Крок. Мікробіологія, вірусологія та імунологія. Модуль 2Сторінка1/6
Дата конвертації15.12.2016
Розмір383 Kb.
  1   2   3   4   5   6

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

5

Крок. Мікробіологія, вірусологія та імунологія. Модуль 2.

Опис:

медичний факультет

Перелік питань:

1.

?При мікроскопії мікропрепарату з виділень хворої хронічним кольпо-вагінітом лікар виявив округлої форми та еліпсоподібні, що брунькуються клітини, розміром 3-6 мкм.Про збудника якої грибкової хвороби може йти мова в даному випадку?


A. *

Кандидозу


B.

Кокцидіозу


C.

Епідермофітії


D.

Мікроспорії


E.

Криптококозу


2.

У мікропрепараті виготовленому з пунктату регіонарного лімфовузла хворого, зафарбованому за Романовським-Гімза лікар виявив тонкі мікроорганізми з 12-14 рівномірними завитками з гострими кінцями довжиною 10-13 мкм блідо-рожевого кольору. Про збудника якої інфекційної хвороби може йти мова в даному випадку?


A. *

Сифілісу


B.

Трипаносомозу


C.

Лептоспірозу


D.

Поворотного тифу


E.

Лейшманіозу


3.

При санітарно-бактеріологічному дослідженні водопровідної води отримані наступні результати: загальна кількість бактерій в 1,0 мл – 80, колі-індекс – 3. Як розцінити результат дослідження?


A. *

Вода придатна для споживання


B.

Вода є сумнівною


C.

Вода є дуже сумнівною


D.

Вода є забрудненою


E.

Вода є дуже забрудненою


4.

При санітарно-бактеріологічному дослідженні води методом мембранних фільтрів виявлено дві червоні колонії на мембранному фільтрі (середовище Ендо), через який пропустили 500 мл досліджуваної води. Розрахуйте колі-індекс та колі-титр досліджуваної води:


A. *

4 та 250


B.

2 та 500


C.

250 та 4


D.

500 та 2


E.

250 та 2


5.

У харкотинні хворого з підозрою на пневмонію виявлено грам позитивні диплококи, трохи подовжені з дещо загостреними протилежними кінцями. Які мікроорганізми виявлені у харкотинні?


A. *

Streptococcus pneumoniae


B.

Staphylococcus aureus


C.

Klebsiella pneumoniae


D.

Neisseria meningitidis


E.

Neisseria gonorrhoeae


6.

Хворому з підозрою на черевний тиф лікар-інфекціоніст призначив бактеріологічне дослідження крові. Доцільність цього призначення пояснюється тим, що на першому тижні захворювання тифо-паратифами в хворого спостерігається:


A. *

Бактеремія

B.

Токсинемія


C.

Септицемія


D.

Септикопіємія


E.

Вірусемія


7.

З випорожнень хворого на гострий гастроентерит виділена чиста культура рухливих дрібних, дещо зігнутих грам негативних паличок, які впродовж 6 годин дають ріст на лужній 1% пептонній воді у вигляді ніжної голубуватої плівки. Яким мікроорганізмам притаманні такі властивості?


A. *

Вібріонам


B.

Спірохетам


C.

Клостридіям


D.

Бацилам


E.

Спірилам


8.

При плановому обстеженні доярок поставлено шкірно-алергічну пробу Бюрне. Вказана проба використовується для виявлення гіперчутливості до


A. *

Бруцеліну


B.

Туберкульну


C.

Альттуберкуліну


D.

Тулярину


E.

Антраксину


9.

У дитячому садку через кілька годин після вживання сирної маси майже у всіх дітей раптово з’явилися симптоми гастроентериту. При бактеріологічному дослідженні блювотних мас та залишків сирної маси було виділено золотистий стафілокок. Як доцільно продовжити дослідження для уточнення джерела інфекції?


A. *

Провести фаготипування виділених штамів


B.

Визначити здатність штамів до токсиноутворення


C.

Провести дослідження обладнання харчоблоку


D.

Вивчити наявність антитіл у хворих дітей


E.

Поставити алергічну пробу


10.

При мікроскопії харкотиння хворого на крупозну пневмонію виявлена значна кількість грампозитивних ланцетоподібних диплококів, оточених капсулою. Виявлення якого збудника слід очікувати?


A. *

Streptococcus pneumoniae


B.

Klebsiella pneumoniae


C.

Chlamidia pneumoniae


D.

Staphylococcus aureus


E.

Escherichia coli


11.

Лікар отоларинголог при огляді хворого відмітив гіперемію, значний набряк мигдаликів з сірим нальотом на них. При мікроскопії нальоту було виявлено грампозитивні палички розташовані під кутом одна до одної. Про яке захворювання слід думати?


A. *

Дифтерія


B.

Ангіна


C.

Скарлатина


D.

Менінгоназофарингіт


E.

Епідемічний паротит


12.

Хворий Н. поступив у лікарню зі скаргами на блювоту, запаморочення, двоїння в очах, важкість при ковтанні. Лікар запідозрив ботулізм. Які методи діагностики доцільно використати для підтвердження діагнозу?


A. *

Біологічна проба, бактеріологічний

B.

Алергічна проба, серологічний


C.

Бактеріологічний, мікологічний


D.

Протозоологічний, мікроскопічний


E.

-


13.

В інфекційне відділення лікарні госпіталізовано хворого зі скаргами на нудоту, рідкі випорож-нення зі слизом і прожилками крові, підвищення температури, слабкість. Лікар запідозрив дизентерію. Який метод лабораторної діагностики найдоцільніше призначити для підтвердження діагнозу?


A. *

Бактеріологічний


B.

Серологічний


C.

Мікологічний


D.

Мікроскопічний


E.

Протозоологічний


14.

Людина, яка проживала в ендемічному вогнищі перехворіла 3-денною малярією. Після переїзду в іншу місцевість, через 1,5 року після переїзду захворла малярією знову. Яка найбільш вірогідна форма цього захворювання?


A. *

Рецидив


B.

Реінфекція


C.

Суперінфекція


D.

Персистуюча інфекція


E.

Вторинна інфекція


15.

У клініку доставлено хворого з важким загальним станом, високою температурою, затрудне-ним диханням. Бактеріоскопічне дослідження матеріалу із зіву та дихальних шляхів дозволило попередньо діагностувати дифтерійний круп. Який метод фарбування при цьому був застосований?


A. *

Нейссера


B.

Циль-Нільсена


C.

Гнса-Буррі


D.

Пешкова


E.

Ожешки


16.

Хворий поступив в інфекційну лікарню на 8-й день зі скаргами на головний біль, недомагання, слабкість. Для серологічного дослідження взято кров. При проведенні реакція аглютинації Відаля встановлено, що вона позитивна в розведенні 1:200 з О-діагностикумом черевного тифу. Який діагноз можна встановити на підставі цього дослідження?


A. *

Черевний тиф


B.

Дизентерія


C.

Холера


D.

Лептоспіроз


E.

Туберкульоз


17.

При перевірці стану повітря в операційній перед операцією седиментаційним методом виявлено 5 дрібних округлих, навколо яких чітко було видно зону гемолізу. На яке середовище були зроблені посіви?


A. *

Кров’яний МПА


B.

МПА


C.

Ендо


D.

ЖСА


E.

Левіна

18.

В селищі К. у декількох господарствах було виявлено масову загибель щурів. Виникла підозра, що причиною може бути чума. Які постмортальні дослідження тварин слід провести з метою екстренного встановлення збудника інфекції?


A. *

Реакція кільцепреципітації


B.

Реакція аглютинації


C.

Реакція пасивної аглютинації


D.

Реакція зв”язування комплементу


E.

Реакція нейтралізації


19.

У пацієнта з ознаками коліту виділена чиста культура бактерій, яка за морфологічними, культуральними та біохімічними властивостями віднесена до роду шигел. Яку з названих реакцій доцільно застосувати для серологічної ідентифікації культури?


A. *

Аглютинації з діагностичними сироватками


B.

Зв’язування комплементу


C.

Непрямої гемаглютинації


D.

Преципітації


E.

Затримки гемаглютинації


20.

Пацієнт звернувся до лікаря на другому тижні хвороби, яка за клініко-епідеміологічними даними нагадувала тифо-паратифозне захворювання. Лікар вирішив підтвердити діагноз шляхом виявлення специфічних антитіл. Які препарати слід використовувати для цієї мети?


A. *

Діагностикуми


B.

Діагностичні сироватки


C.

Мічені сироватки


D.

Моноклональні антитіла


E.

Адсорбовані монорецепторні сироватки


21.

У лабораторію поступив матеріал /витяжка тваринницької сировини/ з району, де відмічені випадки на сибірку серед тварин. Яку серологічну реакцію необхідно застосувати для виявлення антигенів збудника в досліджуваному матеріалі?


A. *

Реакцію термопреципітації


B.

Реакцію зв’язування комплементу


C.

Реакцію непрямої гемаглютинації


D.

Радіоімунний аналіз


E.

Реакцію преципітації в агарі


22.

У зв’язку з випадком дифтерії виникла необхідність провести запобіжні щеплення в студентській групі. Який препарат слід використати для створення штучного активного імунітету?


A. *

Дифтерійний анатоксин


B.

Антидифтерійну сироватку


C.

Специфічний імуноглобулін


D.

Вакцина АКДП


E.

Вакцина з вбитих бактерій


23.

Від хворого з підозрою на черевний тиф виділено чисту культуру збудника, яку ідентифіковано за морфологічними, культуральними та біохімічними властивостями як сальмонелла тифу. Яке дослідження слід застосувати для остаточної ідентифікації збудника?


A. *

Сероідентифікацію


B.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка