Крок Стоматологія 2009Скачати 437.65 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації14.12.2016
Розмір437.65 Kb.
  1   2   3   4   5
Крок 3. Стоматологія - 2009

1 Хворий 48-ми років звернувся зі скаргами на появу на губі безболісного утворення, що поступово збільшується в розмірі. Об'єктивно: на червоній облямівці нижньої губи - щільний вузлик сірувато-червоного кольору, розміром 0,8х1,3 см, з воронкоподібним поглибленням у центрі, заповнений зроговілими масами, що легко видаляються. При пальпації вузлик щільний, рухливий, безболісний. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Обмежений передраковий гіперкератоз

B. Кератоакантома

C. Бородавчастий передрак

D. Папілома з гіперкератозом

E. Рак нижньої губи
2 Хворий 22-х років скаржиться на оголення шийок зубів у фронтальній ділянці нижньої щелепи. Об'єктивно: корені 41, 31 оголені на 1/3 довжини, ясна в ділянці нижніх фронтальних зубів синюшного відтінку, пародонтальні кишені глибиною до 3 мм, над- та підясеневий зубний камінь, зуби стійкі, вуздечка нижньої губи вплітається в вершину міжзубного сосочка між 31 та 41. Після проведеного рентгенологічного дослідження поставлений діагноз: хронічний локалізований пародонтит І ступеня важкості. Яке втручання є ключовим у даному випадку?

A. Клаптева операція

B. Корекція вуздечки нижньої губи

C. Протизапальна терапія

D. Зняття зубних відкладень

E. Кюретаж пародонтальних кишень
3 При проведенні санітарно-просвітницької роботи серед вагітних жінок стоматолог дав рекомендації відносно гігієни ротової порожнини, раціонального харчування та необхідної кількості мікроелементів та вітамінів в їх щоденному раціоні. Яка оптимальна кількість кальцію має бути у щоденному раціоні вагітної жінки для формування резистентних до карієсу зубів у майбутньої дитини?

A. 2,0 г

B. 3,5 г

C. 1,5 г

D. 3,0 г

E. 2,5 г
4 Під час профілактичного огляду в дитини 6-ти років визначено прикус тимчасових зубів. У фронтальній ділянці прямий контакт різців, проміжки між зубами відсутні. Однойменний контакт ікол та молярів. Жувальні горбки молярів стерті. Якому періоду відповідає стан зубів дитини?

A. Період зміни зубів

B. Період старіння тимчасового прикусу

C. Період стабільного тимчасового прикусу

D. Період формування тимчасового прикусу

E. Період нестабільного тимчасового прикусу
5 Вкажіть кількість лікарських посад терапевтичного та ортопедичного профілю, при якому необхідна одна посада молодшого медичного персоналу?

A. На дві посади лікаря

B. На п'ять посад лікарів

C. Незалежно від кількості лікарів у кабінеті

D. На три посади лікаря

E. На одну посаду лікаря
6 Пацієнт 34-х років звернувся зі скаргами на різку болючість та кровоточивість ясен, неприємний запах з рота, що з'явилися кілька днів тому. Об'єктивно: ясна в ділянці нижніх та верхніх фронтальних зубів гіперемовані, набряклі, легко кровоточать при дотику. Зуби нерухомі, відзначається значна кількість зубного каменю. Пародонтальних кишень немає. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Авітаміноз С

B. Гіпертрофічний гінгівіт

C. Гострий катаральний гінгівіт

D. Фіброматоз ясен

E. Виразково-некротичний гінгівіт


7 Хлопчик 14-ти років звернувся зі скаргами на постійний ниючий біль у ділянці видаленого зуба, неприємний запах з рота. 4 доби тому було видалено 26 з приводу загострення хронічного періодонтиту. Об'єктивно: комірка видаленого зуба виповнена згустком сірого кольору. Слизова оболонка набрякла, гіперемована. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Неврит альвеолярного нерва

B. Альвеолярний остеомієліт

C. Гострий одонтогенний остеомієліт нижньої щелепи

D. Альвеоліт

E. Залишки коренів
8 Клінічне обстеження порожнини рота в хлопчика 7-ми років виявило низько прикріплену вуздечку верхньої губи. До яких аномалій може призвести вказана вада?

A. Тортоаномалія

B. Діастема

C. Транспозиція

D. Адентія

E. Інфраоклюзія
9 Дитина 9-ти років хворіє 3 дні, скаржиться на біль у ділянці нижньої щелепи. Об'єктивно: температура тіла 39oC, набряк підщелепної ділянки, шкіра гіперемована, в складку не береться, відкривання рота болісне. 36 раніше лікований; перкусія 34, 36, 75 болісна. Слизова оболонка гіперемована, є "муфтоподібний" інфільтрат. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий одонтогенний остеомієліт

B. Хронічний періодонтит у стадії загострення

C. Періостит нижньої щелепи

D. -

E. Піднижньощелепна флегмона
10 Хвора 42-х років звернулася до стоматолога зі скаргами на набряк, який раптово з'явився, біль у ділянці обличчя, збільшення губ вдвічі, набряк повік. Об'єктивно: губи безформно здуті, у кольорі не змінені; під час пальпації відчувається рівномірно-м'яка консистенція тканини. Набряк на щоках та повіках. Опущення кутів рота, ознаки паралічу лицевого нерва. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Бешихове запалення

B. Гемангіома

C. Синдром Мелькерсона-Розенталя

D. Набряк Квінке

E. Лімфангіома
11 До приймального відділення доставлено постраждалого після ДТП. Об'єктивно: ознаки кровотечі відсутні, стан важкий, блідий. АТ- 80/20 мм рт.ст. Через 12 годин хворий виділив 150 мл сечі. Чим зумовлена гостра ниркова недостатність, що виникла в хворого?

A. Сечокам'яна хвороба

B. Інфекційно-токсичний шок

C. Падіння системного артеріального тиску

D. Дегідратація

E. Гострий нефрит
12 Дитина 15-ти років, що хворіє на анемію, скаржиться на болісну припухлість у лівій піднижньощелепній ділянці, яка з'явилася після переохолодження. Об'єктивно: визначається асиметрія обличчя за рахунок припухлості тканин лівої піднижньощелепної ділянки, шкіра слабко гіперемована. Під час пальпації визначається болісне утворення розміром 3x5 см, спаяне зі шкірою та навколишніми тканинами. Яке лікування необхідне хворому на другий день після розтину абсцесу?

A. Промивання рани антисептиками, антигістамінні препарати

B. Промивання рани антисептиками, фізіолікування

C. Промивання рани антисептиками, антибіотикотерапія

D. Промивання рани антисептиками, знеболюючі

E. Медикаментозна терапія, промивання рани розчинами антисептиків, загальне УФО
13 Хворий 57-ми років скаржиться на наявність виразки на нижній губі, що існує вже 3 місяці, але останнім часом почала збільшуватися. Об'єктивно: на червоній облямівці нижньої губи, в середній її частині, міститься виразка розміром 0,5х0,8 см з піднятими щільними краями, нерівним зернистим дном червоного кольору. Губа збільшена в розмірах за рахунок кам'янистої щільності інфільтрату. Пальпація губи слабкоболісна. Підщелепні лімфовузли не збільшені. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Виразкова форма червоного плескатого лишаю

B. Рак нижньої губи

C. Виразкова форма лейкоплакії

D. Туберкульозне ураження нижньої губи

E. Трофічна виразка нижньої губи
14 Хвора 59-ти років скаржиться на наявність болючої припухлості на верхній губі зліва, яка з'явилася 3 доби тому. Був встановлений діагноз - фурункул верхньої губи. Яка невідкладна допомога необхідна хворому?

A. Лікування амбулаторне - розтин інфільтрату, антимікробна терапія

B. Лікування амбулаторне - антимікробна терапія

C. Лікування амбулаторне - розтин інфільтрату

D. Госпіталізація хворого - розтин абсцесу, інтенсивна терапія

E. Госпіталізація хворого - інтенсивна терапія
15 У пацієнта 38-ми років під час огляду виявлено: мостоподібні протези з опорою на 14, 15, 16, 23, 24, 25, 26; патологічне стирання 34, 35, 36, 44, 45, 46. Передчасні контакти в ділянці мостоподібних протезів; слизова оболонка альвеолярних відростків - без патологічних змін. Яка оклюзія в пацієнта?

A. Ліва бокова

B. Первинна травматична

C. Права бокова

D. Передня

E. Центральна
16 Хворий 20-ти років з'явився зі скаргами на біль у 12 при накушуванні. Два тижні тому в 12 було проведено лікування пульпіту біологічним методом. Об'єктивно: зуб запломбований, реакція на холод безболісна, перкусія болісна. Який з додаткових методів дослідження треба провести для підтвердження діагнозу?

A. Ехоостеометрія

B. Електроодонтометрія

C. Термометрія

D. Рентгенографія

E. Вакуумна проба
17 До лікаря-стоматолога звернулася мати дівчинки 5-ти років зі скаргами на відсутність у доньки двох зубів на верхній щелепі зліва. Об'єктивно: 64 та 65 відсутні. Який профілактичний апарат раціонально запропонувати для попередження розвитку зубощелепної деформації?

A. Розпірка міжзубна

B. Бюгельний протез на верхню щелепу

C. Повний знімний протез на верхню щелепу

D. Мостоподібний протез на верхню щелепу

E. Частковий знімний протез на верхню щелепу
18 Мати дитини 3-х місяців скаржиться, що під час годування груддю дитина "клацає" язиком; неспокійна, погано набирає вагу. Об'єктивно: нижній край вуздечки язика прикріплюється у ясенного валика, рухи язика обмежені, вуздечка тонка, прозора. Яка операція показана дитині в цьому віці?

A. Френулотомія вуздечки язика

B. V-подібне висічення вуздечки язика

C. У віці 7 - 9 років показана френулоектомія

D. Кріодеструкція вуздечки язика

E. Пластика вуздечки язика трикутними клаптями за Лімбергом
19 Під час профогляду у юнака 18-ти років лікар-стоматолог виявив на спинці та бічній поверхні язика округлі та гладенькі ділянки діаметром 0,5х1,0 см, оточені білуватим вінчиком. У зіскобі визначаються поодинокі клітини Candida albicans, Treponema pallidum. Який остаточний діагноз?

A. Десквамативний глосит

B. Ромбовидний глосит

C. Вторинний сифіліс

D. Кандидозний глосит

E. Атрофічний кандидоз
20 Вагітній 26-ти років (ІІ триместр вагітності) встановлено діагноз: гіпертрофічний гінгівіт ІІ ступеня важкості. Усунуто місцеві подразнюючі фактори, проведено місцеву протизапальну терапію. Визначите подальшу тактику по відношенню до цієї хворої:

A. Гінгівектомія

B. Глибока склерозуюча терапія

C. Навчання раціональній гігієні порожнини рота

D. Діатермокоагуляція

E. Кріодеструкція гіпертрофованих сосочків
21 У немовляти клиноподібний дефект верхньої губи, який не доходить до нижнього носового ходу. Червона облямівка обрамляє край дефекту. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Неповне незрощення верхньої губи

B. -

C. Перенесена травма верхньої губи

D. Колобома

E. Повне незрощення верхньої губи
22 Хворий 23-х років вперше звернувся до стоматологічної поліклініки зі скаргами на біль та припухлість у ділянці центрального зуба, який раніше був травмований. Після клінічного та рентгенологічного обстеження встановлено діагноз: гострий періостит верхньої щелепи від 11. На рентгенограмі виявлено незначне розширення періодонтальної щілини 11. Оберіть оптимальний метод лікування:

A. Ендодонтичне лікування 11, протизапальна терапія

B. Розтин підокісного абсцесу, ендодонтичне лікування 11

C. Видалення 11, розтин підокісного абсцесу

D. Видалення 11, протизапальна терапія

E. Видалення 11
23 До лікаря звернувся хворий 42-х років зі скаргами на пухлиноподібне утворення на слизовій нижньої губи, що з'явилося приблизно місяць тому та повільно збільшується в розмірах. Об'єктивно: у товщі нижньої губи ущільнення, обмежене, еластичне, безболісне, округлої форми, спаяне зі слизовою оболонкою. Слизова над ущільненням прозора, навколо - не змінена. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Фіброма нижньої губи

B. Абсцес малої слинної залози

C. Папілома нижньої губи

D. Кіста малої слинної залози

E. Ліпома нижньої губи
24 У хлопчика 7-ми років під час огляду в школі виявлено передчасне видалення тимчасових молярів на нижній щелепі. Якій патологічний прикус може сформуватися без профілактичного втручання?

A. Глибокий

B. Прогенічний

C. Косий

D. Прогнатичний

E. Відкритий
25 До клініки звернулися батьки з хлопчиком 6-ти років, в анамнезі у якого шкідлива дитяча звичка - смоктання язика. Під час огляду морфологічних змін не виявлено. Який апарат слід призначити, щоб позбутися шкідливої звички та попередити виникнення аномалії прикусу?

A. Активатор Дасса

B. Вестибулооральний щит

C. Апарат Френкеля

D. Апарат Андрезена-Хойпля

E. Вестибулярна пластинка
26 Хворому планується видалення 35. Яку анестезію необхідно виконати?

A. Інфільтраційна

B. Щічна

C. Ментальна

D. Торусальна

E. -
27 Вагітна жінка 25-ти років звернулася до стоматолога з метою видалення 26 з приводу хронічного гранульоматозного періодонтиту. Після збору анамнезу та з'ясування термінів вагітності прийняте рішення відкласти операцію видалення зуба. У які терміни вагітності тимчасово протипоказано проведення операції видалення зуба?

A. 3-4 та 8-9 місяців

B. 1-2 та 8-9 місяців

C. 5-6 та 8-9 місяців

D. 3-4 та 6-7 місяців

E. 1-2 та 5-6 місяців
28 Чоловік 38-ми років звернувся до лікаря-стоматолога з метою санації. У ділянці сліпої ямки 46 - каріозна порожнина в межах дентину, яка не сполучається з порожниною зуба; дентин на дні та стінках твердий, пігментований. Зондування та перкусія безболісні. Реакція на холод негативна, ЕОД- 6 мкА. Між якими захворюваннями необхідно провести диференційну діагностику в цьому клінічному випадку?

A. Хронічний середній та глибокий карієс

B. Хронічний середній карієс та хронічний фіброзний пульпіт

C. Хронічний глибокий карієс та хронічний періодонтит

D. Хронічний фіброзний пульпіт та хронічний періодонтит

E. Хронічний середній карієс та хронічний періодонтит
29 Пацієнтка 22-х років скаржиться на короткочасний швидкоминаючий біль в 22, що виникає під час вживання солодкої їжі. Об'єктивно: на вестибулярній поверхні 22 зуба, в пришийковій ділянці, матова пляма. На тлі плями визначається каріозна порожнина в межах емалі. Дно порожнини шорсткувате, слабкоболісне під час зондування. Перкусія безболісна. ЕОД- 5 мкА. Який остаточний діагноз?

A. Гіпоплазія емалі

B. Поверхневий карієс

C. Флюороз

D. Початковий карієс

E. Клиноподібний дефект
30 Жінка 44-х років скаржиться на відчуття свербіння в яснах. Об'єктивно: ясна щільні, бліді, шийки зубів оголені. На рентгенограмі: висота міжальвеолярних перегородок знижена на 1/3, цілісність компактної пластинки збережена. Який остаточний діагноз?

A. Пародонтоз І ступеня

B. Пародонтит початкового ступеня

C. Пародонтит І ступеня

D. Атрофічний гінгівіт

E. Пародонтоз початкового ступеня
31 Під час обстеження порожнини рота хворого 69-ти років на фоні повної відсутності зубів, виявлений "рухливий альвеолярний гребінь" на верхній щелепі; атрофія 2 ступеня за Шредером. Слизова оболонка помірно рухлива. Якому відбитку за ступенем компресії слід віддати перевагу?

A. Компресійний

B. Комбінований

C. Диференційований

D. З тиском

E. Декомпресійний
32 У хворого 49-ти років генералізований пародонтит середнього ступеня важкості. Виготовляють незнімні шини-протези. Який матеріал для зняття відбитків необхідно застосувати в даному випадку?

A. Стенс

B. Сіеласт-69

C. Упін

D. Гіпс

E. Протакрил-М
33 Хворому 63-х років при виготовленні знімних протезів використовують анатомо-фізіологічний метод визначення центрального співвідношення щелеп. У якому стані мають знаходитися жувальні м'язи при визначенні висоти фізіологічного спокою?

A. У стані фізіологічної рівноваги

B. Опускачі розслаблені

C. Одночасно напружені

D. Піднімачі напружені

E. Піднімачі розслаблені
34 Хвора 28-ми років скаржиться на біль у зубі на верхній щелепі з правого боку, що виник в результаті надлишкового виведення резорцин-формалінової пасти за верхівку кореня під час лікування пульпіту. Вкажіть першочергові втручання:

A. Курс антибіотикотерапії

B. Видалення зуба

C. Розпломбування кореневого каналу

D. Електрофорез з новокаїном

E. Курс УВЧ
35 У чоловіка 24-х років лікар-стоматолог виявив каріозні порожнини в пришийковій ділянці 21, 24, 41, 44. Який додатковий метод дослідження необхідно застосувати для підтвердження діагнозу?

A. Електроодонтодіагностика

B. Гігієнічний індекс

C. Вітальне фарбування

D. Рентгенодіагностика

E. Термодіагностика
36 Хворий 45-ти років звернувся зі скаргами на кровоточивість ясен, неприємний запах з рота. Після обстеження поставлений попередній діагноз: хронічний генералізований пародонтит ІІ ступеня важкості. Оцінка результату якого показника найбільш інформативна для постановки остаточного діагнозу?

A. Рухомість зубів

B. Глибина пародонтальних кишень

C. Проба Кетчке

D. Проба Кулаженко

E. Рентгенографія
37 Пацієнту 27-ми років проводиться лікування гострого обмеженого пульпіту 23. На одному із етапів інструментально-медикаментозної обробки каналу формується "апікальний упор". З якою метою проводиться цей етап?

A. Якісного очищення каналу від інфікованого дентину

B. Запобігання виходу гутаперчі та ендогерметика за апікальний отвір

C. Якісної тримірної обтурації кореневого каналу

D. Запобігання появі періапікальних ускладнень у віддалені терміни

E. Уникання надмірного тиску на стінки каналів при пломбуванні
38 Пацієнту проводиться протезування незнімними мостоподібними металокерамічними конструкціями. Повні анатомічні компресійні двошарові відбитки знято еластичним силіконовим матеріалом "Спідекс". Відбитки скеровано на знезараження 0,5% розчином гіпохлориту натрію. Вкажіть необхідний час для успішної дезинфекції відбитків:

A. 5 хвилин

B. 10 хвилин

C. 30 хвилин

D. 20 хвилин

E. 60 хвилин
39 До хірурга-стоматолога звернулася жінка 25-ти років зі скаргою на неможливість закрити рота, що з'явилася близько 5 годин тому під час широкого відкривання рота. Об'єктивно: прикус відкритий, підборіддя висунуте допереду, попереду від козелка вуха з обох боків визначається западіння. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Двобічний перелом суглобового відростка нижньої щелепи

B. Двобічний задній вивих нижньої щелепи

C. Однобічний передній вивих нижньої щелепи

D. Двобічний передній вивих нижньої щелепи

E. Однобічний перелом суглобового відростка нижньої щелепи
40 До приймального відділення надійшов чоловік 42-х років, який 3 години тому помилково випив суміш з метанолом. Що необхідно зробити негайно, починаючи лікування потерпілого?

A. Перорально активоване вугілля

B. Інфузія розчину гідрокарбонату натрію в/в

C. Інфузія розчину глюкози в/в

D. Зондове промивання шлунка

E. Інфузія етилового спирту в/в
41 У дитини 12-ти років під час профілактичного обстеження ротової порожнини виявлено зубний камінь у пришийкових ділянках фронтальних зубів нижньої щелепи. Який метод є оптимальним для усунення такого зубного відкладення?

A. Полоскання ротової порожнини зубним еліксиром

B. Професійна гігієна ротової порожнини

C. Індивідуальна гігієна ротової порожнини зубною пастою

D. Вживання твердої їжі

E. Індивідуальна гігієна ротової порожнини зубним порошком
42 Пацієнт 30-ти років скаржиться на незначне печіння та сухість нижньої губи. Хворіє близько 4-х років. Об'єктивно: від лінії Клейна до середини червоної облямівки розташовані великі лусочки сірого кольору, які міцно прикріплені в центрі та відстають по периферії. При їх активному відокремленні ерозій не утворюється. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Кандидозний хейліт

B. Метеорологічний хейліт

C. Червоний вівчак червоної облямівки губ

D. Ексфоліативний хейліт

E. Червоний плескатий лишай
43 Хворому 30-ти років з вогнепальним осколковим переломом верхньої щелепи планується проведення відставленої реконструктивної операції накістного остеосинтезу з одночасною пластикою м'яких тканин. Який вид знеболення необхідно застосувати у даному випадку?

A. Потенцірована місцева анестезія

B. Інтубаційний наркоз

C. Провідникова анестезія

D. Інфільтраційна анестезія

E. Гіпноз
44 Хлопчик 13-ти років після тривалих умовлянь погодився на огляд лікаря-стоматолога, але весь напружився, потім впав, почались судоми, з'явилися виділення з рота. Через кілька хвилин судоми припинилися, дитина стала дуже сонною. Який стан виник у хворого?

Каталог: 609 -> UKR -> Krok
Krok -> Крок Стоматологія. 2004 2005 рік Повторне відвідування
Krok -> Крок Стоматологія Банк 2004-2005 років Профіль – Повторне відвідування
Krok -> Крок Стоматологія. 2004 2005 рік Первинне відвідування 1
Krok -> Крок Стоматологія-2012 (український буклет) 1
Krok -> Крок Загальна лікарська підготовка-2011 1
Krok -> Крок Стоматологія-2013
Krok -> Крок Стоматологія Банк 2004-2005 років Профіль – Первинне відвідування
Krok -> Крок Стоматологія. 2004 2005 рік Невідкладна допомога 1
Krok -> Крок Стоматологія Банк 2004-2005 років Профіль – Невідкладна допомога


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка