Крок Стоматологія-2012 (український буклет) 1Скачати 401.79 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації14.12.2016
Розмір401.79 Kb.
#7428
  1   2   3   4   5
Крок 3. Стоматологія-2012 (український буклет)

1 Пацієнт 32-х років скаржиться на стирання передніх зубів. Об'єктивно: на піднебінній поверхні 12, 11, 21, 22 зубів та губній поверхні 42, 41, 31, 32 зубів ділянки стирання емалі до дентино-емалевої межі, висота коронок не змінена. В ділянці молярів і премолярів відмічається стирання жувальних горбків наполовину. Висота прикусу не змінена. Яка форма патологічного стирання у даного пацієнта?

A. Змішана, генералізована, субкомпенсована

B. Вертикальна, генералізована, компенсована

C. Змішана, локалізована, компенсована

D. Вертикальна, локалізована, компенсована

E. Горизонтальна, локалізована, компенсована
2 Хворому 68-ми років виготовляється повний знімний протез на нижню щелепу. Об'єктивно: коміркова частина помірно атрофована. Припасування індивідуальної ложки проводиться за допомогою проб Гербста. У разі проведення кінчиком язика по червоній облямівці нижньої губи ложка скидається. У якій ділянці необхідно вкоротити край ложки?

A. Від позаду слизового горбка до щелепно-під'язикової лінії

B. Від ікла до ікла з язикового боку

C. Уздовж щелепно-під'язикової лінії

D. Від слизового горбка до першого моляра

E. Від ікла до ікла з присінкового боку
3 Хворий 49-ти років скаржиться на часткову відсутність зубів на верхній щелепі. Зуби втрачені внаслідок травми 3 місяці тому. Об'єктивно: 11, 12 відсутні, прикус ортогнатичний. 13, 21, 22 інтактні, стійкі. Яку конструкцію протеза краще запропонувати пацієнту?

A. Металокерамічний мостоподібний протез

B. Частковий знімний протез на верхню щелепу

C. Пластмасовий мостоподібний протез

D. Бюгельний протез з фіксацією на атачменах

E. Фарфорові коронки, зафіксовані на імплантатах
4 Пацієнту 25-ти років був встановлений діагноз: пришийковий гострий середній карієс 12 зуба. Було прийнято рішення відновити дефект за допомогою компомеру Dyrect AP. У пацієнта значне слиновиділення, підвищений блювотний рефлекс. Яку адгезивну систему найбільш доцільно використати в даному випадку?

A. Дентино-емалеву адгезивну систему 6-го покоління

B. Дентино-емалеву адгезивну систему 5-го покоління

C. Дентино-емалеву адгезивну систему 3-го покоління

D. Дентино-емалеву адгезивну систему 4-го покоління

E. Емалеву адгезивну систему
5 Хворий 28-ми років в осінній період звернувся зі скаргами на набряк слизової оболонки рота, різкий біль, навіть у спокої, що підсилюється при русі язика, губ, головний біль. Біль у м'язах і суглобах, біль у горлі, поява синюшних червоних плям на тілі. Об'єктивно: набряк слизової. Наявність субепітеліальних міхурів різних розмірів. Ерозії вкриті фіброзним нальотом. На червоній облямівці губ ерозії вкриті кров'янистими кірками. На шкірі кистей, передпліччя, обличчя і шиї синюшно-червоні плями, що піднімаються над навколишньою шкірою. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Вторинний сифіліс

B. Багатоформна ексудативна еритема

C. Неакантолітична пухирчатка

D. Акантолітична пухирчатка

E. Гострий герпетичний стоматит
6 У хворого на Ro-грамі 37 виявлено наявність тіні округлої форми, яка за щільністю наближається до щільності зуба, оточена смужкою просвітлення. Встановлений діагноз: тверда одонтома. Визначте тактику лікаря:

A. Видалення пухлини з резекцією прилеглої кістки

B. Видалення пухлини при появі функціональних або косметичних порушень

C. Екстрене видалення пухлини

D. Спостереження у динаміці

E. Видалення пухлини у плановому порядку


7 Хвора 35-ти років госпіталізована у щелепно-лицеве відділення з гострим гнійним одонтогенним гайморитом. У чому полягає лікувальна тактика лікаря?

A. Призначення судинозвужувальних фізіотерапевтичних засобів

B. Видалення причинного зуба, гайморотомія, комплексне лікування

C. Гайморотомія

D. Пункція верхньощелепного синусу

E. Видалення причинного зуба
8 В комплексному лікуванні абсцедуючого парадонтиту після проведеного хірургічного втручання хірург-стоматолог пацієнтці призначив вітамін С. Хвора з'явилась через тиждень зі скаргами на свербіж у ділянці губ і петехіальні висипання в порожнині рота. Було з'ясовано, що хвора порушила режим прийому вітаміну С. Які рекомендації повинен надати лікар у зв'язку із таким станом хворої?

A. Відмінити прийом препарату

B. Соле-содові полоскання порожнини рота

C. Содові полоскання порожнини рота

D. УФО порожнини рота

E. Полоскання порожнини рота відварами трав
9 Пацієнт 60-ти років звернувся зі скаргами на утруднення при жуванні їжі знімними протезами, які були виготовлені близько 8-ми років тому. Об'єктивно: знімний протез нижньої щелепи погано фіксується і стабілізується у порожнині рота. Яка тактика лікаря?

A. Переартикуляція протезу

B. Виготовити новий знімний протез

C. Перебазування протезу

D. Корекція країв протезу

E. Корекція оклюзійних співвідношень
10 Дитині 8-ми років під час огляду встановлено діагноз: гострий початковий карієс 21, 12 зубів. КПУ+кп = 3. Був проведений курс ремінералізуючої терапії. Як оцінити ефективність проведених заходів?

A. Рентгенографія

B. -

C. Вітальне забарвлення метиленовим синім

D. Вітальне забарвлення розчином Люголю

E. Електроодонтодіагностика
11 За одну умовну одиницю працеємності (УОП) прийнято трудовитрати лікаря впродовж:

A. 16 хвилин

B. 20 хвилин

C. 12 хвилин

D. 8 хвилин

E. 5 хвилин
12 Хворому 12-ти років проводиться лікування гострого серозного періодонтиту 36 зуба. Який антисептик доцільніше обрати для обробки кореневих каналів у цьому випадку?

A. Перекис водню

B. Гіпохлорид натрію

C. Етоній

D. Йодид калію

E. Фурацилін
13 У пацієнтки 57-ми років після видалення 16 зуба виникла коміркова кровотеча. Скаржиться на нудоту, запаморочення, головний біль, відчуття жару, шум у вухах, оніміння пальців правої руки, серцебиття. В анамнезі: гіпертонічна хвороба. АТ- 240/120 мм рт.ст. Діагноз: гіпертонічний криз І типу. Який препарат полегшить стан хворої?

A. Платифілін

B. Преднізолон

C. Еуфілін

D. Адреналін

E. Пропранолол
14 Пацієнту 36-ти років в стоматологічній клініці було проведено лікування 37 зуба з приводу хронічного глибокого карієсу, ІІ клас за Блеком. В якості постійного пломбувального матеріалу лікар використав срібну амальгаму. З якого матеріалу найдоцільніше зробити прокладку в цьому випадку?

A. Фосфат-цемент

B. Гібридний склоіономерний цемент

C. Цинкоксидєвгеноловий цемент

D. Полікарбоксилатний цемент

E. "Класичний" склоіономерний цемент
15 Хворий 35-ти років, мешканець села, скаржиться на підвищення температури до 39,4oC біль у попереку, м'язах, світлобоязнь, сухість і печіння у порожнині рота. Об'єктивно: на язику, твердому і м'якому піднебінні, щоках - яскраво-червоні ерозії з поліциклічними краями, які на губах вкриті кірками. Регіонарні лімфовузли збільшені, болісні під час пальпації. Пухирковий висип в міжпальцевих складках і кінцевих фалангах пальців рук і ніг, що супроводжується свербежем. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Багатоформна ексудативна еритема

B. Вітряна віспа

C. Гострий герпетичний стоматит

D. Ящур

E. Інфекційний мононуклеоз
16 Хвора 60-ти років скаржиться на біль при вживанні їжі. Об'єктивно: на слизовій оболонці правої щоки та по ясеневому краю верхньої щелепи справа - ерозії яскраво-червоного кольору, по периферії яких уривки пухирів, при потягуванні за них відшаровується епітелій на видимо незміненій слизовій оболонці. Попередній діагноз - акантолітична пухирчатка. Який метод додаткового дослідження необхідно провести, щоб встановити остаточний діагноз?

A. Серологічний

B. Мікроскопія

C. Цитологічний

D. Загальний аналіз крові

E. Люмінесцентний
17 Для лікування хронічного фіброзного пульпіту 16 зуба у пацієнта 20-ти років стоматолог вирішив використати інтралігаментарну анестезію. На блокування яких відділів нервового апарату розрахований цей вид анестезії?

A. Блокує провідні нервові стовбури і сплетення

B. Блокує периферичні нервові рецептори

C. Блокує ЦНС

D. -

E. Стимулює функцію антиноціцептивної системи організму
18 Хворий 28-ми років звернувся зі скаргами на біль у зубі на верхній щелепі, припухлість обличчя. Об'єктивно: асиметрія обличчя за рахунок набряку м'яких тканин у ділянці правої щоки і незначно - скроневої ділянки; шкіра не змінена. 17 зуб зруйнований на 2/3, перкусія різко болісна. Визначаються набряк, гіперемія, флюктуація в задньому відділі склепіння присінку; інфільтрат щільний, болісний. Відкривання рота помірно обмежене. Який остаточний діагноз?

A. Гострий гнійний періостит

B. Флегмона скроневої ділянки

C. Флегмона підскроневої ямки

D. Флегмона щоки

E. Загострення хронічного періодонтиту
19 Під час лікування 12 зуба була проведена інфільтраційна анестезія. У хворого почав наростати набряк у ділянці ін'єкції, а слизова оболонка і шкіра стали синюшного кольору. Яка тактика лікаря?

A. Теплі ротові ванночки

B. -

C. Розріз у ділянці ін'єкції

D. Туга тампонада, холод. У подальшому призначення фізіотерапії

E. Підшкірне введення антигістамінних препаратів
20 При огляді постраждалого внаслідок ДТП був встановлений попередній діагноз: перелом верхньої щелепи по типу Ле Фор ІІ, забито-рвана рана підочної і щічної ділянок справа. У хворого повна вторинна адентія верхньої та нижньої щелеп і він користується повними знімними протезами. Постраждалий в свідомості, нудоти, блювання не було. Які дії лікаря швидкої допомоги під час транспортування даного хворого?

A. Протези хворого зафіксувати в порожнині рота і накласти кругову бинтову тім'яно-підборідкову пов'язку, на рану асептична пов'язка, знеболювання

B. Нічого чинити не потрібно, достатньо акуратно транспортувати хворого

C. Тільки асептична пов'язка на рану

D. Знеболюючі, асептична пов'язка на рану

E. Накласти кругову бинтову тім'яно-підборідкову пов'язку без використання протезів хворого, на рану асептична пов'язка, знеболювання
21 У пацієнта каріозна порожнина 37 зуба ІІ класу за Блеком. Які пломбувальні матеріали раціонально використати для пломбування такого каріозного дефекту?

A. Макрофіли

B. Гібридні композити

C. Конденсуючі композити

D. Мікрофіли

E. Склоіономірні цементи
22 Хворий 44-х років звернувся до стоматолога з метою лікування 27 зуба. Діагноз: хронічний фіброзний періодонтит 27 зуба. Який найбільш важливий фактор визначає ефективність лікування?

A. Антимікробна активність препаратів

B. Ступінь проходження кореневих каналів і пломбування до анатомічних верхівок

C. Форма запалення періодонтиту

D. Правильність вибору пломбувального матеріалу

E. -
23 Дитина 13-ти років скаржиться на незначну рухливість передніх нижніх зубів. Об'єктивно: зуби мають нормальну величину і форму. На ортопантомограмі встановлено: коріння фронтальних зубів укорочене, тонке. Жувальні зуби мають один корінь. Порожнини зубів і канали різко звужені, паросткова зона у ділянці других молярів незначної величини. Який попередній діагноз?

A. -

B. Дисплазія Стентона-Капдепона

C. Недосконалий дентиногенез

D. Недосконалий амелогенез

E. Системна гіпоплазія
24 Хвора 47-ми років звернулась зі скаргами на рухомість передніх зубів. Об'єктивно: зубні ряди інтактні, 31, 32, 33, 43, 42, 41 зуби мають рухомість І-ІІ ступеня. Іммобілізацію рухомих зубів планується провести шиною Мамлока. Яку стабілізацію дозволить провести дана шина?

A. Фронто-сагітальна

B. Колова

C. Сагітальна

D. Фронтальна

E. Поперечна
25 Хворий 34-х років скаржиться на естетичний дефект. Об'єктивно: відкритий прикус, поворот 22 і 11 зубів, 21 зуб змінений в кольорі. Яка тактика лікаря?

A. Ортодонтичне лікування

B. Пластмасові коронки на 22 і 11 зуби

C. Виготовити металокерамічні коронки

D. Естетичні коронки на 22 і 11 зуби

E. Видалити 22 і 11 зуби
26 Пацієнту 30-ти років проводять реставрацію 11 зуба з приводу хронічного середнього карієсу (ІV клас за Блеком) фотокомпозитним матеріалом "VENUS". В якості адгезивної системи використовують адгезив 7-го покоління I-Bond (Heraeus Kulzer). Вкажіть основні переваги використаного адгезиву:

A. Забезпечує високу адгезію з металами та керамікою, трьохкомпонентна система

B. Сполучається з композитами хімічного способу затвердіння, двокомпонентна система

C. Використовується для будь-яких реставраційних робіт, трьохкомпонентна система

D. Використовується для будь-яких реставраційних робіт, однокомпонентна система

E. Забезпечує високу адгезію з металами та керамікою, двокомпонентна система
27 Жінка 25-ти років звернулася зі скаргами на гострий напад самовільного болю тривалістю 15-20 хвилин, що виник 2 години тому в 25. Об'єктивно: на жувальній поверхні 25 глибока каріозна порожнина, не з'єднана з порожниною зуба, реакція на холодовий подразник - больовий напад. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гіперемія пульпи

B. Гострий дифузний пульпіт

C. Гострий обмежений пульпіт

D. Гострий глибокий карієс

E. Гострий гнійний пульпіт
28 Хворий 40-ка років звернувся зі скаргами на біль у ділянці фронтальної групи зубів на нижній щелепі, який посилюється під час вживання їжі. Об'єктивно: стертість коронок зубів на нижній щелепі більш, ніж на 2/3. Діагноз: патологічне стирання зубів на нижній щелепі III ступеню важкості. Результати якого діагностичного тесту є вирішальними при виборі ортопедичної конструкції в даному випадку?

A. Прицільна рентгенографія зубів

B. ЕОД зубів

C. Електроміографія жувальних м'язів

D. Електротопометрія жувальних м'язів

E. Томографія голови
29 Що можна визначити за допомогою розчину такого складу: 40% розчин формаліну 5 мл, гліцерин 20 мл, дистильована вода до 100 мл? Розчин вводять у зубо-ясенну кишеню на турунді або шприцом.

A. Виявляють якісний вміст пародонтальної кишені

B. Виявляють виразки всередині зубо-ясенної кишені

C. Проводять пробу Шилера-Писарєва

D. Визначають гігієнічні індекси

E. Виявляють запалення ясен
30 До лікаря-стоматолога звернувся хворий 27-ми років зі скаргами на наявність утворення в ділянці правої щоки. Об'єктивно: на правій щоці - невелике, чітко обмежене утворення щільно-еластичної консистенції, болісне під час пальпації, шкіра над ним гіперемована, у центрі визначається симптом флюктуації. В товщі щоки пальпується тяж від утворення до верхівки кореня зруйнованого 15 зуба. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Меланома

B. Нагноєна атерома

C. Нагноєна мігруюча гранульома

D. Фурункул

E. Дермоїдна кіста
31 Чоловік 27-ми років звернувся зі скаргами на біль і кровоточивість ясен, що посилюється при вживанні їжі, загальну слабкість, нездужання. Тиждень тому переніс ГРЗ. Об'єктивно: ясна гіперемовані, різко набряклі, ясенні сосочки пухкі, кровоточать при незначному дотику. На язиковій поверхні фронтальних нижніх зубів визначається значне відкладення над'ясенного зубного каменю та м'якого зубного нальоту. Підщелепні лімфовузли збільшені, болісні під час пальпації. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гострий катаральний гінгівіт

B. Загострення хронічного катарального гінгівіту

C. Гіпертрофічний гінгівіт, фіброзна форма

D. Гіпертрофічний гінгівіт, набрякова форма

E. Гострий виразковий гінгівіт
32 Якою повинна бути кількість лікарських посад хірургічного профілю, при якому необхідна одна посада санітарки?

A. Одна посада молодшого медичного персоналу на одну посаду лікаря

B. Одна посада молодшого медичного персоналу на дві посади лікаря

C. Одна посада молодшого медичного персоналу на п'ять посад лікаря

D. Одна посада молодшого медичного персоналу на три посади лікаря

E. Одна посада молодшого медичного персоналу незалежно від кількості лікарів у кабінеті
33 Дитина 8-ми років має діастему до 2 мм між центральними різцями, від якої тягнеться вітрилоподібний тяж до слизової оболонки верхньої губи. Прикус ортогнатичний, глибокий. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Перенесена травма верхньої губи

B. -

C. Приховане незрощення верхньої губи

D. Аномалія розвитку альвеолярного відростка

E. Вроджене укорочення вуздечки верхньої губи
34 Мешканець Одеси 15-ти років звернувся до РСП зі скаргами на появу білої смужки у пришийковій ділянці 46, 36 зубів. Об'єктивно: у 46, 36 зубах на щічній поверхні у пришийковій ділянці крейдоподібні плями довгастої форми, щільні під час зондування. Забарвлюються йодними розчинами і метиленовим синім. Решта зубів без пломб і видимих патологічних змін. Оберіть найбільш раціональну тактику лікування:

A. Ремінералізуюча терапія

B. Пломбування рідкотекучим композитним матеріалом

C. Спостереження

D. Пломбування композитним матеріалом високого наповнення

E. Пломбування склоіономерним цементом
35 Хворий 28-ми років, атлетичної статури, знаходиться у стоматологічному кріслі та готується для проведення місцевого знеболення та видалення хворого зуба, раптом поскаржився на запаморочення, нудоту. Знепритомнів, зсунувшись з крісла вниз. Об'єктивно: різка блідість шкірних покровів та червоної облямівки губ, зіниці дещо розширені, дихання поверхневе, пульс лабільний, схильний до брадикардії, АТ- 100/60 мм рт.ст. Діагноз: зомління. Які дії слід вчинити?

A. Ввести внутрішньовенно серцеві препарати

B. Викликати бригаду невідкладної допомоги

C. Ввести антигістамінні препарати

D. Надати хворому горизонтального положення, забезпечити доступ свіжого повітря, дати вдихнути пари нашатирного спирту

E. Провести штучне дихання та масаж серця

36 Хворий 37-ми років звернувся зі скаргами на незначну болісність під час їжі в ділянці 37 зуба, кровоточивість ясен, гноєвиділення. Об'єктивно: у 37 зубі на медіальній поверхні пломба. Контактного пункту між 36 і 37 зубами нема. Міжзубний ясенний сосочок атрофований. Пародонтальні кишені в ділянці 36, 37 зубів з незначним гнійним виділенням. На рентгенограмі між 36, 37 зубами відзначається резорбція міжзубної перегородки в межах 1/2 довжини кореня. Кісткова тканина альвеолярного відростка в інших ділянках не змінена. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Локалізований гіпертрофічний гінгівіт, набрякова форма

B. Хронічний локалізований пародонтит, ІІ ступеня

C. Гострий виразковий гінгівіт

D. Хронічний катаральний гінгівіт

E. Гострий катаральний гінгівіт
37 У дитини 14-ти років під час профілактичного огляду визначено прямий різцевий контакт, співвідношення перших постійних молярів за І класом Енгля. Визначте вид прикусу:

A. Біпрогнатичний

B. Прогенічний

C. Прогнатичний

D. Ортогенічний

E. Ортогнатичний
38 Хвора 27-ми років звернулася зі скаргами на біль у нижній щелепі справа. Місяць тому видалені 46, 47 зуби. Об'єктивно: відкривання рота до 2 см. Визначається муфтоподібне потовщення тіла нижньої щелепи справа. На Ro-грамі: вогнище деструкції з наявністю секвестра. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Хронічний одонтогенний остеомієліт

B. Гострий одонтогенний остеомієліт

C. Загострення хронічного періоститу

D. Альвеоліт

E. Гострий гнійний періостит

39 Хворий 12-ти років скаржиться на кровоточивість ясен, рухливість зубів. Хворіє з 4-х років. Об'єктивно: ясна у ділянці усіх зубів гіперемована, набрякла, кровить при інструментальному дослідженні. Корені зубів оголені на 1/3, вкриті білуватим нальотом. Зуби рухливі 2-го ступеня. Зубоясенні кишені глибиною 4-5 мм. При зовнішньому огляді виявлена сухість і потовщення поверхневого шару шкірних покривів у ділянці долонь та передньої третини передпліч, підошов, наявні тріщини. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Локалізований пародонтит

B. Хвороба Леттерера-Зіве

C. Синдром Папійона-Лефевра

D. Хвороба Хенда-Шулера-Крістчена

E. Генералізований пародонтит
40 Чоловік 43-х років звернувся до лікаря-стоматолога з приводу профілактичного огляду. Інколи пацієнта турбує відчуття печії в язиці. При вживанні їжі ці відчуття зникають. При огляді регіонарні лімфатичні вузли не збільшені, слизова оболонка порожнини рота блідо-рожевого кольору, набрякла. Язик має незначну кількість білого нальоту на корені. Яке додаткове дослідження необхідно провести для визначення тактики ведення пацієнта?

A. Загальний аналіз сечі

B. Біохімічний аналіз крові

C. Загальний аналіз крові

D. Мікроскопічне дослідження зіскрібку з слизової оболонки порожнини рота

Каталог: 609 -> UKR -> Krok
Krok -> Крок Стоматологія. 2004 2005 рік Повторне відвідування
Krok -> Крок Стоматологія Банк 2004-2005 років Профіль – Повторне відвідування
Krok -> Крок Стоматологія. 2004 2005 рік Первинне відвідування 1
Krok -> Крок Загальна лікарська підготовка-2011 1
Krok -> Крок Стоматологія 2009
Krok -> Крок Стоматологія-2013
Krok -> Крок Стоматологія Банк 2004-2005 років Профіль – Первинне відвідування
Krok -> Крок Стоматологія. 2004 2005 рік Невідкладна допомога 1
Krok -> Крок Стоматологія Банк 2004-2005 років Профіль – Невідкладна допомога

Скачати 401.79 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка