Крок М. Лікувальна справа 2011 1Скачати 483.05 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації11.05.2016
Розмір483.05 Kb.
  1   2   3
Крок М. Лікувальна справа 2011

1 Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнта із виразковою хворобою, у якого виник "кинджальний" біль у надчеревній ділянці. Шкіра бліда, живіт дошкоподібний. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Якою має бути тактика фельдшера?

A. Введення спазмолітичних засобів

B. *Негайна госпіталізація

C. Введення знеболюючих засобів

D. Накладання грілки на епігастральну ділянку

E. Промивання шлунка
2 Хворий 44-х років зловживає алкоголем. Перебуваючи в соматичному відділенні лікарні з приводу хронічного гепатиту, раптово став збудженим, втратив орієнтацію в місці перебування і часі, в своїй особі орієнтований. Як називається такий стан?

A. Маніакальний

B. *Деліріозний

C. Онейроїдний

D. Сутінковий

E. Аментивний
3 На місці дорожньо-транспортної пригоди виявлено потерпілу без свідомості, без дихання. Пульс і артеріальний тиск не визначаються, зіниці на світло не реагують. Який термінальний стан у потерпілої?

A. Передагональний стан

B. Травматичний шок

C. *Клінічна смерть

D. Колапс

E. Агонія
4 На заводі будівельних конструкцій столяр підняв дерев'яний брус вагою 60 кг. Раптово у нього з'явився біль у попереково-крижовому відділі, обмежена рухливість, викривлення. Яку допомогу повинен призначити фельдшер?

A. Антибіотики

B. *Знеболюючі

C. Зігріваючі мазі

D. Вітамінотерапія

E. Фізпроцедури
5 При визначенні біодози кожен отвір біодозиметра опромінювали 30 секунд, одержали 4 еритемні смужки. Чому дорівнює біодоза?

A. *1 хвилина 30 секунд

B. 30 секунд

C. 1 хвилина

D. 2 хвилини

E. 3 хвилини
6 При черговому огляді вагітної фельдшер ФАПу звернув увагу на збільшення маси тіла на 4 кг за 10 днів. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Пієлонефрит вагітних

B. Прееклампсія середнього ступеня

C. Прееклампсія легкого ступеня

D. *Водянка вагітних

E. Токсикоз І половини вагітності
7 Жінка скаржиться на різкий біль у животі, запаморочення. Остання менструація 2 місяці тому. АТ- 100/60 мм рт.ст. Запідозрена перервана позаматкова вагітність. Які першочергові дії фельдшера?

A. Ввести анальгетики

B. Ввести спазмолітики

C. *Забезпечити венозний доступ. Негайно госпіталізувати

D. Вести спостереження за жінкою

E. Покласти холод на низ живота
8 Фельдшера ШМД викликали вночі до чоловіка, в якого раптово з'явилась ядуха з утрудненим вдихом, кашель із виділенням рожевого пінистого мокротиння. Пацієнт у положенні ортопное. Дихання шумне. Ps- 100/хв., ритмічний, слабкого наповнення. Над легенями - вологі дрібнопухирчасті хрипи. Виберіть препарат, який необхідно застосувати:

A. Фероплект

B. Метопролол

C. Есенціале

D. *Лазикс

E. Панангін
9 Фельдшер швидкої медичної допомоги прибув на виклик до роділлі, у якої 12 годин тому розпочались перейми. Води вилились 3 години тому. Роділля збуджена, кричить, тримається за живіт. Перейми по 50-60 секунд, матка між переймами повністю не розслаблюється. Матка має форму піскового годинника. Очікувана маса плоду 4000 г. Встановіть діагноз:

A. Виворіт матки

B. Гіпотонія матки

C. Матка Кувелера

D. *Загроза розриву матки

E. Розрив матки, що відбувся
10 Після проведення первинного патронажу відомості про дитину слід записати у таку форму:

A. № 063/О

B. № 058/О

C. № 067/О

D. № 026/О

E. *№ 112/О
11 До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка, яка хворіє на гіпертиреоз. Після психоемоційної травми з'явилися різке збудження, профузна пітливість, висока температура тіла, тахікардія, АТ- 160/70 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у пацієнтки?

A. Гіпертонічний криз

B. *Тиреотоксичний криз

C. Напад стенокардії

D. Порушення мозкового кровообігу

E. Напад бронхіальної астми
12 У вагітної в 32 тижні вагітності прибавка маси тіла за тиждень становить 700 г, АТ- 170/120 мм рт.ст., виражені набряки нижніх кінцівок та передньої черевної стінки. Раптово розвинувся напад судом. Яку першочергову невідкладну допомогу треба надати вагітній?

A. Ввести спазмолітичні препарати

B. *Ввести роторозширювач, зафіксувати язик

C. Подати кисень

D. Ввести еуфілін

E. Виміряти тиск
13 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт, який лікувався в кардіологічному відділенні з приводу гіпертонічної хвороби. При виписці йому рекомендували дотримуватись дієти №10. Що доцільно рекомендувати пацієнту?

A. Обмежити споживання м'яса (телятина, птиця)

B. Споживати каву, какао, шоколад

C. *Обмежити споживання кухонної солі, рідини

D. Обмежити споживання фруктів, ягід, соків

E. Споживати тістечка, торти
14 Під час першого патронажу мати поскаржилась фельдшеру ФАПу на збільшення і нагрубання грудних залоз у дитини, появу з них білуватого секрету. Збільшення симетричне, шкіра над грудними залозами не змінена. Загальний стан дитини не змінений. Яке найбільш доцільне втручання повинен здійснити фельдшер?

A. Зробити масаж грудних залоз

B. Накласти олійний компрес

C. Накласти напівспиртовий компрес

D. *Накласти стерильну суху пов'язку

E. Вичавити секрет
15 З пацієнтом, який страждає на цукровий діабет, фельдшер здоровпункту проводить бесіду з питань дієтичного харчування. Що з перерахованих продуктів можна рекомендувати пацієнту?

A. Варення

B. Компоти

C. Кондитерські вироби

D. *Гречана каша

E. Солодкий чай
16 Для промивання ран в травматологічний пункт надійшов 0,5% розчин хлоргексидину. До якої групи хімічних антисептиків він належить?

A. Альдегіди

B. Кислоти

C. Окисники

D. *Детергенти

E. Хіноксокліни
17 При огляді дитини 7-ти років відзначається погіршення стану, підвищення температури тіла, набряк у ділянці привушної слинної залози справа. Дитина відмовляється від їжі. Про яке захворювання слід думати?

A. Вітряна віспа

B. *Паротитна інфекція

C. Кір

D. Краснуха

E. Скарлатина
18 Через 2 тижнi пiсля перенесеної ангiни дiвчинка 10-ти рокiв поскаржилися на бiль у серцi, пiдвищену втомлюванiсть. Об'єктивно: блiдiсть шкiри, задишка, тахiкардiя, розширення меж серця, глухiсть серцевих тонiв. Що ви запiдозрите у дитини?

A. Мала хорея

B. Пневмонiя

C. Дифтерія

D. *Ревматичний ендомiокардит

E. Гломерулонефрит
19 Фельдшер ФАПу накриває перев'язувальний стіл. Він підготував себе до роботи, перевірив дату стерилізації бікса, приступив до техніки накривання стола. Яка його перша дія?

A. Стіл накрити стерильним простирадлом вдвоє

B. Стіл накрити стерильною клейонкою

C. Стіл накрити другим простирадлом в четверо

D. Дві стерильні цапки з бікса прикріпити до двох верхніх шарів простирадла

E. *Відкрити бікс і перевірити зміну забарвлення індикатора
20 Фельдшера ФАПу викликали до дитини віком 8-ми років, яка хворіє на вроджену ваду серця. Стан дитини важкий, відмічається задишка, ціаноз, клекотливе дихання, кашель, виділення пінистого мокротиння. Яке положення потрібно надати цій дитині в ліжку?

A. Горизонтальне з повернутою набік головою

B. На правому боці з приведеними до живота ногами

C. Горизонтальне з піднятим ніжним кінцем

D. *Напівлежаче з підвищеним головним кінцем

E. Колінно-ліктьове
21 У пацієнтки з гіпертонічною хворобою розвинувся гіпертонічний криз. Який препарат слід вибрати фельдшеру ФАПу для надання допомоги?

A. Кордіамін

B. Баралгін

C. Преднізолон

D. Нітрогліцерин

E. *25% розчин магнезії сульфату
22 Фельдшер ШМД обслуговує виклик до пацієнта, який скаржиться на серцебиття, відчуття стискання в ділянці серця, запаморочення, задишку, відчуття страху смерті. На ЕКГ- ознаки шлуночкової пароксизмальної тахікардії. Для невідкладної допомоги необхідно використати:

A. Баралгін

B. Еуфілін

C. *Кордарон

D. Дигоксин

E. Ізадрин
23 До фельдшера ФАПу звернулися батьки з дитиною 6-ти років, яка скаржиться на головний біль, виражену загальну слабкість. Об'єктивно: слизисті виділення з носа, гіперемія кон'юнктиви та шкірних покривів, температура 39oC. Для зниження температури тіла з фізичних методів необхідно застосувати:

A. Лужна інгаляція

B. Гаряче пиття

C. Тепла грілка

D. Оксигенотерапія

E. *Прохолодна клізма
24 У хворого в анамнезі рана в ділянці стопи, яка загоїлася. Через тиждень з'явились судоми по всьому тілу, біль, утруднене ковтання. По медичну допомогу не звернувся. Яке ускладнення розвинулося у хворого?

A. *Правець

B. Ангіна

C. Сепсис

D. Абсцес

E. Флегмона
25 Жінку під час роботи на присадибній ділянці вжалила бджола. Об'єктивно: непритомна, шкіра її бліда, кінцівки холодні, пульс ниткоподібний, АТ- 70/30 мм рт.ст., дихання поверхневе. Фельдшер ШМД повинен почати невідкладну допомогу з введення розчину такої речовини:

A. Анальгін

B. Промедол

C. *Адреналін

D. Папаверин

E. Баралгін
26 На ФАП звернулась жінка, яка пошкодила вену у ділянці варикозно розширеного вузла. Виникла кровотеча, кров темного кольору. Який спосіб тимчасової зупинки кровотечі треба застосувати?

A. Накласти гіпс

B. Провести пальцеве притиснення судини

C. *Накласти стискаючу пов'язку

D. Накласти герметичну пов'язку

E. Накласти джгут
27 У дитини 8-ми місяців спостерігається кволість, на огляд реагує слабким плачем, шкіра зморшкувата, з сіруватим відтінком, тургор тканин знижений, толерантність до їжі різко знижена, стул нестійкий. Дефіцит маси тіла складає 41%. На яке захворювання вказують такі симптоми?

A. Кишковий токсикоз з ексикозом

B. *Гіпотрофія ІІІ ступеня

C. Гіпотрофія ІІ ступеня

D. Гіпервітаміноз D

E. Гіпотрофія І ступеня
28 При проведенні проби Манту у дитини 5-ти років виявлена папула 7 мм. Як оцінюється проба Манту?

A. Негативна

B. *Позитивна

C. Сумнівна

D. Віраж туберкулінової проби

E. Гіперергічна
29 Пацієнт 55-ти років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на переймоподібний біль ниючого характеру в правому підребер'ї, нудоту, гіркоту в роті. Погіршення стану пов'язує з вживанням жирної їжі. Об'єктивно: шкіра жовтянична, язик обкладений, температура - 38,2oC, АТ- 115/60 мм рт.ст. При пальпації живота визначається позитивний симптом Грекова-Ортнера. Яке дослідження є обов'язковим при цьому захворюванні?

A. *Дуоденальне зондування з бактеріологічним дослідженням

B. Комп'ютерна томографія

C. Холецистохолангіографія

D. Лапароскопія

E. УЗД
30 Через падіння з драбини пацієнт отримав черепно-мозкову травмує. Об'єктивно: непритомний, періодично виникає блювання. У неврологічному статусі визначаються менінгеальні симптоми. Як потрібно транспортувати пацієнта?

A. У положенні сидячи

B. *У горизонтальному положенні на ношах, повернути голову у бік

C. У горизонтальному положенні, фіксуючи кінцівки лонгетами

D. У горизонтальному положенні, лежачи на животі

E. У горизонтальному положенні на м'якій поверхні, повернути голову у бік
31 До фельдшера ФАПу звернулась жінка 70-ти років зі скаргами на запаморочення, шум у голові, головний біль, погіршення пам'яті. Про яке захворювання слід думати?

A. Ішемічна хвороба серця

B. *Атеросклероз судин головного мозку

C. Гостра серцева недостатність

D. Гіпертонічна хвороба

E. Гостра судинна недостатність
32 Фельдшера викликали до чоловіка 26-ти років, який перебуває у непритомному стані. З дитинства хворіє на цукровий діабет. Об'єктивно: дихання шумне, із запахом ацетону. Шкіра суха, холодна на дотик. Зіниці звужені. Ps- 100/хв., ниткоподібний. Живіт здутий, черевна стінка напружена. Який найімовірніший діагноз?

A. *Гіперглікемічна кома

B. Гіпоглікемічна кома

C. Алкогольна кома

D. Печінкова кома

E. Уремічна кома
33 Фельдшер здоровпункту промислового підприємства використані інструменти повинен занурити в дезінфекційний розчин на такий час:

A. *60 хвилин

B. 40 хвилин

C. 15 хвилин

D. 45 хвилин

E. 30 хвилин
34 Фельдшер здоровпункту промислового підприємства для приготування 1 л 0,5% розчину хлорантоїну повинен взяти сухої речовини:

A. 20 г

B. 10 г

C. 15 г

D. *5 г

E. 50 г
35 Після ін'єкції інсуліну у дівчинки 12-ти років змінився стан, шкіра бліда, вкрита холодним липким потом, раптово почались судоми. Яку невідкладну допомогу необхідно надати хворій?

A. Ввести в/в ізотонічний розчин натрію хлориду

B. *Ввести в/в розчин глюкози 20%

C. Вести в/в 4% розчин бікарбонату натрію

D. Ввести преднізолон

E. Ввести розчин інсуліну 15-20 ОД
36 Фельдшер ФАПу обстежує дитину на 5-й день хвороби з попереднім діагнозом ГРВІ. Стан хлопчика погіршився за рахунок посилення кашлю, нежиттю та появи плямисто-папульозного висипу спочатку за вухами, потім на шкірі тулуба і кінцівок. Яке захворювання дозволяють запідозрити ці симптоми?

A. Скарлатина

B. Вітряна віспа

C. Краснуха

D. Менінгококова інфекція

E. *Кір
37 Хворий 35-ти років після роботи на складі хімічних речовин відчув запаморочення, знизилась гострота зору, виникли блювання і спастичні болі у животі. Об'єктивно: важкий стан, зіниці різко звужені, реакція на світло відсутня, різка пітливість, виражена слинотеча і виділення великої кількості рідкого харкотиння, ЧСС- 46/хв., АТ- 90/50 мм рт.ст., часте сечовипускання. Який попередній діагноз?

A. Отруєння чадним газом

B. Отруєння етиловим спиртом

C. *Отруєння фосфорорганічними речовинами

D. Отруєння метиловим спиртом

E. Отруєння серцевими глікозидами
38 Постраждалий ремонтував електропроводку. Раптово виникли судомні скорочення м'язів і втрата свідомості. При огляді: у руці постраждалого затиснутий електричний провід. Що необхідно зробити фельдшеру ШМД у першу чергу?

A. Оцінити стан постраждалого

B. *Припинити дію електричного струму

C. Негайно приступити до серцево-легеневої реанімації

D. Викликати міліцію

E. Забезпечити прохідність дихальних шляхів
39 Пологи І, термінові. ІІ період пологів триває 10 хвилин. Під час чергової потуги роділля зблідла. Почалося блювання. Живіт напружений, спереду і зліва ближче до дна матки з'явилося різко болюче випинання, кров'янисті виділення із пологових шляхів. Серцебиття плоду 100/хв. При піхвовому дослідженні: відкриття шийки матки повне, голівка плоду малим сегментом у вході в малий таз, стрілоподібний шов - у лівому косому розмірі. Встановіть діагноз:

A. Бічне передлежання плаценти

B. Повне передлежання плаценти

C. Крайове передлежання плаценти

D. *Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

E. Загроза розриву матки
40 10-річний хлопчик звернулася на ФАП зі скаргами на нудоту, зниження апетиту і маси тіла, поганий сон, біль у навколопупковій ділянці. Яке захворювання можна запідозрити?

A. Сальмонельоз

B. Дизентерія

C. *Гельмінтоз

D. Кишкова колька

E. Гостра кишкова непрохідність
41 До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35-ти років. З анамнезу відомо, що жінка страждає на цукровий діабет, має одну дитину. Дайте рекомендації щодо методу контрацепції для заміжньої жінки:

A. Хірургічна стерилізація

B. Монофазна гормональна контрацепція

C. *Внутрішньоматкова контрацепція

D. Трифазна гормональна контрацепція

E. МЛА
42 Хлопчик 8-ми років скаржиться на почервоніння обох очей впродовж місяця, свербіж повік, виділення слизового характеру, відчуття стороннього тіла в очах. Ці самі скарги були рік тому, також весною. При обстеженні: на слизовій оболонці верхніх повік сосочки, кон'юнктива стовщена, тьмяна, оксамитна на вигляд, симптом "бруківки". Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гонобленорея

B. Стафілококовий кон'юнктивіт

C. Скрофульозний кон'юнктивіт

D. Кон'юнктивіт Коха-Уікса

E. *Весняний кон'юнктивіт
43 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 30-ти років зі скаргами на остуду, відчуття голоду, неспокій. В анамнезі: пацієнт страждає на цукровий діабет 1-го типу. Об'єктивно: пацієнт збуджений, шкіра тепла, профузний піт, неадекватна поведінка. Рівень глюкози у крові 2,0 ммоль/л. Назвіть першочергові заходи невідкладної допомоги:

A. *Внутрішньовенне струминне введення 40-60 мл 40% розчину глюкози

B. Внутрішньовенне струминне введення 5 мл 40% розчину глюкози

C. Підшкірне введення 40 ОД інсуліну

D. Внутрішньовенне струминне введення 40-60 мл 5% розчину глюкози

E. Внутрішньовенне краплинне введення 200 мл 0,9% розчину натрію хлориду
44 У пацієнта, якого звільнили з-під обвалу, спостерігаються блідість шкірних покривів, ціаноз нігтів пальців ноги, вм'ятини на ділянках найбільшого стиснення; пульсація на нозі різко ослаблена. Який найбільш імовірний діагноз?

A. *Синдром тривалого стиснення

B. Ниркова недостатність

C. Облітеруючий атеросклероз

D. Облітеруючий ендартеріїт

E. Гангрена нижньої кінцівки
45 Народилася здорова доношена дитина за шкалою Апгар 8-10 балів. Коли її вперше прикладуть до грудей матері?

A. Через 6-8 годин після народження

B. Через добу після народження

C. Через 4 години

D. *В перші 2 години після народження

E. Через 10-12 годин після народження
46 Фельдшер на ФАПі оглядає пацієнта, який стверджує, що вчора у нього був епілептичний напад. Які ознаки будуть свідчити про перенесений епілептичний напад?

A. Сонливість

B. Рухова загальмованість

C. *Сліди від прикушування язика

D. Сліди від укусу на руках

E. Подряпини на руках
47 Лікар призначив пацієнту курс бензилпеніциліну 1 млн ОД внутрішньом'язово. Фельдшер виконав пробу на чутливість до антибіотика на передпліччі пацієнта. Через який час слід оцінювати результат проби?

A. 1,5 години

B. *15 хвилин

C. 1 година

D. 2 години

E. 40 хвилин
48 Фельдшер ШМД оглядає потерпілого з відкритим переломом стегна, ускладненим артеріальною кровотечею. При наданні першої допомоги провів тимчасову зупинку кровотечі за допомогою джгута, ввів потерпілому знеболюючі препарати. Що буде наступним етапом у веденні пацієнта?

A. Іммобілізація пошкодженої кінцівки

B. Надання хворому зручного положення

C. Холод на місце травми

D. Госпіталізація хворого у травматологічне відділення

E. *Накладання захисної асептичної пов'язки
49 Дитині 9-ти років проводиться серцево-легенева реанімація. Який показник буде свідчити про ефективність реанімаційних дій?

A. Блідість шкіри

B. Тремор кінцівок

C. Розширення зіниць

D. Синюшність шкірних покривів

E. *Поява пульсу на сонній артерії
50 До ФАПу звернувся робітник зі скаргами на різкий біль у правій здухвинній ділянці. Біль з'явився в епігастрії, потім перемістився в здухвинну ділянку. Хворого турбує нудота, загальна слабкість. Позитивні симптоми Сітковського, Бартом'є-Міхельсона. Який попередній діагноз?

A. Ентероколіт

B. Кишкова непрохідність

C. Гострий пієлонефрит

D. *Гострий апендицит

E. Гострий панкреатит
51 У молодого чоловіка 20-ти років ножове поранення грудної клітки. Об'єктивно: положення вимушене, праворуч у V міжребер'ї різана рана розміром 3,0х1,0 см, з якої витікає піниста кров, а під час вдиху чути всмоктування повітря. Для попередження розвитку синдрому кардіопульмональних порушень фельдшер на місці події повинен:

A. *Накласти оклюзійну пов'язку, ввести протишокові препарати

Каталог: files
files -> Програма для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку з навчанням українською мовою
files -> Дорогий друже! Вітаємо тебе з новим шкільним роком!
files -> Йод як важливий екологiчний чинник у життєдіяльностl
files -> Катерина Білокур народна художниця України
files -> Конспект заняття гуртка "Чарівний ланцюжок" на тему "Бабусині вишиванки"
files -> Висока дивина світу барви І звуки хутора
files -> До числа значущих псохогенних факторів відносяться емоції
files -> Родинне свято до дня 8 Березня в 5-а класі ( Бройченко А. Г.) Ми у мам — помічники


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка