Крок м \ Лікувальна справа \ Бази \ Внутрішня медицина \ 2015Скачати 60.69 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації23.09.2020
Розмір60.69 Kb.
  1   2   3

V 4ab1648d

Крок М \ Лікувальна справа \ Бази \ Внутрішня медицина \ 2015


1 До фельдшера ФАПу звернулась хвора зі скаргами на біль у суглобах кистей рук, “ранкову скутість”. При огляді: припухлість суглобів кисті рук, деформація їх у вигляді “ластів моржа”. Яке дослідження треба зробити для уточнення діагнозу?

A Рентгенографію суглобів

B Клінічний аналіз сечі

C УЗД

D ЕхоКГ

E ЕКГ

2 У хворої 20р.,через два тижні після перенесеної ангіни, раптово виникли скарги на головний біль, набряк обличчя, зменшення виділення і кров’янисте забарвлення сечі. Об’єктивно: температура тіла 37,4°C, шкіра бліда, повіки припухлі. АТ-180/100 мм рт. ст. Аналіз сечі: білок - 2 г/л, еритроцити - 100 в полі зору. Про яке захворювання можна подумати:

A Гострий гломерулонефрит

B Гострий пієлонефрит

C Гострий цистит

D Хронічний пієлонефрит

E Хронічний гломерулонефрит

3 До фельдшера ФАПу звернувся хворий Ю, 53 років зі скаргами на оніміння, парестезії кінцівок, незначне похитування при ходьбі, пекучість кінчика язика, слабкість, адинамію. Вісім років тому – субтотальна резекція шлунку. Об’єктивно: шкіра бліда із жовтяничним відтінком. Язик яскраво – червоний, «лакований», зниження чутливості кінцівок. Загальний аналіз крові: Ер – 2,6 Х 1012/л, Нb – 72 г/л, КП – 1,3, тільця Жолі. Ваш попередній діагноз?

A B12 – дефіцитна анемія

B Гіпопластична анемія

C Хронічний лімфолейкоз

D Залізодефіцитна анемія

E Гемолітична анемія

4 До фельдшера ФАПу звернувся хворий, 65 років, зі скаргами на приступоподібний надсадний кашель з виділенням незначної кількості кров’янистого харкотиння, ниючі болі в правій половині грудної клітки, загальну слабкість, задишку, схуднення. Скарги з’явилися кілька місяців тому. Ваш попередній діагноз:

A Рак легень

B Хронічний бронхіт

C Бронхіальна астма

D Аспіраційна пневмонія

E Сухий плеврит

5 До фельдшера ФАПу звернулась хвора, 51 року, зі скаргами на спрагу, сухість у роті, загальну слабкість, зниження працездатності, свербіж шкіри. За останній час визначає значне схуднення, погіршення зору. Об’єктивно: шкіра суха, ламкість нігтів, випадіння волосся. Аускультативно – в легенях везикулярне дихання, тони серця ослаблені. Пульс – 78 уд за хв, ритмічний. А/Т – 150/85 мм рт.ст. Живіт м’який, не болючий. Печінка і селезінка не збільшені. Глюкоза крові – 11,5 ммоль/л. Який попередній діагноз?

A Цукровий діабет

B Гіпотиреоз

C Тиреотоксикоз

D Хронічний гепатит

E Хронічний гломерулонефрит

6 До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 58 років, зі скаргами на вологий кашель з виділенням слизисто-гнійного мокротиння у кількості до 200 – 500 мл на добу, має неприємний запах, кровохаркання, відсутність апетиту, зниження маси тіла. Палить 35 років. Який діагноз можна встановити?

A Бронхоектатична хвороба

B Гострий бронхіт

C Туберкульоз легень

D Рак легенів

E Хронічний обструктивний бронхіт

7 Пацієнт Т., 45р., скаржиться на біль в колінних, гомілково-ступневих, дрібних суглобах пальців рук і променево-зап’ястних суглобах. Біль в суглобах непокоїть протягом останніх 12 років. Зранку відмічається скутість у суглобах. При огляді: незначна блідість шкіри, гіпотрофія м’язів кінцівок. Суглоби пальців рук деформовані. Пульс 90 за 1хв, ритмічний. АТ- 130/80 мм. рт.ст. У крові: ер –3,6 1012/л. Нb- 104 г/л лейк. – 6,4·109/л. ШЗЕ – 52 мм/год. Який найбільш імовірний діагноз?

A Ревматоїдний артрит

B Ревматичний поліартрит

C Системний червоний вовчак

D Вузликовий периартеріїт

E Деформуючий остеоартроз

8 У пацієнта Т. 58 років, на фоні гострого інфаркту міокарду виник кашель з виділенням пінистого харкотиння рожевого кольору. Яке ускладнення на вашу думку розвинулось у пацієнта?

A Набряк легень

B Серцева астма

C Бронхіальна астма

D Набряк Квінке

E Гострий бронхіт

9 До фельдшера ФАПу звернулася жінка 25 років, у якої при обстеженні виявлено стеноз лівого атриовентрикулярного отвору. Яка найвірогідніша причина цієї вади серця:

A Ревматичний ендокардит

B Сифілітичний аортит

C Ревматичний перикардит

D Ревматичний аортит

E Атеросклероз аорти

10 До фельдшера ФАПу звернулась хвора П, 45 років, зі скаргами на жовтяницю, носові кровотечі, появу синців на тулубі, кінцівках, схуднення, збільшення живота, важкість у підребір’ях, слабкість, адинамію. В анамнезі – періодичне зловживання алкоголем, безконтрольний прийом анальгетиків (з приводу артралгій) останні два роки. Об’єктивно: іктеричність шкіри, склер, дефіцит ваги, «судинні зірочки» на шкірі, живіт збільшений у об’ємі, пупок випнутий, виражена судинна сітка на черевній стінці. Який діагноз є найбільш ймовірним?

A Цироз печінки.

B Жовчно - кам’яна хвороба

C Хронічний гепатит

D Гострий гепатит

E Хронічний холецистит

11 У чоловіка 62 років після фізичної праці виник стискаючий загруднинний біль з іррадіацією у ліву лопатку. Який із препаратів доцільніше призначити пацієнту?

A Нітрогліцерин

B Аспаркам

C Дибазол

D Строфантин

E Кордіамін

12 До фельдшера ФАПу звернувся хворий С, 30 років. В анамнезі виразкова хвороба. Годину тому виникло блювання, різкий "кинджальний біль" у надчеревній ділянці. Об’єктивно: блідість шкіри та слизових оболонок, пальпаторно: дошкоподібне напруження м’язів передньої черевної стінки, позитивний симптом Щоткіна Блюмберга, АТ – 75/40 мм.рт.ст. Пульс – 52 уд/хв., ниткоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворого?

A Перфорація.

B Малігнізація.

C Пенетрація.

D Шлункова кровотеча.

E Стеноз воротаря.

13 Пацієнтка 30 р., скаржиться на серцебиття, неспокійний сон, роздратованість, пітливість. Хворіє приблизно півроку . Шкіра волога, спостерігається тремор кінцівок, збільшення щитоподібної залози І ст. Тони серця голосні , пульс 100 за 1 хвилину, АТ - 140\80 мм рт ст.Для якого захворювання характерні дані ознаки ?

A гіпертиреоз

B Рак щитоподібної залози

C Ендемічне воло

D Тиреоїдит

E Гіпотиреоз

14 У хворого 50 років після надмірного вживання їжі та алкоголю раптово виник інтенсивний біль в епігастральній ділянці, який супроводжувався нудотою, блюванням та здуттям живота. Пульс 100/хв, аритмічний, екстрасистолія. АТ - 90/60 мм рт.ст. Тони серця різко послаблені. Лейкоцитоз -13,8 х 109/л. ЕКГ - інтервал ST у відведеннях ІІІ і aVF вище ізолінії на 6 мм. Яка патологія розвинулась у хворого?

A ІХС. Гострий інфаркт міокарда

B Гострий панкреатит

C Перфорація виразки шлунка

D Харчова токсикоінфекція

E Гострий холецистит

15 Ви працюєте фельдшером ФАПу. Пацієнт 42 років поскаржився Вам на кашель та виділення харкотиння 3 місяці поспіль протягом 2-х років. Про яке захворювання можна подумати в даному випадку?

A Хронічний бронхіт

B Ексудативний плеврит

C Госпітальна пневмонія

D Гострий бронхіт

E Абсцес легенів

16 Хворий 65 років із серцевою недостатністю ІІ Б приймав нітрогранулонг, каптоприл, дигоксин, гіпотиазид, курантил. Через 2 тижні з'явилась втрата апетиту, нудота, екстрасистолія. З прийомом препаратів якої групи пов'язано погіршення стану хворого?

A Серцеві глікозиди

B Нітрати

C Діуретики

D Антиоксиданти

E Інгібітори АПФ

17 До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка зі скаргами на серцебиття, поганий сон, дратівливість, пітливість, плаксивість. При огляді: очі широко розплющені, блищать, мигання рідке, шкіра волога, гаряча, руки тремтять. Збільшена щитоподібна залоза. Температура тіла 39,3°C, пульс – 140 уд за 1хв. АТ 150/70 мм рт. ст. Основним у встановленні діагнозу захворювання є визначення:

A Підвищення концентрації Т3 і Т4 в крові

B Підвищення рівня тестостерону в крові

C Зменшення концентрації Т3 і Т4 в крові

D Підвищення концентрації глюкози в крові

E Зменшення кількості лейкоцитів в крові

18 Ви працюєте фельдшером здоровпункту. До Вас звернулася пацієнтка 22 р., яка перенесла фарингіт, через 2 тижні з’явились скарги на підвищення температури тіла до 37,4°C, загальну слабкість, пітливість, біль у ліктьових та колінних суглобах "летючого" характеру. Вкажіть для якого захворювання характерні ці скарги?

A Ревматичної хвороби

B Остеоартрозу

C Ревматоїдного артриту

D Остеохондрозу

E Подагри

19 Бригада ШМД приїхала на виклик до хворого 40 років, який скаржиться на сильний пекучий біль за грудниною, що не зникає після прийому нітрогліцерину і триває більше години, задишку, слабкість, пітливість. Об’єктивно: шкіра бліда, волога. Пульс 88 уд. за хв., АТ 100/60 мм рт.ст. Під час аускультації легенів - везикулярне дихання. Тони серця глухі. Який попередній діагноз?

A Гострий інфаркт міокарда

B Гострий перикардит

C Післяінфарктний кардіосклероз

D Стенокардія вазоспастична

E Гострий міокардит

20 Хворий 42 р. скаржиться на виражену слабкість, кровоточивість ясен, біль у горлі при ковтанні, біль у кістках, підвищення температура тіла до 39,5 С. Протягом двох тижнів хворіє ангіною. Об’єктивно: стан тяжкий. На шкірі живота і кінцівок – геморагічні висипання. Мигдалики збільшені, їх поверхня вкрита брудним сірим нальотом. Пальпуються збільшені лімфовузли. У крові: Hb – 70 г/л; ер. – 3,11012/л; лейк. 19,6109/л; Тр. 190109/л; еоз. –1%; n. – 3%; сегм. – 8%; лімф. – 4%; мон. – 5%; бласні клітини – 79%; ШЗЕ – 56 мм/год. Вкажіть захворювання, якому найбільше відповідає клінічна картина.

A Гострий лейкоз

B Залізодефіцитна анемія

C Гемофілія

D Тромбоцитопенічна пурпура

E Геморагічний васкуліт

21 До фельдшера ФАПу звернувся хворий К, 25 років, зі скаргами на спрагу, сухість в роті, схуднення, часте сечовипускання, збільшення добового діурезу, слабкість, адинамію, нудоту. Вважає себе хворим 3 місяці, після психотравми. Об'єктивно: шкіра суха, гіперемія щік. язик сухий. Живіт дещо болісний у епігастрії. АТ – 130/80 мм рт.ст. Ps 100 в/хв, ЧДР – 22 в/хв. Вкажіть попередній діагноз.

A Цукровий діабет

B Хронічний панкреатит

C Хронічний гепатит

D Хронічний пієлонефрит

E Тиреотоксикоз

22 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 60-ти років зі скаргами на короткочасні стискаючі болі за грудниною, які виникають при ходьбі і проходять після зупинки. Болі турбують його протягом двох останніх тижнів по 2-3 рази на день. Для якої клінічної форми стенокардії характерні такі ознаки ?

A Вперше виниклої

B Прогресуючої

C Принцметала

D Спокою

E Стабільної

23 До чоловіка 50 років викликали фельдшера ФАПу в зв’язку зі скаргами на пекучий біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку та плече, що триває більше години і не знімається нітрогліцерином, виник після фізичного навантаження. Хворий неспокійний, шкіра бліда, вкрита потом. АТ 100/60 мм рт.ст., Рs – 100 за 1 хв., ритмічний. Тони серця глухі, на ЕКГ – глибокий зубець Q, підвищений сегмент ST, зубець Т негативний. Яким буде ймовірний діагноз?

A Гострий інфаркт міокарда

B Стабільна стенокардія напруження

C Гіпертонічний криз

D Гостра лівошлуночкова недостатність

E Вазоспастична стенокардія

24 Хворий Т, 51рік, звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на біль ріжучого характеру у лівому підребір’ї переважно після жирної їжі із іррадіацією у поперековий відділ хребта, нудоту, відрижку повітрям, мазеподібні випорожнення 3 – 4 рази на добу. Об’єктивно: дефіцит ваги 8 кг. Пальпаторно – болючість у лівому підребір’ї, зоні Шофарра. Які додаткові обстеження є найбільш інформативними?

A Амілаза крові, УЗД – органів черевної порожнини

B Аналіз шлункового соку, копрограма

C Дуоденальне зондування, рентгеноскопія шлунку

D Рентгеноскопія шлунку, ФГДС

E Аналіз калу на приховану кров, дуоденальне зондування

25 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 17 років, який через 2 тижні після ГРВІ помітив набряк повік і виділення сечі кольору „м'ясних помиїв“. При огляді виявлено: набряк повік. АТ 140/100 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

A Гострий гломерулонефрит

B Гострий цистит

C Нирковокам’яна хвороба

D Гострий пієлонефрит

E Хронічний пієлонефрит

26 До фельдшера здоровпункту звернувся хворий 19 років зі скаргами на озноб, виражену загальну слабкість, холодний піт, нудоту, блювання, підвищення температури тіла до 38°C, пронос. Захворів гостро через 2 години після вживання торта з вершковим кремом. Об’єктивно: язик сухий, живіт м’який, не болючий. Яку первинну медичну допомогу необхідно надати хворому?

A Промивання шлунку

B 10% розчин натрію хлориду

C Фуразолідон

D Кордіамін

E Поставити міхур з льодом

27 МШД прибула у 2 години ночі до хворого 51р., якого турбує сильний стискаючий біль за грудниною з іррадіацією у ліву половину шиї, нижню щелепу. Фізичне напруження посилює біль. Визначає підвищену пітливість, тремтіння тіла. Об’єктивно: шкіра бліда, в легенях везикулярне дихання, чдр 16 за хв., тони серця гучні, ритмічні, Рs-90уд\хв. А/Т130/90 мм. рт. ст. З якого препарату треба починати невідкладну допомогу?

A Нітрогліцерин

B Кофеїн

C Атропін

D Гепарин

E Панангін

28 У чоловіка 57 років, що протягом 10 років страждає на стабільну стенокардію напруження, раптово виник інтенсивний здавлюючий біль за грудниною, відчуття нестачі повітря. Після прийому 3 табл. нітрогліцерину біль зменшився, але не пройшов, через 30 хв. став нестерпним, наростала задишка. Об’єктивно: блідість шкіри, гіпергідроз. Ps 100 за 1 хв., АТ 100/60 мм рт. ст. Який попередній діагноз?

A ІХС. Гострий інфаркт міокарда

B Гострий перикардит

C Тромбоемболія легеневої артерії

D Нейроциркуляторна дистонія

E ІХС. Прогресуюча стенокардія

29 Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта З0 років, який скаржиться на головний біль, загальну слабість, запаморочення, набряки на обличчі. Захворювання почалось раптово. З тижні тому переніс ангіну. Об’єктивно :набряки на обличчі, пульс 90 за хв. АТ-180/105 мм рт.ст. Тони серця чисті. Змін з боку інших систем і органів при фізичному обстеженні не виявлено. Ймовірний діагноз:

A Гострий гломерулонефрит

B Хронічний гломерулонфрит

C Гострий пієлонефрит

D Сечо-кам"яна хвороба

E Хронічний пієлонефрит

30 Хвора К., 39 років, звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на біль в суглобах кистей, загальну слабкість, зниження працездатності, швидку втомлюваність, підвищення температури тіла до 38,3°С, висипку на тілі. Об’єктивно виявлено еритематозні висипання, які розташовані по спинці носа і вилицях, що нагадують «крила метелика», ЧД – 18 за хв., АТ – 120/80 мм.рт.ст.. Найімовірніший діагноз?

A Системний червоний вовчак.

B Ревматична хвороба.

C Системна склеродермія.

D Ревматоїдний поліартрит.

E Деформуючий остеоартроз.

31 У лікарню звернувся хворий 42 років зі скаргами на приступоподібний біль за грудниною з іррадіацією в ліву лопатку. Біль з'являється при значному фізичному навантаженні, триває 5 - 10 хвилин і проходить в спокої. Хворіє 2 тижні. Який попередній діагноз?

A ІХС. Стенокардія, що вперше виникла

B ІХС. Стабільна стенокардія напруження

C ІХС.Стенокардія Принцметала

D ІХС. Прогресуюча стенокардія

E ІХС. Гострий інфаркт міокарда

32 Хворий Б., 27 років, звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на задишку змішаного характеру у спокої, підвищення tо тіла до 37,8°C. Об'єктивно: відставання правої половини грудної клітки в акті дихання. Перкуторно - справа нижче кута лопатки тупість, там же аускультативно – дихання не прослуховується. Який діагноз є найбільш ймовірним?

A Рак легенів

B Хронічний бронхіт

C Емфізема легень

D Сухий плеврит

E Гострий бронхіт

33 Бригада ШМД приїхала на виклик до хворого 36 років, який скаржиться на біль за грудниною стискаючого характеру, триває декілька хвилин та іррадіює у ліву руку і під ліву лопатку, оніміння пальців рук. Об’єктивно: хворий має надмірну масу тіла. Пульс – 76 уд. за хв., АТ – 130/80 мм рт.ст. тони серця звучні, чисті. Який препарат треба призначити?

A Нітрогліцерин

B Диклофенак

C Каптоприл

D Атропін

E Клофелін

34 До фельдшера ФАПу звернулась хвора П., 55 років, зі скаргами на сухість у роті, спрагу, зниження працездатності, швидку втомлюваність, загальну слабкість, сонливість, свербіж шкіри, втрату маси тіла. Об’єктивно: хвора надмірно огрядна, (зріст 160 см., маса 94 кг.). Шкіра суха. Різке погіршення зору. Аускультативно – в легенях везикулярне дихання. Тони серця ослаблені. Пульс – 78 уд/хв., ритмічний. АТ 150/80 мм.рт.ст. Ваш попередній діагноз?

A Цукровий діабет.

B Феохромоцитома.

C Хвороба Іценка – Кушинга

D Гіпотиреоз.

E Гіпертиреоз.

35 Фельдшер здоровпункту підприємства надає невідкладну допомогу працівнику, у якого раптово почався сильний біль за грудниною, що іррадіює в ліву руку, усувається прийняттям нітгліцерину. Хворий блідий, Ps – 72/хв., АТ–120/70 мм рт.ст. Про яке захворювання можна подумати?

A Стабільна стенокардія напруження

B Напад бронхіальної астми

C Набряк легень

D Серцева астма

E Гіпертонічна хвороба

36 Фельдшером ФАПу пацієнту поставлено попередній діагноз «Хронічний панкреатит». Яке обстеження необхідно провести для підтвердження діагнозу?

A Аналіз сечі на діастазу

B Фіброгастроскопію

C Холецистографію

D Колоноскопію

E Дуоденальне зондування

37 Ви фельдшер ФАПу. До Вас звернулась пацієнта 32 р., зі скаргами на ниючий "голодний" біль в епігастральній ділянці, відрижку кислим, печію, схильність до закрепів. Ваш попередній діагноз:

A Виразкова хвороба 12-палої кишки

B Хронічний холецистит

C Виразкова хвороба шлунка

D Хронічний коліт

E Хронічний панкреатит

38 На прийом звернулася хвора 48 р. зі скаргами на головний біль у потиличній ділянці, шум у вухах, швидку втомлюваність, фізичну слабкість. Об’єктивно: межі серця розширені вліво. Вислуховується акцент другого тону над аортою. Ps – 95/хв. АТ – 185/100 мм рт. ст. Вкажіть, яке усладнення розвинулось у пацієнтки?

A Гіпертонічний криз

B Інсульт

C Набряк легенів

D Серцева астма

E Судинна недостатність

39 Хворий скаржиться на різкий головний біль у потилиці пульсуючого характеру, миготіння «мушок» перед очима, нудоту, артеріальний тиск -180/120 мм рт. ст.. Який стан розвинувся у хворого?

A Гіпертонічний криз

B Гострий інфаркт міокарда

C Непритомність

D Серцева астма

E Напад стенокардії

40 До фельдшера ФАПу звернулася пацієнтка 57 р. із хронічною недостатністю кровообігу, яка отримує дієту № 10 і препарати наперстянки та сечогінні. Скарги на погіршення стану: з'явилася нудота, перебої в роботі серця, одноразове блювання. З чим пов'язане погіршення стану пацієнтки?

A Передозуванням серцевих глікозидів

B Недостатньою дозою серцевих глікозидів

C Передозуванням сечогінних засобів

D Недостатньою дозою сечогінних засобів

E Порушенням дієти

41 Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнтки, яка скаржиться на біль у потилиці, шум у вухах, мерехтіння мушок перед очима. Скарги з’явились через 2 години після неприємного повідомлення. Об’єктивно: хвора збуджена, обличчя гіперемійоване, пульс 100 за 1хв, ритмічний, А/Т 180/100 мм рт. ст. В першу чергу фельдшер застосує:

A Дибазол

B Анальгін

C Мезатон

D Преднізолон

E Кордіамін

42 до фельдшера ФАПу з польового стану доставили хворого 43 років зі скаргами на головний біль, важкість у потиличній ділянці, нудоту, тупий біль в ділянці серця, серцебиття. АТ 210/110 мм рт.ст. Який імовірний діагноз?

A Неускладнений гіпертензивний криз

B Цебральна кома

C Тиреоїдна кома

D Ускладнений гіпертензивний криз

E Тиреотоксичний криз


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка