Крок СтоматологіяСкачати 426.59 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації26.04.2020
Розмір426.59 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

Крок 2. Стоматологія”

Банк Екзаменаційних ТЗ

Профіль - Дитяча терапевтична стоматологіяItemText

DistrA

DistrB

DistrC

DistrD

DistrEХлопчик 8-ми років скаржиться на біль, що виник вчора у постійному молярі на нижній щелепі зліва і посилюється при накушуванні. Присутнє відчуття ‘’зуба, що виріс’’, зуб раніше не лікувався. Об’єктивно: коронка зуба змінена в кольорі, незначно зруйнована. Перкусія різко болісна. Слизова оболонка в області проекції верхівок зуба гіперемійована, болісна при пальпації. Назвіть найбільш вірогідний діагноз?

* Загострення хронічного періодонтиту.

Гострий серозний періодонтит.

Гострий гнійний періодонтит.

Гострий гнійний періостит.

Хронічний фіброзний пульпіт.Яка з перечислених паст найбільш ефективна при лікуванні гострого глибокого карієсу постійних зубів в період незавершеного формування коренів?

* Кальційвмісна.

Тимолова.

Йодоформна.

Мікроцид-норсульфазолова.

Норсульфазолова.У дитини двох років діагностовано гострий кандидозний стоматит середньої тяжкості. Які групи препаратів з перелічених Ви використаєте для місцевого лікування дитини в першу чергу?

*Протигрибкові

Антибіотики

Антисептики

Противірусні

КератопластичніУ дитини 5-и місяців діагностовано гострий кандидозний стоматит середньої тяжкості. Назвіть етіологічний чинник даного захворювання з перелічених нижче.

*Гриби роду Саndida

Вірус Herpes symplex

Вірус Herpes zoster

Вірус коксакі А

Гемолітичний стрептокок АХлопчик 12 років скаржиться на підвищення температури тіла до $38^0С$, слабкість, головний біль, біль в роті, наявність пухирців і виразок. Захворювання почалося гостро три дні тому. Хлопчик переніс пневмонію, одержував антибіотики. Об’єктивно: слизова оболонка порожнини рота гіперемійована, набрякла. На слизовій оболонці губів, язика, щ.ік спостерігається велика кількість ерозій, які вкриті фібрінозним нальотом. Губи вкриті товстими бурими кірками. На тильній поверхні долоні – папули з двуконтурним забарвленням. Який діагноз найбільш вірогідний?

*Багатоформна ексудативна ерітема

Гострий герпетичний стоматит

Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит

Гострий кандидозний стоматит

синдром Стівенса-ДжонсонаХлопчик 12 років скаржиться на підвищення температури тіла до $38^0С$, слабкість, головний біль, біль в роті, наявність пухирців і виразок. Захворювання почалося гостро три дні тому. Хлопчик переніс пневмонію, одержував антибіотики. Об’єктивно: слизова оболонка порожнини рота гіперемійована, набрякла. На слизовій оболонці губів, язика, щ.ік спостерігається велика кількість ерозій, які вкриті фібрінозним нальотом. Губи вкриті товстими бурими кірками. На тильній поверхні долоні – папули з двуконтурним забарвленням. Які групи лікарських препаратів використовують для етіотропного лікування цього захворювання?

* Протиалергічні

Протизапальні

Противірусні

Протимікробні

ПротигрибковіУ хлопчика 12 років в 24 зубі виникає біль при прийомі солодкої і холодної їжі. Об’єктивно: на жувальній поверхні 24 каріозна порожнина у межах плащового дентину, виповнена світлим, розм’яклим дентином. Зондування емалево-дентинного сполучення болісне, від холодового підразника - короткочасний біль. Перкусія 24 - безболісна. Який діагноз Ви поставите?

*Гострий середній карієс

Хронічний глибокий карієс
Гострий глибокий карієс

Хронічний глибокий карієсХвора 14 років, скаржиться на кровоточивість ясен при відкущуванні їжі і чищенні зубів. Кровоточивість з’явилась півроку тому. Хвора страждає на епілепсію з 7 років, приймає призначені лікарем протисудомні препарати. Під час огляду: гіперплазія слизової оболонки ясен, маргінальна чавстина бугриста, ціанотична. Виявляються несправжні пародонтальні кишені. Проба Шіллера-Писарєва позитивна. Чим пояснюються такі прояви в порожнині рота?

*Прийманням протисудомних препаратів

Гормональними змінами

Ендокрінними порушеннями

Гіповітамінозом

Поганою гігієноюУ 10-річного хлопчика в порожнині рота виявлено виразковий гінгівіт, пародонтальні кишені, патологічну рухливість всіх зубів, оголення коренів зубів. При рентгенологічному обстеженні виявлено деструкцію альвеолярного паростка лакунарного типу. Клінічно проявляється нецукровий діабет, гепетоспленомегалія, екзофтальм,Рентгенологічно- осередкова деструкція площинних кісток. Про яку хворобу можуть свідчить ці ознаки?

* Хронічний гістіоцитоз

Синдром Папійона-Лефевра

Спадкову нейтропенію

Гіпоімуноглобулінемію


Мать ребенка 3 лет жалуется на слюнотечение, язвочки, боль во рту у ребенка, отказ от еды, Т-39С. Объективно: гиперемия, отечность десен, десневые сосочки кровоточат . На языке, губах, небе отмечается до 20 мелких эрозий, покрытых белесоватым налетом. Регионарные лимфоузлы увеличены, болезененные, мягкоэластической консистенции. Ваш предполагаемый диагноз?

* Острый герпетический стоматит

Острый грибковый стоматит

Многоформная экссудативная эритема

Гингивостоматит Венсана

-У ребенка 6 лет диагностирован хронический гранулирующий периодонтит 75 зуба. На рентгенограмме: очаг деструкции костной ткани в области бифуркации с нечеткими контурами, корни 75 резорбированы на 1/3. Определяется нарушение компактной пластинки фолликула 35 зуба. Ваша тактика?

* Удаление 75 зуба

-

Пломбирование корневых каналов, постоянная пломба

Эндодонтическая обработка каналов, повязка с антисептиком

Эндодонтическая обработка каналов, зуб оставить открытымПри профілактичному огляді дитини 9 років, на зубах виявлено масивний зубний наліт. Для того, щоб визначити стан гігієни порожнини рота користувались індексом гігієни Сілнес-Лоу. За допомогою розчину якого фарбника визначають даний індекс?

*Фарбування не здійснюється

Розчин еритрозину

Розчин фуксину

Рідина Шиллєра-Писарєва

Розчин метиленового синьогоДитині був поставлений діагноз гострий пульпіт.Холодовий подразник у даному випадку викликав полегшення больової реакції. Для якої форми гострого пульпіту характерний даний симптом.

* Гострий гнійний пульпіт

Хронічний простий пульпіт

Гіперемія пульпи

Хронічний гангренозний пульпіт

Гострий серозний пульпітРебенок 5 лет жалуется на боль в зубе, на нижней челюсти слева, усиливающуюся при накусывании. Боль появилась вчера. Объективно: коронка 74 зуба разрушена на 2/3, перкуссия резко болезненна. Слизистая в области проекции верхушки корня 74 гиперемирована, отечна, болезнна при пальпации болезненна. Поставьте наиболее вероятный диагноз:

* Обострение хронического периодонтита

Острый одонтогенный остеомиелит

Острый серозный периодонтит

Острый гнойный периостит

Острый гнойный периодонтитДитині 2,5 роки. Батьки звернулись до стоматолога-педіатра на консультацію. Об'єктивно: Зуби верхньої та нижньої щелепи прорізались вчасно. Зуби інтактні. Ясна блідо-рожевого кольору, без видимих патологічних змін. Який з гігієнічних засобів доцільно рекомендувати для гігієни порожнини рота у дитини?

* Дитячі гігієнічні зубні пасти

Зубний порошок

Лікувально-профілактичні зубні пасти

Лікувально-профілактичні зубні еліксири

ЗубочисткиДитині 5 років. Батьки звернулись з метою санації дитини. При обстеженні в 85 зубі виявлена каріозна порожнина в межах біляпульпарного дентину. Зондування дна каріозної порожнини і перкусія безболісне. На слизовій оболонці в ділянці 85 зуба нориця. Визначте діагноз.

* Хронічний гранулюючий періодонтит

Хронічний гранулематозний періодонтит

Хронічний фіброзний періодонтит

Хронічного фіброзний пульпіт

Хронічний глибокий карієсДитина 10 років скаржиться на підвищення температури тіла до 38,5 С, головний біль, наявність болісних виразок у ротовій порожнині. Об`єктивно: слизова оболонка порожнини рота гіперемійована, набрякла, на слизовій оболонці щік і нижньої губи визначаються великі ерозії з неправильними обрисами, вкриті фібринозно-геморагічним нальотом. На губах відзначаються тріщини і масивні нашарування буро-коричневого кольору. На шкірі передпліч виявлені папули з двуконтурним забарвленням. В анамнезі – декілька діб тому прийом сульфаніламідних препаратів. Визначте попередній діагноз.

*Багатоформна ексудативна еритема.

Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит.
Гострий герпетичний стоматит.

Рецидивуючий герпес.Дитина 12 років влітку скаржиться на біль у горлі, головний біль і підвищення температури тіла до 38,5С, нежить, кашель. Об`єктивно:слизова оболонка порожнини рота гіперемійована, набрякла, на піднебінні і піднебінних дужках виявлено 10-15 ерозій розміром до 0,5 мм, які не вкриті нальотом і мають червоне дно. Регіонарні лімфатичні вузли збільшені, болісні при пальпації. Визначте найбільш імовірний діагноз

*Герпетична ангіна.

Гострий герпетичний стоматит.

Багатоформна ексудативна еритема.

Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит.

Інфекційний мононуклеоз.У хлопчика 8 років гігієнічний індекс за Федоровим – Володкіною дорівнює 3,2 бали. Який стан гігієни порожнини рота у даної дитини?

*поганий

хороший.

задовільний

незадовільний

дуже поганий.Дитина 13 років скаржиться на висипання в порожнині рота та на шкірі, Підвищення температури до 380С, слабкість. Об’єктивно: слизова оболонка порожнини рота гіперемійована, вкрита ерозіями, губи покриті масивними кірками. На шкірі плями і пухирі. Відмічається ураження кон’ктиви та слизової оболонки носа. Визначте попередній діагноз.

*Синдром Стівенса – Джонсона

Синдром Лайєла

Гострий герпетичний стоматит

Багатоформна ексудативна ерітема.

Хлопчик 9 років скаржиться на біль у горлі, підвищення температури.. Об’єктивно: катаральний гінгівіт, нальот на язиці, гіперемія піднебінних дужок, гіпертрофія мигдаликів, неприємний запах із роту, лімфаденіт.За даними педіатра-збільшення печінки,селезінки, виразний моноцитоз. Визначте попередній діагноз.

*Інфекційний мононуклеаз

Гострий герпетичний стоматит

Багатоформна ексудативна ерітема.

Консанівірусний стоматит

Синдром Стівенса - ДжонсонаУ дитини 10 років відмічається температура тіла 38,50С, гіперемія та набряк слизової оболонки піднебінних дужок і мигдаликів, некротичні плівки , що розповсюджуються за межі лімфоїдноі тканини , відмічається значне слиновиділення, неприємний запах з роту, лімфоденіт. Визначте збудника захворювання.

*палочка Лефлера

Вірус простого герпесу

гриби роду Candida

Вірус Енштейн – Бара

вірус КоксакіДівчинка 10 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в зубі, біль під час їжі. Об’єктивно: в 46 на жувальній поверхні каріозна порожнина з вузіким вхідним отвором в межах біляпульпарного дентину, реакція на холодовий подразник болісна, швидко проходить, зондування дна болісне, перкусія безболісна. Визначте діагноз.

*Гострий глибокий карієс.

Хронічний глибокий карієс.

Гострий середній карієс.

Хронічний середній карієс.

Хлопчик 8 років скаржиться на біль в зубі під час їжі. Об’єктивно: в 55 на апроксимальній поверхні глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Зондування сполучення різко болісне, відмічається кровоточивість, перкусія безболісна. Визначте діагноз.

*Хронічний фіброзний пульпіт.

Хронічний гіпертрофічний пульпіт.

Хронічний гангренозний пульпіт.

Хронічний гранулюючий періодонтит

-Хлопчик 8 років скаржиться на біль в зубі під час їжі. Об’єктивно: в 55 на апроксимальній поверхні глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Зондування сполучення різко болісне, відмічається кровоточивість, перкусія безболісна. Яку пасту необхідно накласти в перше відвідування?

*Параформальдегідну

Миш’ковисту.

Резорцин – формалінову.

Тимолову.

Кальційвмістну.Хлопчик 9 років скаржиться на біль в зубі під час їжі. Об’єктивно: в 55 на апроксимальній поверхні глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Зондування сполучення різко болісне, відмічається кровоточивість, перкусія безболісна. Який метод лікування необхідно застосовувати в даному випадку?

*Девітальна ампутація.

Девітальна екстерпація.

Вітальна ампутація.

Вітальна екстерпація.

Біологічний метод.Хлопчик 11 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в зубі на нижній щелепі. Об’єктивно: в 46 на жувальній поверхні каріозна порожнина в межах плащового дентину з вузьким вхідним отвором, дентин розм’якшений, реакція на холодовий подразник злегка болісна, зондування чутливе по емалево – дентинному сполученню. Визначте попередній діагноз.

*Гострий середній карієс.

Гострий глибокий карієс.

Хргнічний середній карієс.

Гострий поверхневий карієс.

Хронічний глибокий карієс.Дівчинка 8 років скаржиться на біль в порожнині рота під час їжі. Об’єктивно: на перехідній складці у фронтальному відділі нижньої щелепи ерозія овальної форми, вкрита жовтуватим нальотом, ерозія з облямовкою червоного кольору розміром 5х7 мм. Така ерозія була рік тому. Визначте діагноз.

*Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит.

Хронічний рецедивуючий герпетичний стоматит.

Синдром Бехчета.

Афта Сетона.

Гострий герпетичний стоматит.Батьки дитини 6 місяців скаржаться на наявність нальоту в порожнині рота у дитини. Об’єктивно: слизова оболонка порожнини рота гіпермійована, вкрита білим нальотом, що нагадує зсіле молоко, наліт легко знімається. Визначте діагноз.

*Гострий кандидозний стоматит.

Хронічний кандидозний стоматит.

Гострий герпетичний стоматит.

Рецедивуючий герпес

Батьки дитини 6 місяців скаржаться на наявність нальоту в порожнині рота у дитини. Об’єктивно: слизова оболонка порожнини рота гіпермійована, вкрита білим нальотом, що нагадує зсіле молоко, наліт легко знімається. Що являється збудником даного захворювання.

*Гриби роду Candida.

Вірус простого герпеса.

Палочка Лефлера.

Вірус Коксакі.

Дівчинка 7-місяців направлена на консультацію до стоматолога у зв`язку з наявністю язви в порожнині рота. Народилась передчасно. Годування штучне, гумовою соскою. Об-но: зліва на твердому піднебінні з переходом на м`яке піднебіння виявлено ерозію розміром 1,5 на 1,0 см, яка витягнута спереду назад, вкрита жовто-сірим нальотом, оточена інфільтратом у вигляді невисокого валика. Поставте попередній діагноз

* Афта Беднара

Гострий афтозний стоматит

Афта Сеттона

-

Гострий кандидозний стоматитДiвчинка 1,5 роки перебувала на лiкуваннi в iнфекцiйному вiддiленнi . Отримувала ампiциллiн. На 6-й ден перебування в стацiонарi у дитини пiд час огляду в порожнинi рота були виявленi бiлi нальоти у виглядi сироподiбних плiвок на гiперемiйованій слизовій оболонці щiк i на язицi. Плiвки легко знiмаються, оголюючи гiперемiйовану поверхню. Загальний стан задовiльний, температура тiла 36,5оС. Поставте попереднiй дiагноз.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка