовенно ввести 10 мг сибазону
5 Дівчинка 5-ти років госпіталізована до інфекційної лікарні з діагнозом гострого гастроентероколіту. Хворіє на цукровий діабет з 2-х років. Об'єктивно: загальний стан важкий, млява, дихання часте, поверхневе, тахікардія, важкі ознаки дегідратації. Визначення яких лабораторних показників необхідно провести в першу чергу?

A. Загальний холестерин крові

B. Загальний білок

C. Осмолярність сироватки крові

D. Коагулограма

E. Глікозильований гемоглобін
6 Чотирирічний хлопчик провів цілий день на пляжі. Надвечір у дитини виникли головний біль, слабкість, блювання. Об'єктивно: обличчя гіперемоване, to- 38,8oC, ЧДР- 28/хв., ЧСС- 130/хв. Найбільш вірогідною причиною такого стану є:

A. Колапс

B. Синкопальний стан

C. Сонячний удар

D. Анафілактичний шок

E. Запаморочення
7 У хворого 38-ми років раптово з'явився біль у лівій половині грудної клітки, задуха. Об-но: стан середньої важкості, Ps- 100/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст., дихання зліва не вислуховується. При рентгенографії грудної клітки - колапс лівої легені до 1/2. Яке лікування потрібно призначити хворому?

A. Оперативне лікування

B. Активне дренування плевральної порожнини

C. Пасивне дренування плевральної порожнини

D. Покій, розсмоктуюча терапія

E. Плевральні пункції
8 Внаслідок автопригоди у потерпілого трапився відрив кисті. Які дії з консервації відокремленого сегменту слід здійснити на місці ДТП?

A. Помістити в холодну воду

B. Прибинтувати кисть до передпліччя

C. Надати симптоматичну допомогу потерпілому

D. Провести ПХО рани та сегменту

E. Помістити в холод
9 Під час ліквідації аварії на АЕС у співробітника станції був пошкоджений захисний костюм у ділянці живота. Робітник знаходився в зоні дії опромінення ще 30 хвилин, доки у нього не з'явилося багаторазове блювання, яке чергувалося з ознобом та болем у животі. Об'єктивно: почервоніння шкіри в ділянці живота, АТ- 70/50 мм рт.ст., тони серця приглушені, дихання везикулярне. Обстеження переривається блюванням та появою рідких випорожнень. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий тромбоз судин черевної порожнини

B. Шлунково-кишкові ускладнення кістково-мозкової форми гострої променевої хвороби

C. Кишкова форма гострої променевої хвороби

D. Церебральна форма гострої променевої хвороби

E. Ознаки гострої кишкової непрохідності
10 Вагітна доставлена машиною швидкої допомоги в коматозному стані. Вдома були приступи судом. Об'єктивно: АТ- 190/110 мм рт.ст., набряки на нижніх кінцівках і обличчі. Серцебиття плоду приглушене, ритмічне, 160/хв. При піхвовому обстеженні шийка матки закрита. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Епілепсія

B. Гестоз І половини вагітності

C. Еклампсія

D. Діабетична кома

E. Гіпертонічна хвороба
11 Дівчина 16-ти років з незрозумілих для батьків причин намагалася покінчити з собою (подряпала собі ножем передпліччя), після чого втекла з дому. На прийомі відмовляється пояснити свій стан, плаче, замикається в собі, закриває обличчя руками, не дає до себе доторкнутися, здригається при спробі наблизитись до неї. При наданні невідкладної допомоги виявлені фізичні пошкодження. Яка тактика лікаря?

A. Відпустити додому

B. Забезпечити захист від насильства в домашніх умовах

C. Провести психотерапевтичну бесіду

D. Призначити медикаментозне лікування

E. Госпіталізувати для всебічного обстеження та лікування
12 У роділлі 27-ми років через 8 годин від початку пологової діяльності з'явилися потуги. Через 5 хвилин у неї з'явився озноб, різкий біль за грудниною, відчуття задухи, кашель, ціаноз обличчя, Ps- 120/хв., слабкого наповнення, АТ- 70/40 мм рт.ст., шкіра зблідла, з'явився мармуровий відтінок. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Інфекційно-токсичний шок

B. Набряк легень

C. Емболія навколоплідними водами

D. Синдром нижньої порожнистої вени

E. Тромбоемболія легеневої артерії
13 Дитина 5-ти років, яка випила невідому рідину, скаржиться на біль за грудниною та в епігастральній ділянці. Було багаторазове блювання шлунковим вмістом зі слизом. На губах та в роті пацієнта - гіперемія та набряк слизової оболонки, поодинокі ерозії, білуваті плями. Лікар запідозрив хімічний опік стравоходу. В чому полягає невідкладна допомога?

A. Інфузійна терапія

B. Беззондове промивання шлунка

C. Зондове промивання шлунка, дезінтоксикаційна терапія

D. Обробка слизової оболонки рота дезінфікуючими засобами

E. Рясне лужне пиття
14 Хворий 53-х років висловлює скарги на домішок крові у сечі у вигляді неправильної форми згортків. Під час сонографії - у сечовому міхурі по правій бічній стінці має місце додаткове утворення до 1,2х1,1 см. У сечі: питома вага - 1,010, реакція кисла, білок - 0,13 г/л, лейк.- 10-15 в п/з, ер.- все п/з. Який метод діагностики дозволить найбільш точно визначити причину такої клінічної картини?

A. Цистоскопія

B. Реносцинтіграфія

C. Екскреторна урографія

D. Урофлоуметрія

E. Цистографія
15 Під час операції на шлунку у пацієнта з ІХС на операційному столі настала зупинка серцевої діяльності. Хворому проводилась апаратна штучна вентиляція легень через ендотрахеальну трубку, черездіафрагмальний масаж серця, неодноразове введення адреналіну, електрична дефібриляція. Протягом 45 хвилин зіниці хворого були максимально розширені, не реагували на світло, серцева діяльність не відновлювалась. Яка подальша тактика?

A. Продовжити реанімаційні заходи до 55 хвилин

B. Припинити реанімаційні заходи

C. Продовжити реанімаційні заходи в умовах реанімаційного відділення

D. Провести хімічну дефібриляцію серця

E. Продовжити реанімаційні заходи до 2-х годин
16 Хворий 30-ти років скаржиться на профузну діарею у вигляді "рисового відвару". Захворів гостро після приїзду з Туреччини. Об'єктивно: шкіра суха, тургор знижений, to- 36,4oC, АТ- 70/40 мм рт.ст. За добу втратив 3 кг маси тіла. Діурез знижений. Діагноз - холера. Яка екстрена допомога?

A. Введення великих доз антибіотиків

B. Введення великої кількості колоїдних розчинів

C. Введення препаратів, які послаблюють перистальтику кишечнику

D. Сифонна клізма

E. Інфузійна терапія
17 Вранці мама знайшла 5-місячного хлопчика в ліжечку вже мертвим з трупними плямами, обличчям донизу. Перед цим дитина була здоровою. Яка найбільш вірогідна причина смерті дитини?

A. Синдром раптової смерті

B. Аспірація блювотними масами

C. Епілептичний статус

D. Кардіогенний шок

E. Менінгоенцефаліт
18 Хворому 62-х років раптово стало зле. Об'єктивно: непритомний, дихання відсутнє. Пульс та артеріальний тиск не визначаються. Яку невідкладну допомогу треба надати хворому?

A. Введення лідокаїну

B. Проведення дефібриляції

C. Проведення непрямого масажу серця

D. Введення адреналіну

E. Введення атропіну
19 Постраждалий внаслідок ДТП чоловік 66-ти років без свідомості, на голові чисельні садна та рани, дихання часте та поверхневе 30/хв, АТ- 90/50 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв., ціаноз шкірних покривів. Що застосувати під час транспортування хворого до лікарні?

A. Допоміжна вентиляція легень через маску

B. Інсуфляція зволоженого кисню

C. Інтубація трахеї

D. Введення еуфіліну

E. Введення дихальних аналептиків
20 Хворий 63-х років страждає на інсулінозалежну форму цукрового діабету. На фоні гострого порушення мозкового кровообігу розвинулись висока гіперглікемія, різке зневоднення, гіперхлоремія, гіпернатріємія. Кетонемія і ацетонурія відсутні. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гостра ниркова недостатність

B. Хронічна ниркова недостатність

C. Гіперосмолярна неацидотична кома

D. Гіперлактацидемічна кома

E. Гіперкетонемічна діабетична кома
21 Дитина 10-ти років оглянута на місці транспортної аварії. Свідомість відсутня, дихання поверхневе, рідке, тотальна м'язова гіпотонія та блідість, пульс ниткоподібний, ЧСС- 150/хв., АТ- 70/40 мм рт.ст.; відмічається значна деформація лівого стегна, профузна пульсуюча кровотеча з цієї ж ділянки. Який патологічний синдром потребує першочергової допомоги?

A. Порушення свідомості

B. Травма кінцівки

C. Ознаки шоку

D. Зовнішня кровотеча

E. Порушення дихання
22 У породіллі 25-ти років через 5 хвилин після народження плаценти з'явилися озноб, задишка, тахікардія, АТ- 80/40 мм рт.ст., температура 37,8oC. Акроціаноз, гіперемія обличчя. Дихання поверхневе, в легенях прослуховуються вологі хрипи, тони серця приглушені, тахікардія. Встановлено діагноз: емболія навколоплідними водами. Які реанімаційні заходи необхідно проводити в першу чергу?

A. Анальгетики

B. Пункція та катетеризація центральних та периферичних вен

C. Трахеостомія

D. Штучна вентиляція легень

E. Непрямий масаж серця
23 У хворого 22-х років, що страждає на шизофренію, без зовнішньої причини виник стан з руховим збудженням, нецілеспрямованими стереотипними рухами, раптовими, несподіваними імпульсивними діями з агресією, люттю, руйнівними діями, кривлянням, гримасуванням, негативізмом, незв'язною мовою. Які препарати з наведених, насамперед, доцільно використати для усунення цього невідкладного стану?

A. Судинні препарати

B. Транквілізатори

C. Ноотропи

D. Антидепресанти

E. Нейролептики
24 У дівчини 14-ти років на уроці фізичного виховання при різкій зміні положення тіла раптово виникла непритомність. Об'єктивно: низький артеріальний тиск, рідкий слабкий пульс. Про який стан слід думати?

A. Ортостатична гіпотензія

B. Кардіогенний шок

C. Непритомність

D. Серцева недостатність

E. Колапс
25 Дитина знаходиться у місці можливого викиду радіоактивного пилу після аварії на атомній станції. У який строк повинні застосовуватися індивідуальні засоби захисту респіраторної системи (респіратори, захисні маски, протигази)?

A. З третьої по сьому добу

B. З сьомої доби

C. Після виникнення симптомів ураження органів дихання

D. У перші три доби

E. Застосування засобів захисту респіраторної системи не доцільне
26 У хлопчика 6-ти місяців з'явилося зригування, блювання 1-2 рази на добу, часті рідкі випорожнення неприємного запаху, жовто-зеленого кольору з домішками слизу, помірне здуття живота, втрата маси тіла 4%. Попередньо діагностовано секреторну діарею. Які першочергові дії?

A. Призначити пробіотики

B. Провести промивання шлунка

C. Розпочати оральну регідратацію

D. Провести лабораторне обстеження

E. Призначити антибактеріальну терапію
27 Робочий 25-ти років опинився у зоні самозаймання вугілля у бункерах з виділенням великих концентрацій оксиду вуглецю. Доставлений до реанімації у непритомному стані. Об'єктивно: контакту не доступний. На укол голки не реагує. Шкірні покриви рожевого кольору. Ps- 120/хв., АТ- 110/60 мм рт.ст. Реєструється правобічна пірамідна недостатність. Яке лікування найбільш доцільно застосувати на початку?

A. Люмбальна пункція

B. Переливання крові

C. Гормонотерапія

D. Гіпербарична оксигенація

E. Гемосорбція
28 Хворий 77-ми років скаржиться на неможливість помочитися, розпираючий біль над лобком. Захворів гостро 12 годин тому. Об'єктивно: над лобком пальпується наповнений сечовий міхур. Ректально: простата збільшена, щільно-еластична, з чіткими контурами, без вузлів. Міжчасточкова борозенка виражена. При ультрасонографії - об'єм простати 120 см3, вона вдається у порожнину сечового міхура, паренхіма однорідна. Простатспецифічний антиген - 5 нг/мл. Яке найбільш вірогідне захворювання викликало гостру затримку сечі у цього пацієнта?

A. Склероз простати

B. Рак простати

C. Гострий простатит

D. Гіперплазія простати

E. Туберкульоз простати
29 У хлопця 14-ти років з верифікованою виразковою хворобою відмічається посилення больового синдрому. Біль постійний, не зменшується після прийому їжі, відмічаються випорожнення чорного кольору. Під час пальпації живіт різко болісний з іррадіацією болю в ліве підребер'я; відмічається напруження м'язів живота, у пілородуоденальній зоні пальпується щільне утворення. Яка найбільш обґрунтована тактика ведення хворого?

A. Обстеження та спостереження в умовах поліклініки

B. Симптоматичне лікування вдома

C. Планова госпіталізація до хірургічного відділення

D. Ургентна госпіталізація до хірургічного відділення

E. Госпіталізація до гастроентерологічного відділення
30 У жінки після зґвалтування виник депресивний стан: весь час лежить у ліжку, відвернувшись до стіни, ні з ким не спілкується, вираз обличчя сумний, настрій різко знижений, була спроба суїциду. Астенізована. Які психотропні засоби необхідно призначити хворій у першу чергу?

A. Нейролептики

B. Психостимулятори

C. Антидепресанти

D. Транквілізатори

E. Ноотропи
31 У жінки 24-х років народилася доношена дитина з масою 4200 г та оцінкою за шкалою Апгар 4 бали. Самостійне дихання відсутнє, ЧСС- 80/хв., шкіра ціанотична. Відразу розпочата первинна реанімація. Яку концентрацію кисню слід використовувати при штучній вентиляції легень немовляти?

A. 21%

B. 60-40%

C. 50%

D. 80-70%

E. 90-100%
32 Дівчинка 10-ти років, в результаті необережного поводження з вогнем, отримала опіки. Опікова поверхня склала більше 55%. Який комплекс лікувальних заходів необхідно проводити у першу чергу?

A. Симптоматична терапія

B. Виведення з шоку

C. Щоденні зволожуючі пов'язки уражених ділянок

D. Введення антибіотиків і преднізолону

E. Розтин міхурів
33 У жінки 30-ти років народилася доношена дитина масою тіла 3100 г. Оцінка за шкалою Апгар 5 балів. Після обсушування та відсмоктування слизу з ротової та носової порожнин самостійне дихання відсутнє, серцева діяльність ритмічна, ЧСС- 140/хв. Який адекватний метод тактильної стимуляції дихання слід розпочати у дитини з асфіксією у родильній залі?

A. Стискання грудної клітки

B. Поплескування по спині

C. Поплескування або постукування по підошвах стоп

D. Спрямування потоку кисню або повітря на обличчя чи тіло

E. Приведення стегон до живота
34 Для попередження аспірації при проведенні загального наркозу використовують:

A. Кортикостероїди

B. Антибіотики

C. Цитрат натрію

D. Бронхоскопію

E. Відсмоктування слизу та блювотних мас із порожнини рота та глотки
35 Жінка 43-х років скаржиться на рясні кров'янисті виділення із статевих шляхів впродовж 10 діб у строк місячних. Такі порушення менструального циклу відбуваються протягом останнього року. При бімануальному обстеженні - матка збільшена до 14 тижнів вагітності, вузлувата. Який діагноз можна поставити хворій?

A. Клімактерична метрорагія

B. Склерополікістоз яєчників

C. Запалення придатків

D. Міома матки з геморагічним синдромом

E. Апоплексія яєчника
36 В гуртожитку, де проживають іноземні громадяни, виявлено хворого з підозрою на легеневу форму чуми. Хворий госпіталізований до інфекційної лікарні. Для екстреної профілактики чуми мешканцям гуртожитку необхідно призначити:

A. Сульфаніламіди

B. Вакцину

C. Донорський імуноглобулін

D. Антибіотики

E. Бактеріофаг
37 У пацієнта 70-ти років раптом розвинулась слабкість в правих кінцівках, мовні розлади. Об'єктивно: АТ- 220/140 мм рт.ст., ЧСС- 115/хв., Ps- 105/хв., миготлива аритмія, набряки кінцівок; в неврологічному статусі - моторні розлади мови, рухи у правих кінцівках відсутні. Яка невідкладна лікувальна тактика?

A. Антисклеротичні засоби

B. Антиаритмічні засоби

C. Гіпотензивні засоби

D. Реологічні засоби

E. Антиоксидантні засоби
38 Юнак отримав травму під час ДТП. Свідомість була відсутня протягом 2-х хвилин. Скаржиться на головний біль, запаморочення, нудоту, блювання. Не пам'ятає, що було під час ДТП. Об'єктивно: брадикардія, гіпотензія, блідість шкіри, анізокорія. Сухожильні рефлекси дещо знижені. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Струс головного мозку

B. Закритий перелом основи черепа

C. Забій головного мозку

D. Внутрішня кровотеча

E. Крововилив в головний мозок
39 До приймального відділення доставлено жінку 37-ми років, яка годину тому з метою самогубства випила 300 мл концентрованого розчину хлорофосу. Шлунок промито вдома лікарем швидкої медичної допомоги через 20 хвилин після випадку. Який механізм дії ФОС у даному випадку був усунений першочергово?

A. Припинення синтезу ацетилхоліну

B. Блокада холінестерази

C. Прискорене руйнування ацетилхоліну

D. Надлишкова продукція холінестерази

E. Підвищення активності холінестерази
40 У дівчинки 14-ти років, яка 4 дні тому повернулась з батьками із Індії, раптом з'явилися гарячка, млявість, запаморочення, марення, галюцинації, сильний головний біль, багаторазове блювання, серцебиття, задишка, вологий кашель з пінистим геморагічним харкотинням. На шкірі розповсюджений петехіально-геморагічний висип. В легенях з обох боків дихання ослаблене, паравертебрально невелика кількість вологих хрипів. Який антибіотик найефективніший в даному випадку?

A. Мономіцин

B. Стрептоміцин

C. Ампіцилін

D. Морфоциклін

E. Окситетрациклін
41 Хвора 21-го року надійшла зі скаргами на переймоподібний біль внизу живота, кров'янисті виділення із статевих шляхів, затримку менструації на 3 місяці. При огляді у дзеркалах - згустки крові у піхві; канал шийки матки відкритий. При бімануальному обстеженні: тіло матки збільшене до 8-9 тижнів вагітності, щільне, безболісне. Склепіння глибокі, придатки не пальпуються. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ендометрит

B. Позаматкова вагітність

C. Вагітність, що не розвивається

D. Аборт у ходу

E. Аборт, що розпочався
42 Потерпілому з масою тіла 100 кг із комбінованою травмою та гіповолемічним шоком ІІІ ступеня проведена інфузійно-трансфузійна терапія, що включає переливання 2 літрів еритромаси. Яким буде вплив перелитої крові на систему гемоциркуляції?

A. Погіршує гемокоагуляцію

B. Покращує транскапілярний обмін та збільшує гемоконцентрацію

C. Зменшує гемоконцентрацію та поліпшує мікроциркуляцію

D. Поліпшує транскапілярний обмін та підвищує артеріальний тиск

E. Підвищує артеріальний тиск та погіршує мікроциркуляцію
43 Першовагітна у терміні 5-6 тижнів. Скарги на переймоподібний біль внизу живота, значні кров'янисті виділення зі згортками протягом доби. Об'єктивно: матка збільшена до 5 тижнів, шийка матки вкорочена до 1 см, діаметр цервікального каналу - 1 см, згортки крові у піхві. Дані ультразвукового дослідження - порожнина матки розширена до 2,5 см з неоднорідним вмістом. Яка тактика лікаря?

Каталог: 602 -> UKR -> Krok-3 -> 2010
2010 -> Материалы для подготовки к экзаменам крок-1, крок-2, крок-3, крок-б и крок-м
2010 -> Материалы для подготовки к экзаменам крок-1, крок-2, крок-3, крок-б и крок
2010 -> Материалы для подготовки к экзаменам крок-1, крок-2, крок-3 и крок-м
Krok-3 -> Материалы testcentr org ua Крок Загальна лікарська підготовка
2010 -> Материалы для подготовки к экзаменам крок-1, крок-2, крок-3 и крок-м
2010 -> Материалы для подготовки к экзаменам крок-1, крок-2, крок-3 и крок-м


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка