Крок. Педіатрія. Модуль 1Сторінка1/34
Дата конвертації06.05.2016
Розмір2.34 Mb.
#2221
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   34

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

11

Крок.Педіатрія.Модуль 1

Опис:

Крок - контроль, 6 курс

Перелік питань:

1.

Дитина 10місяців хвора на гостру респіраторну інфекцію з явищами токсикозу. На шкірі живота з(явився геморагічний висип, було двічі блювання “кавовою гущею”, відмічалася макрогематурія. Які лабораторні обстеження необхідно провести для уточнення причин геморагічного синдрому?


A. *

Коагулограму


B.

Аналіз випорожнень на приховану кров


C.

Аналіз крові на вміст імуноглобулінів


D.

Аналіз сечі


E.

Стерильну пункцію для дослідження кісткового мозку


2.

5-річного хлопчика протягом трьох днів турбує лихоманка до 38,5(С, частий кашель. На 3-й день з’явилась змішана задишка при незначному навантаженні, періодично – пероральний ціаноз. ЧД 40 за 1 хв, ЧСС 130 за 1 хв, в легенях жорстке дихання, справа під кутом лопатки вислуховуються вологі звучні мілко пухирцеві хрипи та крепітація. Поставлено діагноз вогнищева пневмонія. Вкажіть ступінь дихальної недостатності.


A. *

І


B.

ІІ


C.

ІІІ


D.

0


E.

ІV


3.

У дитини 8 років після перенесеної ангіни з(явився на шкірі ніг та живота петехіальний висип рожевого кольору та піднялясь температура до 380. Кількість тромбоцитів в аналізі крові 90,0 г/л, час кровотечі 15 хвилин. Про яке захворювання можна подумати?


A. *

Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура


B.

Залізодефіцитна анемія


C.

Геморагічний васкуліт


D.

Гострий лімфобластний лейкоз


E.

Гемофілія


4.

Хлопчик 10 діб, народився від перших нормальних пологів з масою тіла 3.600. З перших днів життя відмічаються непостійна активна блювота 1-2 рази на добу. Блювотні маси без домішку жовчі. Масу тіла набирає повільно. Випорожнення помірні. Про яку патологію можна подумати?


A. *

Пілороспазм


B.

Незакінчений поворот кишківника


C.

Адреногенітальний синдром


D.

Пілоростеноз


E.

Гострий гастрит


5.

Дівчинка 4 місяців, маса тіла 6.000. З анамнезу життя відомо, що народилася з масою тіла 2.000. Знаходилася на доповненому вигодовуванні (змішане). При обстеженні: блідість шкіри та слизових, печінка виступає з-під краю реберної дуги . А аналізі крові: Нв 80 г/л, еритроцити 3,6 Т/л, кольоровий показник 0,67, лейкоцити 8,9 г/л, тромбоцити 200 Г/л, ретикулоцити 20 0/00. Гіпохромія, пойкілоцитоз, анізоцитоз. Про яку патологію можна подумати?


A. *

Дефіцитна анемія


B.

Гіпопластична анемія


C.

Анемія Фанконі


D.

Гіпорегенераторні анемія

E.

Норморегенераторні анемія


6.

Саша П., 13 років, у відділення поступив з скаргами на слабкість, зниження апетиту, блідість шкіри та слизових оболонок. Батьки звертають увагу на те, що протягом 1,5 місяців у хлопчика неодноразово спостерігали темно-вишньового кольору випорожнення. При обстеженні крові: Нв 70 г/л, еритроцити 2,1 Т/л, кольоровий показник 0,7, ретикулоцити 40 0/00, лейкоцити 8,9 Г/л, тромбоцити 200 Г/л. Вміст VII фактору у крові – 60% від норми. Про яку патологію слід подумати?


A. *

Хронічна післягеморагічна анемія


B.

Дефіцитна анемія


C.

Гемофілія А


D.

Гіпопластична анемія


E.

Гіперрегенераторна анемія


7.

Хлопчик 12 років скаржиться на періодичний біль в правій підреберній ділянці, який супроводжується відчуттям важкості і вздуттям в надчеревній ділянці, блювоту, накопичення газу в кішках, підвищенням температури тіла до 380. Результати дуоденального зондування: в порціях В і С жовч мутна, містить слиз, в осаді – лейкоцити і епітеліальні клітини. Ваш діагноз?


A. *

Хронічний холецистохолангіт в стадії загострення


B.

Хронічний гастродуоденіт в стадії загострення


C.

Дискенезія жовчовивідних шляхів


D.

Хронічний панкреатит в стадії загострення


E.

Функціональний синдром порушення внутрикишкового всмоктування


8.

Дівчинка 14 років протягом 2 років скаржиться на біль на протязі товстої кишки, відмову від їжі, рідкі випорожнення до 6-12 разів на добу з домішками крові, слизу та гною. При ректороманоскопії слизова оболонка гіперемована, матового відтінку, контактні кровотечі. Ваш діагноз?


A. *

Неспецифічний виразковий колит


B.

Дизентерія


C.

Синдром порушення внутрикишкового всмоктування


D.

Целіакія


E.

Лімфогранулематоз


9.

Дитина 9 міс. захворіла гостро: підвищилась температура тіла до 38,8°С, з'явився кашель, нежить. На 3 день хвороби, вночі, стан різко погіршився: дитина стала неспокійною, перевертається у ліжку, з'явився гавкаючий кашель, осиплість голосу, інспіраторна задишка. Діагностовано круп. Який із збудників найбільш імовірно визвав круп у дитини?


A. *

Вірус парагрипу


B.

Вірус грипу


C.

Аденовірус


D.

Риновірус


E.

Ентеровірус


10.

У хлопчика 12 років, що переносить 3-ю атаку ревматизма, при обстеженні в стаціонарі знайдено грубий систолічний шум "дуючого" тембру на верхівці, що проводиться за током крові і не змінює своїх характеристик при зміні положення тіла. Ліва межа серця на 2 см назовні від лівої соскової лінії. Яка причина появи шуму найбільш вірогідна?


A. *

Недостатність мітрального клапана


B.

Природжена вада серця


C.

Коарктація аорти


D.

Пролапс мітрального клапана


E.

Шум анемічного генезу

11.

У дівчинки 4 років з народження ціаноз, задишка в спокої і періодично ядухо-ціанотичні напади з присіданням навпочіпки. Різко відстає в фізичному розвитку, серцевий горб. Вислуховується грубий систолічний шум над всією поверхнею серця, який проводиться на спину. ЕКГ - гіпертрофія правого шлуночка. Яка вада серця найбільш вірогідна?


A. *

Тетрада Фалло


B.

Ізольований стеноз отвору легеневого стовбура


C.

Відкрита артеріальна протока


D.

Відкрите овальне вікно


E.

Транспозиція магістральних судин


12.

Дитина 5 мiсяцiв госпіталізована зі скаргами матерi на пожовтіння та блiдiсть шкіри, поганий апетит, пiдвищення температури до 37,3°С. Дитина вiд I вагiтностi i пологiв, група кровi матерi В[III] Rh[+], дитини О[I] Rh[+]. Мати здорова, у батька-ретикулоцитоз. Об`єктивно: стан важкий, виражена жовтяниця, блiдiсть, неспокiй. Живiт збiльшений в об`ємi, печiнка на 3см, селезiнка на 4см виступають з-пiд краю реберної дуги. Сеча насичена, випорожнення не змінені. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?


A. *

Вроджена гемолiтична анемiя


B.

Гемолiтична хвороба новонароджених


C.

Гепатит


D.

Гострий лейкоз


E.

Жовтяниця Луцея


13.

Батьки хлопчика 7 років звернулись до лікаря зі скаргами: за останні 2-3 тижні у дитини з`явилась поліурія, спрага, втрата маси до 4кг. Об`єктивно: шкіра бліда, суха, на щоках рум`янець, губи і язик сухі, тургор тканин знижений, запах ацетону із рота. Який дiагноз найбiльш iмовiрний?


A. *

Цукровий діабет


B.

Нецукровий діабет


C.

Ацетонемічний синдром


D.

Нирковий діабет


E.

Синдром Альпорта


14.

Дитині 3 місяці. Обхват голови при народженні 35см, під час огляду - 45см. Виявляються симптоми збудливості, вибухання тім`ячка. Розміри велікого тім`ячка 4х4см, сагітальний шов відкритий до 1см. Дитина зригує та блює незалежно від прийому їжі, відстає у психо-моторному розвитку. М`язовий тонус підвищений. На очному дні явища застою. Яка патологія найбільш імовірно зумовлює таку картину?


A. *

Гідроцефалія


B.

Менінгіт


C.

Рахіт


D.

Мікроцефалія


E.

Краніостеноз


15.

Дитина 7 років хворіє другу добу. Турбує кашель, нежить, головний біль, підвищена температура тіла до $38^0C$. При огляді: гіперемія кон'юнктив, сльозотеча, на слизовій м'якого та твердого піднебіння енантема, на слизових оболонках щік проти малих корінних зубів дрібні, розміром з макове зерно, білуваті плями, навколо них - вінчик гіперемії. Яке захворювання найбільш імовірне в даному випадку?


A. *

Кір


B.

Краснуха


C.

Скарлатина


D.

Ентеровірусна інфекція


E.

Стоматит

16.

Дівчинці 2,5 місяці. Скарги на часте блювання незалежно від прийому їжі, втрата маси, слабкість. Хворіє понад 1,5 місяця. Народилась з вагою 3400 г. Теперішня вага - 2900 г. Бліда, підшкірна клітковина відсутня. Пенісоподібний клітор. Тони серця послаблені, тахікардія. Калій крові - 9,4 ммоль/л, натрій - 86 ммоль/л. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Адреногенітальний синдром


B.

Пілоростеноз


C.

Дисбактеріоз кишечника


D.

Ентероколіт


E.

Часткова кишкова непрохідність


17.

Дитина 4,5 рокiв, поступила у лiкарню зi скаргами на поганий апетит, слабкість, блювання і біль в животi, не пов'язаний з прийняттям iжi, температуру 37,5 С. За 2 тижні до цього перенесла ГРВI, пiд час якої в сечi вiдмiчалися слiди бiлка, лейкоцитурiя (до 40 в п/з), мiкрогематурiя. Об'єктивно: шкiра i слизовi оболонки чистi. Живіт м'який, помiрно болючий. Печiнка та селезiнка не збiльшенi. Симптом Пастернацького - позитивний. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Гострий первинний пiєлонефрит


B.

Гострий аппендицит


C.

Ацетонемiчний синдром


D.

Дискiнезiя жовчовивiдних шляхiв


E.

Глистна iнвазiя


18.

У дитини 2 рокiв, яка хворiє на ГРВI, вночi несподiвано з'явилася задишка із затрудненим вдихом. Об'єктивно: шкiра блiда, периоральний цiаноз, легкий акроцiаноз. Дихання гучне, ЧДР - 32/хв. При диханнi вiдмiчається втягування яремної, над- та пiдключичних ямок. При аускультацiї дихання жорстке. Тони серця яснi, звучнi, ЧСС-120/хв. Розвиток якого захворювання ускладнив перебiг ГРВI?


A. *

Стенозуючий ларiнготрахеїт ІІ ст.


B.

Стороннє тiло дихальних шляхiв


C.

Обструктивний бронхiт


D.

Бронхiолiт


E.

Бронхiальна астма


19.

У дитини 8 мiс. з'явилися неспокій, блiдiсть шкiри, задишка, вiдмова вiд iжi. Напади задишки вiдмiчались ранiше. Мати в перiод вагiтностi хворiла на пневмонiю. Фiзикальнi данi: стан тяжкий, дитина неспокiйна, періодично стає слабкою, млявою. Шкiрянi покриви блiдi, вкритi холодним, липким потом, "мармуровий" малюнок, периоральний цiаноз. Пастознiсть тканини на спинi, набряк мошонки. Набухання шийних вен. Задишка - до 75/хв. Аускультативно: жорстке дихання, вологi хрипи. Пульс слабкого наповнення, ниткоподiбний, пiдрахунку не пiдлягає. Межi серця розширенi у всi сторони. Серцевий поштовх розлитий. Тони серця ослабленi. Печiнка +4 см. Затримка сечовидiлення. Який найбільш ймовірний дiагноз?


A. *

Вроджений раннiй неревматичний кардит


B.

Гострий набутий дифузний неревматичний кардит


C.

Гострий набутий вогнищевий неревматичний кардит


D.

Вроджений пiзнiй неревматичний кардит


E.

Пароксизмальна тахiкардiя. Тахiкардитична дiлатацiя серця


20.

У дитини 10 місяців констатовано гостру бронхопневмонію з деструкцією лівої легені. Який збудник найбільш імовірно викликав дане захворювання ?


A. *

Патогенний золотистий стафiлокок

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA -> Назва наукового напрямку (модуля)
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я (задачі)
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Інформації про чисельність і склад населення проводиться перепис населення. Який це вид та метод дослідження? A. Суцільне одномоментне B. Вибіркове одномоментне C
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> 11 семестр, 6 курс мед
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA -> Крок-2 Модуль 2 Дитячі інфекції
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> 6 курс. Симптоми та синдроми в хірургії крок-2
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA -> Ситуаційні задачі 6 курс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   34
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка