Крок Внутрішня медицина Модуль 4Сторінка1/8
Дата конвертації11.05.2016
Розмір0.55 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

12

Крок_Внутрішня медицина_Модуль 4

Опис:

12 семестр

Перелік питань:

1.

Молода жінка втратила за 3 місяці 8 кг ваги, скаржиться на серцебиття, потовщення шиї, відчуття “комка” при ковтанні, дратливість, тремтіння пальців рук, випинання очей, субфебрильну температуру. Найбільш вірогідний попередній діагноз?


A. *

Тиреотоксикоз


B.

Істерія


C.

Пухлина мозоку


D.

Хроніосепсіс


E.

Ревматизм


2.

У хворого 24 років протягом останніх двох місяців відмічається наростаюча головний біль,загальна слабкість,запаморочення,кровоточивість(носові кровотечі,геморагії на шкірі і слизових оболонках).Лімфатичні вузли,печінка і селезінка не збільшені.Аналіз крові: Hb-50 г/л, Ер-1,6x10^12/л, КП-1,0, Лейк-2,0x10^9/л, п-1\%, C-35\%, е-1\%, б-1\%, л-10\%, м-4\%, тром-30x10^9/л.Який ймовірний діагноз?


A. *

Апластична анемія


B.

Гострий лейкоз


C.

Залізодефіцитна анемія


D.

В12- дефіцитна анемія


E.

Гемолітична анемія


3.

У молодого хлопця 23 років раптово після сильного кашлю виник напад болей в грудній клітині справа.При огляді:справа-тимпаніт,ослаблене дихання. Який ймовірний діагноз?


A. *

Спонтанний пневмоторакс


B.

Сухий плеврит


C.

Інфаркт міокарда


D.

Ексудативний плеврит


E.

Прорив виразки шлунка


4.

Хвора скаржиться на лихоманку, сухий кашель, відчуття першіння в горлі та за грудиною, відчуття нестачі повітря, які з’явились після переохолодження. В анамнезі відсутні дані про захворювання легень.Температура тіла 37,1; легеневий тон з коробковим відтінком, дихання везикулярне з сухими розсіяними та вологими середнього та великого калібру хрипами. Видох подовжений. Діагноз?


A. *

Гострий трахеобронхіт


B.

ГРВІ


C.

Обструктивний бронхіт


D.

Пневмонія


E.

Бронхоектатична хвороба


5.

Хвору 62 років госпіталізовано із скаргами на збільшення шийних, надключичних та підпахвинних лімфовузлів, загальну слабкість, підвищенну пітливість, субфебрильну температуру протягом останніх 3-х місяців. В аналізі крові – лейкоцити- 64х109/л, у формулі – лімфоцити 72\%. Який метод дослідження доцільно використати для уточнення діагнозу?


A. *

Мієлограмма


B.

Лімфографія


C.

Лімфосцинтіграфія


D.

Рентгенологічне дослідження


E.

Термографія

6.

Хворий А.,50 років, госпіталізований зі скаргами на серцевий біль та задишку, які виникли раптово після значного фізичного перенавантаження. На ЕКГ зафіксовано елевацію сегмента STв ІІ, ІІІ, аVF відведеннях. Підвищення КФК- МВ майже вдвічі відносно норми. Який діагноз є найбільш вірогідним?


A. *

Гострий задній інфаркт міокарду


B.

Гострий передній інфаркт міокарду


C.

Стенокардія напруження


D.

Гострий перикардит


E.

Розшаровуюча аневризма аорти


7.

У хворого Т., 47 років, який хворіє на ішемічну хворобу серця близько 5 років, протягом останнього тижня відмічено значне погіршення клінічного стану, а саме: посилення інтенсивності та частоти виникнення загрудинних болів на висоті фізичних навантажень. На ЕКГ “коритоподібна” депресія сегменту ST в ІІ, ІІІ, аVF відведеннях. Реакції з боку крові не відмічається. Який діагноз є найбільш вірогідним?


A. *

Прогресуюча стенокардія


B.

Вазоспастична стенокардія


C.

Стенокардія, що вперше виникла


D.

Гострий передній інфаркт міокарду


E.

Гострий задній інфаркт міокарду


8.

У хворого Д., 46 років, вперше в житті з’явились болі, що локалізовані за нижньою третиною грудини та виникають на фоні фізичного навантаження. На ЕКГ депресія сегменту ST більше 2 мм в ІІ, ІІІ, аVF відведеннях. Реакції з боку крові не відмічається. Який діагноз є найбільш вірогідним?


A. *

Стенокардія, що вперше виникла


B.

Стенокардія, що прогресує


C.

Вазоспастична стенокардія


D.

Розшаровуюча аневризма аорти


E.

Гострий задній інфаркт міокарду


9.

У хворої 36 років після фізичного навантаження з'явилася ядуха, кашель з виділенням розового харкотіння. Страждає на ревматизм та мітральну ваду серця. Аускультативно над серцем та нижніми відділами легенів дрібно- та середньопухирчаті вологі хрипи. Який механізм погіршення стану є ведучим?


A. *

Підвищення гідростатичного тиску крові


B.

Підвищення онкотичного тиску крові.


C.

Зниження лімфотичного відтоку.


D.

Зниження онкотичного тиску крові.


E.

Підвищення агрегації еритроцитів та тромбоцитів


10.

Хворій 19 років, що страждає на системний червоний вовчак з гострим перебігом, ураженням нирок, міокарду, плеври, суглобів, планується призначити патогенетичне лікування. В аналізі крові еритроцитів - 3,8 х 1012 /л, Нв- 120 г/л, лейкоц.-2,9 х 109/л, тромбоц.– 150 х 109/л, сечовина 6,9 ммоль/л. Оберіть правильний варіант лікування.


A. *

Преднізолон 60 мг/добу.


B.

Циклофосфан 200 мг в/в через день


C.

Тимолін 10 мг в/м щоденно.


D.

Лаферон 5 млн од.в/м 2 рази на тиждень.


E.

Левамізол 150 мг/добу по схемі.


11.

У хворого на хронічний лімфолейкоз збільшилася загальна слабкість, з’явилась жовтяниця. В ан. крові: Ер-2,1х1012/л; Нв - 55г/л; К.П.- 1,1; ретикулоц. 51‰. Білірубін загальн.- 80,3 ммоль/л, некон”югований- 65,3ммоль/л. У сечі підвищений рівень уробіліну. Прямий тест Кумбса позитивний. Який ведучий патогенетичний фактор спричинив зниження гемоглобіну?

A. *

Аутоімунний гемоліз


B.

Аплазія кровотворення


C.

Розвиток мієлофіброзу


D.

Дефіцит фолієвої кислоти


E.

Дефіцит В12


12.

Чоловік 55 років скаржиться на загальну слабкість, зменшення сечовиділення, шкіряну сверблячку. Протягом 15 років страждає хронічним пієлонефритом. Об'єктивно: шкіряні покриви сухі, з жовтуватим відтінком. PS -80 за хв., ритмічний, АТ –100/70 мм рт.ст. При аускультації тони серця глухі, вислуховується шум тертя перикарду. Креатинін крові –1,1 ммоль/л, клубочкова фільтрація 5 мл/хв. Яке лікування показано хворому?


A. *

Гемодіаліз


B.

Плазмаферез


C.

Неогемодез


D.

Ентеросорбент


E.

Сечогінні


13.

Хворий К., 58 років скаржиться на різко виражену задишку інспіраторного характеру. Об-но: ЧД 30 за хвилину, АТ 230/130 мм рт.ст. Акроцианоз, клокочуще дихання. При аускультації серця - акцент другого тону над легеневою артерією. Оберіть комбінацію медикаментів для лікування.


A. *

Морфін, фуросемід


B.

Сальбутамол, атропін,


C.

Еуфілін, преднізолон.


D.

Строфантін, панангін


E.

Корглюкон, ізадрін


14.

Хвора К. звернулась зі скаргами на свистяче утруднене дихання, ядушний кашель. Відмічає появу приступів ядухи вночі 3-4 рази на місяць та вдень 2-3 рази на тиждень. Об’єктивно: везикулярне дихання з подовженим видихом, розсіяні сухі, свистячі хрипи. При обстеженні: ОФВ1 60% від норми, добові коливання ПШВ 28%. Що потрібно призначити для купування приступу на цій стадії бронхіальної астми?


A. *

Сальбутамол.


B.

Фліксотид.


C.

Теопек.


D.

Серевент.


E.

Тавегіл.


15.

Хвора 67 років, страждає на цукровий діабет протягом 3-х років. Отримує глібенкламід у дозі 10мг на добу. В результаті аварії отримала опіки 2 – 3 ст. на 40\% поверхні тіла. У реанімаційному відділенні хвору турбували слабкість, яка посилювалась кожний день, періодичні судоми м’язів кінцівок. На 10 добу з’явилось часте, поверхове дихання. Шкіра та слизові оболонки сухі, тургор різко знижений. А/Т 50/10 мм рт.ст. Пульс 130. Печінка збільшена на 4,0см. Визначаються патологічні сухожильні рефлекси. Олігурія. Кетонурія відсутня. Клінічні ознаки якої коми зображені в задачі?


A.

Гіперосмолярна діабетична кома


B.

Гіпоглікемічна кома


C.

Лактат-ацидотична діабетична кома


D.

Кетоацидотична діабетична кома


E.

Печінкова кома

16.

Хворий 57 років, з діагнозом цукровий діабет тип 2, Внаслідок харчового отруєння відмінив цукрознижуючу терапію.Зберігається біль у животі, зростає спрага. На момент обстеження глікемія 45 ммоль/л, глюкозурія 50 г/л. При огляді: реагує на питання, значна дегітратація, шкіра суха, дихання поверхневе, часте, тахікардія. АТ 80/60 мм рт.ст. Реакція сечі на ацетон негативна. Встановіть попередній діагноз?


A.

Гіперосмолярна кома


B.

Лактацидемічна кома


C.

Кетоацидотична кома


D.

Церебральна кома


E.

Інфекційно-токсичний шок


17.

Хвора К., 22 роки, поступила у лікарню зі скаргами на напади ядухи до 3-4 раз на добу, кашель з виділенням густого прозорого харкотиння, задишку. При огляді: ціаноз губ, грудна клітка бочкоподібної форми, набряклі шийні вени, тахікардія (110 за хвилину). Тони серця ослаблені. Перкуторно - над легенями коробковий звук. Дихання ослаблене, видох подовжений. З обох сторін маса сухих свистячих хрипів. Який діагноз можна поставити?


A. *

Бронхіальна астма


B.

Серцева астма


C.

Спонтанний пневмоторакс


D.

Хронічний обструктивний бронхіт


E.

Істерична астма


18.

У хворої 25 років, у зв’язку з перенесеною ангіною був призначений біцилін – 5, який вона не отримувала. Через 2 тижні після перенесеної ангіни з’явились набряки обличчя, почала видsлятися мала кількість сечі, піднявся артеріальний тиск. Креатинін крові – 340 мкмоль/л, сечовина – 42 ммоль/л Який діаноз є найбільш імовірним?


A.

Гострий гломерулонефрит. Гостра ниркова недостатність


B.

Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром


C.

Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром


D.

Гострий гломерулонефрит, артеріальна гіпертензія.


E.

Хронічний гломерулонефрит, хронічна ниркова недостатність


19.

У хворого 36 р. скарги на болі в грудній клітці. Об-но: стан важкий. синдром інтоксикації. Т-38,40С. П-88 за 1 хв. Збільшені підщелепні лімфовузли, болючі. Дихання ослаблене везикулярне, справа в нижній долі вислуховуються крепітація та різнокаліберні хрипи. ЗАК: ер-3,0*1012/л, Hb-100 г/л, тромб-180*109/л, л.12ж109 /л бласти-2\%, промієлоцити-3\%, мієлоцити-5\%, метамієлоцити-10\%, п-15\%,с-65\%. ШОЕ-35 мм/год. Токсична зерність нейтрофілів та дегенеративні зміни в них . Який характер змін у периферичній крові?


A. *

Лейкемоїдна реакція по мієлоїдному типу


B.

Мієлопроліферативний процес


C.

Гіперлейкоцитоз


D.

Біцитопенія


E.

Бластна трансформація


20.

Жінка 25 років, яка хворіє на цукровий діабет з 9-річного віку, поступила у нефрологічне відділення із значними набряками на ногах, обличчі, руках. АТ – 200/110 мм.рт.ст.; Нв – 90 г/л, креатинін крові – 850 мкмоль/л, білок сечі – 1,0 г/л, л –10-15 в полі зору. Клубочкова фільтрація 10 мл/хв. Яка тактика лікаря?


A. *

Перевід у відділення гемодіалізуКаталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Крок-2 Модуль 2 Дитячі інфекції
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Крок Внутрішня медицина в поліклініці Модуль 3
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Крок. Інфекційні хвороби. Модуль 3
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Крок. Внутрішня медицина. Модуль 3
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Внутрішня медицина Модуль4(ситуаційні задачі)
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Сит задачі. Внутрішня мед в поліклкнкці. Модуль 3


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка