Крок м \ Лікувальна справа \ Бази \ Внутрішня медицина \ 2016Скачати 76.18 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації23.09.2020
Розмір76.18 Kb.
  1   2   3   4   5

V 87e7d324

Крок М \ Лікувальна справа \ Бази \ Внутрішня медицина \ 2016


1 Хвора 45р., скаржиться на нудоту, блювання, відчуття гіркоти у роті натще, тяжкості у правому підребер’ї, слабкість, нездужання. Погіршення самопочуття пов’язує з прийомом жирної їжі. Хворіє протягом 2 років. Об’єктивно: шкіра і видимі слизові оболонки – з жовтушним відтінком. Печінка – біля краю реберної дуги. Позитивні симптоми: Кера, Ортнера. Дуоденальний вміст: у порції “В” – збільшення лейкоцитів, епітелію, жовч мутна. Клінічна картина є найбільш характерною для:

A Хронічного холециститу

B Хронічного панкреатиту

C Хронічного гепатиту

D Хронічного гастриту

E Цирозу печінки

2 До фельдшера ФАПу звернулась жінка 20 р. зі скаргами на загальну слабкість, серцебиття, зміну смаку [бажання їсти крейду], ламкість нігтів, випадіння волосся. Вважає себе хворою протягом останнього року на тлі порушення менструально-оваріального циклу. Вкажіть найімовірніший діагноз:

A Залізодефіцитна анемія

B Гемолітична анемія

C Гіпопластична анемія

D В12-дефіцитна анемія

E Гемофілія А

3 Хвора К., 39 років, звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на біль в суглобах кистей, загальну слабкість, зниження працездатності, швидку втомлюваність, підвищення температури тіла до 38,3°C, висипку на тілі. Об’єктивно виявлено еритематозні висипання, які розташовані по спинці носа і вилицях, що нагадують “крила метелика”, ЧД – 18 за хв., АТ– 120/80 мм рт.ст. Найімовірніший діагноз?

A Системний червоний вовчак.

B Деформуючий остеоартроз.

C Ревматична хвороба.

D Ревматоїдний поліартрит.

E Системна склеродермія.

4 До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 32 р., зі скаргами на блювання “кавовою гущею”, загальну слабкість, шум у вухах, запаморочення. Об’єктивно: пульс – 86 в хв., АТ- 90/50 мм рт.ст. Для якого ускладнення виразкової хвороби характерні такі симптоми?

A Кровотечі

B Перфорації

C Пенетрації

D Пілоростенозу

E Малігнізації

5 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт Р., 20 років, зі скаргами на болі ниючого характеру в поперековій ділянці, підвищення to тіла до 38,5oС. Симптом Пастернацького позитивний справа. Загальний аналіз сечі: лейкоцитурія, бактеріурія. Ваш попередній діагноз.

A Гострий пієлонефрит

B Хронічний гломерулонефрит

C Нирковокам’яна хвороба

D Гострий гломерулонефрит

E Хронічний холецистит

6 На прийом звернулася хвора 48 р. зі скаргами на головний біль у потиличній ділянці, шум у вухах, швидку втомлюваність, фізичну слабкість. Об’єктивно: межі серця розширені вліво. Вислуховується акцент другого тону над аортою. Ps – 95/хв. АТ – 185/100 мм рт.ст. Вкажіть, яке усладнення розвинулось у пацієнтки?

A Гіпертонічний криз

B Набряк легенів

C Інсульт

D Судинна недостатність

E Серцева астма

7 Молода жінка втратила за 3 місяці 8 кг ваги, скаржиться на серцебиття, потовщення шиї, відчуття “комка” при ковтанні, дратливість,тремтіння пальців рук, випинання очей, субфебрильну температуру. Найбільш вірогідний попередній діагноз?

A Тиреотоксикоз

B Пухлина мозоку

C Ревматична хвороба

D Мікседема

E Нейроциркуляторна дистонія

8 Хвору турбує загальна слабкість, мерзлякуватість, погіршення пам'яті. Вважає себе хворою упродовж 2-х років. Хвора надмірного харчування, шкірні покриви бліді, обличчя одутле. На нижніх кінцівках – набряки. Рs – 50/хв. АТ- 100/55 мм рт.ст. Про який патологічний стан можна подумати?

A Гіпотиреоз

B Тиреотоксикоз

C Ендемічний зоб

D Атеросклероз

E Акромегалію

9 Хворий 28 років скаржиться на задишку, біль у ділянці серця. В анамнезі ревматична хвороба. При обстеженні виявлено акроціаноз, загальна блідість, рум’янець на щоках. На верхівці серця “котяче муркотіння, розширена верхня межа серця. Аускультативно вислуховується ритм “перепілки”. Яку набуту ваду серця можна запідозрити?

A Мітральний стеноз

B Аортальна недостатність

C Комбінована аортальна вада

D Мітральна недостатність

E Аортальний стеноз

10 Чоловік 42 років доставлений у лікарню зі скаргам на стискаючий та пекучий біль в ділянці серця з ірадіацією в ліве плече та ліву лопатку, задишку, різку кволість. Больовий синдром виник вперше в житті після емоційного перенапруження, триває близько години. Об'єктивно: Ps - 98/хв, ритмічний. АТ - 130/80 мм рт.ст. Тони серця приглушені, шумів немає. На ЕКГ депресія сегменту ST та негативний зубець Т у відведеннях І, avL, V1-V4. Який найбільш ймовірний діагноз?

A ІХС. Гострий інфаркт міокарда

B ІХС. Стабільна стенокардія напруження

C ІХС. Стенокардія спокою

D Нейроциркуляторна дистонія

E ІХС. Прогресуюча стенокардія

11 Фельдшер ФАПа на вызове у пациента К. 22 л. Жалобы на отеки на лице, боли в пояснице с обеих сторон, головную боль, повышение tо до 39°C. АТ- 150/90 мм рт.ст. Моча красноватая. Ваш вероятный диагноз:

A Острый гломерулонефрит

B Хронический пиелонефрит

C Мочекаменная болезнь

D Острый пиелонефрит

E Острый цистит

12 До фельдшера ФАПу звернулась жінка 56 р. зі скаргами на спрагу, сухість і свербіж шкіри, погіршення зору, часте сечовипускання, збільшення кількості сечі за добу. Вважає себе хворою біля року. Об’єктивно: пацієнтка надмірного харчування, шкіра суха, сліди розчухів, поодинокі фурункули. Яке першочергове обстеження необхідно здійснити для постановки діагнозу:

A Визначення рівня глікемії

B Визначення водного балансу

C Біохімічне дослідження крові

D Загальний аналіз крові

E УЗД печінки

13 У лікарню звернувся хворий 42 років зі скаргами на приступоподібний біль за грудниною з іррадіацією в ліву лопатку. Біль з'являється при значному фізичному навантаженні, триває 5-10 хвилин і проходить в спокої. Хворіє 2 тижні. Який попередній діагноз?

A ІХС. Стенокардія, що вперше виникла

B ІХС. Гострий інфаркт міокарда

C ІХС. Прогресуюча стенокардія

D ІХС. Стабільна стенокардія напруження

E ІХС.Стенокардія Принцметала

14 У хворої К., 50 років, з мітральною вадою серця, у стоматологічному кабінеті під час екстракції зуба виник напад задишки, який супроводжувався серцебиттям, кашлем з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об’єктивно: стан важкий, акроціаноз, ЧД - 36/хв. В легенях: "клекітливе" дихання, звучні різнокаліберні вологі хрипи. АТ - 90/50 мм рт.ст., пульс - 120/хв. Який Ваш діагноз?

A Гостра лівошлуночкова недостатність

B Анафілактичний шок

C Кардіогенний шок

D Тромбоемболія легеневої артерії

E Гострий бронхоспазм

15 Хвора 18 років скаржиться на пекучий біль в епігастральній ділянці через 30 хвилин після їжі, яка зменшується після прийому маалоксу; відрижку кислим. Стан задовільний, язик обкладений білим нальотом. Живіт при пальпації м’який, помірно болючий. Яке дослідження призначити для встановлення діагнозу?

A Фіброгастродуоденоскопію

B Rо–шлунка

C Ректороманоскопію

D Дуоденальне зондування

E Копрограмму

16 Чоловік 20 років скаржиться на нездужання, головний біль, задишку, які виникли через 2 тижні після ангіни. Шкіра звичайного кольору, обличчя одутле. Дихання везикулярне. Тони серця звучні, шумів немає. Пульс 58 за хв., напружений, ритмічний, АТ- 170/110 мм рт.ст. В загальному аналізі сечі: питома вага – 1028, білок – 1,05 г/л, лейк.- 10-12 в полі зору, еритр.- 20-25 в полі зору, змінені, циліндри гіалінові 2-3 в полі зору. Який імовірний діагноз?

A Гострий гломерулонефрит

B Гіпертонічна хвороба

C Гострий пієлонефрит

D Сечокам’яна хвороба

E Ревматична хвороба

17 Пациентка 42 л. жалуется на слабость, одышку, пристрастие есть мел, которые возникли месяц назад. Кожные покровы бледные. В общем анализе крови - гипохромная анемия. Какие препараты будут использованы для лечения пациентки?

A Фервекс

B Преднизолон

C Витамин Д

D Витамин В12

E Фолиевая кислота

18 Хвора С., 26 років, звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на підвищення температури тіла до 39°C, біль в грудній клітці, що посилюється під час кашлю, кашель з “іржавим” мокротинням, задишку, головний біль, загальну слабкість. Захворювання пов’язує з переохолодженням. Об’єктивно: ЧД – 28 за 1 хв. Під час пальпації відзначається посилене голосове тремтіння в нижніх відділах праворуч, аускультативно – крепітація. Найймовірніший попередній діагноз?

A Негоспітальна пневмонія

B Туберкульоз легень

C Гострий бронхіт

D Рак легень

E Ексудативний плеврит

19 Хвора 58 років скаржиться на спрагу, сухість у роті, збільшення виділення сечі, слабкість. Хворіє біля року. За останній час значно схудла. Шкіра суха, на щоках, підборідді рум’янець, нігті ламкі. Тони серця приглушені, пульс- 76 за хв., АТ- 140/85 мм рт.ст. Яке обстеження слід призначити першочергово для встановлення діагнозу?

A Аналіз крові на глюкозу

B Загальний аналіз сечі

C Проба за Зимницьким

D Загальний аналіз крові

E Аналіз крові на холестерин

20 Виклик ШМД до хворого Д., 49 років. Він прокинувся від нападу сильного болю за грудниною, приймав нітрогліцерин, біль не вщухає вже 3 години. Турбує різка слабкість, задишка. Напередодні посварився з дружиною. На ЕКГ – зубець Q - широкий, глибокий, інтервал S-T вищий від ізолінії, ймовірна дуга Парді. Ваш діагноз?

A Гострий Q-інфаркт міокарда

B Стабільна стенокардія напруження

C Прогресуюча стенокардія

D Хронічна серцева недостатність

E Гостра серцева недостатність

21 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 42 років із скаргами на нападопоподібний кашель з незначним виділенням слизисто-гнійного харкотиння, яке тяжко відкашлюється, задишку з утридненим видихом. Хворіє 5 років. Об’єктивно: діжкоподібна грудна клітка, аускультативно - сухі свистячі та поодинокі вологі хрипи. Про яке захворювання можна думати?

A Хронічний обструктивний бронхіт

B Сухий плеврит

C Ексудативний плеврит

D Гострий бронхіт

E Негоспітальна пневмонія

22 Фельдшера викликали до пацієнта 40 р., який скаржиться на нестерпний пекучий біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку, плече. Біль триває понад 1 год., виник після стресової ситуації. Вкажіть правила транспортування до лікарні пацієнта з підозрою на інфаркт міокарда:

A Спеціалізованою бригадою ШМД на ношах

B Міським транспортом

C Бригадою ШМД у положенні сидячи

D Фельдшерською бригадою ШМД

E Попутним транспортом

23 До жінки 30 років викликали фельдшера ШМД. Після введення 32 ОД інсуліну через 30 хвилин у жінки з’явились різка слабкість, відчуття голоду, серцебиття. Вона втратила свідомість. Який препарат слід використати для надання невідкладної допомоги?

A Розчин глюкози 40% - 60 мл в/в

B Інсулін 20 ОД в/м

C Гепарин 10000 од п/ш

D Розчин еуфіліну 2,0% - 10 мл в/в

E Розчин глюкози 5% - 60 мл в/в

24 Фельдшер ШМД на виклику. Хвора А., 42 років, скаржиться на сильний головний біль, мерехтіння “мушок” перед очима. Такий стан після сварки з чоловіком. При огляді: хвора збуджена, шкіра в червоних плямах, волога. АТ – 190/ 100 мм рт.ст. Рs – 92 уд/хв., напружений. Тони серця ритмічні. Ліва межа серця розширена. Часте сечовипускання. Яка невідкладна допомога необхідна цієї хворої?

A Клофелін 0,01% - 1,0 мл внутрішньовенно

B Платифілін гідротартрат 0,2% - 1,0 мл підшкірно

C Димедрол 1% - 1,0 мл внутрішньом’ язово

D Анальгін 50% - 2,0 мл внутрішньом’ язово

E Атропіну сульфат 0,1% - 1,0 мл внутрішньом’язово

25 Бригада скорой помощи вызвана к пациенту 20 л., у которого через 4 часа после употребления несвежих котлет появились боли в эпигастрии, рвота, понос, повысилась tо до 38,2°C. Ваши первоочередные действия:

A Промывание желудка

B Ввести анальгетики

C Ввести спазмолитики

D Назначить антибиотики

E Вызвать терапевта на дом

26 У хворого на гострий інфаркт міокарда, якого бригада ШМД транспортує у лікарню, виник напад ядухи, з’явились: інспіраторна задишка, кашель з пінистим, кров’янистим харкотинням, стан важкий, шкіра бліда. Яке ускладнення виникло у хворого?

A Набряк легень

B Кардіогенний шок

C Напад бронхіальної астми

D Легенева кровотеча

E Негоспітальна пневмонія

27 Хвора 28 років знаходиться на диспансерному обліку з приводу бронхіальної астми. 1-2 рази на місяць спостерігаються напади ядухи з експіраторною задишкою, сухим кашлем, сльозотечею, нежиттю, закінчується відходженням в’язкого склоподібного мокротиння. Які засоби необхідно призначити для першочергового усунення нападів?

A Інгаляції сальбутамолу

B Еуфілін внутрішньовенно

C Преднізолон per os

D Інгаляції фітонцидів

E Преднізолон внутрішньовенно

28 Хворий 28 років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на слабкість,втомлюваність, підвищення температури до 38,5°C, сухий кашель. Захворів гостро, 3 доби тому, пов’язує з переохолодженням. Об’єктивно: частота дихань 32 за хвилину, аускультативно – сухі хрипи на тлі ослабленого дихання в нижніх відділах правої легені, тони серця ритмічні, дещо приглушені, пульс 98 за хвилину, АТ- 110/70 мм рт.ст. Для якого захворювання характерна така картина?

A Негоспітальна пневмонія

B Бронхіальна астма

C Абцес легенів

D Серцева астма

E Гострий бронхіт

29 Хворий 58 років знаходиться на диспансерному обліку протягом 12 років з приводу хронічного гепатиту. Звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на біль у правому підребер`ї, втрату апетиту, нудоту, слабкість, збільшення живота,появу “судинних зірочок” на шкірі грудей, та спині. Яке захворювання припускає фельдшер після обстеження хворого?

A Цироз печінки

B Рак печінки

C Хронічний гепатит

D Жовчнокам`яна хвороба

E Хронічний холецистит

30 Пацієнт Т., 45р., скаржиться на біль в колінних, гомілково-ступневих, дрібних суглобах пальців рук і променево-зап’ястних суглобах. Біль в суглобах непокоїть протягом останніх 12 років. Зранку відмічається скутість у суглобах. При огляді: незначна блідість шкіри, гіпотрофія м’язів кінцівок. Суглоби пальців рук деформовані. Пульс 90 за 1хв, ритмічний. АТ- 130/80 мм рт.ст. У крові: ер –3,61012/л. Нb- 104 г/л лейк. – 6,4109/л. ШОЕ – 52 мм/год. Який найбільш імовірний діагноз?

A Ревматоїдний артрит

B Вузликовий периартеріїт

C Ревматичний поліартрит

D Системний червоний вовчак

E Деформуючий остеоартроз

31 До фельдшера ФАПу звернувся хворий 19-ти років, який скаржиться на підвищення температури тіла, біль в ділянці серця, задишку, болі у плечових суглобах. Хворіє останні три дні. Захворювання пов’язує з перенесеною 2 тижні тому ангіною. Об’єктивно: шкірні покриви та видимі слизові покриви чисті. Мигдалики збільшені, рихлі. Тони серця ритмічні. Ваш попередній діагноз?

A Гостра ревматична лихоманка

B Ендокардит

C Хронічний тонзиліт

D Гострий перикардит

E Гострий міокардит

32 Ви фельдшер медичного пункту підприємства. У пацієнта при лабораторному дослідженні харкотиння виявлені спіралі Куршмана та кристали Шарко-Лейдена. Для якого захворювання характерні ці данні?

A Бронхіальна астма

B Бронхоектатична хвороба

C Негоспітальна пневмонія

D Хронічний бронхіт

E Абсцес легень

33 Ви фельдшер ФАПу. До Вас звернулась пацієнтка, якій було проведено струмектомію. У неї виявлені проблеми: в’ялість, загальна слабкість, зниження працездатності, зниження пам’яті, мерзлякуватість, сонливість удень, шкіра суха, лущиться, не береться в складку, сухість, ламкість, випадіння волосся. Про яке захворювання можна подумати?

A Гіпотиреоз

B Акромегалія

C Цукровий діабет

D Гіпертиреоз

E Атеросклероз

34 Після введення інсуліну у жінки, що хворіє на цукровий діабет, з’явилися різка слабкість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об-но: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Ps- 96/хв., АТ- 110/70 мм рт.ст. Яка перша медична допомога доцільна у цьому випадку?

A Дати пацієнтці з’їсти грудочку цукру, випити теплого солодкого чаю

B Надати горизонтальне положення з припіднятими ногами

C Ввести 10% - 1 мл п/ш розчин кофеїну

D Ввести спазмолітичні препарати

E Застосувати гарячу ванну

35 У хворого Б., 38 рокiв, пiсля iн’єкцiї ампiцилiну раптово з’явилася рiзка слабкiсть, запаморочення, головний бiль, дзвін у вухах, вiдчуття жару, гiперемiя шкірного покриву, свербiж, спастичний кашель, прискорене дихання,ЧСС- 100/хв., АТ- 70/30 мм рт.ст. Який iмовiрний дiагноз?

A Анафiлактичний шок

B Гемотрансфузiйний шок

C Синдром Лайєла

D Кардiогенний шок

E Геморагiчний шок

36 До фельдшера ФАПу звернулась хвора Д., 34 років зі скаргами на відчуття серцебиття, дратівливість, поганий сон. Об’єктивно: хвора збуджена, екзофтальм, блиск очей, збільшення щитоподібної залози. ЧСС - 120 уд./хв. АТ- 150/90 мм рт.ст. Ваш попередній діагноз.

A Гіпертиреоз

B Цукровий діабет

C Гіпертонічна хвороба

D Ендемічний зоб

E Гіпотиреоз

37 До фельдшера ФАПу доставлено пацієнтку 50 років зі скаргами на стискаючий біль в серці, біль в потиличній ділянці, задишку з виділенням пінистого кров’янистого харкотиння. Об’єктивно: аускультивно – велико- та середньопухирчасті вологі хрипи. АТ – 200/110 мм рт.ст., ЧСС – 120 уд./хв. Визначте, яке ускладнення виникло у пацієнтки.

A Набряк легень

B Напад бронхіальної астми

C Інфаркт міокарду

D Гостра правошлуночкова недостатність

E Гостра судинна недостатність

38 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт Р., 56 років, зі скаргами на проноси з виділенням слизу. З анамнезу відомо, що пацієнт хворіє на хронічний коліт. З якого відділу кишечника потрібно розпочати глибоку методичну ковзну пальпацію за Образцовим та Стражеско?

A Сигмоподібної ободової кишки

B Сліпої кишки

C Поперечної ободової кишки

D Висхідної ободової кишки

E Низхідної ободової кишки

39 У хворого на гіпертонічну хворобу з`явився інтенсивний пекучий біль в серці, оніміння лівої руки, що триває більше години та не знімається нітрогліцерином. Фельдшер, після огляду хворого, припускає виникнення хвороби:

A Гострий інфаркт міокарду

B Гострий міокардит

C Гостра судинна недостатність

D Гострий перикардит

E Геморагічний інсульт

40 Фельдшер ФАПу доставив хвору К., 36 років, в ревматологічне відділення з приводу ревматоїдного артриту. Назвіть найбільш ранній клінічний симптом даного захворювання.

A Ранкова скутість суглобів кистей

B Носові кровотечі

C Летючий характер болю

D Ульнарна девіація кистей

E Геморагічний висип

41 Фельдшер здоровпункту підприємства надає невідкладну допомогу працівнику, у якого раптово почався сильний біль за грудниною, що іррадіює в ліву руку, усувається прийняттям нітгліцерину. Хворий блідий, Ps – 72/хв., АТ– 120/70 мм рт.ст. Про яке захворювання можна подумати?

A Стабільна стенокардія напруження

B Набряк легень

C Напад бронхіальної астми

D Гіпертонічна хвороба

E Серцева астма

42 До фельдшера ФАПу звернулась хвора 35 р., зі скаргами на часте сечовипускання, біль в попереку, підвищення tо – 38,6°C. Хворіє 3 дні. Об’єктивно: шкіра бліда, АТ – 120/70 мм рт.ст., Ps – 100/хв., симптом Пастернацького позитивний зліва. Аналіз сечі – велика кількість бактерій та лейкоцитів. Для якого захворювання характерні дані ознаки?

A Гострий пієлонефрит

B Хронічний гломерулонефрит

C Хронічна ниркова недостатність

D Нирково-кам'яна хвороба

E Гострий гломерулонефрит

43 Фельдшер ШМД обстежує хворого, що скаржиться на гострий ріжучий біль у попереку, що віддає в стегно і статеві органи, болісне і часте сечовипускання. Хворий страждає на сечокам’яну хворобу. Погіршення самопочуття пов’язує з тряскою їздою. Який препарат треба підготувати для надання невідкладної допомоги?


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка